Поможем написать учебную работу
Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.
Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.
4
ТЕМА 9. ПРАВОВИЙ РЕЖИМ МАЙНА РІЗНИХ ФОРМ ВЛАСНОСТІ
1. Право державної власності
2. Право комунальної власності
3. Право приватної власності
1. Право державної власності
Особливості здійснення права державної власності:
Правові форми реалізації права державної власності це врегульовані правом різні за призначенням та способами здійснення види діяльності державних органів і державних господарських організацій, що повязані з використанням державного майна, до яких належать:
Субєктом права державної власності є держава в особі ОДВ, а обєктами майно, зокрема, цілісні майнові комплекси, що використовуються у ГД.
2. Право комунальної власності
Право комунальної власності на засоби виробництва розглядають
1. в обєктивному розумінні як сукупність правових норм, які регулюють відносини комунальної власності
2. у субєктивному розумінні юридично визначена та забезпечена можливість територіальних громад як субєктів цього права використовувати належне їм майно, зокрема, засоби виробництва, на свій розсуд і в своїх інтересах.
Особливості права комунальної власності
Правові форми:
3. Право приватної власності
Право приватної власності
1. шляхом створення господарської організації
2. шляхом реєстрації особи як громадянина підприємця.
У випадках, передбачених законом, може бути власником майна, закріпленого за ним на праві приватної власності, під яким необхідно розуміти юридично визначене і забезпечене право громадян підприємців, господарських організацій використовувати майно на власний розсуд та в своїх інтересах.
Згідно зі ст. 134 ГК право власності є основним речовим правом у сфері господарювання.
Особливості права приватної власності на засоби виробництва
Згідно зі ст. 134 ГК СГ власник на свій розсуд одноособово або спільно з іншими володіє, користується та розпоряджається майном, а також має право використовувати такі правові форми реалізації права приватної власності:
1. господарське відання при створенні унітарного підприємства не власника
2. оперативного управління щодо створеної господарської організації
3. право користування на договірних засадах
Право господарського відання є речовим правом СПД, який володіє, користується і розпоряджається майном з обмеженням правомочності розпорядження щодо окремих видів майна за згодою власника, передбачених законами.
Право оперативного управління є речовим правом СГ, який володіє, користується і розпоряджається майном, закріпленим за ним власником, уповноваженим ним органом для здійснення некомерційної ГД у межах, встановлених законами, а також власником, уповноваженим ним органом.