Поможем написать учебную работу
Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.

Предоплата всего

Подписываем
Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.
Предоплата всего
Подписываем
Компютерні мережі
Лабораторна робота № 1
Тема: Інформаційні мережні технології.
Мета: Практичне ознайомлення із головними службами, їх протоколами, клієнтами, засобами налаштування, принципами експлуатації та головними мережними технологіями.
План
Теоретичні відомості
Компютерна мережа це система розподіленої обробки інформації між компютерами за допомогою засобів звязку.
Підключення компютерів до мережі виконується за допомогою спеціальних пристроїв мережевих контролерів (сіткових карт), які забезпечують взаємодію робочих станцій. Зєднання мережевих компонентів виконується за допомогою кабелів.
Тип кабеля для зєднування мережевих компонентів визначає максимальну швидкість передачі даних та можливу віддаленість компютерів один від одного. Для передачі інформації у мережах використовуються: коаксіальний кабель, вита пара, оптоволоконний кабель.
Коаксіальний кабель поділяється на товстий та тонкий.
Вита пара може складатися із сукупності екранованих та неекранованих дротів. Неекрановані кабелі залежно від частоти поділяються на 3, 4, 5 категорії (відповідно 15, 20, 10 Мгц). Від категорії залежить можлива відстань звязку. Екрановані кабелі мають більш високу частоту (до 300 Мгц).
Для підєднання більше, ніж двох персональних компютерів (надалі - робочих станцій) використовують спеціальний апаратний пристрій, який називається SWITCH - це локально-сітковий комутатор (фільтр), який має властивість підключати від 5-ти до 128 робочих станцій (ПК), причому швидкість передачі даних розділена рівно пропорційно між всіма ПК.
Щодо програмних засобів налаштування локальної мережі потрібно:
1. Надати ПК відповідну локальну адресу (протокол TCP/IP), яку можна прописати в властивостях значка (піктограми) сіткового простору. Для коректної адреси використовується IP адрес, маска додаткової мережі, основний шлюз.
Адреса це число, яке поділене на 4 групи цифр до трьох цифр у кожній
Дана адреса, яка використовує тільки IP-адрес та маску додаткової мережі в такому випадку, коли в локальну мережу входять два персональні компютери (робочі станції).
Приклад: 4.1
IP адрес 192.168. 1.2
Маска додаткової мережі 255.255.255.0
В іншому випадку ,(тобто коли в локальну мережу входять більше 2 ПК використовується додаткове прописання адреси:
Приклад: 4.2
IP адрес 192.168. 1.2
Маска додаткової мережі 255.255.255.0
Основний шлюз 192.168. 1.5
Коли в локальній мережі заведена всесвітня мережа Інтернет то в обовязковому порідку потрібно прописати: сервер ,якому надається перевага DNS, та альтернативний DNS сервер
Приклад: 4.3
IP адрес 192.168. 1.2
Маска додаткової мережі 255.255.255.0
Основний шлюз 192.168. 1.5
сервер ,якому надається перевага DNS, 192.168.1.1
альтернативний DNS сервер 195.5.46.12
2. Робоча група та імя персонального компютера яке можна ввести за допомогою властивостях значка (піктограми) сіткового простору, в пункті створення нового підключення.
Топологія мережі це її геометрична форма або фізичне розташування компютерів по відношенню один до одного. Можна виділити такі типи топологій: зірка, кільце, шина, дерево, комбінована.
Рис 1.1 Структура мережі типу «Зірка»
Мережа у вигляді зірки (рис. 1.1) містить персональний компютер, який називається сервер до якого підключені чотири персональні компютери (робочі станції). З рис (4.1) видно, що локально-сітковий комутатор SWITCH відсутній, у звязку з тим, що сервер в собі містить 4 мережевих контролера, через які відбуваються передачі даних з 4 ПК за допомогою кабелю вита пара. Робоча група для всіх одна LAB 1
Всі чотири мережеві контролери зєднані на сервері за допомогою функції обєднання робочого моста.
Мережа у вигляді кільця (рис. 1.2) має замкнений канал передачі даних в одному напрямку. Інформація передаватиметься послідовно між адаптерами робочих станцій доти, доки не буде вимкнута хоча б одна з робочих станцій (персональний компютер). В кожній робочій станції повинно міститись по 2 сіткових адаптера.
Рис.1.2 Структура мережі типу «Кільце».
Топологія «Шина» використовує як канал для передачі даних, коаксіальний кабель. Усі компютери підєднуються безпосередньо до шини (рис. 4.3).
Рис. 1.3. Структура мережі типу «Шина»
У мережі з топологією «Шина» дані передаються в обох напрямках одночасно.
Комбінована локальна мережа може містити в собі як і кільцеву, зіркову так і шинну типологію
Хід роботи
1. Перед початком роботи розглянути апаратні засоби за допомогою яких організовано локальну комп. мережу та підключення до Інтернету, замалювати схему підключення.
2. Включити компютер, завантажити операційну систему.
3. Знайти на робочому столі значок “Сетевоє окружениє”, відкрити.
4. Зліва у вікні вибрати “Отобразить сетевыэ подключения». Знайти зєднання яке використовуться в локальній мережі.
5. У властивостях зєднання РСP-IP знайти, як встановлений ІР адрес комп.в мережі. Визначити який ІР адрес має ваш комп. в локальній мережі.
6. Зліва у вікні вибрати „Отобразить комп. рабочей группи”. Записати які комп. є у вікні.
7. За допомогою значків переглянути вмістиме дисків інших компютерів, які входять у мережу.
8. Навчитися включати спільний доступ до папки, чи диску.
9. Навчитися встановлювати та використовувати спільний мережевий принтер.
Висновки:
На даній лабораторній роботі, я ознайомився (лась) із головними службами, їх протоколами, клієнтами, засобами налаштування, принципами експлуатації та головними мережними технологіями.
Примітка:
Лабораторні роботи виконуються кожним студентом самостійно згідно з графіком, який встановлений робочою програмою курсу. Графік виконання роботи студентом контролюється викладачем. Перед виконанням лабораторної роботи викладач опитує студентів, щоб визначити їх підготовленість до виконання роботи.
До виконання лабораторної роботи допускаються студенти, які мають теоретичні знання, що необхідні для виконання цієї роботи.
Захист лабораторної роботи відбувається тільки за наявності належно оформленого звіту з цієї роботи. Лабораторна робота подається і захищається безпосередньо після її виконання згідно з графіком, який встановлений робочою програмою курсу. Роботи, які захищені із запізненням, зараховуються з мінімальною кількістю балів. При захисті роботи студент демонструє результати виконаної роботи та відповідає на контрольні запитання за темою лабораторної роботи.
Кожна лабораторна робота, що виконана і захищена за графіком, оцінюється за бальною системою, яка встановлена робочою програмою курсу.
СЕРВЕР
IP маска 192.168.1.5
Маска дод. підстік255.255.255.0
Робоча станція 1
IP маска: 192.168.1.1
Маска дод. Підстік: 255.255.255.0
Основний шлюз: 192.168.1.5
Робоча станція 3
IP маска: 192.168.1.3
Маска дод. Підстік: 255.255.255.0
Основний шлюз: 192.168.1.5
Робоча станція 4
IP маска: 192.168.1.4
Маска дод. Підстік: 255.255.255.0
Основний шлюз: 192.168.1.5
Робоча станція 2
IP маска: 192.168.1.2
Маска дод. Підстік: 255.255.255.0
Основний шлюз: 192.168.1.5
Робоча група: LAB1
Робоча група : LAB 2
SWITCH 16 port
сервер
Сервер ІНТЕРНЕТ
SWITCH 16 port
сервер
Сервер ІНТЕРНЕТ
Адміністрація
SWITCH
DSL
молем
Головний сервер прийому та передачі ІНТЕРНЕТ