Лимон Стакан або чарка Мідна і залізна шпильки 2 шматки монтажного проводу в ізоляції 2 дерев~яні палички 2
Работа добавлена на сайт samzan.net:
Поможем написать учебную работу
Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.
Предоплата всего
от 25%
Подписываем
договор
Вам знадобиться
- Лимон
- Стакан або чарка
- Мідна і залізна шпильки
- 2 шматки монтажного проводу в ізоляції
- 2 деревяні палички
- 2 канцелярські кнопки
- Свердло
- Паяльник
- Ніж
Інструкція
- Розріжте лимон навпіл. Він дасть необхідну для джерела струму кислоту. Розрізати рекомендується впоперек. Лимон закріпіть в склянці або чарці, щоб він не катався по столу.
- Застроміть в мякоть лимона мідну та залізну шпильки на відстані 0, 5 1 см. Вони послужать батарейці електродами. Негативний електрод залізо, позитивний мідь. Це необхідно враховувати, коли ви будете приєднувати батарейку, наприклад, до радіоприймача або фотоапарату.
- Припаяйте до шпильок шматки дроту. Якщо пристрій, до якого ви робите батарейку, має зовнішній вхід для джерела живлення, можете зєднати отриману батарею з пристроєм за допомогою цього розєму, попередньо підібравши потрібну кількість елементів. Елементи необхідно зєднати послідовно за допомогою дротів і пайки.
- Якщо пристрій зовнішнього розєму не має, візьміть 2 деревяні палички, виріжте їх за формою та розміром елементів живлення, які ви зазвичай застосовуєте. Просвердлите їх наскрізь уздовж, щоб можна було протягнути дроти, що йдуть від батареї. Контакти найпростіше виготовити з металевих канцелярських кнопок, до яких припаюються приводу, після чого кнопки закріплюються на торцях паличок.
- Вставте палички в батарейний відсік, дотримуючись полярності. Контакти притисніть до контактної групи. При цьому контейнер повинен залишатися відкритим під час роботи пристрою.
- Недолік «лимонної» батареї в тому, що вона дає маленький струм. Для того, щоб спорудити більш потужний пристрій, необхідно кілька лимонів і кілька шматків дроту. Але можна поритися в сараї і знайти інші речі, з яких теж можна зробити джерело живлення. Спробуйте зробити простий гальванічний елемент типу Лекланше. Парами електродів в цьому випадку можуть служити пари пластин цинк-мідь, алюміній-мідь. Чим більше їх площа тим краще. До електродів припаяйте дроти. Якщо у вас алюмінієва пластина, дріт до неї доведеться примотати або приклепати. Вам знадобляться ще самі звичайні скляні стакани. У склянку занурте пару електродів так, щоб вони не торкалися одне одного. Можна поставити між ними пластмасову чи деревяну розпірку. Приготуйте розчин на 100г води 50г нашатирю (хлористого амонію), або 20% розчин сірчаної кислоти. Кислоту необхідно вливати у воду, а не навпаки. Обережно влийте розчин в посудину з електродами так, щоб до краю судини і до верхньої частини електродів залишалося не менше 2 см сухого простору. Один такий елемент дає початкова напруга 1,3-1,4 В. Поєднавши елементи в батарею, можна отримати потужне джерело струму, достатній для живлення мобільного пристрою. У цьому випадку харчування найкраще підводити через зовнішній розєм (через який зазвичай заряджають мобільник). Уважно стежте за полярністю включення.