У вас вопросы?
У нас ответы:) SamZan.net

лекція творів українського живопису скульптури і графіки з XII ст

Работа добавлена на сайт samzan.net: 2016-03-30

Поможем написать учебную работу

Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.

Предоплата всего

от 25%

Подписываем

договор

Выберите тип работы:

Скидка 25% при заказе до 19.5.2025

                            Національний художній музей

Національний художній музей — один з найбільших і найстаріших музеїв в Україні, в якому за 100 років існування зібрана унікальна колекція творів українського живопису, скульптури і графіки з XII ст. до наших днів. Музей став однією з центральних установ, що зберігають, вивчають і популяризують вітчизняне образотворче мистецтво.

Історична будівля музею, що є архітектурною пам’яткою неокласицизму, була побудована в 1899 р. архітекторомВладиславом Городецьким спеціально для першого в Києві Міського музею. Цей музей був створений стараннями і, багато в чому, коштом Б. і В. Ханенків, М. Терещенка, В. Хвойки, М. Біляшівського, Д. Щербаківського, Ф. Ернста. Офіційневідкриття і освячення музею, який тоді отримав назву «Київський художньо-промисловий і науковий музей імператора Миколи Олександровича», відбулося 23 грудня 1904 р. В 1934 р. на базі його історичної та археологічної колекцій був створений Державний історичний музей (нині — Національний музей історії України), в 1954 р. відокремилося в самостійний музей зібрання народного декоративного мистецтва.

Колекція Національного художнього музею України на сьогодні налічує близько 40 000 експонатів, серед яких шедеври українського живопису, скульптури і графіки з часівКиївської Русі до сучасності. В музеї представлене одне з кращих в Україні зібрання іконопису, стародавня поліхромна скульптура, козацький портрет XVIII в., народна картина «Козак Мамай», класичні твори живопису XIX в., український авангард і мистецтво тоталітарної епохи, новітній течії живопису рубежу XX–XXI в. в., зібрання графіки від стародрукарських книг до наших днів.

Гордість музею — першокласні твори видатних українських художників З. Васильківського, М. Пімоненка, З. Світославського, О. Мурашка, Ф. Крічевського, А. Маневіча, А. Петріцького, М. Бойчука, О. Екстер, Д. Бурлюка і інших.

В експозиції музею в хронологічній послідовності представлені всі періоди розвитку українського живопису. На кращих зразках через різноманітність жанрів, течій і стилів живопису, зокрема, реалізму, модерну, авангарду, школи Бойчука, сучасного модернізму, простежується все багатство і своєрідність вітчизняного мистецтва.

Це дивовижний музей, в якому представлені надзвмчайно цікаві та рідкісні експонати.

Мені тут дуже сподобалось, якщо буде можливіст піду ще раз.




1.  Цели и задачи БЖД БЖД ~ это наука о комфортном взаимодействии человека с техносферой целью которой являет
2. РЕФЕРАТ дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата сільськогосподарських наук1
3. задание 4 Предприятие ЗАО ЭПОС- директор
4. Задание Перечень занятых кластеров
5. Тестируем пакеты планирования заданий
6. Реферат на тему- КРИТЕРІЇ ОЦІНКИ ЯКОСТІ ВИКЛАДАННЯ Викладачу слово дане для того щоб не приси
7. Конституционное право зарубежных стран
8. і. Стебло ~ орган рослин з необмеженим ростом
9. К вопросу о самобытности евразийской концепции
10. Лекция 1 Проблемы определения перевода