Будь умным!


У вас вопросы?
У нас ответы:) SamZan.net

тема Етап 1 Виконала- Студентка групи ф33 Гавриленко Олена Виконала-

Работа добавлена на сайт samzan.net:

Поможем написать учебную работу

Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.

Предоплата всего

от 25%

Подписываем

договор

Выберите тип работы:

Скидка 25% при заказе до 9.11.2024

ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ

НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ДЕРЖАВНОЇ ПОДАТКОВОЇ СЛУЖБИ УКРАЇНИ

КИЇВСЬКИЙ ФІНАНСОВО-ЕКОНОМІЧНИЙ КОЛЕДЖ

Індивідуальна робота

з курсу «Бюджетна система»

Етап №1

Виконала:

Студентка групи ф-33

Гавриленко Олена

 

Виконала:

Студентка групи ф-33

Гавриленко Олена

Викладач:

Тарнавська В.В.

Ірпінь – 2013

Методи бюджетного планування

Виступаючи комплексом складних і різноманітних видів планової діяльності, бюджетне планування на всіх рівнях його виконання використовує відповідні методи. Найширшого застосування набули такі методи: метод економічного аналізу, метод екстраполяції (коефіцієнтів), нормативний метод, балансовий метод та предметно-цільовий метод.

Вихідним у бюджетному плануванні є метод економічного аналізу. З його допомогою шляхом зіставлення планових показників з фактичними визначається рівень виконання бюджетних показників за попередній період. У процесі аналізу даних минулого періоду виявляються причини неповноти акумуляції грошових коштів до бюджету, визначається рівень ефективності використання бюджетних коштів.

Метод коефіцієнтів полягає у визначенні бюджетних показників на основі виявленої стійкої динаміки їх розвитку. Розрахунок бюджетних показників відбувається на основі досягнутого у попередньому періоді розвитку і його коригуванні на відносно стійкі темпи зростання за встановленими коефіцієнтами. Цей метод застосовується і у сучасному бюджетному плануванні. Його головний недолік полягає у перенесені минулих тенденцій на майбутнє і, крім того, він не стимулює виявлення резервів та не сприяє економії бюджетних коштів.

Досконалішим вважається нормативний метод бюджетного планування. Його суть полягає в тому, що планові бюджетні показники розраховуються на основі встановлених прогресивних норм і фінансово-бюджетних нормативів. Нормативний метод бюджетного планування може стати достатньо ефективним, якщо норми відповідатимуть таким вимогам:

- мають бути науково обґрунтованими;

- мають бути прогресивними, тобто орієнтуватися на передовий досвід;

- мають бути відносно стабільними визначений тривалий час.

Нормативний метод бюджетного планування потрібно застосовувати в усіх ланках бюджетної системи. При цьому його застосування має відбуватися на єдиному методологічному підході щодо формування норм і нормативів незалежно від рівня управління.

У процесі бюджетного планування широко застосовується балансовий метод. Із застосуванням цього методу досягається рівність між доходами і видатками бюджету кожної ланки бюджетної системи та узгоджуються фінансові ресурси з їх потребою. З його допомогою встановлюються необхідні пропорції в розподілі бюджетних коштів міждержавним бюджетом та місцевими бюджетами.

Роль балансового методу в сучасних умовах значно зросла. Ринкова економіка характеризується досить високою динамічністю складових національного господарства і соціального розвитку. Останнє потребує комплексного підходу до планування фінансових ресурсів і напрямків їх використання. Для забезпечення такої комплексності необхідно не лише підвищити наукову обґрунтованість планових завдань, а й забезпечити збалансування, узгодженість та ув´язку різноманітних показників в єдине ціле. Конкретне призначення балансового методу полягає в тому, щоб уникнути можливих диспропорцій між доходами і витратами на всіх рівнях бюджетного планування та вибрати оптимальний варіант задоволення суспільних потреб. Тому балансовий метод, який дає можливість узгодити фінансові ресурси держави з їх потребою, зайняв центральне місце в усій роботі з бюджетного планування.

Подальше удосконалення бюджетного планування безпосередньо пов´язане з програмно-цільовим методом. В основу бюджетно-цільового методу складання бюджетів покладено бюджетні програми, визначення яких дається у Бюджетному кодексі України: «Бюджетна програма - систематизований перелік заходів, спрямованих на досягнення єдиної мети та завдань, виконання яких пропонує та здійснює розпорядник бюджетних коштів відповідно до покладених на нього функцій».  Програмно-цільовий метод бюджетного планування застосовується при формуванні Державного і місцевих бюджетів України починаючи з 2002 р.

На мою думку, цей метод є найбільш раціональним,найбільш зручним, оскільки він полягає у формуванні бюджету за програмами, зосередженні на результатах, стратегічному підході у плануванні, посиленні відповідальності при виконанні програм, обґрунтованості та аналізі прийнятих бюджетних рішень, прозорості у витрачанні бюджетних коштів. Бюджет за програмами спрямовується на досягнення конкретної мети і дає чітке розуміння державним органам та громадськості цільової спрямованості бюджетних коштів та забезпечує прозорість бюджету. Застосування даного методу бюджетного планування сприятиме успішному вирішенню завдань з мобілізації фінансових ресурсів до бюджету і забезпеченню безперервного фінансування соціально-економічного розвитку суспільства.

Аналіз політики державної підтримки малого підприємництва в Україні




1. Демографический взрыв Гипотеза Мальтуса Теория демографического перехода Демографические характе
2. тематический корпус секция Социальногуманитарные науки ауд
3. Как сохранить психическое и физическое здоровье Использование здоровьесберегающих технологий
4. помочь подготовиться к успешной сдаче итоговой аттестации по английскому языку за курс начальной школы
5. Учет товародвижения при импорте товаро
6. Эксплуататорский авторитаризм при котором руководитель не доверяет подчиненным редко подключает их к при
7. вечные загадки человеческого духа и культурноисторические факторы развития
8. Сочинение Was Poe being Ironic When He Wrote The Black Cat
9. Речевые сигналы акустически представляют собой распространяемые в воздушной среде сложные по своей
10. О бухучете и фин
11. Третьеиюньская монархи
12. РЕФЕРАТ дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата юридичних наук Одеса ~
13. Социологическая школа
14. НАЗНАЧЕНИЕ И ПРЕДМЕТ КУРСА ИГПЗС
15. Экономическая реформа в Болгарии и проблемы ее интеграции в мировую экономику
16. .1 Понятие гражданскойправосубъектности 4 1
17.  Прыжки ноги врозь с хлопками над головой 20 30 раз
18. Задание 1 77349 тип B1 решено верно В сентябре 1 кг винограда стоил 60 рублей в октябре виноград подорожал на 2
19. Тема- ~~АИГерцен~ Исполнитель- студентка гр
20. Заболела остро 2 дня назад поднялась температура до 39С озноб сильная головная боль рвота ночь не спала