Поможем написать учебную работу
Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.

Предоплата всего

Подписываем
Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.
Предоплата всего
Подписываем
PAGE 2
Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України
Харківський інститут фінансів
Українського державного університету фінансів
та міжнародної торгівлі
Кафедра управління персоналом та економіки праці
«Економіка праці і соціально-трудові відносини»
Методичні рекомендації щодо виконання курсової роботи
для студентів денної форми навчання
галузі знань 0305 «Економіка та підприємництво»
напряму підготовки 6.030505 «Управління персоналом та економіка праці»
освітньо-кваліфікаційного рівня бакалавр
Укладач: к.т.н., доцент Тертичний О.О.
Розглянуто та ухвалено
на засіданні кафедри
протокол від 17.09.2012р. № 5
Харків
2012 рік
ЗМІСТ
стор. |
|
Вступ |
|
1. Мета і задачі курсової роботи |
|
2. Порядок виконання курсової роботи, рецензування та проведення захисту |
|
3. Вимоги до змісту курсової роботи |
|
4. Вимоги щодо оформлення курсової роботи |
|
5. Тематика курсових робіт |
|
6. Критерії оцінювання курсової роботи |
|
7. Рекомендована література |
|
1. Мета і завдання курсової роботи
Навчальна дисципліна «Економіка праці і соціально-трудові відносини» є прикладною економічною дисципліною, що передбачає вивчення проблем ефективного використання трудових ресурсів, підвищення продуктивності праці, оцінювання та атестації персоналу, напрямів роботи підприємства щодо покращення використання трудового потенціалу.
З навчальної дисципліни «Економіка праці і соціально-трудові відносини» відповідно до навчального плану підготовки бакалаврів за напрямами напрями підготовки 6.030505 «Управління персоналом та економіки праці» студенти виконують курсову роботу яка є однією із складових навчальної діяльності студентів.
Курсова робота це самостійне навчально-наукове дослідження студента, яке виконується з певної дисципліни. Курсова робота виконується з метою закріплення, поглиблення і узагальнення знань, одержаних студентами за час навчання, та їх застосування до комплексного вирішення конкретного фахового завдання. Вона має на меті поглиблення, узагальнення і закріплення знань студентів з навчальної дисципліни, застосування їх при вирішенні конкретного фахового завдання і набуття вміння самостійно працювати з навчальною і науковою літературою, компютерною технікою, використовуючи сучасні інформаційні засоби, оволодіння первинними навичками проведення наукового дослідження.
Курсова робота з навчальної дисципліни «Економіка праці і соціально-трудові відносини» окремий заліковий кредит дисципліни і оцінюється як самостійний вид навчальної діяльності студента. Це етап опанування навчальною дисципліною, важлива форма контролю знань студентів.
Важливою задачею курсової роботи з навчальної дисципліни «Економіка праці і соціально-трудові відносини» є визначення конкретних шляхів і методів удосконалення використання людського потенціалу на рівні регіону, країни, галузі на основі виявлення резервів підвищення ефективності стосовно до теми курсової роботи.
Праця над курсовою роботою та її захист є першим етапом наукового становлення майбутнього фахівця і забезпечує якісний рівень фахової підготовки.
Виконання курсової роботи з навчальної дисципліни «Економіка праці і соціально-трудові відносини» направлено на досягнення таких цілей:
5) розвивати вміння і навички виконання самостійної роботи; готувати виступи, аргументувати власну думку.
2. Порядок виконання курсової роботи, рецензування та проведення захисту
2.1. Порядок виконання курсової роботи
На підставі теоретичного і практичного завдань курсової роботи визначається її зміст, етапи і терміни виконання.
Для виконання теоретичної частини курсової роботи студенти повинні опрацювати відповідний навчальний матеріал, а також рекомендовану літературу, відповідні законодавчі та нормативні акти, статистичний матеріал, матеріали періодичних видань. Особливу увагу слід звернути на наукові статті та висвітлення у періодичних виданнях кращого досвіду діяльності субєктів господарювання. Це допоможе чіткіше визначити зміст, основні питання роботи.
Після зясування змісту теоретичної частини курсової роботи доцільно скласти попередній план роботи, який в подальшому буде уточнюватися і доповнюватися. З метою полегшення написання роботи план до неї повинен бути розгорнутим і погодженим з науковим керівником.
Літературні джерела для виконання курсової роботи студенти підбирають самостійно. Для цього необхідно ознайомитися з відповідними каталогами у бібліотеці. При підборі літератури потрібно звернути увагу на рік її видання, слід опрацьовувати літературу останніх років. Всю підібрану літературу доцільно занести до спеціального списку, попередньо згрупувати її за змістом курсової роботи. Обираючи літературні джерела, слід зазначити їх повні назви, рік видання, авторів, видавництво. Консультацію з питань добору літератури до теми курсової роботи студенти можуть отримати у наукового керівника курсової роботи чи у працівників бібліотеки. Для підбору джерел інформації рекомендується використати такі каталоги:
Публікації з економічних питань містяться у періодичних виданнях, які має бібліотека інституту: «Економіка України», «Актуальні проблеми економіки», «Економіка і держава», «Економіка. Фінанси. Право», «Фінанси України», «Баланс», я також у газетах: «Голос України», «Урядовий кур'єр», «Бізнес», «Галицькі контакти» тощо. Законодавчі акти публікуються у «Відомостях Верховної Ради України» та інших періодичних виданнях, а також на сайті Верховної Ради. Статистичні матеріали можна знайти у спеціальних виданнях Державного комітету статистики України, Міністерства економіки України, Міністерства фінансів України, Головної державної податкової адміністрації України, Харківської обласної ради, Харківської міської ради. Також доцільною є робота з сайтом бібліотеки ім. В.І. Вернадського.
З метою раціонального використання часу при роботі з журналами слід спочатку ознайомитися з повним переліком статей в останньому річному номері журналу.
Після того як літературу відібрано, можна розпочати її детальне вивчення. Студент повинен опрацювати не менше двадцяти джерел.
Найбільш ефективною формою опрацювання літератури є конспект першоджерел. Конспектування дає можливість сконцентрувати увагу на головних положеннях роботи та краще їх засвоїти. При цьому найбільш важливі факти, положення слід виписувати ретельно (інколи дослівно), супроводжувати їх точними посиланнями.
З увагою потрібно ставитися до підбору статистичних матеріалів. Правильно підібраний матеріал дає можливість оцінити роботу підприємств з даного напряму. У звязку з цим дуже важливо правильно аналізувати цей матеріал, уміти його науково опрацювати, згрупувати і підвести до єдиної вимірювальної системи.
Після всебічного вивчення літератури, слід знову звернутися до змісту курсової роботи, остаточно продумати й уточнити формулювання окремих питань, їх послідовність. Далі можна починати написання тексту теоретичної частини курсової роботи. Викладати матеріал необхідно дотримуючись логічно-системної послідовності та звязків між питаннями; чітко формулювати думку, узагальнювати результати досліджень у вигляді таблиць, схем, діаграм, робити висновки, тощо.
Студенти можуть зустрітися з такою ситуацією, коли в економічній літературі немає єдиної точки зору з питань, які опрацьовуються. В цьому випадку слід навести думки кількох авторів, дати оцінку їх точок зору та викласти власні погляди з даного питання.
Матеріал теоретичної частини курсової роботи має бути викладений відповідно до вимог законів формальної логіки закону тотожності, закону суперечності, закону достатнього обґрунтування, що означає: не можна стверджувати два суперечливих судження про один напрям розвитку економічних проблем; кожна висловлена думка, твердження мають бути достатньо обґрунтованими.
Слід ретельно відредагувати текст курсової роботи, думка повинна бути сформульована просто і логічно, коротко і доступно. Не слід вести виклад від першої особи, на допускається в тексті часті повторення слів чи словосполучень.
Практична частина курсової роботи це виконання розрахунків розміру заробітної плати. Для виконання практичної частини курсової роботи необхідно ретельно опрацювати методичні засади здійснення розрахунку відповідних економічних показників, виконати ці розрахунки і проаналізувати розподіл доходів працівників. Розрахунки виконуються з певною точністю. Якщо в умові завдання не вказано з якою точністю виконати розрахунок, то при одиниці виміру показників у гривнях розрахунок виконується з точністю до 0,01 (0,05), якщо тисячі гривень з точністю до 0,1. Відсотки розраховуються з точністю до 0,1, коефіцієнт з точністю до 0,001.
Написання курсової роботи студент здійснює самостійно, користуючись консультаціями наукового керівника. Консультації проводяться згідно з графіком, де студент має змогу отримати допомогу на всіх етапах виконання курсової роботи.
Студенти повинні дотримуватися термінів виконання курсової роботи.
2.2. Перевірка і рецензування курсової роботи
Курсова робота подається студентами на кафедру в установлений термін і після реєстрації передається керівнику на перевірку і рецензування.
Рівень виконання курсової роботи та її захисту оцінюється за 100-бальною шкалою, 4-бальною шкалою і шкалою ECTS.
Рівень навчальних досягнень студентів при оцінюванні курсової роботи визначається на підставі оцінювання теоретичної і практичної частин курсової роботи при її перевірці й рецензуванні та оцінювання її захисту.
Максимальна кількість балів за 100-бальної шкалою при оцінюванні курсової роботи становить: за виконання курсової роботи 50 балів (теоретична частина 35 балів, практична частина 15 балів), захист курсової роботи50 балів.
Під час рецензування курсової роботи можна отримати максимум 50 балів. Такою кількістю балів оцінюється курсова робота, яка повністю за своїм змістом і оформленням відповідає вимогам, має високий якісний рівень виконання.
Зменшення кількості балів оцінювання здійснюється за критеріями, викладеними у підрозділі «Критерії оцінювання курсової роботи».
Рецензія на курсову роботу з навчальної дисципліни заповнюється на спеціальному бланку, зразок якого подано в додатку Л.
2.3. Захист курсової роботи.
Захист курсової роботи це особлива форма контролю знань студента, що здійснюється комісією. Мета комісії обєктивно оцінити рівень теоретичних знань, практичних навичок, самостійності і творчого підходу до опрацювання теми дослідження, вміння виділяти головне, аргументувати, доводити , робити висновки, вносити пропозиції щодо підвищення ефективності роботи підприємства.
Термін захисту курсової роботи встановлюється графіком, який затверджується деканом факультету.
До захисту курсової роботи студенти готують усний виступ до 5 хвилин. На захисті вони повинні обґрунтувати актуальність теми, висвітлити задачі і мету роботи, показати шляхи їх реалізації, обґрунтувати свою точку зору з окремих питань, прокоментувати виконання практичного завдання, а також відповісти на запитання, які поставлені членами комісії. Відповідь повинна бути лаконічною, змістовною, мотивованою. При захисті курсової роботи доцільно використовувати наочність.
Оцінювання захисту курсової роботи здійснюється згідно з критеріями, висвітленими у підрозділі «Критерії оцінювання курсової роботи».
Курсові роботи, оцінені під час захисту незадовільно, відносяться до академічної заборгованості студента, а питання про її ліквідацію вирішується у встановленому порядку.
3. Вимоги до змісту курсової роботи
3.1. Вибір теми курсової роботи
Курсова робота з навчальної дисципліни «Економіка праці і соціально-трудові відносини» складається з двох частин: теоретичної та практичної, її загальний обсяг повинен складати 30 35 сторінок. Теоретична частина курсової роботи цілісне, логічно та послідовно побудоване дослідження, самостійно виконане автором і висвітлює аспекти обраної теми. Практична частина курсової роботи передбачає виконання розрахунків різних аспектів діяльності персоналу.
Тематика курсових робіт і варіанти практичних завдань місять широке коло теоретичних питань та практичних ситуацій, що охоплюють весь спектр соціально-економічних процесів підприємства, відповідають змісту навчальної дисципліни, дає змогу підвищувати рівень професійної компетенції.
Тема курсової роботи вибираються студентом самостійно відповідно до рекомендованих кафедрою тематики та варіантів практичних завдань. Варіант практичного завдання вибирається за номером по списку.
При виборі теми та варіанта практичного завдання слід виходити із її наукової та практичної актуальності, відповідності соціально-економічним процесам усіх рівнів.
Студенти також можуть пропонувати свої теми. У цьому випадку вони повинні написати заяву на імя завідуючого кафедрою і вказати назву обраної теми та обґрунтувати її вибір. Без погодження з кафедрою вільний вибір теми не дозволяється.
Доцільно для дослідження обирати проблему і практичне завдання, над якими студент працював у науковому гуртку, при виконанні навчального індивідуального завдання, писав реферати, готував доповіді тощо. Вибір теми можна здійснювати за принципом повторення раніше виконаних досліджень. але з використанням інших аспектів і методів дослідження (продовження роботи над певним обєктом дослідження).
Закріплення за студентами тематики курсових робіт, варіантів практичних завдань та наукових керівників проводиться на засіданні кафедри і затверджується наказом по інституту.
3.2. Зміст і структура курсової роботи
Курсова робота повинна мати такі структурні елементи: титульний аркуш, завдання, зміст, вступ, теоретичну частину, висновки (до теоретичної частини), практичну частину, список використаних джерел, додатки (при необхідності).
Титульний аркуш (додаток А) є першою сторінкою курсової роботи. Зміст завдання передбачено бланком установленої форми (додаток В), який розміщується після титульного аркушу.
Зміст курсової роботи розміщується після завдання, відповідає плану курсової роботи і містить найменування та номери початкових сторінок усіх розділів, підрозділів, а також вступу, висновків, практичного завдання, списку використаних джерел, додатків.
У вступі курсової роботи має бути обґрунтована актуальність вибраної теми, її наукове та практичне значення, коротко охарактеризований стан проблеми (питань), що потребує розвязання, чітко сформульовані цілі і завдання роботи, визначені обєкт, предмет , методика дослідження.
Обґрунтувати актуальність дослідження це пояснити чому цю проблему необхідно дослідити у даній роботі, виділяючи наукове і практичне значення.
Актуальність теми може бути зазначена так: зважаючи на вище викладене, тема курсової роботи є актуальною…; актуальність теми курсової роботи полягає в …; тема курсової роботи є актуальною тому, що …..
При визначенні обєкта, предмета і мети курсової роботи необхідно врахувати, що між нами є логічні звязки.
Обєкт дослідження це область дійсності, яку обрано для дослідження в межах певної науки. Обєкт дослідження показує, що розглядається у дослідженні. Щодо економіки праці і соціально-трудових відносин обєктом дослідження можуть бути елементи соціально-трудових відносин, що породжують проблемну ситуацію і обрані для вивчення. Наприклад: нормування праці, заробітна плата, планування продуктивності праці, тощо.
Обєкт і предмет дослідження як категорії наукового процесу співвідносяться між собою як загальне і часткове.
Предмет дослідження це те, що знаходиться в межах обєкта дослідження у певному аспекті розгляду. Це те, про що прагнуть отримати нові знання, чи їх поглибити у ході дослідження щодо його обєкта.
При визначенні предмета курсової роботи слід позначити тільки ті суттєві звязки та відношення, які підлягають безпосередньому опрацюванню у даному дослідженні, і є головними, визначальними для нього. Таким чином, предмет дослідження є вужчим чим обєкт.
В економіці праці предметом дослідження може бути закономірності, напрями, принципи, методи, форми діяльності підприємства щодо управління персоналом та механізми їх застосування з метою підвищення їх результативності. Це головні питання курсової роботи.
Мета дослідження повязана з його обєктом і предметом, а також з кінцевим результатом і шляхами дослідження. Тобто, мета дослідження досягнення основного результату на основі всебічного, достовірного вивчення обєкта і предмета дослідження, його характеристик, структури, звязків на основі розроблених в науці принципів і методів пізнання.
Наявність поставленої мети дослідження спонукає визначити завдання дослідження, які мають включати такі складові:
При визначені завдань, які необхідно розглянути для реалізації мети курсової роботи можуть бути використані такі ключові слова: охарактеризувати, висвітити, проаналізувати, порівняти, розрахувати, встановити, вдосконалити, розвинути, обґрунтувати, розробити, дати оцінку, тощо.
Завдання дослідження повинні відповідати його меті. Як правило виходячи із завдання дослідження, будується структура роботи. Тому завдання дослідження формулюються на підставі розділів та підрозділів курсової роботи.
У вступі вказуються методи дослідження, що використовуються при написанні курсової роботи. У найбільш загальному розумінні методи це сукупність прийомів і способів теоретичного пізнання і практичного перетворення дійсності. Тобто, методи відповідають на питання: як пізнати, як здійснити.
Економічною наукою використовується багато методів. Вибір методу у кожному конкретному випадку залежність від характеру дослідження явища і поставленої мети.
До складу методів, які широко застосовуються під час проведення економічних досліджень, входять:
1. Методи збору та узагальнення інформації. Початковою, відправною точкою будь-якого дослідження є збір даних про обєкт. Це дані про розвиток підприємств, галузей, регіонів, національного та світового господарства, що розглядається під певним кутом зору з метою виявлення структурних компонентів, звязків, закономірностей, факторів виміру тощо. Результатом такого вивчення є їх практичне використання для характеристики стану, динаміки розвитку, структури, тощо.
2. Методи спостереження. Це початковий етап емпіричного дослідження, який полягає у цілеспрямованому сприйнятті процесів та явищ дійсності для одержання даних про субєкт дослідження. Спостерігаються лише певні сторони обєкта, які викликають інтерес. Спостереження дають змогу отримати певну інформацію про обєкти дослідження у вигляді сукупності соціально-економічних фактів.
3. Метод групування. Групування це розподіл певної сукупності за різними ознаками, які мають назву ознак групування або критеріїв.
Групування дає змогу упорядкувати певний матеріал, систематизувати досліджувану сукупність. З цього виходять основні завдання, які важливі для дослідження:
1) розподіл сукупності на якісно однорідні та масштабно менші сукупності, які охоплюють досліджувані елементи;
2) визначення складу сукупності за певними ознаками;
3) визначення взаємозалежності зміни варіюючи ознак у межах сукупності.
Ознака ґрунтування має бути обґрунтованою з позиції економічних наук.
4. Таблично графічні методи. Цим методам відводяться значне місце у науковому узагальненні фактів, зясуванні закономірностей, систематизації впливу різного роду факторів тощо.
Сутність табличного методу полягає у систематизації і наочному поданні текстової та статичної інформації, отриманої внаслідок збору даних, групування, проведення аналізу, синтезу нових показників, прогнозування розвитку подій у вигляді таблиць. Таблиця це форма раціонального викладення інформації.
Сутність графічного методу співпадає із сутністю табличного методу, але опрацьований матеріал подається у вигляді графіків, діаграм, картограм, логічних схем тощо. Їх застосування у будь-яких дослідженнях дає змогу на якісно новому рівні систематизувати накопичену інформацію, осягнути взаємозвязки, притаманні предмету дослідження, покращити можливості аналітичного розгляду.
5. Метод аналізу. Аналіз метод дослідження, який включає в себе вивчення процесу або явища за допомогою його розділу на складові елементи з метою встановлення їхніх взаємозвязків та визначання їх внутрішньої сутності.
Аналіз як метод застосовується у висвітлені досліджень теоретичного і практичного характеру. У певному випадку він дає змогу визначити закономірності й звязки між факторами соціально-економічного розвитку. У другому випадку він є сполучним елементом між програмою, проектом, прогнозом і втіленням їх у життя.
При проведенні дослідження можуть бути використані такі загально наукові методи: синтезу, індукції, дедукції, аналогії, абстрагування, конкретизації тощо.
Методи дослідження перебувають у звязку, спрямованому на всебічне вивчення обєкта і предмета дослідження.
У вступі також подається короткий опис структури курсової роботи. Наприклад: 1) курсова робота складається з теоретичної(два розділи) і практичної (рішення ситуаційної задачі) частин, вступу, висновків загальним обсягом 35 сторінок, має 6 таблиць та 3 рисунки, список використаних джерел з 25 найменувань; 2) робота складається із вступу, двох теоретичних розділів,
висновків, рішення ситуаційної задачі, списку використаних джерел і додатків. Теоретична частина (без додатків) викладена на 26 сторінках друкованого тексту і має 3 рисунки, 5 таблиць, 1 графік і 2 діаграми. Практичне завдання з висновками складає 4 сторінки. У додатку розміщені результати розрахунків (вказуються назва конкретної ситуації). Список використаних джерел включає 25 найменувань.
4. Вимоги щодо оформлення курсової роботи
Обсяг вступу повинен складати 2-3 сторінки друкованого тексту.
Теоретична частина курсової роботи складається з двох розділів. Розділи поділяються на підрозділи, що розкривають теорію питання і досвід практичної роботи. Кожен розділ може мати 2-4 підрозділи. Кожен підрозділ повинен містити закінчену інформацію. Зміст розділів повинен відповідати темі дослідження і повність її розкриває. Кожний розділ повинен мати узагальнення зі стислим викладенням наведених у них наукових і практичних результатів, які повинні бути повязані між собою, підпорядковуючись, основному спрямуванню теми.
У загальному вигляді теоретична частина курсової роботи повинна виконуватися приблизно за такою структурою:
1. Перший розділ присвячується теоретичному обґрунтуванню проблеми, що досліджується; ролі і місцю досліджуваних соціально-економічних процесів у діяльності підприємства, їх природі та джерелам утворення. Подається також аналіз нормативноправової бази, аналіз статистичних матеріалів фактичного стану діяльності підприємств України, регіону щодо обєкта та предмета дослідження.
Всі аналітичні показники, матеріали таблиць, графічні матеріали повинні супроводжуватись висновками, які розкривають сутність економічних процесів, тенденції їх розвитку, дають змогу охарактеризувати невикористані резерви.
2. У другому розділі розглядаються питання сучасного стану та удосконалення процесів, розглянутих у першому питанні. Запропоновані шляхи удосконалення та нововведення повинні бути обґрунтованими і відповідати критеріям оптимальності, ефективності та практичної втіленості. Рекомендації щодо підвищення ефективності діяльності підприємства можуть бути запропоновані студентом як самостійні на підставі опрацьованої проблеми, так і шляхом узагальнення пропозицій, що містяться в інформаційних джерелах.
Свої теоретичні дослідження доцільно викладати, застосовуючи узагальнення і порівняння світового і вітчизняного досвіду, спираючись на наукові досягнення провідних економістів.
Узагальнюючі матеріали до кожного розділу стисло зазначають те, що вдалося виявити в процесі опрацювання теми дослідження.
Узагальнення базуються на проведеному дослідженні і відображають його результати наступним чином: теоретичне дослідження свідчить…; в результаті існуючих підходів до визначення було виявлено, що…; отримані результати теоретичного дослідження свідчать, що…; тощо. Результати аналітичного дослідження можна відображати таким чином: аналітичне дослідження підтвердило..; аналіз ситуації з проблеми, що вивчається, проблеми в Україні (регіоні, галузі) показує (характеризує)...; на основі проведеного аналізу (порівняння) можна стверджувати…; аналіз стану предмета дослідження дозволив встановити (виявити, визначити) певні резерви….
Узагальнення не повинні дублювати викладений матеріал, а мають відображати результати дослідження.
Теоретична частина курсової роботи повинна відповідати її змісту і викладатися у логічній послідовності. До неї предявляються такі вимоги, як системність, конкретність і науковий стиль викладання матеріалу, завершеність кожної думки.
У висвітленні теоретичної частини курсової роботи не може бути повторень, надмірного цитування. Цитати мають бути короткими і органічно повязуватися з текстом роботи. Не допускається копіювати та дослівно переписувати літературні джерела, а також довільне скорочення слів.
На використанні у роботі статистичні матеріали, цитати мають бути посилання із зазначенням джерел та сторінок.
Назви і зміст окремих розділів і підрозділів курсової роботи, а також співвідношення їх обсягу визначається з урахуванням теми роботи. Обсяг теоретичної частини повинен складати 23 28 сторінок друкованого тексту.
Висновки до теоретичної частини курсової роботи це її заключна частина, яка є коротким підсумком проведеного дослідження проблеми, що вивчається. Висновки до всієї теоретичної частини не потребують її переказу і не повинні дублювати узагальнення матеріалу, зробленого до розділів, а повинні відображати чітке розуміння розглянутої проблеми в її узагальненні та конкретних пропозиціях щодо розвитку та оптимізації.
Саме тут стисло наводяться найбільш важливі теоретичні положення, які містять формулювання розвязаної проблеми, оцінка результатів дослідження з точки зору відповідності мети курсової роботи та поставлених у вступі завдань, стислий виклад обґрунтованих пропозицій для подальшого вдосконалення і розвитку досліджуваних процесів. Обсяг висновку може бути 23 сторінки друкованого тексту.
Практична частина курсової роботи передбачає виконання розрахунків економічних показників. Необхідно навести зміст практичного завдання, а при виконанні розрахунків вказується назва показника, формула, розрахунок і одиниці виміру, висновки. Обсяг практичної частини повинен складати 4 7 сторінок друкованого тексту.
Список використаних джерел наводиться у кінці курсової роботи, починаючи з нової сторінки. Список джерел подається в алфавітному порядку і оформлюється відповідно до «Загальних вимог щодо оформлення кваліфікаційних робіт», чинних в інституті.
Додатки не є обовязковою складовою курсової роботи. Доцільність додатків визначається автором роботи за узгодженням з керівником, виходячи з теми курсової роботи, її обсягу і структурної побудови.
Додатки повинні відповідати обраній темі дослідження і містити в собі необхідні матеріали, які були базою для проведення дослідження (інструктивний та звітний матеріал, проміжні розрахунки економічних показників, таблиці допоміжних статистичних матеріалів, інші допоміжні матеріали, що мають прикладне значення тощо).
У тексті курсової роботи необхідно обовязково робити посилання на додатки за порядком їх використання.
5. ТЕМАТИКА КУРСОВИХ РОБІТ
1. |
Доходи населення та методика їх регулювання |
2. |
Продуктивність праці як важливий елемент діяльності сучасного підприємства |
3. |
Науково-технічний прогрес як основа підвищення продуктивності праці |
4. |
Розвиток підприємництва важливий фактор підвищення продуктивності праці |
5. |
Аналіз продуктивності праці та шляхи підвищення |
6. |
Оцінка резервів підвищення продуктивності праці |
7. |
Скорочення плинності кадрів важливий фактор підвищення ефективності виробництва |
8. |
Напрями підвищення ефективності використання робочого часу на підприємстві |
9. |
Удосконалення використання робочого часу персоналу підприємства |
10. |
Основні напрями удосконалення організації праці на підприємстві |
11. |
Формування вартості робочої сили на ринку праці |
12. |
Макроекономічні проблеми регулювання заробітної плати в Україні |
13. |
Взаємозв'язок цін, заробітної плати й зайнятості |
14. |
Державне регулювання трудових доходів населення |
15. |
Сучасні системи стимулювання праці |
16. |
Механізм диференціації заробітної плати |
17. |
Стимулювання поліпшення якості продукції та продуктивності праці |
18. |
Оцінка ефективності оплати праці персоналу |
19. |
Удосконалення методів оцінки трудового внеску у колективний результат |
20. |
Аналіз рівня і динаміки трудових доходів працівників |
21. |
Тарифна система оплати праці та шляхи її удосконалення |
22. |
Удосконалення форм і систем оплати праці працівників на підприємстві |
23. |
Удосконалення систем преміювання праці працівників |
24. |
Колективна система оплати праці та її удосконалення |
25. |
Контрактна система оплати праці та особливості її застосування |
26. |
Економічні основи реформування оплати праці в Україні |
27. |
Удосконалення організації заробітної плати підприємства |
28. |
Матеріальне стимулювання праці: основні принципи та напрями удосконалення |
29. |
Нематеріальне стимулювання праці: основні принципи та напрями удосконалення |
30. |
Планування праці та шляхи його вдосконалення |
31. |
Удосконалення професійно-кваліфікаційної структури кадрів |
32. |
Удосконалення форм і методів підготовки кваліфікованих кадрів працівників в умовах сучасної ринкової економіки |
33. |
Удосконалення структури витрат на робочу силу в організації |
34. |
Регіональні проблеми використання трудових ресурсів на прикладі конкретного регіону |
35. |
Регіональні особливості формування ринку праці на прикладі конкретного регіону |
36. |
Трудові ресурси і трудовий потенціал суспільства |
37. |
Соціально-трудові відносини та їх розвиток в Україні |
38. |
Профспілковий рух та розвиток соціального партнерства в Україні |
39. |
Якість персоналу як важлива складова трудового потенціалу |
40. |
Безробіття як чинник впливу на трудові ресурси |
6. КРИТЕРІЇ ОЦІНЮВАННЯ КУРСОВОЇ РОБОТИ
6.1. Критерії оцінювання курсової роботи
При перевірці курсової роботи оцінювання теоретичної частини максимальною кількістю балів (35 балів) відбувається коли у роботі самостійно, у повні мірі, логічно і аргументовано висвітлена тема дослідження. Положення теми підтверджуються аналізом статистичних даних, прикладами з практики діяльності підприємств, мають місце обґрунтовані висновки та узагальнення. Такою кількістю балів може бути оцінена теоретична частина курсової роботи, яка повністю за своїм змістом оформленням відповідає встановленим вимогам. Зменшення кількості балів проводиться відповідно до умов оцінювання, викладених у таблиці 2.1.
Практична частина курсової роботи оцінюється максимальною кількістю (15) балів, якщо всі розрахунки виконані правильно, рішення логічне і послідовне із зазначенням назви економічних показників, формул, одиниць виміру, зроблено правильні висновки, оформлення відповідає встановленим вимогам.
Зменшення кількості балів проводиться відповідно умов оцінювання, викладених у таблиці 2.1.
Таблиця 2.1
Критерії оцінювання виконання курсової роботи
№ з/п |
Позиції оцінювання курсової роботи |
Передбачена кількість балів оцінювання в межах 50 балів |
Бали, що знімаються за недотримання вимог до виконання курсової роботи (у зазначених межах на розсуд керівника |
1 |
2 |
3 |
4 |
1 |
1Зміст курсової роботи відповідає вимогам Зміст курсової роботи не відповідає таким вимогам: не має логічної послідовності; не зовсім точно або некоректно визначені назви розділів і підрозділів. |
1 |
0 1 |
2 |
Вступ курсової роботи відповідає вимогам. Вступ курсової роботи не відповідає вимогам і має такі упущення і недоліки: 1) відсутнє або недостатньо конкретне і повне обґрунтування актуальності теми та її значимості; 2) не визначені або недостатньо чітко визначені мета і завдання курсової роботи; 3) не представлена або некоректно представлена характеристика структури роботи; 4) не визначені або не конкретно визначені обєкт, предмет та методи дослідження; 5) інші відхилення від вимог до вступу курсової роботи |
0 3 |
|
3 |
Теоретична частина курсової роботи відповідає вимогам. Теоретична частина курсової роботи не відповідає вимогам і має такі недоліки та упущення: 1) відсутність всебічності, повноти, системно-логічної послідовності викладення матеріалу; 2) неточність і помилковість у висвітленні певних аспектів теми або відсутність їх висвітлення; 3) відсутня або неточно, неповно, некоректно надана характеристика нормативно правовій базі та має місце її некоректне використання; 4) відсутнє або неповне , неточне, некоректне використання статистичного матеріалу та його аналізу; 5) відсутні або неповно і некоректно зроблені узагальнення матеріалу та висновки до розділів |
23 |
0 23 |
Продовження табл. 2.1 |
|||
1 |
2 |
3 |
4 |
курсової роботи; 6) відсутня, неправильно чи з певними помилками застосована методика визначення економічних показників та їх характеристики; 7) неповно або неправильно, некоректно визначено напрями, шляхи підвищення результативності роботи підприємства, удосконалення його діяльності; 8) відсутнє або некоректне порівняння світового і вітчизняного досвіду та використання наукових досягнень провідних економістів відповідно до теми дослідження; 9) відсутня або некоректно дана власна оцінка виявлених тенденцій, чинників, напрямів розвитку соціально-економічних процесів підприємства; 10) інші відступлення від вимог до висвітлення теоретичної частини курсової роботи. |
|||
4 |
Висновки до теоретичної частини курсової роботи відповідають вимогам. Висновки до теоретичної частини курсової роботи не відповідають вимогам і мають упущення і недоліки: 1) висновки дублюють як викладений матеріал, так і висновки до розділів курсової роботи; 2) не відображають не в повній мірі або некоректно відображають розуміння теми дослідження в її узагальненні; 3) відсутні, помилкові або некоректні пропозиції щодо розвитку та оптимізації напрямів розвитку соціально-економічних процесів підприємства |
3 |
0 3 |
Продовження табл. 2.1 |
|||
1 |
2 |
3 |
4 |
відповідно до теми дослідження; 4) інші відступлення від вимог до написання висновків. |
|||
5 |
Практична частина курсової роботи відповідає вимогам Практична частина курсової роботи не відповідає вимогам і має такі недоліки та упущення: 1) відсутність назви економічного показника або її неточність чи помилковість; 2) відсутні чи неправильно зроблені розрахунки економічних показників; 3) відсутність, помилковість, некоректність висновків до виконаних розрахунків; 4) відсутність або неправильність використання у розрахунках одиниць виміру; 5) арифметичні помилки, неохайність оформлення розрахунків, формул та інші упущення. |
15 |
0 15 |
6 |
Список використаних джерел оформлюється відповідно до «Загальних вимог щодо оформлення кваліфікаційних робіт», чинних в інституті. Оформлення списку використаних джерел: 1) не відповідає вимогам стандарту щодо оформлення; 2) застарілі джерела інформації; 3) опрацьовано менше 20 джерел інформації. |
1 |
0 1 |
Оформлення курсової роботи відповідає вимогам відповідно до «Загальних вимог щодо оформлення кваліфікаційних робіт», чинних в інституті. |
4 |
||
Продовження табл. 2.1 |
|||
1 |
2 |
3 |
4 |
7 |
Оформлення курсової роботи не відповідає вимогам і має такі недоліки: 1) перевищення обсягу текстової частини роботи понад 5 сторінок; 2) недотримання загальних вимог стандарту щодо оформлення |
0 4 |
Бланки рецензії на курсову роботу наведено у додатку В.
Оцінювання захисту курсової роботи
• оцінка, еквівалентна “відмінно” дорівнює 46-50 балів і виставляється, якщо студент глибоко володіє теоретичними засадами проблеми, яка досліджується, досконально володіє методикою розрахунку соціально-економічних показників, чітко аргументує свою думку, правильні робить висновки і пропозиції щодо покращення соціально-економічного стану підприємства; максимальна кількість балів виставляється за умови творчого рівня опанування матеріалом курсової роботи;
• оцінка, еквівалентна “добре” дорівнює 40 45 балам і виставляється, якщо студент ґрунтовно володіє теоретичними засадами проблеми, яка досліджується та методикою розрахунку соціально-економічних показників, аргументує свою думку, правильні робить висновки і пропозиції щодо покращення соціально-економічного стану підприємства; максимальна кількість балів виставляється за умови ґрунтовного рівня опанування матеріалом курсової роботи;
• оцінка, еквівалентна “задовільно” дорівнює 39-35 балам і виставляється, якщо студент володіє основними теоретичними засадами проблеми, яка досліджується, методикою розрахунку соціально-економічних показників, в основному аргументує свою думку, висновки і пропозиції щодо покращення соціально-економічного стану підприємства не зовсім точні і суттєві; мінімальна кількість балів виставляється за умови достатнього рівня опанування матеріалом курсової роботи.
• оцінка, еквівалентна “незадовільно” дорівнює 0 балів і виставляється, якщо студент не володіє теоретичними засадами проблеми, яка досліджується, методикою розрахунку економічних показників, не робить правильні висновки і пропозиції щодо покращення соціально-економічного стану підприємства.
Підсумкова оцінка виставляється за сумою балів, отриманих студентом за виконання курсової роботи та її захист.
Шкалу оцінювання курсової роботи з навчальної дисципліни «Економіка праці і соціально-трудових відносин» подано у таблиці 2.2.
Таблиця 2.2
Шкала оцінювання курсової роботи
Виконання курсової роботи (мах 50 балів |
Захист курсової роботи (мах 50 балів) |
Підсумкова оцінка за бальною шкалою, що використовується у навчальному закладі (мах 100 балів) |
Підсумкова оцінка за національною чотирьохбальною шкалою |
Підсумкова оцінка за шкалою ECTS |
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
25 50 |
46-50 |
90-100 |
відмінно |
A |
40-45 |
85-89 |
добре |
B |
|
|
75-84 |
добре |
C |
|
35-39 |
65-74 |
задовільно |
D |
|
|
60-64 |
задовільно |
E |
|
0 |
25-59 |
незадовільно (з можливістю повторного захисту курсової роботи) |
FX |
|
|
0-24 |
незадовільно (з обовязковим повторним виконанням курсової роботи) |
F |
7. РЕКОМЕНДОВАНА ЛІТЕРАТУРА
Базова
Інформаційні ресурси
ДОДАТКИ
Додаток А
Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України
Харківський інститут фінансів
Українського державного університету фінансів
та міжнародної торгівлі
Факультет .
Кафедра управління персоналом та економіки праці .
Напрям підготовки .
Форма навчання
КУРСОВА РОБОТА
з навчальної дисципліни
«ЕКОНОМІКА ПРАЦІ І СОЦІАЛЬНО-ТРУДОВІ ВІДНОСИНИ»
з теми: .
_____________________________________________________________
Викона___ студент___
2 курсу, групи ____ ______________________.
підпис прізвище, імя, по батькові
Науковий керівник
.
науковий ступінь, вчене звання підпис прізвище, імя, по батькові
Харків
2012
Додаток Б
Харківський інститут фінансів
Українського державного університету фінансів та міжнародної торгівлі
Факультет ___________________________________________________________
Кафедра ___________________________________________________________
Напрям підготовки____________________________________________________
Навчальна дисципліна «Економіка праці і соціально-трудові відносини» .
Курс 3 . Група _____ Семестр VI
ЗАВДАННЯ
на курсову роботу студента
____________________________________________________________________
(прізвище, імя, по батькові)
1. Тема роботи _______________________________________________________
____________________________________________________________________
2. Термін здачі студентом курсової роботи ______________________________
3. Вихідні дані: перелік літературних джерел, умови практичних завдань .
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
4. Зміст пояснювальної записки (перелік питань, які підлягають розробці)
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
5. Перелік графічного матеріалу_________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
6. Дата видачі завдання ________________________________________________
7. Завдання прийняв до виконання ____________________
(підпис)
КАЛЕНДАРНИЙ ПЛАН
№ з/п |
Найменування етапів виконання дипломної роботи |
Термін виконання дипломної роботи |
Примітка |
1 |
Підбір та опрацювання літератури з теми дослідження |
||
2 |
Складання плану курсової роботи |
||
3 |
Написання першого розділу курсової роботи |
||
4 |
Написання другого розділу курсової роботи |
||
5 |
Написання вступу та висновків |
||
6 |
Виконання практичного завдання |
||
7 |
Оформлення курсової роботи |
||
8 |
Здача роботи на перевірку і рецензування |
||
9 |
Підбір та опрацювання літератури з теми дослідження |
||
Студент _____________________ ____________________________
(підпис) (прізвище, імя, по батькові)
Науковий керівник _________________ ____________________________
(підпис) (прізвище, імя, по батькові)
Додаток В
РЕЦЕНЗІЯ
на курсову роботу з навчальної дисципліни «Економіка праці і соціально-трудові відносини» .
студента факультету .
форма навчання , курс__ІІІ__ академічна група 31 уп__ .___ .
(П.І.Б)
Тема курсової роботи _________________________________________________
____________________________________________________________________
№ з/п |
Позиції за якими оцінюється виконання курсової роботи |
Передбачена кількість балів оцінювання в межах 50 балів |
Бали, що знімаються з даної роботи |
1 |
2 |
3 |
4 |
1 |
Зміст курсової роботи відповідає вимогам Зміст курсової роботи не відповідає вимогам ______________________________ ______________________________ ______________________________ |
1 |
|
2 |
Вступ курсової роботи відповідає вимогам Вступ курсової роботи має такі упущення і недоліки ______________________________ ______________________________ ______________________________ |
3 |
|
3 |
Теоретична частина курсової роботи відповідає вимогам Теоретична частина курсової роботи має такі недоліки та упущення ______________________________ ______________________________ ______________________________ |
23 |
|
4 |
Висновки до теоретичної частини курсової роботи відповідають вимогам Висновки до теоретичної частини курсової роботи має такі недоліки та упущення ______________________________ ______________________________ ______________________________ |
3 |
|
5 |
Практична частина курсової роботи відповідає вимогам Практична частина курсової роботи має такі недоліки і упущення ______________________________ ______________________________ ______________________________ |
15 |
|
6 |
Список використаних джерел відповідає вимогам Список використаних джерел має такі недоліки і упущення ______________________________ ______________________________ ______________________________ |
1 |
|
7 |
Оформлення курсової роботи відповідає вимогам Оформлення курсової роботи має такі недоліки і упущення ______________________________ ______________________________ ______________________________ |
4 |
|
8 |
Всього балів |
50 |
Роботу перевірив: ________________________________________________ (прізвище, ініціали, науковий ступінь та вчене звання наукового керівника) |
Кількість балів за виконання курсової роботи |
________________________________________ (підпис наукового керівника) |
|
Дата перевірки курсової роботи: « .» 20 р. |
Додаток Г
зміст практичних завдань
Мінімальна заробітна плата визначається законодавством. Дані про фактично відроблений час, розряд робочого, його участь у роботі колективу наведені в таблиці за Варіантом. Фонд робочого часу дорівнює 168 годин. Тарифні коефіцієнти: 1-го розряду 1,0, 2-го розряду 1,11, 3-го розряду 1,21, 4-го розряду 1,37, 5-го розряду 1,52, 6-го розряду 1,68. Підприємство працює у 2 зміни. Надбавка за роботу у шкідливих умовах складає 12%, за роботу у небезпечних умовах - 50%, за роботу у нічний час - 40% від тарифної заробітної плати.
Розрахувати тарифну заробітну плату кожного члена колективу за відроблений час. Визначити розмір премії кожного члена колективу. Визначити заробітну плату кожного робочого за місяць.
Варіант 1.
№ п\п |
Розряд |
Відроблений час, год. |
Відсоток браку |
Тривалість роботи у нічний час |
Умови праці |
|
5 |
132 |
1,1 |
40 |
Безпечні |
|
5 |
150 |
0,8 |
16 |
Безпечні |
|
5 |
160 |
0,5 |
40 |
Безпечні |
|
1 |
160 |
0,9 |
16 |
Безпечні |
|
2 |
146 |
0,4 |
40 |
Безпечні |
|
5 |
152 |
1,1 |
0 |
Безпечні |
|
4 |
168 |
1,1 |
16 |
Безпечні |
|
1 |
134 |
1,5 |
40 |
Безпечні |
|
3 |
150 |
0,1 |
16 |
Безпечні |
|
1 |
160 |
1,5 |
24 |
Безпечні |
|
4 |
160 |
2 |
32 |
Безпечні |
|
5 |
168 |
0,5 |
24 |
Шкідливі |
Фонд оплати праці складає 38 тис грн.
Варіант 2.
№ п\п |
Розряд |
Відроблений час, год. |
КТУ |
Тривалість роботи у нічний час |
Умови праці |
1 |
5 |
132 |
1 |
8 |
Безпечні |
2 |
3 |
150 |
1,1 |
48 |
Шкідливі |
3 |
2 |
160 |
1,06 |
32 |
Безпечні |
4 |
3 |
160 |
1,08 |
16 |
Шкідливі |
5 |
2 |
146 |
1,02 |
40 |
Безпечні |
6 |
6 |
152 |
1 |
48 |
Безпечні |
7 |
6 |
168 |
1 |
56 |
Шкідливі |
8 |
3 |
134 |
1 |
16 |
Безпечні |
9 |
1 |
150 |
1,02 |
16 |
Безпечні |
10 |
1 |
160 |
1,04 |
56 |
Небезпечні |
11 |
5 |
160 |
1,1 |
56 |
Шкідливі |
12 |
1 |
168 |
1,02 |
32 |
Безпечні |
Фонд оплати праці складає 43 тис грн.
Варіант 3.
№ п\п |
Розряд |
Відроблений час, год. |
Виконання норми, % |
Тривалість роботи у нічний час |
Умови праці |
1 |
6 |
132 |
102 |
0 |
Безпечні |
2 |
4 |
150 |
100 |
32 |
Безпечні |
3 |
3 |
160 |
104 |
32 |
Безпечні |
4 |
4 |
160 |
98 |
24 |
Безпечні |
5 |
5 |
146 |
110 |
48 |
Шкідливі |
6 |
2 |
152 |
106 |
16 |
Шкідливі |
7 |
5 |
168 |
96 |
32 |
Безпечні |
8 |
1 |
134 |
100 |
24 |
Шкідливі |
9 |
2 |
150 |
104 |
40 |
Безпечні |
10 |
1 |
160 |
92 |
32 |
Шкідливі |
11 |
1 |
160 |
92 |
24 |
Безпечні |
12 |
1 |
168 |
96 |
32 |
Безпечні |
Фонд оплати праці складає 62 тис грн.
Варіант 4.
№ п\п |
Розряд |
Відроблений час, год. |
Відсоток браку |
Тривалість роботи у нічний час |
Умови праці |
1 |
4 |
132 |
1,4 |
24 |
Безпечні |
2 |
3 |
150 |
1,2 |
8 |
Безпечні |
3 |
6 |
160 |
0,9 |
16 |
Безпечні |
4 |
4 |
160 |
1,1 |
40 |
Безпечні |
5 |
5 |
146 |
0,3 |
40 |
Безпечні |
6 |
3 |
152 |
1,9 |
40 |
Безпечні |
7 |
5 |
168 |
2 |
8 |
Безпечні |
8 |
5 |
134 |
1,8 |
48 |
Шкідливі |
9 |
3 |
150 |
1,7 |
48 |
Безпечні |
10 |
3 |
160 |
0,4 |
8 |
Безпечні |
11 |
3 |
160 |
0,8 |
40 |
Безпечні |
12 |
3 |
168 |
1,2 |
32 |
Безпечні |
Фонд оплати праці складає 39,5 тис грн.
Варіант 5.
№ п\п |
Розряд |
Відроблений час, год. |
КТУ |
Тривалість роботи у нічний час |
Умови праці |
1 |
3 |
132 |
1 |
8 |
Безпечні |
2 |
1 |
150 |
1,02 |
0 |
Безпечні |
3 |
6 |
160 |
1,08 |
8 |
Безпечні |
4 |
5 |
160 |
1,04 |
16 |
Безпечні |
5 |
3 |
146 |
0,96 |
32 |
Безпечні |
6 |
4 |
152 |
0,96 |
40 |
Шкідливі |
7 |
3 |
168 |
0,94 |
56 |
Безпечні |
8 |
5 |
134 |
1,1 |
8 |
Безпечні |
9 |
6 |
150 |
1,06 |
0 |
Безпечні |
10 |
2 |
160 |
1,06 |
32 |
Шкідливі |
11 |
1 |
160 |
1,02 |
0 |
Безпечні |
12 |
5 |
168 |
1 |
8 |
Безпечні |
Фонд оплати праці складає 44 тис грн.
Варіант 6.
№ п\п |
Розряд |
Відроблений час, год. |
Виконання норми, % |
Тривалість роботи у нічний час |
Умови праці |
1 |
5 |
132 |
96 |
8 |
Безпечні |
2 |
3 |
150 |
110 |
40 |
Безпечні |
3 |
1 |
160 |
92 |
0 |
Безпечні |
4 |
2 |
160 |
102 |
32 |
Безпечні |
5 |
2 |
146 |
110 |
56 |
Безпечні |
6 |
2 |
152 |
104 |
56 |
Безпечні |
7 |
4 |
168 |
110 |
48 |
Безпечні |
8 |
5 |
134 |
106 |
8 |
Безпечні |
9 |
6 |
150 |
104 |
16 |
Шкідливі |
10 |
2 |
160 |
106 |
40 |
Безпечні |
11 |
2 |
160 |
104 |
56 |
Безпечні |
12 |
4 |
168 |
110 |
24 |
Безпечні |
Фонд оплати праці складає 67 тис грн.
Варіант 7.
№ п\п |
Розряд |
Відроблений час, год. |
Відсоток браку |
Тривалість роботи у нічний час |
Умови праці |
1 |
4 |
132 |
1,7 |
56 |
Безпечні |
2 |
5 |
150 |
1,7 |
40 |
Шкідливі |
3 |
6 |
160 |
0,6 |
24 |
Безпечні |
4 |
5 |
160 |
1,2 |
24 |
Безпечні |
5 |
3 |
146 |
0,1 |
32 |
Безпечні |
6 |
5 |
152 |
1,8 |
8 |
Безпечні |
7 |
6 |
168 |
0,1 |
8 |
Безпечні |
8 |
6 |
134 |
0,9 |
24 |
Безпечні |
9 |
2 |
150 |
0,5 |
16 |
Безпечні |
10 |
3 |
160 |
0,1 |
48 |
Безпечні |
11 |
6 |
160 |
0,7 |
16 |
Безпечні |
12 |
2 |
168 |
0,6 |
56 |
Безпечні |
Фонд оплати праці складає 36,7 тис грн.
Варіант 8.
№ п\п |
Розряд |
Відроблений час, год. |
КТУ |
Тривалість роботи у нічний час |
Умови праці |
1 |
1 |
132 |
1,02 |
16 |
Безпечні |
2 |
6 |
150 |
0,94 |
24 |
Безпечні |
3 |
3 |
160 |
0,94 |
24 |
Безпечні |
4 |
2 |
160 |
1,02 |
56 |
Безпечні |
5 |
5 |
146 |
0,92 |
24 |
Безпечні |
6 |
5 |
152 |
1,04 |
8 |
Безпечні |
7 |
5 |
168 |
0,94 |
48 |
Безпечні |
8 |
4 |
134 |
1,02 |
0 |
Безпечні |
9 |
4 |
150 |
1,08 |
8 |
Безпечні |
10 |
6 |
160 |
1 |
24 |
Шкідливі |
11 |
1 |
160 |
1,04 |
24 |
Безпечні |
12 |
6 |
168 |
1,1 |
32 |
Безпечні |
Фонд оплати праці складає 51 тис грн.
Варіант 9.
№ п\п |
Розряд |
Відроблений час, год. |
Виконання норми, % |
Тривалість роботи у нічний час |
Умови праці |
1 |
4 |
132 |
110 |
8 |
Безпечні |
2 |
3 |
150 |
108 |
48 |
Шкідливі |
3 |
2 |
160 |
92 |
40 |
Безпечні |
4 |
5 |
160 |
102 |
48 |
Безпечні |
5 |
3 |
146 |
98 |
48 |
Безпечні |
6 |
6 |
152 |
102 |
48 |
Безпечні |
7 |
4 |
168 |
102 |
24 |
Безпечні |
8 |
6 |
134 |
110 |
8 |
Безпечні |
9 |
4 |
150 |
110 |
40 |
Безпечні |
10 |
3 |
160 |
96 |
40 |
Безпечні |
11 |
5 |
160 |
106 |
32 |
Безпечні |
12 |
2 |
168 |
104 |
0 |
Шкідливі |
Фонд оплати праці складає 47,4 тис грн.
Варіант 10.
№ п\п |
Розряд |
Відроблений час, год. |
Відсоток браку |
Тривалість роботи у нічний час |
Умови праці |
1 |
1 |
132 |
1,4 |
8 |
Шкідливі |
2 |
3 |
150 |
0,6 |
48 |
Безпечні |
3 |
6 |
160 |
1,1 |
48 |
Безпечні |
4 |
1 |
160 |
1 |
24 |
Безпечні |
5 |
6 |
146 |
1,9 |
48 |
Безпечні |
6 |
4 |
152 |
1,2 |
32 |
Безпечні |
7 |
6 |
168 |
1,5 |
32 |
Безпечні |
8 |
5 |
134 |
1,4 |
48 |
Безпечні |
9 |
4 |
150 |
0,6 |
32 |
Безпечні |
10 |
2 |
160 |
0,1 |
32 |
Безпечні |
11 |
2 |
160 |
1,5 |
48 |
Безпечні |
12 |
5 |
168 |
0,6 |
32 |
Небезпечні |
Фонд оплати праці складає 36,7 тис грн.
Варіант 11.
№ п\п |
Розряд |
Відроблений час, год. |
КТУ |
Тривалість роботи у нічний час |
Умови праці |
1 |
5 |
132 |
1,1 |
40 |
Безпечні |
2 |
5 |
150 |
1 |
40 |
Безпечні |
3 |
6 |
160 |
0,98 |
8 |
Шкідливі |
4 |
3 |
160 |
1 |
56 |
Безпечні |
5 |
6 |
146 |
1,02 |
16 |
Безпечні |
6 |
5 |
152 |
0,92 |
8 |
Безпечні |
7 |
4 |
168 |
0,98 |
48 |
Безпечні |
8 |
5 |
134 |
0,96 |
24 |
Безпечні |
9 |
6 |
150 |
0,92 |
24 |
Безпечні |
10 |
6 |
160 |
0,94 |
32 |
Безпечні |
11 |
1 |
160 |
1,1 |
24 |
Шкідливі |
12 |
3 |
168 |
1,04 |
8 |
Небезпечні |
Фонд оплати праці складає 54,3 тис грн.
Варіант 12.
№ п\п |
Розряд |
Відроблений час, год. |
Виконання норми, % |
Тривалість роботи у нічний час |
Умови праці |
1 |
4 |
132 |
100 |
8 |
Безпечні |
2 |
3 |
150 |
98 |
48 |
Шкідливі |
3 |
2 |
160 |
96 |
40 |
Безпечні |
4 |
5 |
160 |
108 |
48 |
Безпечні |
5 |
3 |
146 |
94 |
48 |
Безпечні |
6 |
6 |
152 |
92 |
48 |
Безпечні |
7 |
4 |
168 |
98 |
24 |
Безпечні |
8 |
6 |
134 |
98 |
8 |
Безпечні |
9 |
4 |
150 |
104 |
40 |
Безпечні |
10 |
3 |
160 |
106 |
40 |
Безпечні |
11 |
5 |
160 |
94 |
32 |
Безпечні |
12 |
2 |
168 |
104 |
0 |
Шкідливі |
Фонд оплати праці складає 53,1 тис грн.
Варіант 13.
№ п\п |
Розряд |
Відроблений час, год. |
Відсоток браку |
Тривалість роботи у нічний час |
Умови праці |
1 |
6 |
132 |
1,5 |
40 |
Безпечні |
2 |
3 |
150 |
1,7 |
16 |
Безпечні |
3 |
4 |
160 |
1,6 |
40 |
Безпечні |
4 |
1 |
160 |
0,8 |
8 |
Безпечні |
5 |
1 |
146 |
0,3 |
24 |
Безпечні |
6 |
3 |
152 |
2 |
32 |
Безпечні |
7 |
5 |
168 |
0,1 |
24 |
Шкідливі |
8 |
2 |
134 |
0,8 |
40 |
Безпечні |
9 |
5 |
150 |
1,5 |
24 |
Безпечні |
10 |
6 |
160 |
1,3 |
48 |
Безпечні |
11 |
6 |
160 |
1,2 |
24 |
Безпечні |
12 |
1 |
168 |
0,1 |
32 |
Шкідливі |
Фонд оплати праці складає 33,8 тис грн.
Варіант 14.
№ п\п |
Розряд |
Відроблений час, год. |
КТУ |
Тривалість роботи у нічний час |
Умови праці |
1 |
1 |
132 |
0,94 |
32 |
Небезпечні |
2 |
5 |
150 |
1,04 |
8 |
Шкідливі |
3 |
6 |
160 |
1 |
8 |
Безпечні |
4 |
5 |
160 |
1,04 |
40 |
Шкідливі |
5 |
5 |
146 |
1 |
32 |
Безпечні |
6 |
2 |
152 |
1 |
16 |
Безпечні |
7 |
1 |
168 |
0,94 |
56 |
Шкідливі |
8 |
6 |
134 |
1,02 |
48 |
Безпечні |
9 |
5 |
150 |
0,98 |
0 |
Безпечні |
10 |
1 |
160 |
1,08 |
32 |
Шкідливі |
11 |
2 |
160 |
1,04 |
24 |
Безпечні |
12 |
4 |
168 |
1,08 |
48 |
Безпечні |
Фонд оплати праці складає 43,4 тис грн.
Варіант 15.
№ п\п |
Розряд |
Відроблений час, год. |
Виконання норми, % |
Тривалість роботи у нічний час |
Умови праці |
1 |
6 |
132 |
96 |
48 |
Безпечні |
2 |
4 |
150 |
98 |
16 |
Безпечні |
3 |
1 |
160 |
106 |
24 |
Шкідливі |
4 |
3 |
160 |
108 |
40 |
Безпечні |
5 |
4 |
146 |
96 |
32 |
Безпечні |
6 |
2 |
152 |
108 |
16 |
Безпечні |
7 |
1 |
168 |
102 |
24 |
Безпечні |
8 |
6 |
134 |
104 |
56 |
Безпечні |
9 |
6 |
150 |
104 |
32 |
Безпечні |
10 |
6 |
160 |
100 |
24 |
Безпечні |
11 |
3 |
160 |
100 |
56 |
Безпечні |
12 |
4 |
168 |
96 |
32 |
Безпечні |
Фонд оплати праці складає 47,2 тис грн.
Варіант 16.
№ п\п |
Розряд |
Відроблений час, год. |
Відсоток браку |
Тривалість роботи у нічний час |
Умови праці |
1 |
6 |
132 |
1,4 |
48 |
Безпечні |
2 |
2 |
150 |
1,3 |
8 |
Безпечні |
3 |
2 |
160 |
0,7 |
24 |
Безпечні |
4 |
2 |
160 |
1,5 |
48 |
Безпечні |
5 |
3 |
146 |
0,5 |
24 |
Безпечні |
6 |
3 |
152 |
0,9 |
24 |
Небезпечні |
7 |
2 |
168 |
1,1 |
16 |
Небезпечні |
8 |
5 |
134 |
1,9 |
24 |
Шкідливі |
9 |
2 |
150 |
1,9 |
24 |
Безпечні |
10 |
5 |
160 |
1 |
56 |
Безпечні |
11 |
1 |
160 |
1 |
56 |
Безпечні |
12 |
3 |
168 |
0,3 |
24 |
Безпечні |
Фонд оплати праці складає 35,9 тис грн.
Варіант 17.
№ п\п |
Розряд |
Відроблений час, год. |
КТУ |
Тривалість роботи у нічний час |
Умови праці |
1 |
1 |
132 |
1 |
32 |
Безпечні |
2 |
1 |
150 |
1,1 |
24 |
Безпечні |
3 |
2 |
160 |
1,06 |
24 |
Безпечні |
4 |
2 |
160 |
1,08 |
40 |
Шкідливі |
5 |
3 |
146 |
1,02 |
16 |
Безпечні |
6 |
6 |
152 |
1 |
32 |
Безпечні |
7 |
5 |
168 |
1 |
0 |
Шкідливі |
8 |
1 |
134 |
1 |
0 |
Безпечні |
9 |
1 |
150 |
1,02 |
32 |
Безпечні |
10 |
2 |
160 |
1,04 |
32 |
Безпечні |
11 |
1 |
160 |
1,1 |
32 |
Безпечні |
12 |
6 |
168 |
1,02 |
24 |
Безпечні |
Фонд оплати праці складає 48 тис грн.
Варіант 18.
№ п\п |
Розряд |
Відроблений час, год. |
Виконання норми, % |
Тривалість роботи у нічний час |
Умови праці |
1 |
5 |
132 |
102 |
24 |
Безпечні |
2 |
4 |
150 |
110 |
16 |
Безпечні |
3 |
4 |
160 |
98 |
32 |
Безпечні |
4 |
5 |
160 |
108 |
56 |
Безпечні |
5 |
2 |
146 |
96 |
48 |
Безпечні |
6 |
3 |
152 |
98 |
16 |
Безпечні |
7 |
3 |
168 |
110 |
40 |
Шкідливі |
8 |
6 |
134 |
96 |
48 |
Безпечні |
9 |
3 |
150 |
92 |
32 |
Безпечні |
10 |
1 |
160 |
104 |
48 |
Безпечні |
11 |
3 |
160 |
96 |
40 |
Безпечні |
12 |
1 |
168 |
100 |
24 |
Безпечні |
Фонд оплати праці складає 55,6 тис грн.
Варіант 19.
№ п\п |
Розряд |
Відроблений час, год. |
Відсоток браку |
Тривалість роботи у нічний час |
Умови праці |
1 |
4 |
132 |
1,4 |
24 |
Безпечні |
2 |
2 |
150 |
1,2 |
32 |
Шкідливі |
3 |
6 |
160 |
1,5 |
40 |
Безпечні |
4 |
5 |
160 |
2 |
8 |
Безпечні |
5 |
4 |
146 |
1,3 |
8 |
Безпечні |
6 |
2 |
152 |
1,6 |
16 |
Безпечні |
7 |
1 |
168 |
0,8 |
8 |
Безпечні |
8 |
3 |
134 |
0,9 |
48 |
Безпечні |
9 |
6 |
150 |
1,7 |
48 |
Шкідливі |
10 |
1 |
160 |
1,6 |
40 |
Безпечні |
11 |
6 |
160 |
0,9 |
24 |
Безпечні |
12 |
5 |
168 |
0,2 |
16 |
Безпечні |
Фонд оплати праці складає 49,5 тис грн.
Варіант 20.
№ п\п |
Розряд |
Відроблений час, год. |
КТУ |
Тривалість роботи у нічний час |
Умови праці |
1 |
2 |
132 |
1,04 |
32 |
Безпечні |
2 |
5 |
150 |
0,96 |
48 |
Безпечні |
3 |
2 |
160 |
1,04 |
48 |
Безпечні |
4 |
2 |
160 |
1,02 |
24 |
Безпечні |
5 |
6 |
146 |
1,08 |
24 |
Небезпечні |
6 |
6 |
152 |
0,92 |
32 |
Безпечні |
7 |
6 |
168 |
1,1 |
0 |
Безпечні |
8 |
4 |
134 |
1,06 |
24 |
Безпечні |
9 |
4 |
150 |
0,98 |
24 |
Безпечні |
10 |
5 |
160 |
1 |
24 |
Безпечні |
11 |
3 |
160 |
0,94 |
0 |
Безпечні |
12 |
3 |
168 |
1 |
40 |
Безпечні |
Фонд оплати праці складає 45 тис грн.
Варіант 21.
№ п\п |
Розряд |
Відроблений час, год. |
Виконання норми, % |
Тривалість роботи у нічний час |
Умови праці |
1 |
4 |
132 |
96 |
32 |
Безпечні |
2 |
6 |
150 |
110 |
16 |
Безпечні |
3 |
5 |
160 |
92 |
8 |
Безпечні |
4 |
3 |
160 |
102 |
24 |
Безпечні |
5 |
2 |
146 |
110 |
8 |
Безпечні |
6 |
4 |
152 |
104 |
24 |
Безпечні |
7 |
5 |
168 |
110 |
24 |
Безпечні |
8 |
1 |
134 |
106 |
16 |
Безпечні |
9 |
1 |
150 |
104 |
8 |
Шкідливі |
10 |
4 |
160 |
106 |
32 |
Безпечні |
11 |
3 |
160 |
104 |
48 |
Безпечні |
12 |
5 |
168 |
110 |
32 |
Безпечні |
Фонд оплати праці складає 53,6 тис грн.
Варіант 22.
№ п\п |
Розряд |
Відроблений час, год. |
Відсоток браку |
Тривалість роботи у нічний час |
Умови праці |
1 |
1 |
132 |
0,5 |
24 |
Безпечні |
2 |
3 |
150 |
1,7 |
48 |
Безпечні |
3 |
3 |
160 |
1 |
40 |
Шкідливі |
4 |
1 |
160 |
0,1 |
24 |
Безпечні |
5 |
3 |
146 |
0,8 |
48 |
Безпечні |
6 |
5 |
152 |
1 |
40 |
Безпечні |
7 |
5 |
168 |
1,1 |
48 |
Безпечні |
8 |
6 |
134 |
0,8 |
40 |
Безпечні |
9 |
6 |
150 |
1,2 |
48 |
Безпечні |
10 |
2 |
160 |
1,5 |
24 |
Безпечні |
11 |
4 |
160 |
0,3 |
40 |
Безпечні |
12 |
3 |
168 |
1,9 |
8 |
Безпечні |
Фонд оплати праці складає 38,7 тис грн.
Варіант 23.
№ п\п |
Розряд |
Відроблений час, год. |
КТУ |
Тривалість роботи у нічний час |
Умови праці |
1 |
1 |
132 |
0,96 |
24 |
Безпечні |
2 |
5 |
150 |
0,98 |
48 |
Безпечні |
3 |
2 |
160 |
1,02 |
48 |
Небезпечні |
4 |
3 |
160 |
1,06 |
48 |
Безпечні |
5 |
4 |
146 |
1,04 |
48 |
Шкідливі |
6 |
2 |
152 |
1 |
40 |
Безпечні |
7 |
5 |
168 |
1,1 |
24 |
Безпечні |
8 |
1 |
134 |
1 |
40 |
Шкідливі |
9 |
1 |
150 |
1 |
16 |
Безпечні |
10 |
1 |
160 |
0,98 |
32 |
Шкідливі |
11 |
1 |
160 |
1,1 |
0 |
Шкідливі |
12 |
6 |
168 |
1 |
16 |
Небезпечні |
Фонд оплати праці складає 51 тис грн.
Варіант 24.
№ п\п |
Розряд |
Відроблений час, год. |
Виконання норми, % |
Тривалість роботи у нічний час |
Умови праці |
1 |
5 |
132 |
104 |
16 |
Безпечні |
2 |
1 |
150 |
96 |
8 |
Безпечні |
3 |
6 |
160 |
98 |
24 |
Безпечні |
4 |
6 |
160 |
102 |
24 |
Шкідливі |
5 |
6 |
146 |
92 |
56 |
Безпечні |
6 |
6 |
152 |
92 |
48 |
Безпечні |
7 |
1 |
168 |
92 |
40 |
Шкідливі |
8 |
1 |
134 |
92 |
16 |
Шкідливі |
9 |
6 |
150 |
104 |
8 |
Безпечні |
10 |
3 |
160 |
104 |
16 |
Безпечні |
11 |
6 |
160 |
104 |
24 |
Безпечні |
12 |
6 |
168 |
104 |
0 |
Безпечні |
Фонд оплати праці складає 40,7 тис грн.
Варіант 25.
№ п\п |
Розряд |
Відроблений час, год. |
Виконання норми, % |
Тривалість роботи у нічний час |
Умови праці |
1 |
6 |
132 |
104 |
16 |
Безпечні |
2 |
1 |
150 |
96 |
40 |
Безпечні |
3 |
1 |
160 |
100 |
32 |
Безпечні |
4 |
5 |
160 |
102 |
16 |
Безпечні |
5 |
5 |
146 |
108 |
40 |
Шкідливі |
6 |
5 |
152 |
110 |
40 |
Безпечні |
7 |
2 |
168 |
96 |
40 |
Безпечні |
8 |
1 |
134 |
92 |
0 |
Безпечні |
9 |
5 |
150 |
92 |
24 |
Безпечні |
10 |
2 |
160 |
110 |
24 |
Безпечні |
11 |
3 |
160 |
98 |
16 |
Безпечні |
12 |
5 |
168 |
100 |
16 |
Шкідливі |
Фонд оплати праці складає 59,1 тис грн.
Варіант 26.
№ п\п |
Розряд |
Відроблений час, год. |
Відсоток браку |
Тривалість роботи у нічний час |
Умови праці |
1 |
3 |
132 |
1,6 |
8 |
Безпечні |
2 |
6 |
150 |
0,5 |
16 |
Безпечні |
3 |
6 |
160 |
0,8 |
48 |
Безпечні |
4 |
5 |
160 |
0,8 |
40 |
Шкідливі |
5 |
1 |
146 |
1,7 |
40 |
Безпечні |
6 |
5 |
152 |
0,7 |
56 |
Безпечні |
7 |
4 |
168 |
0,8 |
0 |
Шкідливі |
8 |
3 |
134 |
0,8 |
24 |
Безпечні |
9 |
6 |
150 |
0,6 |
40 |
Безпечні |
10 |
4 |
160 |
0,3 |
56 |
Безпечні |
11 |
4 |
160 |
0,2 |
24 |
Безпечні |
12 |
6 |
168 |
1,9 |
8 |
Безпечні |
Фонд оплати праці складає 48,5 тис грн.
Варіант 27.
№ п\п |
Розряд |
Відроблений час, год. |
КТУ |
Тривалість роботи у нічний час |
Умови праці |
1 |
3 |
132 |
1,04 |
0 |
Безпечні |
2 |
1 |
150 |
1,04 |
16 |
Безпечні |
3 |
3 |
160 |
0,96 |
40 |
Безпечні |
4 |
4 |
160 |
0,96 |
40 |
Безпечні |
5 |
1 |
146 |
0,92 |
56 |
Безпечні |
6 |
2 |
152 |
1,08 |
32 |
Безпечні |
7 |
1 |
168 |
0,94 |
16 |
Безпечні |
8 |
3 |
134 |
1,06 |
8 |
Небезпечні |
9 |
4 |
150 |
0,96 |
48 |
Безпечні |
10 |
3 |
160 |
1,02 |
48 |
Шкідливі |
11 |
2 |
160 |
1,04 |
24 |
Безпечні |
12 |
5 |
168 |
0,96 |
8 |
Безпечні |
Фонд оплати праці складає 46 тис грн.
Варіант 28.
№ п\п |
Розряд |
Відроблений час, год. |
Виконання норми, % |
Тривалість роботи у нічний час |
Умови праці |
1 |
1 |
132 |
110 |
40 |
Небезпечні |
2 |
5 |
150 |
110 |
0 |
Шкідливі |
3 |
4 |
160 |
100 |
48 |
Безпечні |
4 |
2 |
160 |
110 |
16 |
Безпечні |
5 |
6 |
146 |
110 |
0 |
Безпечні |
6 |
5 |
152 |
110 |
8 |
Безпечні |
7 |
2 |
168 |
94 |
8 |
Безпечні |
8 |
4 |
134 |
102 |
48 |
Безпечні |
9 |
5 |
150 |
96 |
32 |
Шкідливі |
10 |
6 |
160 |
106 |
8 |
Безпечні |
11 |
3 |
160 |
106 |
48 |
Безпечні |
12 |
3 |
168 |
92 |
40 |
Шкідливі |
Фонд оплати праці складає 37,6 тис грн.
Варіант 29.
№ п\п |
Розряд |
Відроблений час, год. |
Відсоток браку |
Тривалість роботи у нічний час |
Умови праці |
1 |
1 |
132 |
0,8 |
32 |
Безпечні |
2 |
3 |
150 |
1,9 |
16 |
Безпечні |
3 |
3 |
160 |
0,5 |
16 |
Небезпечні |
4 |
6 |
160 |
0,5 |
32 |
Безпечні |
5 |
3 |
146 |
1,4 |
56 |
Шкідливі |
6 |
6 |
152 |
1,3 |
24 |
Шкідливі |
7 |
5 |
168 |
0,2 |
24 |
Безпечні |
8 |
2 |
134 |
0,1 |
32 |
Безпечні |
9 |
4 |
150 |
1,8 |
40 |
Безпечні |
10 |
1 |
160 |
0,4 |
48 |
Безпечні |
11 |
2 |
160 |
1,6 |
32 |
Безпечні |
12 |
6 |
168 |
0,8 |
24 |
Безпечні |
Фонд оплати праці складає 48,4 тис грн.
Варіант 30.
№ п\п |
Розряд |
Відроблений час, год. |
КТУ |
Тривалість роботи у нічний час |
Умови праці |
1 |
6 |
132 |
0,96 |
32 |
Небезпечні |
2 |
5 |
150 |
1,04 |
56 |
Безпечні |
3 |
5 |
160 |
1,08 |
40 |
Безпечні |
4 |
2 |
160 |
1,06 |
40 |
Безпечні |
5 |
5 |
146 |
0,98 |
24 |
Безпечні |
6 |
3 |
152 |
1 |
48 |
Безпечні |
7 |
1 |
168 |
1,08 |
8 |
Безпечні |
8 |
6 |
134 |
1,06 |
40 |
Шкідливі |
9 |
6 |
150 |
1,02 |
48 |
Безпечні |
10 |
5 |
160 |
1,02 |
56 |
Безпечні |
11 |
3 |
160 |
0,94 |
0 |
Безпечні |
12 |
5 |
168 |
0,92 |
16 |
Небезпечні |
Фонд оплати праці складає 45,4 тис грн.