Будь умным!


У вас вопросы?
У нас ответы:) SamZan.net

Тема- Необхідність вивчення орг

Работа добавлена на сайт samzan.net:


                                                    Самостійна робота №1

         Тема: «Необхідність вивчення орг.хімії для освоєння спеціальності. Значення орг.хімії в розвитку природознавства

Багато з того, що оточує нас у побуті, — це вироби хімічної промисловості. До продукції галузі належать лінолеум, обшивка ліфта, сидіння в тролейбусі й вагонах метро, різноманітні упаковки, мінеральні добрива, засоби боротьби зі шкідниками сільського господарства, полімерні плівки і труби, деталі комбайнів і тракторів. З продукції хімії — різноманітних волокон — виробляється одяг.

Багатьох із цих виробів ще 30—35 років тому не було. Чим це зумовлено? Насамперед тим, що хімічна промисловість поряд з машинобудуванням визначає науково-технічний прогрес інших галузей народного господарства. Жодна з них нині не може обійтися без хімії, і ця залежність дедалі зростає, стимулюючи розвиток галузі.

Водночас хімічна промисловість істотно відрізняється від більшості інших галузей — вона може створювати нові матеріали з певними властивостями. Така її особливість дуже цінна, наприклад, у космічний техніці й будівництві, фармацевтичній, харчовій та легкій промисловостях.

Хімічна промисловість — одна з провідних галузей промисловості нашої країни, їй належить значна роль у формуванні галузевої і територіальної структури господарського комплексу України. Вона добре комбінується з іншими галузями, особливо металургією, і використовує їхні відходи як сировину.

Значною є роль хімічної промисловості і в зовнішніх економічних зв'язках України. Експортний потенціал цієї галузі промисловості нині поступається лише чорній метал іргії. Не зменшиться роль хімічної промисловості і в найближчий час.

Розвиток хімічної промисловості в тому чи іншому районі зумовлюється природними, економічними і соціальними причинами. Спеціалізація хімічної промисловості та розміщення її підприємств в Україні залежать переважно від наявності сировини та необхідності найповнішої переробки відходів інших галузей господарства. Важливий чинник розміщення хімічних підприємств — споживач.

Природно-сировинною базою для хімічної промисловості є кам'яне і бурс вугілля, нафта, кам'яна і калійна сіль, фосфати, крейда, вапняки, супутні і природні гази, сірка тощо. Найбільші поклади цієї сировини зосереджені в Донбасі, Лівобережжі, озері Сиваш, Передкарпатті тощо.

Хімічна промисловість країни використовує також відходи чорної і кольорової металургії, харчової промисловості, лісопромислового комплексу.

Найбільше вторинної сировини у вигляді відходів у Донбасі і Промисловому Придніпров'ї.

Хімічна промисловість складається з кількох галузей, таких як: гірнича хімія (видобування сировини), основна хімія (виробництво мінеральних добрив, неорганічних кислот і соди) та хімія органічного синтезу (виробництво полімерних матеріалів).

Однією з найбільш розвинутих галузей хімічної промисловості, що базується на потребах чорної металургії Донбасу і Придніпров'я, є коксохімічне виробництво. Воно с комплексоутворюючою галуззю основної хімії. Коксохімія служить базою для розвитку супутніх і допоміжних підприємств, які переробляють доменні і коксові гази, феноли, смоли тощо. З них виробляють сірчану кислоту, медичні препарати, пестициди і гербіциди, барвники, пластмаси, мінеральні добрива.

До провідної галузі основної хімії належить виробництво мінеральних добрив: азотних, калійних, фосфорних, комбінованих гранульованих.

Виробництво сірчаної кислоти і соди — теж галузі основної хімії.

До хімії органічного синтезу належить лакофарбова промисловість. Вона має широкі виробничі зв'язки з різними галузями господарства України, зокрема нафтопереробною і нафтохімічною, кольоровою та чорною металургією, лісохімічною, олійно-жировою та ін.

До інших важливих галузей хімії органічного синтезу в Україні належать анілінофарбова промисловість, виробництво синтетичних смол, пластмас, хімічних волокон, нафтохімічна та гумо азбестова промисловість.

Елементи ринкового господарства, вільна гра цін призводять до постійних змін у галузевій структурі хімічної промисловості. Впливають на це і геополітичні аспекти взаємодії з деякими сусідніми державами, які використовують нафту як засіб політичного тиску на нашу країну.




1. . Знання фармацевтичних груп
2. Контрольная работа- Реализации частотного управления по минимуму потерь
3. Тема- 2 рейтинговая точка раздел- Протозоология Задание {{340}} ТЗ 340 Тема 370 Протозоология изучает-
4. третий репликатор
5. конспект лекций в котором имеются ответы на контрольные вопросы всех лабораторных работ
6. ТЕМА ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ЯКОСТІ МЕДИЧНОЇ ДОПОМОГИ НАСЕЛЕННЮ УКРАЇНИ ТА НАУКОВЕ ОБГРУНТУВАННЯ ЇЇ РЕАЛІЗАЦІЇ
7. Источники возникновения и последствия реализации угроз информационной безопасности
8. Уровень обслуживания покупателей зависит от- скорости выполнения товара; возможности доставки по за
9. Л.С. Выготский различал три группы периодизаций
10. Реферат- Вікові особливості серцево-судинної системи
11. тема ' это система противопоставлений фонем то есть их парадигматика
12. Список литературы для самостоятельного чтения на летних каникулах
13. ВСТУПЛЕНИЕ [3] СТАНОВЛЕНИЕ ЛИЧНОСТИ [4] ПУТЬ К ВЛАСТИ [5] РЕФОРМЫ ВИТТЕ; КУРС НА ИНДУСТРИ
14. День Студента Настоящий документ представляет собой общие Правила для проведения детективной ролевой
15. Персонал предприятия Татнефть.html
16. Золотое кольцо России- Владимир, Суздаль, Боголюбов
17. модульну контрольну роботу 1 Розгорнуті питання- Виникнення стародавніх держав на території Півн
18. Глобальная сеть Интернет протоколы, системы доступа
19. Фармакология с токсикологией
20. Под числами в Microsoft Excel понимаются собственно числа включая числа с десятичными и-или простыми дробями и чис