Будь умным!


У вас вопросы?
У нас ответы:) SamZan.net

ЗАПАМ~ЯТОВУВАННЯ ~ це закріплення образів сприймання уявлень дій переживань і зв~язків між ними чер

Работа добавлена на сайт samzan.net:

Поможем написать учебную работу

Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.

Предоплата всего

от 25%

Подписываем

договор

Выберите тип работы:

Скидка 25% при заказе до 24.11.2024

36. Процеси памяті

1ЗАПАМЯТОВУВАННЯ – це закріплення образів сприймання, уявлень, дій, переживань і звязків між ними через контакти нових даних з набутим раніше досвідом.Матеріальною основою цього процесу є здатність мозку утворювати тим часові нервові звязки. Запам*ятовування може бути короткотривалим, довготривалим і оперативним. Воно також може бути довільним абомимовільним, смисловим (логічним) або механічним. Запам’ятовування може бути короткотривалим,  довготривалим іоперативним.   

УМОВИ ДОВІЛЬНОГО ЗАПАМ’ЯТОВУВАННЯ: 1) чітка постановка мети; 2) наявність мотивів, що спонукають запам’ятовування; 3) розуміння інформації, що треба запам’ятати; 4) використання логічних прийомів запам’ятовування (складання плану, порівняння, класифікація, систематизація); 5) повторення; 6) використання інформації, що  необхідно запам’ятати в практичній діяльності.

УМОВИ МИМОВІЛЬНОГО ЗАПАМ’ЯТОВУВАННЯ1) якість дієвого ставлення до матеріалу; 2) ступінь включення матеріалу у зміст основної мети діяльності; 3) рівень зацікавленості  та  емоційного відношення.

2.  ЗБЕРЕЖЕННЯ – це процес утримання в пам’яті інформації, що була одержана у ході набування досвіду. Великою мірою він залежить від якості та глибини запам’ятовування, використання матеріалу пам’яті в своїй діяльності. Про збереження можна судити тільки на основі спостереження за іншими мнемічними процесами: відтворенням , впізнаванням та розпізнаванням.              Збереження може бути активним  і пасивним. При активному збереженні матеріал, що утримується, піддається внутрішній перебудові, від простого циклічного повторення до включення в системи нових семантичних зв’язків. При пасивному збереженні матеріал, що утримується,  не має активних перетворень.                                                     

3.ВІДТВОРЕННЯ – процес відновлення збереженого матеріалу пам’яті для використання в діяльності і спілкуванні. Матеріальною основою відтворення є пожвавлення або повторне збудження раніше утворених у мозку нервових зв’язків.Розрізняють два види відтворенняВПІЗНАВАННЯ і ЗГАДУВАННЯ. Впізнавання – це відтворення якого-небудь об’єкта в умовах повторного його сприйняття. Згадування – це відтворення попереднього досвіду відповідно до змісту та завдань діяльності. Як різновид згадування існує також пригадування, тобто згадування, що вимагає від людини активних розумових зусиль, пов’язаних з переборенням певних труднощів. Згадування  також може бути мимовільним або довільним. Як один з різновидів відтворення є спогади – локалізовані в часі та просторі згадування людиною свого минулого життя, переважно в яскравій образно-логічній формі, з усіма обставинами. Важливою характеристикою відтворення є правильність відтворення. Ця риса пам’яті залежить від важливості та об’єму інформації, індивідуальних властивостей пам*яті, мобілізації, готовності, заінтересованості до відтворення.

4. ЗАБУВАННЯ – процес, протилежний збереженню, і проявляється він у тому, що актуалізація забутих образів, чи думок затруднюється, або стає взагалі неможливою. Процес грунтується на явищі гальмування умовно-рефлекторних зв*язків і згасання слідів, що створювали запам*ятовувння.                                             

Темп забування – це крива, за якою в першу годину ми забуваємо близько 40% інформації, яку запамятали, за наступні 8 годин ще майже 40%, а далі забування різко уповільнюється, хоть кількість збереженої інформації все ж продовжує зменшуватись десь до 3%. Темп залежить від об’єму запам’ятовуваного матеріалу, його змісту, міри усвідомленості та ступеня значимості матеріалу, вкючення його в діяльність суб’єкта. Хоx процеси пам’яті мають свої загальні характеристики, але у кожної людини проявляються вони з індивідуальними відмінностями, які можна помітити в різній швидкості запам’ятовування, в міцності збереження, в легкості відтворення.   

  Люди також відрізняються і типами пам’яті:

1) люди з наочно-образним типом, добре запам’ятовують наочні образи, колір предметів, звуки, обличчя і ін.;

2) люди з словесно-логічним типом пам’яті, добре запам’ятовують словниковий, нерідко абстрактний матеріал: поняття, формули, символи і ін.;

3) люди з емоційним типом пам’яті, добре запам’ятовують пережиті ними почуття.

 




1. Пищевая токсикоинфекция средней степени тяжести
2. Я и об окружающих людях
3. Экономика и политика- условия взаимодействия
4. Светлячок г
5. Реферат- Происхождение и мифология Корана
6. Кредиты от коммерческого банка на жилищное строительство
7. Россия слишком щедрая душа
8. Цикл ForNext в Visul Bsic Часто в программах требуется многократное выполнение одного или нескольких оператор
9. 100 является функциональный блок который представляет собой комплекс аппаратного и программного либо тольк
10. конспект лекций по данной дисциплине
11. темами Общие сведения о системах качества по ИСО 9000 Стандарты семейства ИСО 9000 ИСО 9000 и информатиза
12. Руська Правда П
13. ЖИЗНЕОБЕСПЕЧЕНИЕ В НАУЧНОЙ ЛИТЕРАТУРЕ 1
14. Проектирование ракетного двигателя первой ступени двухступенчатой баллистической ракеты
15. Большая любовь или легкое увлечение
16. Успех Чичикова
17. Реферат по Экологии Анализ экологической обстановки в Аргентине факторы ее формирования
18. 1015 происходит событие величайшего значения определившее дальнейший путь развития Руси принятие христиан
19. Учет и обеспечение сохранности документов Архивного фонда Российской Федерации
20. Tke your time звучит ободряюще когда ты задерживаешь иностранцев судорожно выбирая мелочь на кассе в столово