Будь умным!


У вас вопросы?
У нас ответы:) SamZan.net

Обидва домінантних алелі не мають самостійного фенотипового прояву

Работа добавлена на сайт samzan.net:

Поможем написать учебную работу

Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.

Предоплата всего

от 25%

Подписываем

договор

Выберите тип работы:

Скидка 25% при заказе до 9.11.2024

ВЗАЄМОДІЯ ГЕНІВ

Генотип кожного організму являє собою систему генів, що склалася історично. Гени часто діють не ізольовано, а взаємодіють один з одним. Оновні типи такої взаємодії: комплементарність, епістаз, полімерія.

Комплементарність — це виникнення нової ознаки за сумісного перебування в генотипі домінантних алелів різних генів у порівнянні з дією кожного алеля окремо. При цьому можливі чотири випадки розщеплення в F2.

1.  Обидва домінантних алелі не мають самостійного фенотипового прояву. Так, у запашного горошку червоний колір квіток визначається одночасною наявністю в генотипі алелів А і В. За відсутності в генотипі одного з них або обох заразом квітки білі. В разі схрещування особин ААbb (білі) х ааВВ (білі) в F1 усі рослини — з червоними квітками (АаВb), а в F2 відбувається розщеплення — 9 червоних : 7 білих.

2.  Один алель має самостійний прояв, а другий — ні. У кроликів алель А визначає наявність пігмента, алель а — відсутність пігмента; алель В — нерівномірний розподіл пігмента, b — рівномірний. Якщо пігмент розподіляється рівномірно по довжині волосини, колір шерсті — чорний, якщо нерівномірно — сірий.

При схрещуванні особин ААbb (чорний) х ааВВ (білий) в F1 всі кролі сірі (АаВb), а в F2 відбувається розщеплення — 9 сірих : 4 білих : 3 чорних.

3.  Обидва домінантних алелі мають самостійний прояв, при цьому фенотипи різні. У курей алель А визначає горохоподібний гребінь, В — трояндоподібний; за сумісного перебування в генотипі алелів А і В гребінь горіхоподібний; особина з генотипом ааbb має простий гребінь.

У разі схрещування особин ААbb (горохоподібний) х ааВВ (трояндоподібний) в F1 всі птахи мають горіхоподібний гребінь, а в F2 відбувається розщеплення — 9 горіхоподібних : 3 горохоподібних : 3 трояндоподібних : 1 простий.

4.  Обидва домінантних алелі мають самостійний прояв, причому фенотипи, що утворюються, схожі. У гарбузів сферична форма плоду визначається домінантними алелями різних генів — А і В. За сумісного перебування в генотипі алелів А і В форма плоду дископодібна, рослини з генотипом ааbb мають видовжений плід.

За схрещування особин ААbb (сферична) х ааВВ (сферична) в F1 усі рослини мають дископодібні плоди (АаВb), а в F2 відбувається розщеплення — 9 дископодібних : 6 сферичних : 1 видовжений.

Іншим типом взаємодії генів є епістаз. Це явище пригнічення одного гена іншим. Наприклад, у гарбузів плоди можуть бути жовтого кольору (А) та зеленого (а). Обидва алелі можуть пригнічуватися домінантним алелем І (І > А, І > а), внаслідок чого утворюються білі плоди. Рецесивний алель і не перешкоджає прояву алелів А та а. При схрещуванні особин ААІІ (білі) х ааіі (зелені) в F1 всі особини будуть мати генотип АаІі (білі). У F2 спостерігатиметься розщеплення 12 білих : 3 жовтих : 1 зелений.

Ще один тип взаємодії генів — полімерія. Бувають випадки, коли різні гени проявляють однакову дію. їх позначають однаковими символами з цифровими індексами: А1, А2, а1 , а2 і т. д.

Існують два варіанти полімерії — некумулятивна й кумулятивна.

В разі некумулятивиоі полімерії ступінь прояву ознаки не змінюється в залежності від кількості домінантних алелів у генотипі. Наприклад, у курей опереність ніг визначається домінантними алелями різних генів: А1 і А2. При схрещуванні особин  А1 А1 А2 А2 (оперені) х а1  а1  а2 а2  (неоперені) в F1 всі особини будуть мати генотип А1 А2 а1 а2 (оперені). У F2 спостерігатиметься розщеплення 15 оперених : 1 неоперена.

При кумулятивній полімерії ступінь прояву ознаки залежить від кількості домінантних алелів у генотипі. Так успадковується, наприклад, забарвлення зерен у пшениці. При схрещуванні особин  А1 А1 А2 А2 (червоні) х а1  а1  а2 а2 (білі) в F1 всі особини будуть мати генотип А1 А2 а1 а2 (забарвлені). У F2 спостерігатиметься розщеплення 15 забарвлених : 1 біле. Забарвлення зерен варіює від темно-червоного до світло-рожевого в залежності від кількості домінантних алелів.

PAGE  1




1. Тема- Условия выбора и простые логические выражения ОБЯЗАТЕЛЬНОЕ Дана т
2. История развития кондиционирования воздуха
3. 20 г. Федеральное государственное бюджетное образовательное учреждение высшего профессионально
4. тема линейных разностных уравнений произвольного порядка ~ однородных и неоднородных
5. Понятия ~ насыщенность норма и доза удобрений и их характеристика
6. Лекция 1 Теоретические основы геоэкономики Автаркия самоудовлетворение политикоэкономическое обос
7. 14 учг 2 курс год поступления 2012 Группы 4Б32ЭК-18
8. 20 век стал веком победившей научной революции
9. реферату- Класифікація юридичних осібРозділ- Правознавство Класифікація юридичних осіб Класифікація юри
10. Контрольная работа по дисциплине- Проблемы квалификации преступлений
11. Уильям Оккам.html
12. надстраивания новых периодов детства бструктура детства остается неизменной вдетство меняет свою стру
13. безусловные рефлексы.
14. оттепели либерализации общественной жизни реформ в управлении экономике время надежд на кардинальные и
15. ПЕРВЫЕ ИТОГИ И
16. Понятие векселя
17. сосудистой системы Приготовленное масло из зеленого кофе с успехом применяется в косметологии для проведе
18. тема 3. Заключение 4
19. 18 Утв
20. Реферат- Психосемиотика в трудовой деятельности