Поможем написать учебную работу
Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.
Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.
Васильків Ірина
Вчитель історії та права
СЗШ № 31 м. Львова
Матеріали для проведення виховного заходу
«Казки для дитини про права людини»
Мета: навчити учнів визначати у повсякденному житті правові ситуації та встановлювати шляхи їх розвязання
Рекомендовано для використання у правовиховній роботі (для учнів 6-9 класів) та на уроках практичного права
Спосіб використання: забезпечити учнів роздрукованим текстом казки або показувати текст на екрані поетапно.
Пропоновані методи: коментоване читання, «стоп-кадр»; для дітей, які вже вивчають практичне право, випереджаюче завдання : «підрахувати помічені у казці правові ситуації»
Казка про трьох поросят
Жили собі троє поросят Ніф-Ніф, Наф-Наф та Нуф-Нуф. Ціле літо вони проводили в лісі, розважалися, бавилися і грілися на сонечку.
Непомітно літо пройшло і в повітрі почав відчуватись холод. Поросята почали міркувати, як їм зиму перебути, де від холоду сховатись? У спадок ніякого житла вони не отримали, ні у подарунок. Щоб купити хатку, бракувало коштів. А лісова черга на комунальне житло просувалась повільно, пільг на позачерговість у черзі поросята не мали.
Приватизувавши землю, вони звернулись до управління архітектури та містобудування з копією акту на землю, там інженери виготовили архітектурно- планувальне завдання (АПЗ) і передали проектанту архітектору, він зробив проект і будівництво почалось. Ніф-Ніф довго не розмірковував над будинком і похапцем змайстрував собі хатку з соломи. Зробив віконечко, навісив двері і вирішив що цього досить, щоб холод пересидіти і від серйозних правопорушників стерегтись.
Наф-Наф більше розважливо поставився до роботи і зробив собі будинок з хмизу, гілок і листя. Це зайняло більше часу, ніж у Ніф-Ніфа, але він вважав, що його хатка безпечна, в такій хатці і вовк йому не страшний, і холод не пробере.
А Нуф-Нуф, знаючи що в лісі ховаються правопорушники, не лінувався і до справи поставився відповідально. Будинок він побудував з каменю, у будинку склав піч, на дубових дверях зробив засув.
Ніф-Ніф і Наф-Наф прийшли подивитись на будинок Нуф-Нуфа і почали глузувати: «Це не будинок, а справжня фортеця!» «Памятайте, що у лісі живе вовк і він не зважає на права та закони, поставлені державою, тому будинок поросяти повинен бути як фортеця», - відповів їм Нуф-Нуф.
Маючи право на життя, свободу і на особисту недоторканість, поросята гуляли в лісі, голосно сміялися і розбудили вовка. Вовк, знаючи що не має права зашкоджувати здоровю поросят, побіг за ними. Ніф-Ніф кинувся до соломяної хатки, а Наф-Наф до свого деревяного будиночка.
Проігнорувавши право власності поросятка на хатку і його право не бути позбавленим свого майна, вовк тільки один раз дмухнув, і від оселі Ніф-Ніфа нічого не залишилось.
Тепер велика надія була на деревяний будинок. Поросята швиденько закрили двері і тоді заспокоїлись. Але вовк і цього разу він розтрощив деревяний будинок так само швидко, як і соломяний.
Але ще залишився будинок Нуф-Нуфа. Поросята побігли до нього. Нуф-Нуф впустив їх і замкнув двері. Щоб брати зігрілись, він розвів у печі вогонь.
Дмухав вовк на будиночок, дмухав, мало щоки не луснули, а будиночок стоїть собі, як стояв. Чує він, як поросята всередині сміються, а вдіяти нічого не може. Вирішив він пролізти всередину через димар. Але поросята вчасно згадали про обовязки правоохоронних органів і, зателефонувавши за відповідним номером (???), викликали міліціонерів. Ті прибули дуже вчасно і, маючи повне право вимагати припинення протиправних, дій зупинили вовка і затримали його під час скоєння злочину. Мали про це свідчення поросят. Щоправда, димар і пічка в хатці попсувались.
Вовка засудили і посадили за грати, бо він порушив багато правових норм.
А поросята залишилися жити у будинку Нуф-Нуфа, де їм не був страшний ні холод, ні правопорушники!
Орієнтовні вчительські запитання до виділених фрагментів: