Будь умным!


У вас вопросы?
У нас ответы:) SamZan.net

Про що ти думаєш Про прийдешність

Работа добавлена на сайт samzan.net:

Поможем написать учебную работу

Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.

Предоплата всего

от 25%

Подписываем

договор

Выберите тип работы:

Скидка 25% при заказе до 7.11.2024

Одну із своїх поезій Леся Українка починає епіграфом: "Про що ти думаєш? - Про прийдешність" (В.Гюго). Ці слова великою мірою визначають суть усієї творчості письменниці. Про що б вона не писала - про Україну, античну Грецію, стародавній Схід - вона розмовляла із своїм сучасником, думала про майбутнє свого народу, вірила і боролась за нього. Тому-то так урочисто-спокійно і переконливо звучать її слова:

Як я умру, на світі запалає
Покинутий вогонь моїх пісень
І стримуваний промінь засіяє, 
Вночі запалений, горітиме у день.

    Леся Українка - співець мужності і боротьби - здобула найпочесніше ймення поетеси народної. Її талант поєднав гаряче серце громадянина і світлий розум філософа з жіночою ніжністю та грацією. Революційну сутність її творчості визначив Іван Франко, визначивши Лесю Українку послідовницею Т.Г.Шевченка і наймужнішим поетом України. Багатогранний талант Лесі Українки виявився у найрізноманітніших сферах літературної праці - вона була ліриком, драматургом, прозаїком, літературним критиком і публіцистом, перекладачем і фольклористом. Але найважливішим є те, що в літературному процесі своєї доби вона не лише могутній і різносторонній талант, а й активний і непримиренний борець, глибоко політичний письменник. У боротьбі різних літературних напрямів Леся Українка займала наступальні позиції. Продовжуючи традиції революційно - демократичної літератури, поетеса одночасно стала видатним новатором - внесла свої ідеї, теми, образи в українську літературу, розширюючи її обрії, а разом з тим дала їй нові жанри, послідовно утверджувала народження нового творчого методу, основні принципи якого намагалась обґрунтувати і теоретично. Взявши у Шевченка "іскру огню великого" - його революційний дух, вона надихнула вогняним пафосом українську літературу нової доби – доби імперіалізму і пролетарської революції.
Архівні матеріали розкривають багато фактів безпосереднього зв'язку Лесі Українки з соціал-демократичними та іскрівськими організаціями на Україні, із загальноросійським визвольним рухом. Квартира Косачів була підпільною явкою для соціал-демократичних діячів, поетеса виконувала ряд конспіративних доручень (транспортування нелегальних видань).Іван Франко свідчить, що поетеса належала до "тих українських радикалів, що визнавали себе в першій лінії соціалістами, а тільки в другій українцями".

    Поетеса мала такий голос - своє вогнисте слово-зброю, яке не раз закликало: "Встань!". І цим закликом Леся Українка приєднувалась до народженого тоді пролетарського гімну: "Повстаньте, гнані і голодні ...".Так ставала своєю творчістю з віком на рівні.
Леся Українка прийшла в красне письменство в складний час соціальних потрясінь ,у період активного процесу оновлення літератури . Її творець бла в авангарді цього оновлення , яке йшло назустріч революційним битвам. Поетеса виступила в лавах передових діячів революційно-демократичного мистецтва художнього слова. Разом з Франком, Коцюбинським, Стефаником, Павліком, Кобыянською, Грабовським та багатьма іншими товаришами по перу продовжувала й розвивала прогресивний і традиції класичної української літератури, відстоюючи принципи реалізму, народності, передової ідейності в нову історичну добу.

    Леся Українка належить до митців, які пережили свій час , її літературна спадщина стала однією з вершин художньої свідомості
українського народу і разом з тим видатним явищем світової літератури. Ім'я поетеси овіяно всенародною любов'ю. Народ свято шанує пам'ять поетеси. Її іменем названі школи, вузи, театри, бібліотеки, вулиці, серед них - педінститут у Луцьку, театр у Києві, Луцьку, Сумарі, Канаді. Образ поетеси увічнений в живописі, графіці, поезії, прозі, драматургії.
Літературно-меморіальні музеї в Києві, Колодяжному, Новгороді-Волинському, Ялті провадять велику роботу по збереженню національних духовних цінностей, пов'язаних з життям і творчістю Лесі Українки.




1. факто в дефолт деюре
2. Subject over from the Continent when they invded Britin nd it ws mde into poem somewhere bout the 7th century.
3. Маргинальные слои или Андекласс
4. 20 г. Вопросы к экзамену по дисциплине Философия для специальности 108 01 01 Профессиональн
5. А ~ ~ КПД преобразователя обычно 08
6. лекция 336 доц
7. на тему- ldquo;Осенние натюрмортыrdquo; х
8. . ПОНЯТИЕ СУЩНОСТЬ И ПРИНЦИПЫ МЕЖДУНАРОДНОГО ВОЗДУШНОГО ПРАВА Международное воздушное право отрасль меж
9. На тему- Современные водогрейные котлы малой и средней тепловой мощности
10. ТЕМА- Дифференциальная диагностика диарейного синдрома Вопросы для самоконтроля Общая характерис
11.  ВСТУП Історія ораторського мистецтва береже чудові зразки і прийоми красномовства багатющі револю
12. Пoнятие и признаки правонарушений
13. Реферат- Углубленные экзаменационные билеты по физике и ответы (11 класс)
14. Вариант 1 Перечислить средства- Лечения гипокалиемии; Лечения тромбоэмболического синдрома.
15. Декор.1.Выберите инструмент Rectngle Tool M
16. УТВЕРЖДАЮ ИО начальника кафедры Н
17. Тема работы- Указывайте точную тему Дисциплина предмет.html
18. Процеси взаємодії звуків між собою Словники української мови
19. В данной дипломной работе рассматривается структура текущих затрат за пользование услугами о
20. Тест ldquo;Філософські категоріїrdquo; Задана філософська категорія