У вас вопросы?
У нас ответы:) SamZan.net

Тут зосереджено 78 виробничого потенціалу основні фонди і 57 трудового потенціалу промисловості держави

Работа добавлена на сайт samzan.net: 2015-12-27

Поможем написать учебную работу

Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.

Предоплата всего

от 25%

Подписываем

договор

Выберите тип работы:

Скидка 25% при заказе до 5.4.2025

Промисловість Запорізької області 

За рівнем промислового розвитку Запорізька область є однією з найбільш розвинутих і має високий індекс зосередження промислового виробництва на душу населення — 2,21 відносно середньо республіканського рівня (1,00). Тут зосереджено 7,8% виробничого потенціалу (основні фонди) і 5,7% трудового потенціалу промисловості держави, а випуск продукції складає 8,9%. 
У республіканському поділі праці промисловість регіону виділяється такою спеціалізацією: електроенергетика (атомна електростанція, гідроелектростанції); чорна металургія (підземний видобуток руд чорних металів, виробництво чорних металів, електроферосплавів, коксохімічна промисловість, виробництво вогнетривів, метизів); кольорова металургія (алюмінієва і титано-магнієва промисловість); машинобудування (підйомно-транспортне, електротехнічна промисловість, виробництво насосів, верстатобудівельна й інструментальна промисловість, промисловість по виробництву штучних алмазів, автомобільна промисловість, сільськогосподарське машинобудування); харчова промисловість (пивоварна промисловість). Провідними галузями, що визначають спеціалізацію промисловості області в республіканському поділі праці, є кольорова металургія — коефіцієнт локалізації випуску продукції 5,36, електроенергетика — 1,60, чорна металургія — 1,59, машинобудування і металообробка — 1,11. 
За 1991—2000 рр. зросла питома вага області в промисловості України — з 5,7 у 1990 р. до 8,9% у 2000 р., але скоротились темпи промислового виробництва та відбулись істотні зрушення в галузевій структурі промисловості. Зокрема: поглибилась спеціалізація області на виробництві експортоорієнтованої продукції, але зменшилась кількість галузей спеціалізації, переважно внаслідок поглиблення спеціалізації на металургії (особливо кольорові), електроенергетиці і машинобудуванні та металообробці. 
Аналіз динаміки галузевої структури економіки області за 1990—2000 рр. свідчить про тенденцію підвищення питомої ваги електроенергетики, паливної промисловості, чорної і кольорової металургії та скорочення машинобудування та металообробки, хімічної і нафтохімічної промисловості, деревообробної та целюлозно-паперової промисловості, промисловості будівельних матеріалів, легкої і харчової промисловості (табл. 1). 
У 2000 р. в промисловому виробництві було зосереджено 1016 підприємств і 2550 виробництв, обсяг виробленої продукції становив 12872,5 млн. гривень. 
Промисловість області характеризується багатогалузевою структурою. В міжгалузевому промисловому комплексі (включаючи малі підприємства) провідне місце займають: металургія — 57,2%, зокрема, чорна — 45,1, кольорова — 12,1, електроенергетика - 17,2 і машинобудування та металообробка — 15,1%. Далі слідує харчова промисловість (включаючи борошномельне-круп'яну) — 6,6, промисловість будівельних матеріалів — 0,8; хімічна і нафтохімічна — 1,0%, легка — 0,3%. У галузевій структурі промисловості ще низька питома вага галузей, що забезпечують населення товарами народного споживання, — лише 6,9%. 
Значні зміни відбуваються і в територіальній структурі промисловості. 
Підвищилась питома вага області в Україні: чорної і особливо кольорової металургії, машинобудування і металообробки, при скороченні електроенергетики, паливної, хімічної і нафтохімічної, промисловості будівельних матеріалів, легкої і харчової. 
Аналіз динаміки виробництва промислової продукції в натуральному виразі по основній номенклатурі свідчить про скорочення


Промисловість
Промисловий і будівельний бум мав місце на початку 30-х років ХХ ст. із введенням в експлуатацію Дніпровської гідроелектростанції. У регіоні був створений потужний металургійний комплекс, подальшого розвитку набуло машинобудування. Запоріжжя стало одним з найбільших промислових центрів України і Східної Європи.
Нині промисловість Запорізької області — потужний індустріальний комплекс. У структурі промислового виробництва регіону найбільшу питому вагу мають чорна металургія, електроенергетика, машинобудування та металообробка, кольорова металургія. У регіоні виробляється четверта частина усієї електроенергії країни, основним виробником якої є Запорізька атомна станція. У структурі виробництва товарів народного споживання частка продовольчих товарів становить 56 %. Загалом у регіоні на самостійному балансі перебувають 357 промислових підприємств, функціонує 875 малих промислових підприємств.
Серед ста найбільших промислових підприємств України в верхній частині списку стійко зберігають своє місце «Запоріжсталь», що є єдиним в Україні підприємством з виробництва тонколистового прокату з неіржавіючих і легованих сталей, високо економічних гнутих профілів, консервної жерсті, тонколистового прокату з полімерним покриттям. Великими металургійними підприємствами є також «Дніпроспецсталь» та «Запорізький завод феросплавів».
В обласному машинобудуванні слід видокремити завод СП «АвтоЗАЗ» — виробника легкових автомобілів, та державне підприємство «Іскра» — науково-виробничий комплекс, що випускає оборонну продукцію. Запорізький абразивний комбінат — провідне підприємство країни з виробництва інструмента на основі синтетичного корунду. ПАТ «Запорожтрансформатор» спеціалізується на виробництві унікальних силових трансформаторів за індивідуальними замовленнями і є найбільшим серед всіх країн СНД.
Хімічну промисловість в області представляють 8 підприємств, найбільший із них — ПО «Кремнійполімер» — провідний український виробник каучуків і пластиків на основі кремнійполимеру.


Провідні підприємства хімічної галузі Запорізької області:
ПАТ «Запоріжкокс» - єдине коксохімічне підприємство, що має повний технологічний цикл переробки продуктів коксування. З 2008-2010 р. в рамках програми модернізації енергопостачання було введено в експлуатацію два турбогенератора по 6 МВт і 6,5 МВт відповідно. Це дозволило забезпечити виробництво власною електроенергією в обсязі 60% від загального електроспоживання.
ПАТ «АЗМОЛ» - виробляє більше 400 різних продуктів: пластичні мастила; мастильно-охолоджуючі технологічні засоби; моторні, трансмісіонні, захисні масла і масла для холодильних агрегатів; бітумоподібні в’яжучі склади, застосовуються для дорожнього будівництва; автохімія; лакофарбові матеріали.
На базі ПрАТ "Завод напівпровідників" створюється вертикально-інтегрована компанія з повним циклом виробництва фотогальванічної продукції: від добування кварцитів до створення сонячних модулів і будівництва сонячних парків. У 2011 році проведена реконструкція виробництва, полікристалічного кремнію потужністю 3900 т. на рік.
ПАТ "Запоріжсклофлюс" - є лідером в Україні за обсягом виробництва зварювальних флюсів і силікатів натрію. За виробництвом скловиробів входить в число найбільш великих підприємств. Завод володіє унікальним обладнанням для виробництва зварювальних флюсів новим способом - методом подвійного рафінування розплаву.
Підприємства галузі виробництв іншої неметалевої мінеральної продукції:
ПАТ «Запоріжвогнетрив» - одне з найбільших в Україні підприємств з випуску вогнетривних виробів, високо глиноземних виробів, магнезіальних виробів, не формованих вогнетривів, типових теплових агрегатів.
ПАТ «Запорізький абразивний комбінат» - є єдиним виробником шліфувальних матеріалів в Україні і одним з найбільших виробників абразивів в Східній Європі.




1. Послание в бутылке Николас СпарксПослание в бутылке OCR SpellCheck- Etriel Послание в
2. Сочинениям крупной формы в отличие от миниатюр свойственно большое разнообразие содержания более протя
3.  Классный час География Английски
4. Реферат- История болезни - Глаукома.html
5. Себестоимость продукта
6.  Тетрагетерозигота гены не сцеплены между собой образует- а 4 типа гамет; б 16 типов гамет; в 32 типа га
7. 1. 1.2. Общая частная
8. Основные концепции и методология анализа конкурентоспособности продукции промышленных предприятий
9. Брачный договор в Российской Федерации
10. Лекция 15 Альфабета отсечение конспект При минимаксном поиске количество состояний игры которые долж