У вас вопросы?
У нас ответы:) SamZan.net

Письмове множення на двоцифрове число Розвязання задач складанням виразу

Работа добавлена на сайт samzan.net: 2016-03-30

Поможем написать учебную работу

Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.

Предоплата всего

от 25%

Подписываем

договор

Выберите тип работы:

Скидка 25% при заказе до 15.3.2025

                                                              Орієнтовний план-уроку

Тема уроку. Письмове множення на двоцифрове число. Розв’язання задач складанням виразу.

Мета уроку. Навчити розв’язувати задачі складанням виразу;

                        Розвивати логічне мислення учнів, уміння аналізувати задачі, творчо працювати над ними;

Виховувати вміння учнів виконувати письмове множення на одноцифрове число, ділення з остачею.

Тип уроку: Інтегрований.

Методи і види роботи: Розповідь. Індивідуальна та колективна робота.

Обладнання: кросворд і картки для перевірки домашнього завдання.

Використана література:

  1. Богданович М.В. Математика: Підруч. Для 4 кл. – К.: Освіта, 2005. – С. 13-14
  2. Зайцева Л.Г. Математичні кросворди. 5 рівень: Таблиця множення і ділення. Порядок дії у виразах: Зошит для учнів початкової школи / Л.Г. Зайцева, О.М. Соприкіна, Ю.В. Шепелєва, Г.А. Гончарова. – Х.: Видавництво «Ранок», 2011. – 16 с.: іл.

Перебіг уроку

  1.  Організація класу.
  2.  Привітання

Добрий день, діти. Мене звати Євгенія Михайлівна, сьогодні урок математики у вас проведу саме я. І тема нашого сьогоднішнього уроку звучить так: «Письмове множення на двоцифрове число. Розв’язання задач складанням виразу».

  1.  Гігієнічні вимоги.

Сядьте рівненько і уважно слухайте мене.

2. Закріплення вивченого матеріалу.

        2.1. Математичний кросворд.

Зараз ми з вами повторимо вивчене за минулий урок.

              32 : 4 + 7   3 = 29 (ручка)

(19 + 17) : (12 – 6) =6 (зошит)

8   6 + 5   9 = 93 (фарби)

32 : (4 + 4) = 4 (пенал)

(63 : 9)   (48 : 8) = 42 (портфель)

п

е

н

а

л

р

у

ч

к

а

п

о

р

т

ф

е

л

ь

з

о

ш

и

т

ф

а

р

б

и

     2.2. Робота з картками.

 Картка №1

До кожної нерівності дібрати по два значення букви а, при яких нерівність буде правильною.

а: 4 < 7                                   a + 85 > 107                                a * 7 < 30

 Картка №2

Виконати множення письмово.

37 * 24                                      45 * 34                                         52 * 18

Картка №3

Виконати ділення письмово.

       420*70                                       270 : 90                                            280 : 40

  1.  Вправи на письмове множення на одноцифрове число.

      № 81 Колективно

Розв’язання:

а) 85 – 7 * 8 = 29

б) 56 : (14 – 6) = 7

      №83 Колективно

Учні по черзі виходять до дошки, виконую множення, пояснюючи хід міркування.

Пояснення учня при обчисленні добутку 42 * 21

42 множити на 21 потрібно так: спочатку 42 множимо на 1, буде 42 – це перший не повний добуток. Його записуємо так, щоб цифра одиниць була записана під одиницями. 42 помножити на 2 десятки буде 84 (десятки) – це другий неповний добуток. Його записуємо так, щоб цифра 4 була розміщена під десятками. Додаємо неповні добутки і одержуємо остаточний результат 882.

Відповіді: 882, 372, 529, 646.

                                                   Фізкультхвилинка

Хто там, хто там вже втомився (оплески)

І наліво похилився? (нахили)

Треба всім нам разом встати, (встають)

Фізкультпаузу почати (оплески)

Руки вгору, руки в боки.

І зроби чотири кроки.

Руки вгору, руки вниз,

На сусіда подивись.

І тихесенько сідай,

Працювати починай.

№ 84 Усно

Розгляньте малюнок і запишіть відповіді на запитання.

  1. Яка маса одного ящика масла?
  2. трьох ящиків масла?
  3. двох ящиків масла?
  4. Діти, порахуйте, скільки всього ящиків?
  5. Яку масу вони разом мають?
  6. Діти,ми знаємо, що маса 5 ящиків масла 40 кг. А як нам дізнатися яка маса одного ящика масла?        (8 кг)
  7. А тепер дізнаємося, яка маса 3 ящиків? (24 кг)
  8. А як це дізнатися? (8 помножити на 3)
  9. Діти, а хто знає, скільки важать 2 ящики? (16 кг)
  10. А як це дізнатися? (8 помножити на 2)

                                       Розв’язок.

  1. 40 : 5 = 8 (кг)
  2. 8 * 3 = 24 (кг)
  3. 8 * 2 = 16 (кг)

Відповідь: один ящик – 8 кг, два ящики – 16 кг, три ящики – 24 кг.

  1.  Розв’язання задачі зі складанням виразу.

№ 85

Учні читають задачу. Міркують, як розв’язати задачу зі складанням виразу.

  1. За скільки часу батько може доїхати на роботу автобусом? (За 56 хв.)
  2. А на метро? (За 28 хв.)
  3. Про що запитується у задачі? (На скільки менше часу витратить батько на дорогу на роботу і назад за 7 днів, якщо їздитиме на метро?)

Спочатку учні розв’язують задачу за діями, ставлячи усно запитання.

  1. Давайте розв’яжемо цю задачу двома способами.

1 спосіб

  1. 56 * 7 = 392 (хв.)
  2. 392 * 2 = 784 (хв.)
  3. 28 * 7 = 196 (хв.)
  4. 196 * 2 = 392 (хв.)
  5. 784 – 392 = 392 (хв.) або 6 год. 32 хв.

2 спосіб

  1. 56 – 28 = 28 (хв.)
  2. 28 * 7 = 196 (хв.)
  3. 196 * 2 = 392 (хв.)

Відповідь:  392 хв.

№ 86 Самостійно

7 * 4 + 5 = 33          33 : 8 = 4 (ост. 5)

6 *3 + 2 = 20           20 : 6 = 3 (ост. 2)

7 * 8 + 4 = 60          60 : 7 = 8 (ост. 4)

9 * 3 + 3 = 30          30 : 9 = 3 (ост. 3)

  1.  Домашнє завдання.

№ 87

  1. Розв’яжіть задачу, склавши вираз.

№ 88

  1. Розв’яжіть задачу окремими діями.
  2.  Підсумок уроку.
  3. Прокоментуйте письмове множення 52 * 34.

                                 План-конспект

                     Пробного уроку з математики

                     Студентки 311-Ш групи

                    Войтенко Євгенії Михайлівни

Конспект перевірили

і до уроку допустили:

учитель   ___________ (В.І. Чугрєєва)

методист ___________ (Н.І. Клочко)

1 ряд

2  ряд

3 ряд

1

Аня - Дима

Гриша - Ксюша

Лена - Дима

2

Соня - Игорь

Маша - Серьожа

Олег - Саша

3

Даня - Наташа

Владик - Даня

Аня - Анжелика

4

Максим - Єва

Антон - Лиза

Костя - Настя

5

Владік

Полина - Дима

Даша

____________________________________________________________

 Картка №1

До кожної нерівності дібрати по два значення букви а, при яких нерівність буде правильною.

а: 4 < 7                                   a + 85 > 107                              a * 7 < 30

 Картка №2

Виконати множення письмово.

37 * 24                                      45 * 34                                       52 * 18

Картка №3

Виконати ділення письмово.

 420*70                                       270 : 90                                  280 : 40

_____________________________________________________




1. Жизненный путь Афанасия Афанасьевича Фета
2. Русские народные праздники
3. Deutsche Sprchgeschichte
4. Словакия в силовом поле Европы и мир
5. The English Judicial System
6. Тема- Я ~ студент факультету фізики математики та інформатики
7. Пешеходная ~ длинная группа
8. Нелинейные мыслительные конструкции, токсичные мысли, боевые метафоры
9. Реферат- Эффективность применения технических средств в делопроизводстве
10. Очередной развод ну или чтото в этом роде и это нормально