Будь умным!


У вас вопросы?
У нас ответы:) SamZan.net

Тема 1 Робота з шаблонами документів Завдання- На основі стандартного шаблону Microsoft Excel 2007 створити шаблон п

Работа добавлена на сайт samzan.net:

Поможем написать учебную работу

Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.

Предоплата всего

от 25%

Подписываем

договор

Выберите тип работы:

Скидка 25% при заказе до 27.11.2024

Тема 1 Робота з шаблонами документів

Завдання: На основі стандартного шаблону Microsoft Excel 2007 створити шаблон порядку денного організаційного заходу для конкретної організації (згідно варіанту) та документ на основі цього шаблону

Теоретичні відомості: Основні програми пакету Microsoft Office 2007 дають змогу створювати документи двома способами: на основі шаблону та у довільній формі. Звичайно, найкраще створювати документ у довільній формі, самостійно визначаючи його зміст і розташування реквізитів. Проте трапляються випадки, коли доцільніше скористатися шаблонами.

Шаблон – це примірник документа з елементами форматування (параметри сторінки, формат шрифтів і абзаців), а в багатьох випадках ще й з заповненими постійними реквізитами документа.

Застосування шаблонів не означає, що документи, створені на їх основі, не підлягають коректуванню – їх можна доповнювати і змінювати довільним чином. Більше того, можна змінити сам шаблон документа і викорис-товувати його надалі як новий зразок.

Microsoft Office 2007 надає користувачеві великий набір шаблонів, які встановлюються разом з його компонентами. Додаткові можна завантажити з Web-вузла Microsoft Office Online.

Перед тим, як створювати документ на основі шаблону, у більшості випадків доцільно відредагувати сам шаблон відповідно до стандартів діловодства вашої організації. Тобто, попередньо треба змінити існуючий шаблон чи створити на його основі інший.

Хід роботи:

  1.  Завантажте редактор електронних таблиць Microsoft Excel 2007.
  2.  Виконайте команду Cтворити з меню кнопки Office.
  3.  В області Microsoft Office Online виберіть групу Порядки денні.
  4.  Виокремте піктограму стандартного шаблону “На-строюваний порядок денний наради” та натисніть на кнопку Завантажити.  Шаблон матиме такий вигляд:


  1.  У клітинку А1 введіть назву організації – ТзОВ “Крига”.
  2.  Аналогічно вилучіть зайві записи, відредагуйте потрібні та задайте елементи форматування клітинок (вирівнювання, зафарбовування, межі тощо) відповідно до рис. 1.1.
  3.  Для збереження відредагованого шаблону вико-найте команду Зберегти як з меню кнопки Office, вибравши у полі Тип файлу варіант Шаблон Excel та задавши, наприклад, ім’я “Порядок_денний_(шаблон)”. Тепер для створення порядків денних можна користуватися цим шаблоном, у якому деякі комірки заповнюватимуться автоматично.
  4.  Відкрийте файл Порядок_денний_(шаблон).xltx, внесіть у нього дані (див. рис. 1.3) і збережіть уже як документ на основі шаблону (книга Excel).

  1.  За таким самим принципом створіть будь-який
    організаційно-розпорядчий документ на основі шаблону
    Microsoft Word 2007.
  2.  Продемонструйте результат викладачу та дайте відповіді на його запитання
    Тема 2
    Створення   конструкційної сітки документа складної структури

Завдання:Створити   бланк   службової   телеграми згідно зразка для конкретної організації (згідно варіанту)

Хід роботи:

  1.  Завантажте Microsoft Word 2007.
  2.  На    закладці    Розмітка    сторінки    розгорніть    групу Параметри     сторінки      і     у     задайте:     усі     поля     -     по     2 см,

орієнтація - альбомна, розмір аркуша - А5 (ширина 21 с висота 14,8 см).

  1.  На закладці Вставлення з меню кнопки Табли виберіть команду Вставити таблицю   иконайте коман Таблица -> Добавить   ^  Таблица, у діалоговому вік задайте 7 стовпців та 17 рядків і натисніть кнопку ОК.
  2.  Виокремте     діапазон     клітинок     таблиці     А1: (позначення клітинок показані на рис. 2.2) та натисніть кнопку   Об’єднати   клітинки   (знаходиться   на   заклад Макет у групі Об’єднання).

  1.  Таким самим чином об’єднайте діапазони клітинок B1:C1; A5:C5; B3:B4; C3:C4; A6:C6; A7:C8; A9:A15; B9:C15; A16:C16; A17:G17; G2:G3; D1:F6; D7:E7; F7:G7; E8:G8; E9:G9; D10:G10; D11:G11; D12:G12; D13:G13; D14:G14; D15:G16.
  2.  З допомогою миші перетягніть межі клітинок так, щоб їх розміри якомога краще відповідали бланку телеграми (див. рис. 2.1). Якщо це потрібно, то для вста-новлення точних розмірів клітинок скористайтесь відповідними кнопками у групі Розмір клітинки на закладці Макет.
  3.  На закладці Конструктор з меню кнопки Стиль пера (знаходиться у групі Намалювати межі) виберіть варіант Немає межі і промалюйте інструментом “Олівець” наступні межі (номери клітинок показані на рис. 2.3):

– верхня і нижня межі клітинок 17 і 32; – права межа клітинок 20, 22 і 24.

8. Виокремте всю таблицю і задайте шрифт Times
New Roman 12.

Рис. 2.3

9. Виокремте почергово клітинки з першої по шосту
та у кожній з них задайте вирівнювання “по центру” за
допомогою однойменної кнопки з групи
Вирівнювання на
закладці
Макет. Введіть у ці комірки текст (див. рис. 2.1,
зображення державного герба відшукайте в Інтернеті).

  1.  Таким самим чином задайте вирівнювання “зверху зліва” для клітинок 7, 8, 10, 17, 18, 22; “по центру зліва” – для клітинок 9, 15, 20, 24, 32; “знизу зліва” – для клітинки 31. Введіть у ці комірки відповідний текст.
  2.  Для задання вирівнювання тексту в комірці 23 спочатку введіть у цю комірку текст бланку, після чого за допомогою кнопки Напрямок тексту з групи Вирівнювання на закладці Макет виберіть потрібний варіант, а потім задайте вирівнювання “знизу справа”.
  3.  За допомогою кнопки попереднього перегляду перевірте правильність виконання завдання, звіривши одержаний вами бланк із зображеним на рис. 2.1.
  4.  Продемонструйте результат викладачу та дайте відповіді на його запитання


Тема 3
Використання колонтитулів під час створення бланків документів

Завдання:За допомогою текстового редактора Microsoft   Word   2007   створити   фірмовий   бланк    конкретної організації(згідно варіанту)

Теоретичні відомості: Колонтитули – це області, розташовані на верхньому та нижньому полях документа. Вони можуть містити текст і графічні об’єкти (зазвичай, номери сторінок, час, дату, емблему організації, назву документа, назву файлу). При цьому фрагменти, які містяться у колонтитулах, зображаються (повторюються) на кожній сторінці документа. Word 2007 дає змогу розріз-няти колонтитули першої сторінки, парних і непарних сторінок документа загалом або кожного розділу документа окремо. Зазначимо, що в Microsoft Excel 2007 робота з колонтитулами здійснюється за тими ж принципами.

Щоб переключитися в режим роботи з колонтитула-
ми, потрібно натиснути одну з кнопок
Верхній колонти-
тул
або Нижній колонтитул групи Колонтитули на
закладці
Вставлення і вибрати команду Змінити верхній
(нижній) колонтитул
(рис. 3.2). Ця дія викличе додаткове
знаряддя для колонтитулів – вкладку
Конструктор (рис. 3.3).

Для створення колонтитула достатньо у виділеній для нього області набрати текст і/або додати графічний об’єкт. Цей фрагмент буде повторюватися на кожній сторінці (або на кожній парній або непарній сторінці) документа або розділу залежно від заданих параметрів колонтитулів (опції групи Параметри).

Створений колонтитул можна додати до колекції колонтитулів,   виділивши   його   вміст   і   виконавши   команду

Зберегти виділений фрагмент до колекції верхніх
(нижніх) колонтитулів…
з меню кнопки Верхній

(нижній) колонтитул групи Колонтитули. Після цього збережений колонтитул буде доступний безпосередньо з меню цих кнопок. У групі Колонтитули знаходиться також кнопка для нумерування сторінок документа – Номер  сторінки.

Кнопки групи Вставити використовуються для вставлення у колонтитули дати (з можливістю автоматичного оновлення), експрес-частин та рисунків.

Для переходу від верхнього колонтитула до нижнього, а також між колонтитулами розділів, використовуються відповідні кнопки групи Навігація. Якщо вміст колонти-тула поточного розділу відповідає вмісту колонтитула попереднього розділу, то для автоматичного перенесення налаштувань використовується кнопка Як  у попередньому.

У групі Розташування задаються відстані колонтитулів від верхнього та нижнього країв сторінки та параметри табуляції.

У діловодстві колонтитули найчастіше використовуються для створення документів на фірмових бланках.

Хід роботи:

1. Завантажте текстовий процесор Microsoft Word 2007. Задайте за допомогою панелі інструментів Параметри       сторінки       на       вкладці       Розмітка       сторінки       такі параметри    аркуша:    розмір    –    А4,    орієнтація    –    книжкова, поля - з усіх боків по 1,5 см.

2. Перейшовши у режим роботи з колонтитулами за
допомогою команди
Змінити верхній колонтитул на
панелі інструментів
Колонтитули закладки Вставлення,
натисніть кілька разів клавішу
Enter, щоб звільнити місце
для емблеми товариства.

3. Задаємо розмір шрифта – 16, накреслення –
напівжирний, вирівнювання абзацу – посередині. У ниж-
ній частині колонтитула набираємо текст
ТОВАРИСТВО З
ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ “КРИГА”
.

  1.  На панелі інструментів Зображення закладки Вставлення з меню кнопки Фігури обираємо фігуру Рівнобедрений трикутник і рисуємо трикутник потрібного розміру.
  2.  Зробивши дві копії цього трикутника та відповідно змінивши їхні розміри, розташовуємо їх один всередині одного.
  3.  За допомогою кнопки Овал рисуємо коло (трима-ючи натиснутою клавішу Shitf), і з меню кнопки Контур фігури (панель інструментів Стилі фігур на закладці Формат) вибираємо варіант Без контуру. Розташовуємо “невидиме” коло так, щоб воно перекрило правий нижній кут вкладених трикутників.
  4.  Для створення фігурних букв застосовуємо кнопку WordArt з панелі інструментів Текст на закладці Встав-лення (у нашому прикладі вибрано перший зразок фігур-ного тексту). Ввівши текст КРИГА, та відповідно змінивши його розміри, розташовуємо назву товариства у правому нижньому куті емблеми.
  5.  Тримаючи натиснутою клавішу Shitf, почергово вибираємо всі графічні об’єкти, з яких складається ембле-ма товариства (три трикутника, коло і текст WordArt) і виконуємо команду Групувати з меню кнопки Згрупу-вати (панель інструментів Упорядкування на закладці Формат).

9. За допомогою кнопки Лінія рисуємо під назвою
товариства горизонтальну лінію відповідного типу і
товщини.

  1.  Щоб створити нижній колонтитул, натисніть на кнопку Перейти до нижнього колонтитула з панелі інструментів Навігація на закладці Конструктор.
  2.  У області нижнього колонтитула набираємо адре-су, телефон і факс товариства, рисуємо звичайну горизон-тальну лінію та для завершення натискаємо кнопку Закри-ти колонтитули на закладці Конструктор.
  3.  Збережіть файл як шаблон документа під назвою Blank.dotх.
  4.  Продемонструйте результат викладачу та дайте відповіді на його запитання

.


Тема 4 Створення документів та основи ведення документообігу засобами
Microsoft Оffice 2007

Завдання:Створити базу даних довідок заданої структури

Теоретичні відомості: Запрошення учасникам кон-ференції та відрядна посвідка, автоматичне генерування яких з використанням текстового процесора Word 2007 і редактора електронних таблиць Excel 2007 описане в лабораторних роботах № 1 і № 3 відповідно, за своєю суттю є теж формою документа. Перевага використання форм Access 2007, насамперед, у тому, що після створення документа на основі цієї форми він автоматично потрапляє

у базу даних і реквізити всіх документів зберігатимуться в
одній таблиці (у
Word 2007 кожен документ, створений на
основі шаблону-форми, є окремим файлом, а в
Excel 2007
одночасно на екрані можна відобразити тільки один
документ). Можливий також інший варіант, аналогічний до
застосованого у середовищі
Excel, коли спочатку вносяться
реквізити документа у таблицю, а потім на їх основі фор-
мується сам документ. За комбінацією цих реквізитів
завжди можна відшукати і відобразити на екрані

потрібний документ або групу документів.

Описана у цій лабораторній роботі методика

створення документів на основі заповнення форм Access 2007 автоматично передбачає і реєстрацію новоствореного документа, оскільки усі його реквізити одразу заносяться у відповідну таблицю бази даних. Проте у більшості випадків внутрішні документи створюються в інших програмах (зазвичай, у текстовому редакторі Word), а зовнішні (вхідні) взагалі можуть існувати тільки у паперовому варіанті. Це вимагає іншої організації процесу реєстрації документів, реалізованої в автоматизованих системах електронного документообігу – на основі реєстраційно-облікових карток документа.

Принцип створення реєстраційно-облікової картки документа у середовищі Access 2007 нічим не відрізня-ється від методики створення власне документа на основі форми. Форма Access 2007 для типової реєстраційно-облі-кової картки документа зображена на рис. 7.2.

Власне документ у цьому випадку може знаходитися
на сервері у форматі програми, в якій він був створений
або у відсканованому вигляді. Доступ до нього можна
налаштувати, наприклад, використовуючи технологію

гіперпосилань. Реєстаційно-облікова картка документа, окрім змістових реквізитів, може містити накладені резолюції із зазначенням виконавців і термінів виконання, завдяки чому можна здійснювати контроль за виконанням документів.

Хід роботи:

  1.  Завантажте систему управління базами даних Microsoft Access 2007, клацніть на піктограмі Нова база даних  і збережіть її під назвою Baza.accdb.
  2.  На закладці Створення у групі Таблиці натисніть на кнопку Конструктор таблиць і сконструюйте таблицю реквізитів довідки.

Закривши вікно конструктора таблиць, пітвердіть збереження змін і призначте таблиці ім’я “Довідки”.

  1.  Для створення бланку довідки на закладці Ство-рення у групі Форми натисніть на кнопку Конструктор форм.
  2.  Двічі клацнувши лівою кнопкою миші в області даних, у діалоговому вікні “Вікно властивостей” на закладці Макет в рядку Колір фону виберіть білий колір.
  3.  З допомогою миші перетягніть межі області даних до потрібних розмірів (у верхній і лівій частині вікна конструктора форм для зручності є лінійки), наприклад 14х9 см.
  4.  Двічі клацніть на сірому квадраті біля лінійок у лівому верхньому куті конструктора форм:

9. На закладці Дані в рядку Джерело записів ви-
беріть
Довідки.

10. За допомогою кнопки Напис з групи Елементи керування створіть написи з відповідними параметрами шрифта і вирівнювання. Для переміщення напису слід
виокремити його, підвести вказівник миші до чорного квадрату у правому верхньому куті (вказівник набуде вигляду руки), натиснути ліву кнопку миші і перемістити напис у потрібне місце. Для зміни розмірів напису використовуються маркери по його периметру. Для переходу       на       новий       рядок       в       межах       одного       напису       треба натиснути        комбінацію        клавіш
Ctrl+Enter.        Розмістіть написи приблизно так:

  1.  Натисніть на кнопку Додати поля у групі Сервіс і перенесіть з вікна “Список полів” поле “Номер довідки” в область даних. Вилучіть напис Номер довідки (лівий прямокутник з двох, що з’являться після перенесення поля в область даних) і розташуйте поле біля напису “№”.
  2.  Аналогічно перенесіть решту полів в область даних, видаліть написи, задайте вирівнювання по лівому краю та розмістіть поля так:

  1.  Для того, щоб межі полів не відображалися під час друку, натисніть комбінацію клавіш Ctrl+A (щоб виділити всі поля одночасно), викличте вікно властивостей з допомогою кнопки Сторінка властивостей у групі Сервіс і на закладці Макет у рядку Тип межі виберіть Відсутня.
  2.  Закрийте конструктор форм і назвіть форму “Довідки”.
  3.  Для створення довідки відкрийте форму “Довід-ки”, натисніть на кнопку Новий (порожній) запис на панелі переходів між записами у нижній частині вікна та заповніть реквізити довідки:

  1.  Створіть    ще    одну    довідку    з    довільними    реквізи-тами.
  2.  Перевірте,       чи       потрапили       реквізити       довідок       у таблицю “Довідки”.
  3.  Продемонструйте     результат     викладачу     та     дайте відповіді на поставлені ним запитання.




1.  Статьи нормативной калькуляции себестоимости единицы изделия на начало планового периода
2. Что вы запомнили по пути на работу
3. Порядок расчета основных статистических показателей
4. Поведение потребителей- учебное пособие - А
5. Валова продукціяДихання
6. шкалу лжи основная задача которой ' дать информацию о достоверности ответов испытуемого по шкалам экстрав
7. Задание- Стендовые испытания дизеля воздушного охлаждения мощностью 170квт 2
8. Калининградская ЦБС по проведению новогодних праздничных мероприятий на период с 20 декабря 2013 по 10 янва
9.  Экономическая теория является фундаментом целого комплекса наук- отраслевых экономика торгового дела про
10.  Проаналізувати з якого боку необхідно здійснювати оребрення з метою інтенсифікації теплопередачі якщо ~1
11. Бекітемін Кафедра ме~герушісі Тусупов Д
12. Длительность жизненного цикла не одинакова у разных товаров
13. это силы средства и источники которые имеются в наличии и могут быть мобилизованы для достижения определенн
14. 2013 Снежок Настя- Здравствуйте мои друзья я принес вам приглашение на новогоднее представление
15. Из опыта работы учителя начальных классов ГБОУ СОШ 282 Михайловой Надежды Юрьевны
16. Відповідальність за податкові правопорушення
17. Трудовой договор- традиции и новации
18. Житие было написано в 1418 г
19. а Запястье crpus представлено двумя рядами коротких костей oss crpi счет которых ведется с медиального края
20. Ваша внешность, болезни и судьба