Будь умным!


У вас вопросы?
У нас ответы:) SamZan.net

Економіка і підприємництво напряму підготовки 7

Работа добавлена на сайт samzan.net:

Поможем написать учебную работу

Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.

Предоплата всего

от 25%

Подписываем

договор

Выберите тип работы:

Скидка 25% при заказе до 24.11.2024

МІНІСТЕРСТВО АГРАРНОЇ ПОЛІТИКИ та продовольства  УКРАЇНИ

ВІННИЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ АГРАРНИЙ УНІВЕРСИТЕТ

навчально-науковий інститут аграрної економіки

факультет обліку та аудиту

МЕТОДИЧНІ ВКАЗІВКИ

З ПІДГОТОВКИ ДИПЛОМНОЇ РОБОТИ СПЕЦІАЛІСТА

галузі знань 0305 «Економіка і підприємництво» напряму підготовки

7.03050901 «Облік і аудит»

Вінниця - 2011


Методичні вказівки з підготовки дипломної роботи спеціаліста галузі знань 0305 «Економіка і підприємництво» напряму підготовки 7.03050901 «Облік і  аудит» / [Д.е.н., професор Мороз О.В., к.е.н., професор Гуцаленко Л.В., д.е.н., професор Правдюк Н. Л, к.е.н., доцент Мулик Т.О., к.е.н., доцент Шевчук О.Д., к.е.н., доцент Іщенко Я.П., к.і.н., Федоришина Л.І., асистент Здирко Н.Г.] – Вінниця: ВЦ ВНАУ, 2011. – 65 c.

Рецензенти:

к.е.н., доцент кафедри бухгалтерського обліку Вінницького торговельно-економічний інститут КНТЕУ Присяжнюк С.В.

к.е.н., доцент кафедри фінансів та кредиту Вінницького національного аграрного університету Кравцова А.М.

Коротка анотація

Методичні вказівки призначені для здійснення досліджень за темами дипломних робіт студентами галузі знань 0305 «Економіка і підприємництво» напряму підготовки 7.03050901 «Облік і аудит»

Рекомендовано до видання науково-методичною комісією ВНАУ

(протокол № ____  від   ____________  )

© Колектив укладачів, 2011

© Вінницький національний аграрний університет, 2011


ЗМІСТ

ВСТУП

4

РОЗДІЛ 1. МЕТА І ЗАВДАННЯ ДИПЛОМНОЇ РОБОТИ

6

РОЗДІЛ 2. ПІДГОТОВКА ДО ВИКОНАННЯ ДИПЛОМНОЇ РОБОТИ

7

2.1. Визначення і затвердження теми

7

2.2. Науковий керівник

8

2.3. Вибір об’єкту дослідження

10

2.4. Завдання на виконання дипломної роботи

11

РОЗДІЛ 3. СТРУКТУРА І ЗМІСТ ДИПЛОМНОЇ РОБОТИ

11

РОЗДІЛ 4. Правила ОФОРМЛЕННЯ дипломної РОБОТИ

18

4.1. Загальні вимоги

18

4.2. Нумерація

19

4.3. Ілюстрації

20

4.4. Таблиці

22

4.5. Формули

24

4.6. Правила цитування та посилання на використані джерела

26

4.7. Додатки

27

РОЗДІЛ 5. КОНТРОЛЬ НАД ХОДОМ ВИКОНАННЯ ДИПЛОМНОЇ РОБОТИ

28

РОЗДІЛ 6. ПРОЦЕС ПІДГОТОВКИ ДО ЗАХИСТУ  ДИПЛОМНОЇ РОБОТИ

29

РОЗДІЛ 7. РЕКОМЕНДОВАНИЙ ПЕРЕЛІК ТЕМ ДИПЛОМНИХ РОБІТ

31

Розділ 8. Орієнтовні плани окремих тем дипломних робіт

46

ДОДАТКИ

52

ВСТУП

У Вінницькому національному аграрному університеті здійснюється підготовка фахівців за спеціальністю «Облік і аудит».

Спеціаліст – це освітньо-кваліфікаційний рівень фахівця, який на основі кваліфікації бакалавра здобув спеціальні знання та уміння, має певний досвід їх застосування для вирішення складних професійних завдань.

Дипломна робота рівня підготовки «Спеціаліст»  це кваліфікаційна робота наукового змісту, що повинна відповідати сучасному рівню розвитку науки, потребам національної економіки, а її тема має бути актуальною.

Виконання дипломної роботи є формою державного контролю здобутих студентом знань і вмінь відповідно до затвердженої Міністерством аграрної політики та продовольства України освітньо-професійної програми і освітньо-кваліфікаційної характеристики.

Дипломна робота є завершальним етапом навчання за спеціальністю «Облік і аудит» і підводить підсумки навчального процесу в плані спеціальної і професійної підготовки.

У плані спеціальної підготовки вона покликана показати, як студент опанував комплекс дисциплін навчального плану. У плані професійної підготовки випускна робота повинна продемонструвати вміння здійснювати дослідження й приймати обґрунтовані управлінські та організаційні рішення в конкретних умовах роботи підприємства, установи  чи організації. Разом з тим виявляється відповідність здобутої освіти професійно-кваліфікаційній характеристиці спеціальності.

Ці методичні вказівки призначені для керівництва, організації  виконання і захисту дипломних робіт напрямку підготовки 7.03050901 «Облік і аудит».

Методичні вказівки мають на меті надати допомогу студентам при виконанні дипломних робіт. Вони формулюють єдині вимоги до вибору теми, послідовності етапів виконання, змісту окремих розділів, оформлення роботи, а також визначають порядок захисту.

Підготовка дипломної роботи є завершальним етапом на рівневому ступені навчання у вищих навчальних закладах і ставить за мету:

поглибити теоретичні й практичні знання з обраного напряму спеціалізації, виробити уміння застосовувати їх при вирішенні конкретних практичних завдань;

сприяти розвиткові пошуку сучасних наукових досягнень у певній сфері та уміння їх самостійного застосування при вирішенні прикладних проблем;

виявити ступінь підготовки дипломника до самостійної практичної діяльності.

Пропоновані методичні вказівки покликані надати студенту необхідну організаційно-методичну допомогу щодо раціональної та ефективної організації написання й захисту  роботи.

У них враховані сучасні вимоги до підготовки фахівців, узагальнено досвід керівництва дипломними роботами у ВНАУ, а також прогресивні доробки вітчизняних вищих навчальних закладів.

РОЗДІЛ 1

МЕТА І ЗАВДАННЯ ДИПЛОМНОЇ РОБОТИ

Дипломна робота є важливою завершальною ланкою навчання студента університету в загальній системі підготовки висококваліфікованих фахівців із спеціальності «Облік і аудит». Вона узагальнює результати вивчення студентами теоретичних положень, закріплює набуті практичні навички.

Дипломна робота є результатом особистої самостійної роботи студента, яка має внутрішню єдність і логіку викладення матеріалу і може виступати свідченням здобутого ним рівня професійної компетенції, що відповідає освітньо-кваліфікаційному рівню «Спеціаліст» спеціальності «Облік і аудит». На підставі захисту дипломної роботи Державна екзаменаційна комісія (ДЕК) вирішує питання про присвоєння її автору відповідної кваліфікації і видачу диплома про вищу освіту.

Мета підготовки дипломної роботи – продемонструвати достатній рівень сформованості і творчого застосування здобутих знань і практичних навичок для розробки науково-обґрунтованих рекомендацій щодо розв’язання реальної науково-практичної проблеми в галузі економіки та підприємництва.

Підготовка дипломної роботи повинна продемонструвати вміння студента:

– використати здобуті в процесі навчання теоретичні знання і практичні навички для розв’язання певних проблем з питань обліку, аналізу та контролю;

– аналізувати наукову, економічну інформацію, документацію первинної, податкової, статистичної, фінансової звітності;

– узагальнити вітчизняний і закордонний досвід;

– застосувати сучасний інструментарій наукових досліджень у галузі обліку, аналізу та контролю;

– самостійно приймати раціональні рішення, використовуючи сучасні інформаційні технології, прикладні комп'ютерні програми.

Для досягнення поставлених цілей дипломник має вирішити наступні завдання:

– обрати тему дипломної роботи, визначити об'єкт і предмет дослідження;

– оцінити ситуацію, що склалася в певній галузі науково-економічних знань, на підприємстві чи в організації;

– визначити зовнішні прояви проблеми;

– самостійно сформулювати мету і визначити завдання своєї роботи;

– сформулювати науково-практичні висновки у відповідності до поставлених в роботі задач;

– використати комп'ютерну техніку, засоби презентації виконаної роботи;

– оформити і захистити дипломну роботу на відкритому засіданні Державної екзаменаційної комісії.

Бажано, щоб результатом кваліфікаційної роботи студентів денної форми навчання було впровадження пропозицій у практику роботи підприємства, організації чи установи у вигляді Довідок про впровадження.

РОЗДІЛ 2

ПІДГОТОВКА ДО ВИКОНАННЯ ДИПЛОМНОЇ РОБОТИ

До підготовки і захисту дипломних робіт допускаються студенти, які не мають академічної заборгованості.

2.1. Визначення і затвердження теми

Дипломна робота виконується за тематикою, що відповідає напрямкам наукових досліджень факультету обліку та аудиту ННІ аграрної економіки, з використанням комп'ютерних технологій як інструменту дослідження.  При формуванні тематики дипломних робіт беруться за основу: актуальні напрямки наукових досліджень у галузі обліку, аналізу та контролю, а також тематика науково-дослідних робіт кафедр факультету.

Студентам надається право вибору теми дипломної роботи, орієнтуючись на рекомендовану кафедрами тематику.

Студенти можуть пропонувати інші теми для узгодження на кафедрі, якщо вони розпочали працювати в даному науковому напрямку при  виконанні курсових, науково-дослідних робіт, мають публікації, виступали з доповідями на конференціях чи семінарах.

Назва дипломної роботи має бути короткою, відповідати суті й цілям тематики, що досліджується. Варто уникати назв, які починаються зі слів: «Дослідження питання...», «Теоретичні основи...», у яких не відбита достатньою мірою практична сутність проблеми, що досліджується.

Після вибору теми і її обговорення з потенційним науковим керівником студенти  подають заяву про її затвердження на ім’я завідувача кафедри.

Теми дипломних робіт обговорюються і уточнюються на засіданні кафедри. Після цього методист кафедри готує проект наказу ректора університету щодо затвердження закріплених за студентами тем і керівників дипломних робіт.

Тематика дипломних робіт і склад наукових керівників затверджуються наказом ректора університету не пізніше ніж за півроку до закінчення строку навчання.

Зміна теми дипломної роботи може здійснюватися у винятковому випадку з поданням обґрунтування.

Якщо одну й ту саму тему бажають писати кілька студентів з однієї академгрупи, то остаточне рішення приймає завідувач кафедри. Не дозволяється виконувати дипломну роботу кільком студентам з однієї і тієї самої теми на базі одного й того самого підприємства.

2.2. Науковий керівник

На період підготовки дипломної роботи кафедра призначає студенту наукового керівника. Призначення наукового керівника здійснюється з врахуванням наукових інтересів студента за принципом спадковості виконання курсових і науково-дослідних робіт з обраної тематики.

До основних функцій наукового керівника належать:

– практична допомога студенту при виборі теми дипломної роботи і її деталізації;

– видача завдання на її виконання;

– рекомендації щодо вибору джерел науково-методичної, економічної, нормативної та спеціальної  літератури;

– кваліфікована консультація щодо залучення і попередньої обробки вихідних даних у період науково-дослідної (переддипломної) практики;  

– науково-методичні консультації щодо розкриття змісту роботи;

– систематичний контроль над ходом виконання окремих етапів затвердженого календарного плану;

– поради щодо оформлення і презентації роботи;

– оцінка якості її виконання за встановленими вимогами (відгук наукового керівника).

Дипломнику слід періодично (за спільною домовленістю, приблизно раз на тиждень) інформувати наукового керівника про хід підготовки дипломної роботи, консультуватися з проблемних питань, що виникли,  обов'язково доводити до відома керівника про можливі відхилення від затвердженого графіка виконання роботи.

Дипломнику варто мати на увазі, що науковий керівник не є ні співавтором, ні редактором дипломної роботи і тому не повинен виправляти всі наявні в дипломній роботі теоретичні, методичні, стилістичні та інші помилки.

На першому етапі підготовки дипломної роботи науковий керівник радить, як приступити до розгляду теми, корегує план роботи і дає рекомендації щодо вибору науково-методичної літератури.

У ході виконання роботи науковий керівник виступає як опонент, вказує на недоліки аргументації, структури і стилю викладення матеріалу, радить, як їх краще усунути.

Дипломник повинен творчо сприймати рекомендації і зауваження наукового керівника. За своїм розсудом він може врахувати їх або відхилити, тому що відповідальність за теоретичну і методично завершену розробку та висвітлення теми, якість оформлення дипломної роботи повністю лежать на ньому, а не на науковому керівнику.

Після одержання остаточного варіанта дипломної роботи науковий керівник, що виступає експертом кафедри, готує письмовий відгук, у якому всебічно характеризує якість дипломної роботи, відзначає позитивні сторони,  мотивує можливість або недоцільність подання дипломного проекту до ДЕК.  

Порушення студентом календарного плану виконання роботи фіксується науковим керівником, який інформує завідувача кафедри. У разі значного порушення графіку виконання дипломної роботи за рішенням кафедри   студент-дипломник може бути недопущенний до її захисту.

2.3. Вибір  об’єкту дослідження

Разом із вибором теми визначається  об'єкт, на матеріалах якого буде виконуватися робота. Це повинно бути підприємство будь-якої форми власності, яке є юридичною особою і має самостійну звітність. Діяльність цього підприємства повинна створювати можливість інформаційного забезпечення дослідження обраної проблеми.

Джерелами фактичної інформації є планові і фактичні показники фінансово-господарської діяльності, документація статистичної, бухгалтерської і поточної звітності, результати вибіркових спостережень, опитувань фахівців  підприємства.

Збір практичного матеріалу проводиться на базовому підприємстві, яке виступає об’єктом дослідження. В якості базового обирається підприємство, на якому є необхідний матеріал для розкриття теми дипломної роботи.

Базове підприємство повинно відповідати таким вимогам:

–  напрямок його діяльності відповідає темі роботи;

–  мати необхідні практичні матеріали за темою;

–  має передовий досвід організації бухгалтерського обліку, аналізу, контролю;

–  мати співставні економічні показники за 2-3 роки для проведення аналізу господарської діяльності;

– бажана наявність досвіду автоматизації обліково-аналітичних робіт.

Базове підприємство обирається студентом самостійно і погоджується з керівником. Перевага надається підприємствам АПК. Виключення може бути відповідно до існуючої спеціалізації.

На базовому підприємстві, з дозволу керівника і головного бухгалтера, студент вивчає організаційно-розпорядчу, первинну та облікову документацію, організацію фінансового і управлінського обліку, фінансову (бухгалтерську) та статистичну звітність, документацію за результатами внутрішнього та зовнішнього контролю, податкові декларації, технологію машинної обробки обліково-аналітичної інформації у відповідності до теми дипломної роботи.

 

2.4. Завдання на виконання дипломної роботи

Науковий керівник дипломної роботи формулює завдання спільно зі студентом. У завданні на виконання дипломної роботи визначаються вихідні дані, перелік питань, що підлягають  дослідженню, і календарний графік виконання. Завдання підписується ними й затверджується завідувачем кафедри.

У ході індивідуальної співбесіди керівник виявляє рівень готовності студента до виконання роботи, роз'яснює суть виданого завдання й основних питань, які підлягають розробці, надає допомогу зі складання  календарного графіка на весь період виконання роботи. Успішне виконання дипломної роботи багато в чому залежить від чіткого дотримання й послідовного виконання окремих її етапів.

РОЗДІЛ 3

СТРУКТУРА І ЗМІСТ ДИПЛОМНОЇ РОБОТИ

Структура, обсяг розділів і підрозділів залежать від теми дипломної роботи.

Типова структура основної частини дипломної роботи містить вступ і п’ять (шість) розділів (табл. 1).

Кількість сторінок в окремих розділах строго не регламентується, однак їх зміст має відповідати вимогам достатньої інформативності і обґрунтованості висновків.

Таблиця 1

Структура дипломної роботи

Найменування розділу

Рекомендована кількість сторінок

Примітка

ТИТУЛЬНИЙ ЛИСТ

1

ЗАВДАННЯ НА ДИПЛОМНУ РОБОТУ

1

АНОТАЦІЯ

1

ЗМІСТ

1-2

За узгодженням з керівником

ВСТУП

2 – 3

За узгодженням з керівником

РОЗДІЛ 1. ТЕОРЕТИЧНІ ОСНОВИ …

15 – 20

За узгодженням з керівником

РОЗДІЛ 2. ОРГАНІЗАЦІЙНО-ЕКОНОМІЧНА ХАРАКТЕРИСТИКА …

15 – 20

За узгодженням з керівником

РОЗДІЛ 3.  ПО ТЕМІ ДИПЛОМНОЇ РОБОТИ…

35 – 45

За узгодженням з керівником

РОЗДІЛ 4. … В УМОВАХ КОМП’ЮТЕРНОЇ СИСТЕМИ ОБЛІКУ

9-11

За методичними вказівками кафедри економічної кібернетики

РОЗДІЛ 5. ОХОРОНА ПРАЦІ …

8-10

За вказівками кафедри охорони праці та безпеки життєдіяльності

ВИСНОВКИ ТА ПРОПОЗИЦІЇ

4-5

За узгодженням з керівником

СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ

8-10

70 – 120 джерел

ДОДАТКИ

Не більше кількості сторінок основної частини

За узгодженням з керівником

ЗАГАЛЬНИЙ ОБСЯГ

90-120

За узгодженням з керівником

Матеріали теми дипломної роботи розміщуються відповідно до її структури.

ТИТУЛЬНИЙ ЛИСТ дипломної роботи оформляється згідно зразка, наведеного в додатку 1.

Приклад оформлення ЗАВДАННЯ НА ДИПЛОМНУ РОБОТУ  наведено в додатку 2.

АНОТАЦІЯ містить стислу інформацію про основні положення та висновки дипломної роботи. Її обсяг не перевищує 600 знаків. Приклад наведено в додатку 3.

ЗМІСТ надається на початку дипломної роботи. Він містить назву і нумерацію сторінок усіх розділів та підрозділів, зокрема вступу, розділів, висновків, списку використаної літератури та додатків.

У ВСТУПІ стисло обґрунтовується вибір теми, її актуальність, визначається мета і завдання щодо розкриття теми дипломної роботи. Наводиться предмет, об’єкт, методи дослідження, а також база дослідження.

Вступ розкриває сутність і стан наукової проблеми її значущість, підстави і вихідні дані для розроблення теми, обґрунтування необхідності проведення дослідження.

Далі подають загальну характеристику дипломної роботи в рекомендованій нижче послідовності:

Актуальність теми. Шляхом критичного аналізу та порівняння з відомими розв’язаннями проблеми (наукової задачі) обґрунтовують актуальність і доцільність дослідження. Висвітлення актуальності не повинно бути багатослівним. Досить кількома реченнями висловити головне – сутність проблеми або наукового завдання. Тут наводиться аналіз останніх досліджень і публікацій, в яких започатковано розв’язання даної проблеми і на які спирається автор, виділення невирішених раніше частин загальної проблеми, котрим буде приділятись увага в дипломній роботі.

Мета і завдання дослідження. Формулюють мету роботи і завдання, які необхідно вирішити для досягнення поставленої мети. Не слід формулювати мету як “Дослідження...”, “Вивчення...”, тому що ці слова вказують на засіб досягнення мети, а не на саму мету.

Об’єкт дослідження – це процес або явище, що породжує проблемну ситуацію й обране для вивчення.

Предмет дослідження міститься в межах об’єкта.

Об’єкт і предмет дослідження як категорії наукового процесу співвідносяться між собою як загальне і часткове. В об’єкті виділяється та його частина, яка є предметом дослідження. Саме на нього спрямована основна увага дослідження, оскільки предмет дослідження визначає тему дипломної роботи, яка визначається на титульному аркуші як її назва.

Методи дослідження. Подають перелік використаних методів дослідження для досягнення поставленої в роботі мети. Перераховувати їх треба не відірвано від змісту роботи, а коротко та змістовно визначаючи, що саме досліджувалось тим чи тим методом. Це дасть змогу пересвідчитися в логічності та прийнятності вибору саме цих методів.

Бажано в кінці вступу вказувати кількість сторінок основного змісту, таблиць, рисунків, формул та додатків.

У РОЗДІЛІ 1 мають бути розглянуті загальні теоретичні питання стосовно об'єкта, що досліджується. Приводяться погляди теоретиків та практиків за темою дослідження, зарубіжний досвід та здійснюється огляд нормативно-правового поля. Матеріал доцільно ілюструвати даними зі статистичних довідників, монографій, журнальних статей, наукових збірників та інших джерел.

У розділі проводиться поглиблений аналіз та огляд спеціальної літератури з обраної теми. Здійснюючи огляд спеціальної літератури студент опрацьовує сучасну вітчизняну  та іноземну літературу. Систематизацію інформації бажано здійснювати у формі таблиці, однак підрозділи не можуть починатися і закінчуватися таблицею без вступу та узагальнюючого висновку щодо забезпеченості та достатності сучасних джерел інформації.

Автор коментує зміст літературних джерел, робить висновки в 1 розділі дипломної роботи щодо можливостей використання розглянутого в літературі передового досвіду на базовому підприємстві.

Підрозділ 1.1. Огляд літературних джерел. Відповідно до обраної теми студент здійснює пошук, систематизацію і ретроспективний аналіз  джерел науково-методичної інформації: монографій, авторефератів дисертацій, підручників і посібників, публікацій в періодичних професійних виданнях, журналах, інформації з мережі Інтернет.

Літературу слід починати вивчати від простої, популярної до складної (монографії, наукові статті, теоретичні розробки, збірники наукових праць); із загальних до спеціальних джерел, ознайомитись із вітчизняною, а потім із зарубіжною літературою.

Спочатку опрацьовується основна література (підручники, навчальні посібники), а потім прикладна (нормативні документи, статті). Книги передують статтям, стара література вивчається після нової. Працюючи над літературою, необхідно дотримуватися таких правил:

1) виділити основне у прочитаному;

2) розібратися у термінології та незнайомих словах;

3) записати питання, що виникають під час роботи з літературою.

Глибина аналізу фахових науково-методичних джерел  визначається потребами дослідження: для рівня підготовки «спеціаліст» – не менше 20-30 джерел. Приклад оформлення підрозділу наведено у додатку 4.

Особливу увагу слід звернути на інформацію, опубліковану в періодичній пресі, де подається інформація про результати останніх наукових досліджень і впровадження їх у практику. 

Підрозділ 1.2. Нормативно-правове регулювання. Підготовка дипломної роботи передбачає узагальнення господарського законодавства з питань дослідження, що розробляється: кодексів, законів України, указів Президента, постанов та розпоряджень Кабінету Міністрів та інших нормативних документів. Приклади подання матеріалу наведені у додатку 5.

За результатами аналізу студент має визначити наявні недоліки в нормативній базі, сформулювати конкретні пропозиції щодо її використання для базового підприємства. Зразок оформлення основного тексту роботи наведено в додатку 6.

РОЗДІЛ 2 складається з двох підрозділів. Тут доцільно дати характеристику підприємства, яке виступає базою дослідження, використовуючи дані фінансової звітності, облікової політики та елементів контролю.

Підрозділ  2.1. Аналіз фінансового стану підприємства. Даний пункт містить узагальнюючу інформацію про підприємство яка висвітлює його правову форму, місце розташування, та інші відомості. Матеріали можуть узагальнюватись у формі таблиці, яка наведена в додатку 7.

В даному пункті доцільно розглянути основні економічні показники, що розкривають, фінансовий стан підприємства і розраховуються на основі форм фінансової звітності (Баланс, Звіт про фінансові результати, Звіт про рух грошових коштів, Звіт про власний капітал, Примітки до фінансової звітності, фінансова звітність за сегментами).

Результати аналізу оформляються за погодженими з керівником дипломної роботи формами 4-6 аналітичних таблиць за 2-3 роки.

Підрозділ 2.2. Облікова політика підприємства. У даному пункті студент визначає принципи, методи і процедури обліку, які повинні достовірно відображати фінансовий стан і результати діяльності підприємства та забезпечити співставність показників фінансових звітів.

Студентом вивчається порядок складання наказу «Про облікову політику» та його зміст, а також нормативні акти, якими керуються при веденні бухгалтерського обліку на підприємстві.

Матеріали можуть узагальнюватись у табличній формі, приклад якої наведено у додатку 8.

РОЗДІЛ 3 роботи присвячується дослідженню питань що розкривають тему дипломної роботи. Метою третього розділу дипломної роботи є дослідження тих напрямів діяльності підприємств, які передбачені темою роботи. Даний розділ повинен обов’язково базуватися на практичних матеріалах об’єкта дослідження.

Третій розділ роботи присвячується вивченню методики та практики обліку, контролю чи аналізу за темою дослідження. Даний розділ повинен обов’язково базуватися на практичних матеріалах базового підприємства та розкривати сучасний стан об’єкту дослідження. Розділ може містити узагальнення результатів дослідження.

Якщо студентом досліджується аналітична тема, то обґрунтовується методика загального та факторного аналізу об'єкта вивчення в фінансово-господарській діяльності базового підприємства. В основу розробки пропозицій щодо методики аналізу показників об'єкту дослідження покладається організаційна модель.

РОЗДІЛ 4 дипломної роботи передбачає розгляд особливостей обліку, аналізу та  контролю в умовах інформаційної системи.

У цьому розділі студент повинен викласти основні аспекти застосування нових інформаційних технологій у галузі бухгалтерського обліку, аналізу та контролю, розкрити своє бачення вирішення задач автоматизації окремих ділянок обліку із застосуванням їх на конкретному підприємстві.

Даний розділ виконується у відповідності до методичних вказівок з написання розділу дипломної роботи для студентів факультету обліку та аудиту за напрямом підготовки 7.03050901 “Облік і аудит” розроблених кафедрою «Економічної кібернетики»  ВНАУ під керівництвом консультанта цієї кафедри.

РОЗДІЛ 5 або 6 розглядається охорона праці та стан цивільного захисту. Цей розділ виконується у відповідності до методичних вказівок з написання розділу дипломної роботи “Охорона праці та стан цивільного захисту” для студентів факультету економіки і підприємництва зі спеціальності 7.050106 “Облік і аудит” затвердженого кафедрою “Охорони праці та безпеки життєдіяльності” ВНАУ.

ВИСНОВКИ ТА ПРОПОЗИЦІЇ повинні узагальнювати найважливіші наукові та практичні результати, одержані в дипломній роботі. Результати повинні містити пронумеровані формулювання розв’язаних задач, що були визначені у вступі та рекомендації щодо наукового та практичного використання здобутих результатів. Вони являють собою коротке резюме дипломної роботи. Висновки повинні носити конкретний характер та обов’язково закінчуватись пропозиціями по темі дослідження.

СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ складається у встановленій послідовності  відповідно до вимог оформлення бібліографічного опису літературних джерел в алфавітному порядку прізвищ перших авторів або заголовків (додаток 9).

До ДОДАТКІВ в обов’язковому порядку включається статут або інші установчі документи (за погодженням з керівником), річна фінансова звітність підприємства, наказ про облікову політику та інші документи по темі дослідження.

В додатки можуть виноситись об’ємні таблиці та інші матеріали дослідження за рішенням автора та керівника.

РОЗДІЛ 4

Правила ОФОРМЛЕННЯ дипломної РОБОТИ

4.1. Загальні вимоги

Дипломна робота має бути набрана на персональному комп’ютері і подана до захисту в роздрукованому вигляді у твердій обкладинці.

Текст дипломної роботи повинен виконуватися на одному боці аркуша білого паперу формату А4 (210х297 мм) в стандарті Microsoft Word, шрифт Times New Roman Cyr 14 pt, 1,5 інтервал. Абзац 1,25 см. Поля: ліве 3 см, праве 1 см; верхнє і нижнє – 2 см.

Шрифт друку повинен бути чітким, стрічка – чорного кольору середньої жирності. Щільність тексту дипломної роботи повинна бути однаковою.

Вписувати в текст дипломної роботи окремі іншомовні слова, формули, умовні знаки можна чорнилом, тушшю, пастою тільки чорного кольору, при цьому щільність вписаного тексту повинна бути наближеною до щільності основного тексту.

Друкарські помилки, описки і графічні неточності, які виявилися в процесі написання дипломної роботи, можна виправляти підчищенням або зафарбуванням білою фарбою і нанесенням на тому ж місці або між рядками виправленого тексту (фрагменту малюнка) машинописним способом. Допускається наявність не більше двох виправлень на одній сторінці.

Заголовки структурних частин дипломної роботи: «ЗМІСТ», «ВСТУП», «РОЗДІЛ», «ВИСНОВКИ», «СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ», «ДОДАТКИ» друкують великими літерами з напівжирним виділенням і вирівнюється по центру. Заголовки підрозділів друкують маленькими літерами (крім першої великої) з абзацного відступу з напівжирним виділенням. Крапку в кінці заголовка не ставлять.

Кожний розділ дипломної роботи слід починати з нової сторінки. Структурні елементи розділу (підрозділи, підпункти) продовжуються через один міжрядковий інтервал від попереднього структурного елементу. Перший структурний елемент розділу починають через один міжрядковий інтервал від назви розділу. Текст структурних елементів друкується з нової стрічки одразу після його назви (додаток 6). Остання сторінка розділу обов’язково повинна бути заповнена не менше ніж на 2/3.

Загальний обсяг дипломної роботи становить 90-120 сторінок. До загального обсягу дипломної роботи не входять додатки, список використаної літератури, таблиці та рисунки, які повністю займають площу сторінки.

4.2. Нумерація

Нумерацію сторінок, розділів, підрозділів, пунктів, підпунктів, малюнків, таблиць, формул подають арабськими цифрами без знака №..

Титульний аркуш, завдання, анотацію та першу сторінку вступу включають до загальної нумерації сторінок дипломної роботи. На них номер сторінки не ставлять, на наступних сторінках номер проставляють у правому верхньому куті сторінки без крапки в кінці.

Звертаємо увагу на те, що всі аркуші, на яких розміщені згадані структурні частини дипломної роботи, нумерують звичайним чином. Не нумерують лише їх заголовки, тобто не можна друкувати:«1. ВСТУП» або «Розділ 6. ВИСНОВКИ». Номер розділу ставлять після слова «РОЗДІЛ», після номера крапку не ставлять, потім з нового рядка друкують заголовок розділу.

Підрозділи нумерують у межах кожного розділу. Номер підрозділу складається з номера розділу і порядкового номера підрозділу, між якими ставлять крапку. В кінці номера підрозділу повинна стояти крапка, наприклад: «2.2.» (другий підрозділ другого розділу). Потім у тому ж рядку йде заголовок підрозділу.

Пункти нумерують у межах кожного підрозділу. Номер пункту складається з порядкових номерів розділу, підрозділу, пункту, між якими ставлять крапку. В кінці номера повинна стояти крапка, наприклад: «3.1.2.» (другий пункт першого підрозділу третього розділу). Потім у тому ж рядку йде заголовок пункту.

Таблиці нумерують послідовно в межах розділу (за винятком таблиць, поданих у додатках) дипломної роботи. В правому верхньому куті над відповідним заголовком таблиці розміщують напис «Таблиця» із зазначенням її номера. Номер таблиці повинен складатися з номера розділу і порядкового номера таблиці, між якими ставиться крапка, наприклад: «Таблиця 1.2» (друга таблиця першого розділу).

Якщо в дипломній роботі одна таблиця, її нумерують за загальними правилами.

При переносі частини таблиці на інший аркуш (сторінку) слово «Таблиця» і номер її вказують один раз справа над першою частиною таблиці, над іншими частинами пишуть слова «Продовження табл.» і вказують номер таблиці, наприклад:

«Продовження табл. 1.2».

Назва таблиці подається напівжирним шрифтом по центру сторінки.

Формули в дипломній роботі (якщо їх більше одної) нумерують аналогічно рисункам та таблицям. Номери формул пишуть біля правого берега аркуша на рівні відповідної формули в круглих дужках, наприклад: (3.1).

Примітки до тексту і таблиць, в яких вказують довідкові і пояснювальні дані, нумерують послідовно в межах однієї сторінки. Якщо приміток на одному аркуші декілька, то після слова «Примітки» ставлять двокрапку, наприклад:

Примітки:

1. ...

2. ...

4.3. Ілюстрації

Ілюстрації (схеми, графіки) і таблиці необхідно подавати в дипломній роботі безпосередньо після тексту, де вони згадані вперше, або на наступній сторінці. Ілюстрації і таблиці, які розміщені на окремих сторінках дипломної роботи, включають до загальної нумерації сторінок. Таблицю, малюнок розміри якого більше формату А4, враховують як одну сторінку і розміщують у відповідних місцях після згадування в тексті або у додатках.

Ілюстрації позначають словом «Рис.»  без напівжирного виділення і нумерують послідовно в межах розділу, за винятком ілюстрацій, поданих у додатках.

Ілюстрації (креслення, рисунки, схеми, діаграми), що зустрічаються в тексті, називають рисунками. Рисунок, як правило, слід розміщати безпосередньо після першого згадування його в тексті або на наступній сторінці.

Приклад оформлення:

Рис ?.?. Призначення робочої документації

Відстань між рисунком і попереднім та наступним текстом повинна бути розділена одним інтервалом.

Номер ілюстрації повинен складатися з номера розділу і порядкового номера ілюстрації, між якими ставиться крапка.

Наприклад:

Рис. 1.2. (другий рисунок першого розділу). Номер ілюстрації, її назва і пояснювальні підписи розміщують послідовно під ілюстрацією.

Рис. ?.?. Значення показників ліквідності активів підприємства (назва) за 2008-2010 рр.

Умовні позначення: по горизонталі: 1 – поточна ліквідність; 2 – термінова ліквідність;

3 – критична ліквідність; 4 – маневреність оборотного капіталу.

Якщо в дипломній роботі подано одну ілюстрацію, то її нумерують за загальними правилами.

4.4. Таблиці

Цифровий матеріал, як правило, повинен оформлятися у вигляді таблиць.

Кожна таблиця повинна мати назву, яку розміщують над таблицею і друкують симетрично до тексту. Назву і слово «Таблиця» починають з великої літери. Назву не підкреслюють.

Заголовок кожної графи в головці таблиці має бути по можливості коротким. Слід уникати повторів тематичного заголовка в заголовках граф, одиниці виміру зазначати у тематичному заголовку, виносити до узагальнюючих заголовків слова, що повторюються.

Заголовки граф повинні починатися з великих літер, підзаголовки - з маленьких, якщо вони складають одне речення із заголовком, і з великих, якщо вони є самостійними. Висота рядків повинна бути не меншою 8 мм. Таблиця повинна включати графу з порядковими номерами рядків або, в разі її відсутності, біля кожного показника в таблиці повинен проставлятися його порядковий номер. Приклад :     

Таблиця ?.?

Аналіз структури і динаміки кредиторської заборгованості підприємства

за 2009-2010 рр., тис. грн.

Показники

2009 рік

2010 рік

Відхилення (+,–),

тис. грн.

Сума, тис. грн.

% до суми заборгова-ності

Сума, тис. грн.

% до суми заборгова-ності

1. Кредиторська заборгованість за товари, роботи, послуги

2. Поточні зобов’язання за розрахунками, в т.ч.:

– з одержаних авансів

– з бюджетом

– зі страхування

– з оплати праці

Інші поточні зобов’язання

3. Всього

Таблиця ?.?

Аналіз показників рентабельності підприємства за 2008-2010 рр.

Показник

Формула

розрахунку

Роки

Відхилення (2010/2008)

2008

2009

2010

1. Рентабельність капіталу (ак-тивів) за чистим прибутком

Ф. № 2 р.220 /

Ф. № 1 р.280

2. Рентабельність власного капіталу

Ф. № 2 р.220 /

Ф. № 1 р.380

3. Рентабельність виробничих фондів

Ф. № 2 р.220 / Ф. № 1 (р.030 + р.100 + р.120)

4. Рентабельність реалізованої продукції за прибутком від реалізації

Ф. № 2 (р.050 – р.070 – р.080) / Ф. № 2 р.035

5. Рентабельність реалізованої продукції за прибутком від операційної діяльності

Ф. № 2 р.100 /

Ф. № 2 р.035

6. Рентабельність реалізованої продукції за чистим прибутком

Ф. № 2 р.220 /

Ф. № 2 р.035

7. Період окупності власного капіталу

Ф. № 1 р.380 /

Ф. № 2 р.220

Таблиця ?.?

Аналіз плато- та кредитоспроможності підприємства (назва)

за 2008-2010 роки

№ п/п

Показники

2008 р

2009 р.

2010 р.

Відхилення 2010 р. від

2008 р. (+, -)

1

Коефіцієнт ліквідності поточної

2

Коефіцієнт швидкої ліквідності

3

Коефіцієнт абсолютної ліквідності

Таблиця друкується 14 шрифтом 1,5 інтервалом, але, при бажанні, якщо це покращить вигляд роботи, може друкуватись 12 шрифтом з одинарним інтервалом. При цьому дозволяється в дипломній роботі поєднувати таблиці, надруковані 14 та 12 шрифтом .

Таблицю розміщують після першого згадування про неї в тексті, таким чином, щоб її можна було читати без повороту переплетеного блоку дипломної роботи або з поворотом за годинниковою стрілкою. Таблицю з великою кількістю рядків можна переносити на інший аркуш. При перенесенні таблиці на інший аркуш (сторінку) назву вміщують тільки над її першою частиною. Таблицю з великою кількістю граф можна ділити на частини і розміщувати одну частину під іншою в межах одної сторінки. Якщо рядки або графи таблиці виходять за формат сторінки, то в першому випадку в кожній частині таблиці повторюють її головку, в другому випадку - бокових.

Якщо текст в графі таблиці повторюється його можна заміняти знаком «- // -». Якщо цифрові або інші дані в якому-небудь рядку таблиці не подають, то в ньому ставлять прочерк.

4.5. Формули

При використанні формул необхідно дотримуватися певних техніко-орфографічних правил.

Найбільші, а також довгі і громіздкі формули, котрі мають у складі знаки суми, добутку, диференціювання, інтегрування, розміщують на окремих рядках. Це стосується також і всіх нумерованих формул. Для економії місця кілька коротких однотипних формул, відокремлених від тексту, можна подати в одному рядку, а не одну під одною. Невеликі і нескладні формули, що не мають самостійного значення, вписують всередині рядків тексту.

Пояснення значень символів і числових коефіцієнтів треба подавати безпосередньо під формулою в тій послідовності, в якій вони дані у формулі. Значення кожного символу і числового коефіцієнта треба подавати з нового рядка. Перший рядок пояснення починають зі слова «де» без двокрапки.

Рівняння і формули треба виділяти з тексту вільними рядками. Вище і нижче кожної формули потрібно залишити не менше одного вільного рядка. Якщо рівняння не вміщується в один рядок, його слід перенести після знака рівності (=) або після знаків плюс (+), мінус (-), множення (х) і ділення (:).

Нумерувати слід лише ті формули, на які є посилання у наступному тексті. Інші нумерувати не рекомендується.

Порядкові номери позначають арабськими цифрами в круглих дужках біля правого берега сторінки без крапок від формули до її номера. Номер, який не вміщується у рядку з формулою, переносять у наступний нижче формули. Номер формули при її перенесенні вміщують на рівні останнього рядка. Якщо формула знаходиться у рамці, то номер такої формули записують зовні рамки з правого боку навпроти основного рядка формули. Номер формули-дробу подають на рівні основної горизонтальної риски формули.

Загальне правило пунктуації в тексті з формулами таке: формула входить до речення як його рівноправний елемент. Тому в кінці формул і в тексті перед ними розділові знаки ставлять відповідно до правил пунктуації.

Двокрапку перед формулою ставлять лише у випадках, передбачених правилами пунктуації: а) у тексті перед формулою є узагальнююче слово; б) цього вимагає побудова тексту, що передує формулі.

Приклад. На практиці як міру ризику використовують показник дисперсії активу D(x), який  визначають за формулою (4.3).

                                                                                                                                                            (4.3)

де   ri    i-й рівень значення динамічного ряду прибутковості активу;

  середнє хронологічне значення прибутковості активу;

n   кількість спостережень (рівнів).

Формули мають бути пронумерованими. Нумерувати слід тільки основні формули, на які треба зробити посилання. Формули і рівняння треба нумерувати порядковою нумерацією в межах розділу. Номер формули складається з номера розділу і порядкового номера формули, відділених крапкою. Наприклад: формула (4.3) – четверта формула третього розділу.

Розділовими знаками між формулами, котрі йдуть одна за одною і не відокремлені текстом, можуть бути кома або крапка з комою безпосередньо за формулою до її номера.

4.6. Правила цитування та посилання на використані джерела

При написанні дипломної роботи слід давати посилання на джерела, матеріали або окремі результати з яких наводяться в дипломній роботі, або на ідеях і висновках яких розроблюються проблеми, задачі, питання, вивченню яких присвячена дипломна робота. Такі посилання дають змогу відшукати документи і перевірити достовірність відомостей про цитування документа, дають необхідну інформацію щодо нього, допомагають з'ясувати його зміст, мову тексту, обсяг.

Посилатися слід на останні видання публікацій. На більш ранні видання можна посилатися лише в тих випадках, коли в них наявний матеріал, який не включено до останнього видання.

Якщо використовують відомості, матеріали з монографій, оглядових статей, інших джерел з великою кількістю сторінок, тоді в посиланні необхідно точно вказати номери сторінок, ілюстрацій, таблиць, формул з джерела, на яке дано посилання в дипломній роботі. Посилання в тексті дипломної роботи на джерела слід зазначати порядковим номером за переліком посилань, виділеним двома квадратними дужками, наприклад, «... у працях [1;7]...».

Посилання на ілюстрації дипломної роботи вказують порядковим номером ілюстрації, наприклад, "рис. 1.2".

Посилання на формули дипломної роботи вказують порядковим номером формули в дужках, наприклад "... у формулі (2.1)".

На всі таблиці дипломної роботи повинні бути посилання в тексті. При цьому слово "таблиця" в тексті пишуть скорочено, наприклад: "...в табл. 1.2".

У повторних посиланнях на таблиці та ілюстрації треба вказувати скорочено слово "дивись", наприклад: "див.табл.1.3".

Посилання на додатки дипломної роботи вказують порядковим номером додатка, наприклад: «… у додатку 1».

Для підтвердження власних аргументів посиланням на авторитетне джерело або для критичного аналізу того чи іншого друкованого твору слід наводити цитати. Науковий етикет вимагає точно відтворювати цитований текст, бо найменше скорочення наведеного витягу може спотворити зміст, закладений автором.

Загальні вимоги до цитування такі:

а) текст цитати починається і закінчується лапками і наводиться в тій граматичній формі, в якій він поданий у джерелі, із збереженням особливостей авторського написання. Наукові терміни, запропоновані іншими авторами, не виділяються лапками, за винятком тих, що викликали загальну полеміку. У цих випадках використовується вираз "так званий";

б) цитування повинно бути повним, без довільного скорочення авторського тексту і без перекручень думок автора. Пропуск слів, речень, абзаців при цитуванні допускається без перекручення авторського тексту і позначається трьома крапками. Вони ставляться у будь-якому місці цитати (на початку, всередині, на кінці). Якщо перед випущеним текстом або за ним стояв розділовий знак, то він не зберігається;

в) кожна цитата обов'язково супроводжується посиланням на джерело;

г) при непрямому цитуванні (переказі, викладі думок інших авторів своїми словами), що дає значну економію тексту, слід бути гранично точним у викладенні думок автора, коректним щодо оцінювання його результатів і давати відповідні посилання на джерело.

4.7. Додатки

Додатки оформлюють як продовження дипломної роботи на наступних її сторінках, розміщуючи їх у порядку появи посилань у тексті дипломної роботи.

З правого краю над заголовком малими літерами з першої великої друкується  (вписується) слово «Додаток _ » і номер додатку ставиться арабськими цифрами без вказуванням знаку №.. Наприклад пишемо “Додаток 1”

Текст кожного додатка за необхідності може бути поділений на розділи й підрозділи, які нумерують у межах кожного додатка. У цьому разі перед кожним номером ставлять позначення додатка і крапку, наприклад, 1.2 - другий розділ додатка 1.

Ілюстрації, таблиці і формули, які розміщені в додатках, нумерують у межах кожного додатка, наприклад: рис. 1.1.2 - другий рисунок першого розділу додатка 1; формула (1.1) - перша формула додатка 1.

РОЗДІЛ 5

КОНТРОЛЬ НАД ХОДОМ ВИКОНАННЯ ДИПЛОМНОЇ РОБОТИ

Безпосередній контроль над ходом підготовки дипломної роботи здійснює її науковий керівник.

Індивідуальні заняття і консультації керівник проводить регулярно, не рідше ніж один раз на тиждень.

Щоразу студент повинен відзвітувати про виконану частину роботи. Керівник зобов'язаний перевірити результати його роботи, вказати на помилки і недоліки, пояснити, де потрібно внести виправлення й уточнення.  

Стан підготовки дипломних робіт обговорюється на засіданнях кафедри, де керівник звітує про причини відхилення від календарного графіка.

Завідувач кафедри фіксує рівень готовності дипломних робіт і вживає необхідних заходів у випадку недотримання графіка підготовки роботи або з появою інших проблем.

Виписки із протоколів засідань кафедри із вказівкою прізвищ студентів, які значно відстають від графіка, передаються в деканат для вживання відповідних дисциплінарних заходів.

РОЗДІЛ 6

ПРОЦЕС ПІДГОТОВКИ ТА ЗАХИСТУ ДИПЛОМНОЇ РОБОТИ

Якщо подана робота відповідає встановленим вимогам, завідувач підписує роботу і допускає студента до її захисту. Якщо завідувач кафедри вважає неможливим допустити студента до захисту, це питання розглядається на засіданні кафедри в присутності студента і керівника роботи. У результаті може бути прийняте одне з наступних рішень:

  •  допустити дипломну роботу до захисту;
  •  перенести строк захисту роботи.

Попередній захист дипломної роботи, подання готової роботи на кафедру та в деканат здійснюється відповідно до графіку, затвердженого деканом факультету. Попередній захист здійснюється на випусковій кафедрі з метою кращої підготовки студента і усунення можливих недоліків. На ньому має бути представлена роздрукована робота (не зшита), доповідь та ілюстративний матеріал.

Для доповіді студенту надається 5-8 хвилин часу. У ході доповіді студент повинен: назвати тему роботи, охарактеризувати проблемну ситуацію, що склалася на об'єкті, обґрунтувати прийнятий варіант рішення проблеми, практичну (наукову) значимість результатів і поле ефективного використання наведених рекомендацій.

Доповідь має бути узгоджена з графічним матеріалом. У процесі доповіді необхідно зробити посилання на всі плакати.

Готова робота приймається до захисту при наявності всіх підписів на титульному аркуші (студента, керівника, консультантів, завідувача кафедрою) та завданні (студента, керівника, консультантів). Дата завершення роботи та підпис студента повинні бути проставлені на останньому аркуші висновків.

До дипломної роботи прикладається відгук керівника та рецензія.

У відгуку обґрунтовується актуальність теми дослідження, дається загальна характеристика дипломної роботи, оцінка відношення дипломника до роботи, можливість допуску дипломної роботи до захисту, загальна оцінка роботи та можливість присвоєння кваліфікації спеціаліста з обліку та аудиту.

В рецензії обґрунтовується актуальність теми дослідження, дається загальна характеристика дипломної роботи за розділами, акцентується увага на позитивних сторонах дипломної роботи та обов’язково даються зауваження чи вказується на недоліки роботи.

Рецензент дає оцінку дипломної роботи за п’ятибальною шкалою ( наприклад: «Робота заслуговує на оцінку «відмінно»») та робить висновок про можливість присвоєння кваліфікації спеціаліста з обліку та аудиту.

Рецензентом дипломної роботи може бути кандидат, доктор економічних наук з іншої кафедри ВНАУ (іншого ВНЗ), головний бухгалтер базового підприємства (за наявності у нього вищої економічної освіти), фахівець в області обліку та аудиту управління агропромислового розвитку районної (обласної) державної адміністрації інші висококваліфіковані фахівці з обліку та аудиту.

На захист роботи в ДЕК студент готує коротку доповідь і ілюстративну чи мультимедійну презентацію основних результатів дипломного дослідження. Презентація тиражується у 6 примірниках для членів Державної екзаменаційної комісії.

Крім доповіді, захист включає:

  •  відповіді студента на питання членів ДЕК;
  •  заслуховування рецензії і відгуку керівника;
  •  при необхідності - відповіді випускника на відзначені у рецензії і відгуку недоліки та зауваження.

У своїх відповідях студент повинен продемонструвати знання всіх розділів роботи, достатній рівень теоретичної і професійної підготовки.

РОЗДІЛ 7

РЕКОМЕНДОВАНИЙ ПЕРЕЛІК ТЕМ ДИПЛОМНИХ РОБІТ

  1.  Амортизаційна політика підприємств: організаційний та обліковий аспект
  2.  Аналіз дебіторської заборгованості та її відображення в обліку
  3.  Аналіз економічного зростання та його облікове забезпечення
  4.  Аналіз ефективності використання трудових ресурсів підприємства та облік за виплатами працівникам
  5.  Аналіз кредиторської заборгованості та її відображення в обліку
  6.  Аналітичні процедури в аудиті
  7.  Аудит (контроль) вибуття основних засобів
  8.  Аудит (контроль) готової продукції: теорія та методика здійснення
  9.  Аудит (контроль) інвестиційної діяльності підприємства організація та методика проведення
  10.  Аудит (контроль) наявності та ефективності використання основних засобів
  11.  Аудит (контроль) розрахунків з підзвітними особами: теорія та практика здійснення
  12.  Аудит грошових коштів та оцінка достовірності їх обліку
  13.  Аудит дебіторської заборгованості відповідно до діючого законодавства
  14.  Аудит достовірності обліку та звітності виробництва і реалізації продукції
  15.  Аудит доходів: теорія та практика здійснення
  16.  Аудит ефективності господарювання
  17.  Аудит капітальних інвестицій та оцінка їх облікового відображення
  18.  Аудит матеріальних та нематеріальних активів та оцінка достовірності їх обліку
  19.  Аудит операцій з цінними паперами
  20.  Аудит оплати праці: організація і методика проведення
  21.  Аудит приватизації та реорганізації підприємств
  22.  Аудит розрахункових взаємовідносин підприємства
  23.  Аудит стану розрахунків підприємства та оцінка його платоспроможності
  24.  Аудит фінансових результатів : теорія та практика
  25.  Аудит фінансового стану та оцінка достовірності обліку фінансових вкладень на підприємстві
  26.  Аудиторська оцінка забезпеченості підприємства матеріальними ресурсами та ефективності їх використання
  27.  Аудиторська оцінка матеріально-технічного постачання підприємства
  28.  Аудиторська оцінка наявності і використання капіталу та майна підприємства
  29.  Аудиторська оцінка позикових коштів підприємства
  30.  Аудиторська оцінка розрахунків з дебіторами
  31.  Аудиторська оцінка стану та ефективності використання основних засобів і нематеріальних активів
  32.  Аудиторська оцінка фінансових вкладень
  33.  Аудиторська оцінка фінансово стану підприємства
  34.  Аудиторський контроль виробництва і реалізації готової продукції
  35.  Аудиторський контроль необоротних активів та оцінка достовірності їх обліку
  36.  Аудиторський контроль операцій з МШП: теорія та практика
  37.  Аудиторський контроль основних засобів та оцінка достовірності їх обліку
  38.  Аудиторський контроль постачальницько-збутової діяльності підприємства
  39.  Аудиторський контроль та оцінка достовірності  в обліку використання товарно-матеріальних цінностей підприємства
  40.  Аудиторський процес та його стадії
  41.  Аудиторський ризик і оцінювання системи внутрішнього контролю
  42.  Аудиторські докази та вимоги до них
  43.  Безготівкові розрахунки на підприємстві: облік та контроль
  44.  Бухгалтерський облік і контроль процесу виробництва продукції молочної промисловості: організація і методика
  45.  Бухгалтерський облік та контроль товарних втрат в підприємствах торгівлі.
  46.  Важелі та інструменти організації обліку на підприємстві
  47.  Валютні операції підприємств: організаційно-обліковий аспект
  48.  Види податкових перевірок та організація їх проведення
  49.  Витрати діяльності підприємства: організація обліку та контролю
  50.  Витрати на виробництво  і калькулювання собівартості продукції: обліково-аналітичне забезпечення
  51.  Витрати періоду: теорія, методика, практика
  52.  Власний  капітал підприємства: теорія, методика та практика обліку
  53.  Внутрішній аудит банківських установ
  54.  Внутрішній аудит та особливості його проведення
  55.  Внутрішній контроль наявності і використання насіння та кормів і оцінка  достовірності їх обліку
  56.  Внутрішній контроль основних засобів
  57.  Грошові кошти підприємства: організація обліку та контролю
  58.  Депозитні операції банку: обліково-аналітичне забезпечення
  59.  Доходи і результати діяльності підприємства: організація обліку та контролю
  60.  Економічна політика підприємства: теоретичний та практичний аспект
  61.  Економічний контроль валютних операцій
  62.  Економічний контроль грошових засобів
  63.  Економічний контроль основних засобів
  64.  Економічний контроль цінних паперів та ефективності фінансових інвестицій
  65.  Засоби праці: стан та удосконалення організації обліку
  66.  Здійснення контролю витрат на організацію та управління виробництвом
  67.  Зовнішньоекономічна діяльність підприємств агропромислового виробництва: теоретичні та практичні аспекти обліку і контролю
  68.  Інвентаризація біологічних активів підприємства
  69.  Інвентаризація, як елемент методу обліку та контролю  
  70.  Інвентаризація, як фактичний метод контролю
  71.  Інвестиційна діяльність сільськогосподарських підприємств: обліково-аналітичний аспект
  72.  Інформаційне забезпечення управління витратами на виробництво сільськогосподарської продукції
  73.  Касові операції банку: обліково-аналітичне забезпечення
  74.  Контроль (аудит) податку на прибуток підприємства
  75.  Контроль (аудит) розрахунків з банками та іншими кредитними установами і оцінка достовірності їх облікового відображення
  76.  Контроль амортизації (зносу) основних засобів та оцінка достовірності облікового забезпечення
  77.  Контроль виробництва продукції тваринництва та оцінка достовірності їх облікового відображення
  78.  Контроль достовірності податкової звітності підприємства
  79.  Контроль за кредитними операціями та оцінка достовірності їх обліку
  80.  Контроль за цільовим використанням дотацій та оцінка достовірності їх обліку
  81.  Контроль збереження товарно-матеріальних цінностей і грошових коштів та облікове відображення результатів інвентаризації.
  82.  Контроль наявності та руху виробничих запасів та їх облікове забезпечення
  83.  Контроль роботи обслуговуючих та допоміжних виробництв
  84.  Контроль розрахунків за страхуванням та оцінка достовірності їх обліку
  85.  Контроль фінансових результатів підприємства та оцінка достовірності їх облікового відображення
  86.  Контроль фінансових результатів підприємства та оцінка достовірності їх облікового відображення
  87.  Матеріальні витрати в системі бухгалтерського обліку: теорія, методика, практика
  88.  Матеріально-технічне забезпечення облікового процесу: організаційний аспект
  89.  Методика аудиту (контролю) стану податкового обліку на підприємстві
  90.  Методика аудиту фінансової звітності підприємства
  91.  Методика контролю праці та заробітної плати
  92.  Методика формування фінансових результатів у будівельних підприємствах: облік та аудит.
  93.  Методичні прийоми і процедури документальних перевірок
  94.  Методичні та організаційні прийоми аудиту власного капіталу
  95.  Незалежний контроль операцій з надходження основних засобів на підприємство
  96.  Облік  земельних і майнових паїв та розрахунків за дивідендами.
  97.  Облік  та аналіз розрахунків з оплати праці
  98.  Облік виробництва продукції рослинництва та аналіз її рентабельності
  99.  Облік виробництва продукції рослинництва та аналіз її рентабельності
  100.  Облік виробництва сільськогосподарської продукції та аналіз її обсягу, структури і якості
  101.  Облік виробництва твердого біопалива
  102.  Облік виробничих запасів: теорія, методика, практика
  103.  Облік витрат в системі управління операційною діяльністю підприємства
  104.  Облік витрат за елементами та їх контрольно-аналітичний аспект
  105.  Облік витрат на біологічні перетворення: теорія, методика, практика
  106.  Облік витрат на підприємстві і аналіз собівартості продукції за її елементами
  107.  Облік витрат, калькуляція та аналіз собівартості послуг вантажного автотранспорту
  108.  Облік витрат, калькуляція та аналіз собівартості робіт і послуг машинно-тракторного парку
  109.  Облік витрат, калькуляція та аналіз собівартості робіт і послуг ремонтної майстерні
  110.  Облік витрат, пов’язаних з експлуатацією основних засобів
  111.  Облік відтворення основних засобів та аналіз  ефективності  їх використання
  112.  Облік грошових коштів та аналіз грошових потоків за прямим і непрямим методами
  113.  Облік грошових коштів та аналіз збалансованості грошових потоків підприємства
  114.  Облік державної підтримки виробництва та споживання альтернативних видів палива
  115.  Облік залучення землі та майна сільськогосподарськими підприємствами
  116.  Облік земельних ресурсів та аналіз ефективності її використання
  117.  Облік і аналіз виробничої собівартості продукції підприємства
  118.  Облік і аналіз витрат виробничої діяльності підприємства
  119.  Облік і аналіз витрат звичайної діяльності підприємства
  120.  Облік і аналіз власного капіталу аграрних підприємств: теорія і практика
  121.  Облік і аналіз джерел формування капіталу
  122.  Облік і аналіз забезпечення підприємства необоротними активами
  123.  Облік і аналіз забезпечення підприємства основними засобами
  124.  Облік і аналіз майна підприємства
  125.  Облік і аналіз операційних витрат підприємства
  126.  Облік і аналіз результатів виробничої діяльності суб’єктів господарювання
  127.  Облік і аналіз ресурсозабезпечення і ресурсовикористання в операційній діяльності підприємства
  128.  Облік і аналіз стану використання нематеріальних активів
  129.  Облік і аналіз стану та використання запасів підприємства
  130.  Облік і аналіз стану та використання позикового капіталу підприємства
  131.  Облік і аудит розрахунків з податковими органами за податком на додану вартість
  132.  Облік і контроль витрат на виробництво біопалива
  133.  Облік і контроль грошових коштів в системі фінансового менеджменту торговельного підприємства.
  134.  Облік і контроль операцій з оренди землі та майна
  135.  Облік і контроль результатів операційної діяльності сільськогосподарських формувань
  136.  Облік і методика аналітичної оцінки фінансових результатів на підприємстві
  137.  Облік і оцінка ризику банкрутства підприємства
  138.  Облік і розробка системи контролю товарних запасів .
  139.  Облік капіталу та аналіз ефективності його використання
  140.  Облік капітальних інвестицій у сільському господарстві: теорія, методика, практика
  141.  Облік необоротних активів в умовах ринкових відносин
  142.  Облік оборотних активів та аналіз їх оборотності
  143.  Облік операцій з основними  засобами: теорія, методика, практика
  144.  Облік операцій з реорганізації та банкрутства підприємства
  145.  Облік оплати праці та аналіз ефективності використання трудових ресурсів
  146.  Облік оплати праці та аналіз забезпеченості трудовими ресурсами
  147.  Облік розрахунків з оплати праці та аналіз ефективності використання трудових ресурсів
  148.  Облік розрахунків з підприємницької діяльності сільськогосподарських формувань
  149.  Облік розрахунків з працівниками та аналіз продуктивності праці
  150.  Облік та  аналіз  доходів  від  операційної діяльності  
  151.  Облік та  аналіз  малоцінних та швидкозношуваних  предметів
  152.  Облік та  аналіз стану розрахунків з покупцями і замовниками
  153.  Облік та аналіз  виробництва продукції зернових культур
  154.  Облік та аналіз  виробництва продукції м’ясного скотарства
  155.  Облік та аналіз  виробництва продукції овочівництва
  156.  Облік та аналіз  виробництва продукції основного молочного стада
  157.  Облік та аналіз  виробництва продукції рослинництва
  158.  Облік та аналіз  виробництва продукції свинарства
  159.  Облік та аналіз  виробництва продукції тваринництва
  160.  Облік та аналіз  виробництва продукції технічних культур
  161.  Облік та аналіз  довгострокових  фінансових  інвестицій
  162.  Облік та аналіз  доходів та витрат діяльності підприємств  
  163.  Облік та аналіз  капітальних інвестицій
  164.  Облік та аналіз  реалізації сільськогосподарської продукції
  165.  Облік та аналіз  розрахунків з постачальниками та підрядниками
  166.  Облік та аналіз  формування  прибутку  та  його оподаткування
  167.  Облік та аналіз валютних операцій
  168.  Облік та аналіз виробництва та реалізації продукції в фермерських господарствах
  169.  Облік та аналіз виробничих запасів підприємства
  170.  Облік та аналіз витрат в допоміжних виробництвах сільськогосподарських підприємств
  171.  Облік та аналіз витрат в системі управління операційною діяльністю підприємства
  172.  Облік та аналіз витрат на закладення і вирощування багаторічних насаджень
  173.  Облік та аналіз витрат на оплату праці
  174.  Облік та аналіз витрат на підприємствах з переробки продукції рослинництва
  175.  Облік та аналіз витрат на підприємствах з переробки продукції тваринництва
  176.  Облік та аналіз витрат на ремонт і  модернізацію основних засобів
  177.  Облік та аналіз грошових коштів підприємства
  178.  Облік та аналіз дебіторської заборгованості
  179.  Облік та аналіз довгострокових зобов’язань підприємства
  180.  Облік та аналіз збутової діяльності підприємства
  181.  Облік та аналіз зносу основних засобів
  182.  Облік та аналіз зовнішньоекономічної діяльності підприємства
  183.  Облік та аналіз короткострокових  фінансових  інвестицій
  184.  Облік та аналіз кредитів банку
  185.  Облік та аналіз кредиторської заборгованості
  186.  Облік та аналіз лізингових операцій
  187.  Облік та аналіз матеріальних витрат підприємства
  188.  Облік та аналіз надходження та руху малоцінних необоротних  матеріальних  активів
  189.  Облік та аналіз наявності й використання продукції сільськогосподарського виробництва
  190.  Облік та аналіз наявності і руху матеріальних ресурсів підприємства
  191.  Облік та аналіз наявності та використання насіння і кормів
  192.  Облік та аналіз наявності та руху коштів в іноземній валюті
  193.  Облік та аналіз нематеріальних активів та їх зносу
  194.  Облік та аналіз необоротних активів
  195.  Облік та аналіз операцій на рахунках в банках в національній валюті
  196.  Облік та аналіз орендних операцій
  197.  Облік та аналіз основних засобів
  198.  Облік та аналіз поточних зобов’язань підприємства
  199.  Облік та аналіз процесу постачання на підприємстві
  200.  Облік та аналіз розрахунків з бюджетом за податками
  201.  Облік та аналіз розрахунків підприємства з його учасниками
  202.  Облік та аналіз фінансових результатів підприємств
  203.  Облік та аналіз формування  та  змін  статутного капіталу
  204.  Облік та відображення в звітності грошових потоків
  205.  Облік та контроль біологічних активів тваринництва
  206.  Облік та контроль довгострокових біологічних активів
  207.  Облік та контроль довгострокових зобов’язань
  208.  Облік та контроль збутової діяльності підприємств
  209.  Облік та контроль капіталу банку
  210.  Облік та контроль постачальницької діяльності підприємств
  211.  Облік та контроль поточних біологічних активів
  212.  Облік та контроль розрахунків підприємства з контрагентами за операціями нетоварного характеру
  213.  Облік фінансових інвестицій та цінних паперів
  214.  Облік фінансових результатів та аналіз  їх рівня, динаміки та структури
  215.  Облік фінансової діяльності: теорія, методика та практика
  216.  Облік, аналіз і аудит адміністративно-управлінських витрат підприємства
  217.  Облікова політика малих підприємств агропромислового виробництва
  218.  Облікова політика підприємств: теоретичні та практичні аспекти
  219.  Облікове забезпечення державної підтримки сільськогосподарських товаровиробників
  220.  Облікове забезпечення управління доходами  підприємств
  221.  Обліковий апарат підприємства: організація та облік трудової діяльності
  222.  Обліково-аналітичне забезпечення виробництва продукції рослинництва
  223.  Обліково-аналітичне забезпечення виробництва продукції тваринництва
  224.  Обліково-аналітичне забезпечення управління грошовими потоками підприємства
  225.  Обліково-аналітичне забезпечення управління довгостроковими біологічними активами
  226.  Обліково-аналітичне забезпечення управління ліквідністю та  платоспроможністю підприємства
  227.  Обліково-аналітичне забезпечення управління фінансовою стійкістю підприємства
  228.  Обліково-аналітичне забезпечення формування і використання фінансових результатів підприємства
  229.  Організаційні та методичні аспекти аудиту (контролю) кредитних операцій
  230.  Організаційні та методичні аспекти аудиту (контролю) нарахування  і сплати податків
  231.  Організаційно-методичні аспекти аудиту (контролю) касових операцій
  232.  Організація  і  методика  аудиту руху основних засобів
  233.  Організація  і  методика  контрольно-перевірочної роботи
  234.  Організація  та  методика внутрішнього контролю ТМЦ
  235.  Організація  та методика обліку і аналізу інвестиційної діяльності
  236.  Організація агробізнесу та його обліку в умовах ринкової економіки
  237.  Організація бухгалтерського контролю: теоретичний та практичний аспект
  238.  Організація відомчого контролю та шляхи його вдосконалення
  239.  Організація внутрішньогосподарського контролю на підприємстві
  240.  Організація і методика аналізу фінансового стану підприємства
  241.  Організація і методика контролю фермерського господарства
  242.  Організація і методика проведення аудиту кредитних операцій
  243.  Організація і методика проведення документальних податкових перевірок
  244.  Організація і методика проведення планової податкової перевірки
  245.  Організація і методика проведення ревізій
  246.  Організація і планування економічного контролю
  247.  Організація і шляхи вдосконалення обліку операцій з цінними паперами на підприємствах
  248.  Організація контролю за наявністю і рухом поголів’я тварин
  249.  Організація контролю розрахунків з платежів у бюджет
  250.  Організація обліку – складова частина системи управління підприємством
  251.  Організація обліку в фермерських господарствах
  252.  Організація обліку розрахунків підприємств з банками за одержаними кредитами
  253.  Організація обліку та аналіз запасів суб’єкта господарювання в системі управління оборотними активами
  254.  Організація обліку та аналізу в системі управління доходами торговельного підприємства.
  255.  Організація обліку та аналізу в управлінні товарними запасами підприємства.
  256.  Організація обліку та аудиту в системі управління реалізацією товарів в підприємствах роздрібної торгівлі.
  257.  Організація обліку та аудиту розрахунків підприємства з контрагентами за товарними операціями.
  258.  Організація обліку та контролю активів підприємства
  259.  Організація обліку та контролю залученого капіталу підприємства
  260.  Організація обліку та контролю оплати праці в системі управління персоналом суб’єкта господарювання
  261.  Організація системи управлінського обліку на сільськогосподарських підприємствах
  262.  Організація та методика аудиту (контролю) розрахунків підприємства за товарними операціями
  263.  Організація та методика аудиту операцій за розрахунками з підзвітними особами та достовірність їх відображення в обліку
  264.  Організація та методика аудиту цінних паперів на підприємстві
  265.  Організація та методика проведення аудиту виробництва продукції на підприємстві
  266.  Організація та методика проведення аудиту оборотних активів на підприємстві
  267.  Організація та методика проведення аудиту основної діяльності підприємства
  268.  Організація та облік розрахунків з бюджетом за податками
  269.  Організація та облік розрахунків з бюджетом за податком на додану вартість
  270.  Організація та облік розрахунків з бюджетом за податком на прибуток підприємств
  271.  Організація та облік розрахунків за непрямими податками
  272.  Організація та облік розрахунків за податком з доходів фізичних осіб
  273.  Організація та облік розрахунків за прямими податками
  274.  Організація та облік розрахунків за фіксованим сільськогосподарським податком
  275.  Організація та особливості проведення контролю за наявністю і рухом поголів’я тварин
  276.  Особливості аудиту виробничої діяльності підприємства
  277.  Особливості аудиту розрахунків, забезпечених векселями
  278.  Особливості методики і організації контролю в акціонерних товариствах
  279.  Особливості організації та методики проведення аудиту (контролю) фінансової діяльності підприємства
  280.  Особливості функціонування облікової системи  в банках України
  281.  Перевірка розрахунків з податку на додану вартість та акцизного збору
  282.  Планові податкові перевірки: порядок проведення
  283.  Планування перспективного бухгалтерського обліку
  284.  Помилки та шахрайство в аудиторській практиці
  285.  Поточні зобов'язання: обліково-аналітичний аспект
  286.  Предмети та продукти праці: організаційний та обліковий аспект
  287.  Принципи, стандарти аудиту та його місце в ринковій економіці
  288.  Розрахунки за страхуванням: обліково-контрольне забезпечення
  289.  Розробка системи обліку та контролю руху товарів прийнятих на комісію.
  290.  Роль та функції фінансово – господарського контролю у формуванні ринкових  відносин
  291.  Система калькулювання собівартості продукції та її застосування в сільському господарстві
  292.  Система оподаткування та облік розрахунків з бюджетом сільськогосподарських підприємств
  293.  Суть аудиторського контролю, його функції і організація в Україні
  294.  Теоретико-організаційні засади контролю непрямих податків
  295.  Теоретичні засади податкового контролю в Україні
  296.  Теорія та методика оцінки активів для потреб обліку та контролю    
  297.  Товарні операції підприємств: організаційний та обліковий аспект
  298.  Товарно-матеріальні цінності: організаційно-обліковий аспект  
  299.  Удосконалення обліку та аналізу на сільськогосподарських підприємствах
  300.  Удосконалення обліку та аналізу у фермерських господарствах
  301.  Факторингові операції: організаційно-обліковий аспект
  302.  Фінансова звітність підприємств: порядок складання та представлення
  303.  Фінансові активи: організаційний та обліковий аспект
  304.  Форми (системи) бухгалтерського обліку та їх вплив на процес аналізу облікової інформації.
  305.  Формування облікової інформації та організація аналізу ефективності виробництва продукції (по окремих видах (групах) сільськогосподарської продукції)
  306.  Формування облікової інформації та організація аналізу розвитку зовнішньоекономічної діяльності сільськогосподарських підприємств
  307.  Формування облікової інформації та організація аналізу фінансового стану підприємства і шляхи його покращення
  308.  Формування складових облікової політики та їх відображення в розпорядчому документі сільськогосподарських підприємств
  309.  Формування фінансових результатів на автотранспортних підприємствах: облік та контроль.
  310.  Швидколіквідні активи: обліково-аналітичний аспект

Розділ 8

Орієнтовні плани окремих тем дипломних робіт

Тема: «Облік та аналіз фінансових результатів»

ВСТУП

РОЗДІЛ 1. ТЕОРЕТИЧНІ ОСНОВИ ОБЛІКУ ТА АНАЛІЗУ ФІНАНСОВИХ РЕЗУЛЬТАТІВ

1.1. Сутність фінансових результатів

1.2. Огляд економічних джерел

1.3. Нормативно-правове забезпечення

РОЗДІЛ 2. ОРГАНІЗАЦІЙНО-ЕКОНОМІЧНА ХАРАКТЕРИСТИКА ПІДПРИЄМСТВА

2.1. Аналіз фінансового стану підприємства

2.2. Облікова політика підприємства

РОЗДІЛ 3. ОБЛІК ФІНАНСОВИХ РЕЗУЛЬТАТІВ ПІДПРИЄМСТВА

3.1. Організація первинного обліку фінансових результатів

3.2. Організація синтетичного та аналітичного обліку фінансових

результатів

3.3. Відображення фінансових результатів у фінансовій звітності

РОЗДІЛ 4. АНАЛІЗ ФІНАНСОВИХ РЕЗУЛЬТАТІВ ПІДПРИЄМСТВА

4.1. Зміст, завдання і джерела інформації аналізу фінансових результатів

4.2. Загальна оцінка фінансових результатів діяльності підприємств

4.3. Аналіз прибутку діяльності підприємства

4.4. Аналіз і оцінка рівня та динаміки показників прибутковості

4.5. Шляхи вдосконалення обліку і аналізу фінансових результатів

РОЗДІЛ 5. ОБЛІК ТА АНАЛІЗ ФІНАНСОВИХ РЕЗУЛЬТАТІВ В УМОВАХ КОМПЮТЕРНОЇ СИСТЕМИ ОБЛІКУ

РОЗДІЛ 6. ОХОРОНА ПРАЦІ ТА СТАН ЦИВІЛЬНОГО ЗАХИСТУ

ВИСНОВКИ ТА ПРОПОЗИЦІЇ

СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ

ДОДАТКИ

Тема: «Облік та аналіз розрахунків з оплати праці»

ВСТУП  

РОЗДІЛ 1. ТЕОРЕТИЧНІ АСПЕКТИ ОБЛІКУ ТА АНАЛІЗУ РОЗРАХУНКІВ  З  ОПЛАТИ ПРАЦІ

1.1. Економічна сутність оплати праці

1.2. Економіко – правовий аналіз обліку та аналізу розрахунків

з оплати праці

1.3. Нормативно – правове забезпечення об’єкта дослідження

РОЗДІЛ 2. ОРГАНІЗАЦІЙНО-ЕКОНОМІЧНА ХАРАКТЕРИСТИКА ПІДПРИЄМСТВА

2.1. Аналіз фінансового стану

2.2. Облікова політика   підприємства

РОЗДІЛ 3. ОБЛІК ТА  АНАЛІЗ  РОЗРАХУНКІВ  З  ОПЛАТИ ПРАЦІ

3.1.  Синтетичний облік розрахунків з оплати праці

3.2.  Аналітичний   облік розрахунків з оплати праці

3.3.  Аналіз розрахунків  з  оплати праці

3.4. Удосконалення організації обліку розрахунків з оплати праці

РОЗДІЛ 4.  ОБЛІК ТА АНАЛІЗ РОЗРАХУНКІВ З ОПЛАТИ ПРАЦІ В УМОВАХ ІНФОРМАЦІЙНОЇ СИСТЕМИ

РОЗДІЛ 5. ОХОРОНА ПРАЦІ ТА СТАН ЦИВІЛЬНОГО ЗАХИСТУ

ВИСНОВКИ ТА ПРОПОЗИЦІЇ

СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ

ДОДАТКИ

Тема: «Облік витрат, пов’язаних з експлуатацією основних засобів»

Вступ

РОЗДІЛ 1.

ТЕОРЕТИЧНІ ОСНОВИ ОБЛІКУ ВИТРАТ, ПОВ’ЯЗАНИХ З ЕКСПЛУАТАЦІЄЮ ОСНОВНИХ ЗАСОБІВ

1.1.

Економічна сутність та класифікація витрат, пов’язаних з експлуатацією основних засобів

1.2.

Огляд літературних джерел з обліку витрат, пов’язаних з експлуатацією основних засобів

1.3.

Нормативно-правове забезпечення обліку витрат, пов’язаних з експлуатацією основних засобів

РОЗДІЛ 2.

ОРГАНІЗАЦІЙНО-ЕКОНОМІЧНА ХАРАКТЕРИСТИКА ПІДПРИЄМСТВА

2.1.

Аналіз фінансового стану підприємства та стану основних засобів

2.2.

Облікова політика підприємства

РОЗДІЛ 3.

ОБЛІК ВИТРАТ, пов’язаних з експлуатацією ОСНОВНИХ ЗАСОБІВ

3.1.

Бухгалтерський облік поточного та капітального ремонтів  основних засобів

3.2.

Облік витрат на поліпшення основних засобів

3.3.

Облік амортизації основних засобів

3.3.1.

Методи амортизації та порядок її нарахування

3.3.2.

Нарахування амортизації основних засобів в умовах дії податкового кодексу

3.3.3.

Облік витрат на амортизацію основних засобів

РОЗДІЛ 4.

ОБЛІК витрат, пов’язаних з експлуатацією ОСНОВНИХ ЗАСОБІВ В УМОВАХ комп’ютерної  СИСТЕМИ

РОЗДІЛ 5.

Охорона праці На підприємстві

Висновки та пропозиції

Список ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ

ДОДАТКИ

Тема: «Організація бухгалтерського обліку на підприємстві: теорія та практика»

Вступ

Розділ 1.

Теоретичні основи організації бухгалтерського обліку на підприємстві

1.1.

Організація бухгалтерського обліку: поняття, завдання та значення

1.2.

Огляд літературних джерел

1.3.

Нормативно-правова основа організації бухгалтерського обліку

Розділ 2.

ОРГАНІЗАЦІЙНО-ЕКОНОМІЧНА ХАРАКТЕРИСТИКА ПІДПРИЄМСТВА

2.1.

Аналіз фінансового стану підприємства

2.2.

Облікова політика підприємства

Розділ 3.

Організація бухгалтерського обліку на підприємстві: теорія та практика

3.1.

Підприємство як суб’єкт господарювання

3.2.

Основні передумови раціональної організації бухгалтерського обліку на підприємстві

3.3.

План організації бухгалтерського обліку

3.4.

Організація облікового процесу

3.5.

Організація облікової політики підприємства

3.6.

Організація праці персоналу, зайнятого бухгалтерським обліком

Розділ 4.

Організація бухгалтерського обліку в умовах комп’ютерної системи

Розділ 5

Охорона праці

Висновки ТА пропозиції

Список використаних джерел

ДОДАТКИ

Тема: «Контроль матеріальних витрат підприємства та оцінка достовірності їх обліку»

ВСТУП

РОЗДІЛ 1. ТЕОРЕТИЧНІ ОСНОВИ КОНТРОЛЮ МАТЕРІАЛЬНИХ ВИТРАТ

1.1. Сутність, зміст та класифікація витрат в управлінському обліку

1.2. Огляд літературних джерел з питань контролю матеріальних витрат підприємства

1.3. Нормативно-правове регулювання організації обліку та контролю витрат

РОЗДІЛ 2. ОРГАНІЗАЦІЙНО–ЕКОНОМІЧНА ХАРАКТЕРИСТИКА ПІДПРИЄМСТВА

2.1. Аналіз фінансового стану підприємства

2.2. Облікова політика підприємства

РОЗДІЛ 3. КОНТРОЛЬ МАТЕРІАЛЬНИХ ВИТРАТ ПІДПРИЄМСТВА ТА ОЦІНКА ДОСТОВІРНОСТІ ЇХ ОБЛІКУ

3.1. Особливості внутрішньогосподарського контролю підприємства

3.2. Організація та форми проведення внутрішньогосподарського контролю витрат

3.3. Методика контролю матеріальних витрат

3.4. Оцінка достовірності обліку матеріальних витрат

3.5. Узагальнення результатів контролю

РОЗДІЛ 4. КОНТРОЛЬ МАТЕРІАЛЬНИХ ВИТРАТ ПІДПРИЄМСТВА В УМОВАХ КОМПЮТЕРНОЇ СИСТЕМИ ОБЛІКУ

РОЗДІЛ 5. ОХОРОНА ПРАЦІ ТА СТАН ЦИВІЛЬНОЇ ОБОРОНИ

ВИСНОВКИ ТА ПРОПОЗИЦІЇ

СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ

ДОДАТКИ

Тема: «Організація і методика проведення ревізій»

ВСТУП  

РОЗДІЛ 1. ТЕОРЕТИЧНІ АСПЕКТИ І НОРМАТИВНО–ПРАВОВЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ОРГАНІЗАЦІЇ ПРОВЕДЕННЯ РЕВІЗІЙ  

  1.  Ревізія як одна з форм фінансово-господарського контролю  
    1.  Огляд економічних джерел по темі дослідження
    2.  Нормативно-правове забезпечення проведення ревізій

РОЗДІЛ 2. ОРГАНІЗАЦІЙНО–ЕКОНОМІЧНА ХАРАКТЕРИСТИКА ПІДПРИЄМСТВА

2.1. Аналіз фінансового стану підприємства 

2.2. Облікова політика підприємства 

РОЗДІЛ 3. ОРГАНІЗАЦІЯ І МЕТОДИКА ПРОВЕДЕННЯ РЕВІЗІЙ

3.1. Основні аспекти контрольно-ревізійної роботи

3.2. Послідовність ревізійного процесу та процедури здійснення 

3.3. Планування контрольно-ревізійної роботи 

3.4. Організація проведення ревізій на підприємстві

3.4.1. Особливості проведення зовнішніх ревізій

3.4.2. Організація і особливості внутрішньої ревізійної роботи

3.4.3. Особливості проведення ревізій (перевірок) за зверненнями правоохоронних органів 

3.5. Оформлення матеріалів ревізії

3.6. Організація контролю за виконанням рішень по матеріалам ревізії 

РОЗДІЛ 4. ОРГАНІЗАЦІЯ І МЕТОДИКА ПРОВЕДЕННЯ РЕВІЗІЙ В
УМОВАХ КОМП’ЮТЕРНОЇ СИСТЕМИ ОБЛІКУ

РОЗДІЛ 5. ОХОРОНА ПРАЦІ ТА СТАН ЦИВІЛЬНОЇ ОБОРОНИ 

ВИСНОВКИ ТА ПРОПОЗИЦІЇ 

СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ 

ДОДАТКИ

додатки


Додаток 1

Зразок оформлення титульного аркуша

МІНІСТЕРСТВО  АГРАРНОЇ  ПОЛІТИКИ ТА ПРОДОВОЛЬСТВА  УКРАЇНИ

ВІННИЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ АГРАРНИЙ УНІВЕРСИТЕТ

НАВЧАЛЬНО-НАУКОВИЙ ІНСТИТУТ АГРАРНОЇ ЕКОНОМІКИ

Спеціальність «Облік і аудит»

                       ДОПУСКАЄТЬСЯ ДО ЗАХИСТУ

Завідувач кафедри організації обліку та звітності

                                             д.е.н., професор ______________Правдюк Н.Л.  

                                                   «____»_____________201__р.

Організація бухгалтерського контролю: теоретичний та практичний аспект

7.03050901 – ДР. 760Д 15.12.11.

Студент-випускник                                       Трач Ольга Михайлівна

Керівник дипломної роботи               Іщенко Яна Петрівна

Консультант з автоматизації               Черняк Наталія Іванівна

Консультант з охорони праці                     Омельянов Олег Миколайович

  

Вінниця – 2012 р.


Додаток 2

Бланк завдання на дипломну роботу

Міністерство аграрної політики та продовольства

України

Вінницький національний аграрний університет

Навчально-науковий інститут аграрної економіки

Факультет________________________________________________________

Кафедра__________________________________________________________

        

ЗАТВЕРДЖУЮ

      Зав. кафедрою__________________

ЗАВДАННЯ

на дипломний проект (роботу)

студенту__________________________________________________________

     (прізвище, ім’я, по батькові)

1.Тема дипломного проекту (роботи)_________________________________

__________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________Затверджена наказом по університету від____________________________

2.Строк здачі студентом закінченого проекту (роботи)________________

3.Вихідні дані до проекту (роботи)________________________________
________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

4.Зміст розрахунково-пояснювальної записки (перелік питань, які належать розробці) ________________________________________________

________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Зворотна сторона бланку завдання на дипломну роботу

Консультанти по дипломній роботі

Розділ

Консультант

Підпис, дата

Завдання видав

Завдання прийняв

6. Дата видачі завдання_____________________________________________

   Керівник______________________________________

        Підпис

   Завдання прийняв до виконання________________

          Підпис

Календарний  план

№ пор.

Найменування етапів дипломного проекту (роботи)

Строк

виконання  проекту (роботи)

примітка

Студент-дипломник ____________________________

    (підпис)

Керівник проекту(роботи)_______________________

(підпис)


Додаток 3

Зразок оформлення анотації

Анотація

Дипломна робота на тему: «Облік витрат, пов’язаних з експлуатацією основних засобів» виконана на базі Приватному сільськогосподарському підприємстві «Агрофірма Батьківщина», смт. Стрижавка, Вінницького району, Вінницької області.

Зміст роботи включає вступ, п’ять  розділів, висновки та пропозиції, список використаних джерел та додатки. Обсяг роботи становить 112  сторінок друкованого тексту, включаючи 19 таблиць  і 12 рисунків.

В першому розділі розкриваються теоретичні та правові аспекти обліку витрат, пов’язаних з експлуатацією основних засобів, їх сутність, класифікація, досліджуються точки зору вчених-економістів на проблемні питання обліку витрат на поліпшення та ремонт основних засобів і їх амортизацію.

В другому розділі розглянута організаційно-економічна характеристика базового підприємства, наведена характеристика основних показників його діяльності включаючи аналіз стану та ефективності використання основних засобів. Крім того вивчено облікову політику підприємства.

Третій розділ роботи присвячений вивченню методики та практики обліку витрат на ремонт основних засобів, на їх поліпшення та амортизацію. Детальна увага в третьому розділі роботи приділена методиці нарахування амортизації в умовах дії податкового кодексу, методам амортизації та проблемам вибору оптимального методу для конкретного суб’єкта господарювання.

В четвертому розділі розглядаються питання автоматизації обліку витрат, пов’язаних з експлуатацією основних засобів. П’ятий розділ присвячений питанням охорони праці на підприємстві та в бухгалтерії господарства.

На основі дослідження зроблені відповідні висновки та пропозиції.

Ключові слова: поточний ремонт, капітальний ремонт, поліпшення, добудова, реконструкція, модернізація, амортизація, первісна вартість, вартість що амортизується, балансова вартість.


Додаток 4

Таблиця 1.1

Огляд спеціальної літератури з  обліку основних засобів та витрат, пов’язаних з їх експлуатацією

Літературне джерело

Короткий зміст, цитата

Мета  використання  в обліку

1

2

3

Сук Л., Сук П. Облік основних засобів / Л.Сук, П. Сук // Бухгалтерія у сільському господарстві. – 2010. - №3. – С.40-50.

Основні засоби підприємства – це сукупність матеріально-речових цінностей, що діють у натуральній формі протягом тривалого часу як в сфері матеріального виробництва, так і у невиробничій сфері

Визначення, визнання, облік основних засобів

Бобко В.В. Облік основних засобів: питання термінології / В.В. Бобко // Облік і фінанси АПК. – 2011. - №1. – С.72-75.

Чітка термінологічна визначеність та максимальне наближення бухгалтерського та податкового обліку сприятиме покращенню роботи облікового апарату та збільшить його інформативність

Досліджуються проблеми термінології обліку основних засобів

Облік основних засобів в ринкових умовах: Навчальний посібник / За ред.. Лузана Ю.Я., Жука В.М. – К.: Видавництво ТОВ «Юр-Агро-Веста», 2007. – 256с.

Основні засоби є основою господарської діяльності підприємства, одним з ключових елементів процесу виробництва продукції, а отже це один з найважливіших об’єктів обліку та звітності, що характеризує загальний майновий стан підприємства, його економічний потенціал та інвестиційну привабливість.

Визнання, оцінка, класифікація, облік та відображення в звітності основних засобів в агроформуваннях

Крупка Я.Д. Сучасні тенденції обліково-інформаційного забезпечення інвестиційної діяльності підприємств / Збірник наукових праць / За редакцією доктора с.-г. наук М.І. Бахмата. – Кам’янець-Подільський, 2009. – 744с.

Незважаючи на відповідність національних стандартів міжнародній системі обліку, обліково-інформаційне забезпечення інвестиційної діяльності в Україні має певні особливості, ряд позитивних зрушень, а також вузькі місця та явно неприйнятні положення.

Розглядаються проблемні аспекти обліку інвестицій у поліпшення основних засобів

Організація обліку відносин власності: Навчальний посібник/ За ред.. Жука В.М. – К.: Видавництво ТОВ «Юр-Агро-Веста», 2007. – 360с.

В сучасних умовах економічні суб’єкти-власники майна з об’єктивних і суб’єктивних причин не завжди мають можливість його ефективно використовувати. З іншого боку, більшість суб’єктів за відсутності достатніх фінансових ресурсів мають потребу в додатковому майні.

Облік витрат на амортизацію та ремонти орендованого майна

Продовження табл. 1.1

1

2

3

Леонтьєва В. Бухгалтерський облік ремонтів основних засобів / В.Леонтьєва / Вісник Житомирського державного технологічного університету: Економічні науки. – Житомир: ЖДТУ, 2009. – № 9 (87). – С. 64–68.

Запропоновано визначення «поточного ремонту» як процесу забезпечення або відновлення працездатності об’єкту шляхом виконання дрібних робіт з виправлення і/або часткової заміни окремих деталей (частин) основного засобу.

Облік ремонтів основних засобів

Цимбалюк Н. Нарахування амортизації основних засобів в умовах дії Податкового кодексу [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://kotovsk.ucoz.ua/news. - 2011.  

З набранням чинності розділу ІІІ Податкового кодексу України (далі - Кодекс) з 1 квітня 2011 року зміниться порядок нарахування амортизації основних засобів.

Зміни обумовлені тим, що у податковому та бухгалтерському обліках застосовуватимуться однакові методи нарахування амортизації.

Податковий облік амортизації основних засобів

Зміни у порядку нарахування амортизації основних засобів з 1 квітня 2011 року // Дебет-Кредит. -  27 травня 2011 [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://news.dtkt.com.ua/

Згідно з новими правилами основні засоби — це матеріальні активи, що призначаються платником податку для використання у господарській діяльності, вартість яких перевищує 2500 грн і поступово зменшується у зв’язку з фізичним або моральним зносом та очікуваний строк корисного використання яких з дати введення в експлуатацію становить понад 1 рік.

Але звертаємо увагу, що на 2011 рік вартісна межа основних засобів залишиться у розмірі 1000 грн. Важливим є й те, що за новими правилами амортизація включатиметься до собівартості виготовлених та реалізованих товарів (робіт, послуг) або до інших витрат (залежно від використання об’єкта основних засобів).

Податковий облік амортизації основних засобів

Гутніченко О.О. Класифікація витрат на поліпшення основних засобів в бухгалтерському обліку / О.О. Гутніченко // Економіка АПК. – 2010. - №2. – С.12-16.

Дослідження теоретичних положень та діючої практики бухгалтерського обліку операцій з поліпшення основних засобів дозволило визначити ряд невирішених проблем. Серед них єдність загальноекономічної, податкової та бухгалтерської термінології, економічної суті, питань методики та організації обліку і контролю витрат на поліпшення основних засобів.

Класифікація витрат на поліпшення основних засобів

Додаток 5

Таблиця 1.2

Нормативні документи з обліку витрат, пов’язаних з експлуатацією основних засобів

Документ

Сфера використання

Зміст документа (його) частини

1

2

3

1. Податковий кодекс України вiд 02.12.2010  № 2755-VI

Відповідно до статті 145 основні засоби класифікуються за групами, виділеними в П(С)БО 7 «Основні засоби». Окрім того кодексом встановлюються мінімально допустимі строки експлуатації основних засобів

Податковий облік амортизації та ремонтів основних засобів

2.Цивільний кодекс України від 16 січня 2003 року N 435-IV із змінами і доповненнями

Глава 61 Цивільного кодексу має назву «Підряд» і регламентує порядок укладання договору підряду при створенні основних засобів на підприємстві

Регулює порядок цивільних відносин при здійсненні капітальних інвестицій при придбанні та створенні основних засобів

3.Господарський кодекс України від 16 січня 2003 року N 436-IV із змінами і доповненнями

Глава 33 Господарського кодексу має назву «Капітальне будівництво» і визначає порядок підрядних відносин у капітальному будівництві, порядок укладання договорів підряду на капітальне будівництво, порядок розрахунків за договорами підряду

Визначає основні засади господарювання в Україні і регулює господарські відносини, що виникають у процесі організації та здійснення господарської діяльності між суб’єктами господарювання.

4. Бюджетний кодекс України від 08 липня 2010 р. № 2456-VI.

Бюджетним кодексом України регулюються відносини, що виникають у процесі складання, розгляду, затвердження, виконання бюджетів, звітування про їх виконання

Організація діяльності та обліку

5. Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні: Закон України від 16.07.1999р. №996-ХIV

Викладені принципи та форми організації бухгалтерського обліку, основи його документального забезпечення та обсяг фінансової звітності, заходи щодо забезпечення достовірності  річної фінансової звітності і застосування подвійного запису

Для організації бухгалтерського обліку і складання фінансової звітності, в тому числі основних засобів

6. Про Державний бюджет України на 2011 рік: Закон України вiд 23.12.2010  № 2857-VI

Затверджує доходи та видатки Державного бюджету України на 2011 р.

Організація діяльності та обліку на 2011 р.

Продовження табл. 1.2

1

2

3

7. Положення (стандарт) бухгалтерського обліку 1 «Загальні вимоги до фінансової звітності» затверджене Наказом Мінфіну України від 31.03.99 р.№87.

Принципи підготовки фінансової звітності її склад та елементи, якісні характеристики в тому числі і що стосується відображення у фінансовій звітності необоротних активів.

Визначається мета, склад і принципи підготовки фінансової звітності та вимоги до визнання і розкриття її елементів

8. Положення (стандарт) бухгалтерського обліку 2 «Баланс» затверджене Наказом Мінфіну України від 31.03.99 р.№87.

Необоротні активи – всі активи, що не є оборотними.

У статті балансу „основні засоби” наводиться вартість власних та отриманих на умовах фінансового лізингу об’єктів, які віднесені до складу основних засобів. У цій статті також наводиться вартість інших необоротних матеріальних активів.

Надається визначення необоротних активів та порядок їх відображення та відображення амортизації в балансі

9. Положення (стандарт) бухгалтерського обліку 7 «Основні засоби» затверджене наказом Мінфіну України від 27.04.00р.  № 92.

Облік надходження, руху та вибуття основних засобів, їх ремонтів, поліпшень та амортизації. Здійснення нарахування амортизації.

Визнання та оцінка основних засобів, встановлено методи і терміни амортизації. Регламентується облік витрат, пов’язаних з експлуатацією основних засобів

10. Положення (стандарт) бухгалтерського обліку 14 «Оренда» затверджене Наказом Міністерства  фінансів України від 28.07.2000р. №181.

Визначає методологічні засади формування в бухгалтерському обліку інформації про оренду необоротних активів та її розкриття у фінансовій звітності

Облік оренди  основних засобів, порядок обліку амортизації та витрат на ремонт орендованих основних засобів

11. Положення (стандарт) бухгалтерського обліку 16 «Витрати» затверджене наказом Мінфіну України від 31.12.99р.  № 318.

Визначення загаль-ної суми витрат та включення до неї амортизаційних відрахувань та витрат на ремонти основних засобів.

Інформація про сферу застосування, методологічні засади, визначення і склад витрат в т.ч. витрат, пов’язаних з експлуатацією основних засобів.

12. Положення (стандарт) бухгалтерського обліку  27 «Необоротні активи, утримувані для продажу, і припинена діяльність», затверджене наказом Мінфіну України від 07.11.03 р. № 617

Визначає методологічні засади формування у бухгалтерському обліку інформації про необоротні активи, утримувані для продажу, та групу активів, що належать до вибуття в результаті операції продажу, а також припинення діяльності та розкриття такої інформації у фінансовій звітності

Облік списання зносу при вибутті необоротних активів


Додаток 6

Зразок оформлення основного тексту дипломної роботи

РОЗДІЛ 1

ТЕОРЕТИЧНІ ОСНОВИ ОБЛІКУ ВИТРАТ, ПОВ’ЯЗАНИХ З ЕКСПЛУАТАЦІЄЮ ОСНОВНИХ ЗАСОБІВ

1.1. Економічна сутність та класифікація витрат, пов’язаних з експлуатацією основних засобів

Основні засоби мають значну питому в загальній сумі активів підприємства і є одним із найважливіших об’єктів фінансового обліку, що вимагає контролю за їхнім станом та ефективним використанням.

Отримання підприємством прибутків може бути здійснене за рахунок більш раціонального використання всіх наявних у розпорядженні підприємства засобів. Тому перехід української економіки на ринкові відносини зумовлює подальший розвиток теорії бухгалтерського обліку в частині відбиття фактичних витрат підприємства, у тому числі й у частині витрат на ремонт основних засобів та інших витрат, пов’язаних з їх експлуатацією.

Актуальність даної теми значно зростає при подальшому розгляді амортизації як джерела проведення ремонтних робіт з підтримки основних засобів у робочому стані, а також при відбитті зазначених витрат в обліку.

……………………….

1.2. Огляд літературних джерел з обліку витрат, пов’язаних з експлуатацією основних засобів

Ефективність використання основних засобів залежить від організації своєчасного одержання надійної і повної обліково-економічної інформації. У цьому зв’язку зростає роль та значення обліку як однієї з найважливіших функцій управління.

Проблемні питання обліку витрат, пов’язаних з експлуатацією основних засобів висвітлені в періодичній пресі і на шпальтах наукових журналів.


Додаток 7

Таблиця 2.1

Загальна інформація  про досліджуване підприємство

Назва підприємства

Інформація

Юридична адреса підприємства

Тел./факс

Код за ЄДРПОУ

Свідоцтво про реєстрацію підприємства

Форма власності

Розрахунковий рахунок

МФО

Назва банку

Валютний рахунок

Розмір статутного фонду, грн.

Кількість акцій, шт.

Середньооблікова чисельність робітників, чол.

Загальна земельна площа, га

Загальна площа с.-г. угідь, га

Відділки, (назви)

Керівник

Додаток 8

Таблиця 2.?

Оцінка стану організації та ведення

бухгалтерського обліку на підприємстві

Наявність наказу по підприємству

“Про організацію бухгалтерського обліку”

Є чи нема, чи відповідає вимогам до змісту

Відповідальний за організацію обліку

Є чи нема посилання в наказі

Форма бухгалтерського обліку

Журнально - ордерна або інші форми

Заключення договорів на матеріальну відповідальність

Є чи нема, скільки матеріально-відповідальних осіб, посада, прізвище

Відповідальний за організацію податкового обліку

Теж саме

Визначені методи нарахування зносу:

- основних засобів

Дати перелік основних методів за П(С)БО

- нематеріальних активів ::

Дати перелік основних методів за П(С)БО

Визначення методів оцінки: незавершеного будівництва:

Дати перелік основних методів за П(С)БО

- сировини, матеріалів, готової продукції та товарів

Дати перелік основних методів за П(С)БО

- придбаних товарів

Дати перелік основних методів за П(С)БО

Порядок відображення обліку загальновиробинчих та адміністративних витрат

Дати перелік основних методів за П(С)БО

Система оплати праці па наявність колективного договору

Є чи нема колективний договір, яка система оплати праці застосовується

Визначення переліку створюваних фондів і резервів та порядку розподілу прибутку

Дати перелік фондів та резервів та посилання на наявність (відсутність) легалізованого порядку .розподілу прибутку

Наявність автоматизації бух. обліку

Повна автоматизація, або часткова (вказати, які задачі автоматизовано)

Назва програмного продукту, що використовується

Оригінальний продукт, 1С, Парус тощо.

Графік документообороту

Є, чи немає. Чи дотримуються матеріально-відповідальні особи його вимог

Додаток 9

Зразок оформлення списку використаних джерел

СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ

  1.  Атамас П. Й. Управлінський облік: навч. посіб. / Атамас П. Й. – К.: Центр навчальної літератури, 2006. – 440с.
  2.  Бандур З. Л. Інформаційні облікові потоки управління витратами виробництва / З. Л. Бандур // Розвиток науки про бухгалтерський облік: збірник тез та текстів виступів на міжнародній науково-практичній конференції. – Житомир, – 2010. - С. 12-17.
  3.  Білик І. А. Управлінський облік витрат основної діяльності на плодовоовочевих переробних підприємствах: автореф. дис. на здобуття наук. ступеня канд. екон. наук: спец. 08.00.09 / І. А. Білик. - К., 2009. - 19 с.
  4.  Бухгалтерський облік за журнальною формою рахівництва: навч. посібник / Гарасим П. М., Хомин П. Я. - Тернопiль: Астон, 2003. - 296 с.
  5.  Верига Ю. А. Бухгалтерська фінансова звітність підприємства: навч. посіб. / Верига Ю. А., Волошин А. М. Вид. - 2-ге, перероб. і доп. - К.: Комп'ютерпрес, 2008. - 472 с.
  6.  Гарасим П.М. Вплив аграрної реформи на формування інформаційного забезпечення системи управління підприємством /П.М. Гарасим/ Економічні науки. Серія «Облік і фінанси». Збірник наукових праць. Луцький національний технічний університет. Випуск 7 (25)- Ч1-Луцьк, 2010.-С.341-349.
  7.  Голов С. Ф. Класифікація витрат і методи калькулювання собівартості в управлінському обліку / С. Ф. Голов // Податкове планування. – 2006. - №2 (64). – С. 25 - 33.
  8.  Грачова Р. Облік в сільському господарстві: біологічні активи / Грачова Р. // Дебет-Кредит. – 2006. - № 1-2. – С. 20 - 25.
  9.  Діяльність підприємств – суб’єктів підприємницької діяльності 2009: [статистичний збірник / за редакцією І. М. Жука]. – К.: ДП “Інформаційно-аналітичне агентство”, 2010. – 326 c.
  10.  Друри К. Введение в управленческий и производственный учёт / Друри К.; пер. с англ. – М.: Аудит, ЮНИТИ, 1997. – 783 с.
  11.  Іщенко Я. П. Розвиток методів обліку витрат відповідно до сучасних вимог управління / Я. П. Іщенко // Агроінком. – 2008. - №11 - 12. – С. 92 - 96. [Електронний ресурс] – Режим доступу до журн.: http://www.iae.kiev.ua
  12.  Облік сільськогосподарської діяльності: навчальний посібник / [за ред. В. М. Жука]. - К.: Видавництво ТОВ "Юр-Агро-Веста", 2007. - 368 с.
  13.  Положення (стандарт) бухгалтерського обліку 1 “Загальні вимоги до фінансової звітності”: наказ Мінфіну України від 31.03.1999 р. №87.
  14.  Правдюк Н. Л., Іщенко Я. П. Розвиток методів обліку витрат відповідно до вимог управління виробництвом біопалива / Н. Л. Правдюк, Я. П. Іщенко // Збірник наукових праць Вінницького національного аграрного університету. – Вінниця, 2010. – Випуск 42. – Т.1. – С. 154 - 159.
  15.  Про бухгалтерський облік і фінансову звітність в Україні: закон України від 16.07.99 р. № 996 – ХІV.
  16.  Про застосування Плану рахунків бухгалтерського обліку активів, капіталу, зобов'язань і господарських операцій підприємств і організацій: інструкція від 30.11.99 №291 затв. наказом Міністерства фінансів України.
  17.  Про затвердження спеціалізованих форм регістрів журнально-ордерної форми обліку для сільськогосподарських підприємств та Методичних рекомендацій щодо їх застосування: наказ міністерства аграрної політики України від 04.06.2009 р. №390.

 

PAGE  4




1. ОМСКАЯ ГОСУДАРСТВЕННАЯ МЕДИЦИНСКАЯ АКАДЕМИЯ
2. Именно применение принципов информационного права позволяет формировать это право как самостоятельную отр
3. Анализ и диагностика финансово-хозяйственной деятельности строительного предприятия
4. электрический аппарат предназначенный для коммутации электрических цепей скачкообразного изменения выхо
5. Франция 1812 год Игра настольная
6. Лекція 6 і 7 - Шляхи аналізу та подолання конфліктів Методи управління і попередження конфліктів Ст
7. Современные взгляды на утройство вселенной
8. Франций - Редчайший из редких
9. Задание 1 От звука к букве Ответы1
10. Реферат на тему- Театр як вид мистецтва Театр від грец
11. Теория прав человека
12. Государь Б Государство В Политика 2
13. тематики та комп~ютерних технологій Кафедра програмної інженерії Лабораторна робота 2 Ознайо
14. Состав и порядок предоставления бухгалтерской финансовой отчетности в российской и международной практике
15. Диапазон приемлемости
16. Hh NNIE Oh tht~s disgusting She must know tht we cn see her HECTOR Ooh I think it is quite clever MRTY ROSS [Speking vi hidden cmer] But wht re Pul nd Mndy doing
17. РЕФЕРАТ дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата технічних наук Харків2004 Дис
18. тематика педагогических проектов- Влияние стиля педагогической деятельности на результативность проц
19. Delphi программирование для всех
20. Комсомол колхозында ~ызмет істейді