Поможем написать учебную работу
Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.
Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.
Тема4. Побудова ліній переходу (2 пари)
Завдання має такі текстові умови: Побудувати по двох зображеннях деталі третє з «корисними» розрізами і лінією переходу.
Роботу виконати на аркуші креслярського паперу формату A3 олівцем. Порядок виконання.
1. Вивчити методичні вказівки і літературу, що рекомендується.
2. Уважно ознайомитися з індивідуальним завданням і визначити основні
геометричні тіла, з яких складена деталь.
Вказівки по виконанню завдання:
В індивідуальних завданнях лінії переходу проведені не повністю, а лише початок і кінець її. Студенту необхідно добудувати ці лінії, застосовуючи допоміжні площини, паралельні однієї з площин проекції, або сфери. Для знаходження точок ліній перетину двох поверхонь (ліній переходу) потрібно вибрати найраціональніший спосіб рішення. Слід по можливості підбирати такі допоміжні площини, які в перетині з даними поверхнями можуть дати прості для побудови лінії (наприклад, прямі лінії, кола). Яким би способом не проводилася побудова ліній перетину, потрібно спочатку знайти характерні або «опорні» точки шуканої кривої. До них відносяться: точки, проекції яких лежать на проекціях накреслених ліній однієї з поверхонь (на крайніх утворюючих циліндра або конуса, на головному меридіані і екваторі кулі), відділяючі видиму частину лінії перетину від невидимої; «крайні точки» праві і ліві, щонайвищі і найнижчі, найближчі і самі віддалені від площин проекцій. Вся решта точок лінії перетину поверхонь називаються проміжними.