Будь умным!


У вас вопросы?
У нас ответы:) SamZan.net

Тема- Ілюстрації до казки Курочка Ряба Мета

Работа добавлена на сайт samzan.net:


Тема: Ілюстрації до казки «Курочка Ряба»

Мета. Розвивати навички учнів у зображенні птахів і людей, уміння створювати ілюстрації на основі творчої уяви і фантазії; удосконалювати навички роботи фарбами; розширити уявлення про казку як жанр усної народної творчості.

ООП: форма і колір

Тип уроку: практична діяльність.

Вид практичної діяльності: Зображення на площині.

Обладнання.  Таблиці, малюнки, зразки дитячих робіт – ілюстрацій до українських народних казок. Ілюстровані казки.

Матеріали та інструменти: альбом, олівець, гуаш, пензлі, ємність для води, серветки.

Хід уроку

І. Організаційний момент 1-2 хв.

ІІ . Актуалізація основних образотворчих знань.

  1.  Вступна бесіда вчителя

На сьогоднішньому уроці ми з вами знову будемо говорити про казки.

Чарівний світ казкового царства. Він таїть і собі чимало незвіданого, загадкового, таємного. Це безцінна скарбниця, яку створив народ або окремі люди.  Світ казок надзвичайно барвистий і захопливий, тому їх так полюбляють діти.

Колись вам читала казочки мама або бабуся, а тепер ви читаєте самостійно, навіть самі ходите до бібліотеки. У бібліотеці зібрана величезна кількість казок: це казки про тварин, чарівні казки, побутові казки. Кожна казка навчає любити, чинити добро, захищати менших.

    Сьогодні ми помандруємо у світ казок про птахів.

  •  Які ви знаєте казки про птахів? (діти називають казки)
  •  Пригадати одну з них вам допоможе вірш.

        Жила собі курочка Ряба.

Годували курочку дід і баба.

І знесла їм  курочка непросте яєчко,

а знесла їм курочка золоте яєчко.

І куди б не падало, і де б не котилось,-

То ніде й ніколи воно вже не билось….

           А тепер дід веселий, і не плаче баба,

і живе ще й досі в них курочка Ряба.

         Ну, що, діти, здогадалися  про яку казочку розповідається у цьому                    вірші?

Сьогодні ми з вами малюватимемо композицію до казочки «Курочка  Ряба».

Для цього нам потрібно дещо пригадати.

Що таке композиція- це..побудова художнього твору, розташування та взаємозв’зок окремих частин і елементів.

Що таке форма? (Фо́рма (лат. forma) — під формою мається на увазі зовнішній тривимірний контурний вигляд чи конфігурація певної речі — на противагу матерії, змісту чи матеріалу з якого вона складається (порівняйте з виглядом).)

ІII. Вивчення нового матеріалу

Що на вашу думку є ілюстрацією? (ображення, що супроводжує текст літературного твору, газетної статті тощо з метою полегшення для читача візуалізації змісту.)

Для більш чіткої передачі образу можна використовувати фактуру.

А фактура це- це характер поверхні: гладкість, шорсткість, рельєфність. Фактурні показники несуть в собі певні риси композиційного засобу, хоча не так явно як, припустимо, ритм і колір. Фактурою художник завершує композіцію. Фактура широко використовуються скульпторами, архітекторами, дизайнерами. У живописі вона відіграє допоміжну роль[ 

Для правильної побудови сюжету нашої ілюстрації нам потрібно враховувати пропорції наших героїв

Пропорції це .. співвідношення ромірів частин між собою й цілим.

IV.Постановка навчального завдання:

Створити ілюстрацію за сюжетом казки «Курочка Ряба» . Вибрати один сюжет з казки, правильно закомпонувати його у форматі зберігаючі всі пропорції та  подальшим опрацюванням його в кольорі

Давайте розглянемо послідовність виконання малюнка

Оскільки головною героїнею (або персонажем) казки є курочка Ряба. Малюнок слід починати саме з неї, зобразити її майже на всю висоту аркуша пальцем і пензлем; передаючи характерні ознаки зовнішнього вигляду курочки, не забувати, що це казковий персонаж; курочку можна намалювати на аркуші посередині чи з боку;

 

  1.  Малюнком треба заповнити весь аркуш паперу, тому на вільних місцях слід зобразити ті деталі довкілля, які допоможуть зрозуміти, де саме знаходиться курочка

(якщо в хаті – можна намалювати на підлозі килимок чи доріжку, гніздечко, а в ньому – золоте яєчко; на стіні – картину або фотографію, вбрану вищитим рушничком, чи якусь іншу прикрасу, полицю з посудом; на підвіконні – вазон з квітами чи розписний глечик);

  1.  По бажано зобразити ще одного персонажа казки – мишку.

V. Керівництво практичною діяльністю учнів.

Упродовж самостійної роботи учнів, проводжу поточний інструктаж, аналіз роботи, вказую на недоліки, та аналізуємо помилки.

VI.  Аналіз дитячих робіт.

VII.  Підсумки уроку.

- Ілюстрацію до якої казки ми вами малювали на сьогоднішньому уроці?

- Що таке ілюстрація?

- Що таке фактура?

Чи сподобалася вам ця казочка?

VIII. Прибирання робочого місця.

ІХ. Домашнє завдання.

Поцікавтесь нашими пейзажними мотивами




1. тематическое общество Дорогой друг Юношеская математическая школа при СПбГУ приглашает Вас приня
2. подзолистых типичных развивающихся на водноледниковых супесях сменяемых песками с глубины 0205 м мелкопа
3. ФЕДЕРАЦИЯ ГО Опубликовано 04
4. Правове регулювання рибальства і рибного господарства
5. НАВЧАЛЬНА ПРОГРАМА педагогічної практики (педагогічний компонент) для студентів
6. ТЕМА 6. ГОСУДАРСТВЕННЫЙ АППАРАТ РОССИЙСКОЙ ИМПЕРИИ В ПЕРВОЙ ПОЛОВИНЕ 19 В
7. тема образования в Японии организуется и развивается на вполне определенных теоретических и методологическ
8. Введение Социология расселения Социология города Специфика функционирования города
9. . ~ 304 с. ил. 296 301 Библиография Абрамова А
10. Индивидуальный стиль работы классного руководителя
11. Образ политика в официальном издании на примере образа Дмитрия Медведева В «Российской газете»
12. Курсовая работа- Агротехніка вирощування картоплі
13. Безотходная очистка гальваностоков
14. Особенности работы социального педагога с детьми из неполной семьи
15. РОССИЙСКАЯ АКАДЕМИЯ ПРАВОСУДИЯ Центральный филиал Кафедра
16. Отраслевая структура промышленности РБ
17. Статья- Религиозная толерантность
18. Вариант 1 Цвет как средство коммуникации Цвет служит средством общения
19. тема документации
20. на тему- Классификация и характеристика затрат Студент Гринева Ю.