У вас вопросы?
У нас ответы:) SamZan.net

тема філософських вчень які обстоюють обмеженість раціонального пізнання протиставляють йому інтуїцію ві

Работа добавлена на сайт samzan.net: 2016-03-30

Поможем написать учебную работу

Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.

Предоплата всего

от 25%

Подписываем

договор

Выберите тип работы:

Скидка 25% при заказе до 26.4.2025

№41

Сучасна філософія, як правило, відмовляється від раціоналізму: стає на позиції ірраціоналізму. Ірраціоналізм (від лат. irrationalis - нерозумний, несвідомий) - це система філософських вчень, які обстоюють обмеженість раціонального пізнання, протиставляють йому інтуїцію, віру, інстинкт як основні види пізнання. Як філософська течія ірраціоналізм сформувався у XIX ст. У XX ст. цей стиль філософствування починає домінувати в західній філософії; "філософію мислення" замінює "філософія життя". За сучасної епохи набула подальшого розвитку релігійна філософія. Спроби релігійного осмислення дійсності відрізняються від наукових методів, мають свою специфіку. Однак і в руслі релігійної думки народжувались і народжуються видатні філософські вчення, що значно впливають на культуру людства.

№42

Найбільшого розвитку та поширення ідей екзистенціалізму здобули у Німеччині,  Франції, Італії, частково – Японії. Засновником філософії екзистенціалізму вважають німецького філософа, колишнього асистента Е.Гуссерля, М.Хайдеггера (1889-1976), хоча сам він так не вважав і навіть називав свою філософію інакше – “фундаментальна онтологія”. Проте у центрі його роздумів, безумовно, знаходилась людини. Присутній був у М.Хайдеггера і інший, принипово важливий для екзистенціалізму момент: розглядати людину не ззовні, не як об’єкт спостереження та вивчення, а із середини її феноменального світу. За М.Хайдеггером, існує принципова відмінність між людиною та іншими речами і явищами: коли ми питаємо про якусь річ, нам вказують на деяку іншу. Але коли ми питаємо про людину, то у якому б відношенні вона не перебувала, вона ніколи не виходить із самого цього відношення, перебуваючи у його центрі, тобто всі людські відношення замикаються на неї.

№43

Поняття "життя" в Ніцше не відрізняється ясністю і змістовною визначеністю. Воно швидше носить метафоричний характер і розкривається через волю, волю до влади. Але "впровадження" волі, зокрема, воля до влади в самі надра всесвіту, апеляція до енергійних вольових імпульсів самого життя - щось більше, ніж екстравагантна метафора філософської мови, винахід обдарованого філософствуючого літератора. За цим характерним для філософії життя і ряду інших напрямів XX ст. розумовим прийомом ховаються самі різні устремління, ідейні явища. В Ніцше з ним пов'язана спроба філософськи обґрунтувати культ "надлюдини" з його гіпертрофованою волею до влади.




1. Измайловский А
2. Бильярд- упражнения по освоению удар
3. Реферат- Шпоры на экзамен по экономике
4. Фонд социального страхования РФ
5. Глаукома
6. Актуальность русской христианской философии
7. модуль вектора орбитального момента импульса этого электрона
8. Вариант 7 Выполнил- студент I ку
9. Контрольная работа- Дополнительные туристские продукты как конкурентное преимущество туристского предприятия
10. Тема ’ 26. Экономический рост и циклический характер воспроизводства Занятие ’ 1.html