Поможем написать учебную работу
Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.

Предоплата всего

Подписываем
Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.
Предоплата всего
Подписываем
Клас: 7-Б
ТЕМА ЗАНЯТТЯ: Добір спиць та матеріалів для виробу. Технологія в’язання пінетки
ЗМІСТ ЗАНЯТТЯ:
1. Теоретичні відомості:
Визначення щільності в’язання. Технологічна послідовність в’язання пінетки. Термінологія в’язальних робіт. Підготовка інструментів та матеріалів до роботи. Виявлення недоліків та способи їх усунення.
2. Практична робота:
Визначення щільності в’язання та в’язання пінетки.
МЕТА ЗАНЯТТЯ:
1. Навчальна:
Ознайомити з технологічною послідовністю в’язання пінетки. Дати термінологія матеріалів та інструментів для в’язання. Навчити визначати щільність в’язання. Навчити правильно закінчувати в’язальні роботи, зшивати виріб крючком та усувати дефекти.
2. Виховна:
Виховувати в учнів уважність, працелюбність доброзичливість, взаємоповагу під час колективної роботи. Виховувати бережливе ставлення до інструментів та матеріалів, працелюбність, самостійність, уважність, посидючість, формувати стійкі навички в’язання спицями.
3. Розвивальна :
Сприяти розвитку в учнів наочно-образного мислення, зорової пам’яті, просторової уяви. Розвивати вміння з організації робочого місця, дотримання санітарно-гігієнічних вимог. Сприяти розвитку інтересу до в’язання; продовжувати формувати навички в’язання спицями, розвивати уявлення учнів про способи в’язання і кольорову гамму узорів.
4. Профорієнтаційна:
Продовжити знайомити учнів з професією швачки.
ОБ’ЄКТИ ПРАЦІ: пінетка
ДИДАКТИЧНІ ЗАСОБИ:
ОБЛАДНАННЯ, ІНСТРУМЕНТИ, МАТЕРІАЛИ :
ТРУДОВІ ДІЇ, ПРИЙОМИ ТА ОПЕРАЦІЇ:
Набирання петель, виконання панчішної та хустинкової в’язки, зшивання крючком, різання.
МЕТОДИ НАВЧАННЯ:
розповідь, демонстрація, самостійна робота, бесіда, опитування
ФОРМИ ОРГАНІЗАЦІЇ ПІЗНАВАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ УЧНІВ:
фронтальна.
Тип ЗАНЯТТЯ: комбінований.
ПЛАН ЗАНЯТТЯ
I. Організаційний момент. ________________________________2 хв
II. Повторення раніше вивченого матеріалу. _________________5 хв
III. Мотивація навчально-трудової діяльності учнів. _________ _5 хв
IV. Вивчення нового матеріалу. __________________________ 20 хв
V. Закріплення нового матеріалу. __________________________ 3 хв
VI. Практична робота.
VI.1.Вступний інструктаж. ______________________________ 10 хв
VI.2.Самостійна практична робота учнів та інструктаж вчителя 45 хв
VI.3.Заключний інструктаж. _____________________________ 3 хв
VII. Прибирання робочих місць і приміщення майстерні черговим.
VIII. Підведення вчителем підсумків заняття. ________________ 5 хв
ХІД І ЗМІСТ ЗАНЯТТЯ
І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ 2 хв.
ІІ. ПОВТОРЕННЯ РАНІШЕ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ: 5 хв.
Для повторення раніше вивченого матеріалу я проводжу усне фронтальне опитування.
Діти, оскільки це вже не перше ваше заняття, де ви навчаєтесь в’язати, зараз ми проведемо невеличке опитування, яке називається «Незакінчене речення». Я буду розпочинати фразу, а ви продовжувати:
Критерії оцінювання:
За кожну правильну відповідь плюс один бал за роботу на уроці.
ІІІ. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНО-ТРУДОВОЇ ДІЯЛЬНОСТІ учнів: 5 хв.
На сьогоднішньому занятті ви навчитесь визначати щільність в’язання та запишете технологічну послідовність в’язання пінетки. А також усувати виявлені дефекти. Набуті знання обов’язково знадобляться вам в майбутньому при в’язанні інших виробів, використовуючи ті самі прийоми. Ви зможете в’язати та носити речі, зроблені власноруч, таким чином ваш вигляд буде ексклюзивним та оригінальним.
ІV. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ: 20 хв.
Дівчатка, а тепер розкрийте ваші зошити та запишіть тему заняття. Отже, на сьогоднішньому уроці ми будемо продовжувати опановувати процес в’язання спицями. Ви ознайомитися з способом визначення щільності в’язання та технологією виготовлення пінетки, виконаєте практичну роботу.
Надалі, коли ви будете працювати над в’язанням узорів, чи самих виробів, вам стануть у пригоді знання, отримані на сьогоднішньому уроці. Тож, якщо ви будете уважними, старанними та наполегливими, то будь яка робота буде вам під силу.
Розповідь вчителя.
Інструменти і матеріали для в’язання.
Для в’язання спицями використовують різну пряжу: вовняну, синтетичну, льняну, бавовняну. Найбільшою популярністю користується вовняна пряжа. В’язані з неї речі теплі і м’які. Вовняна пряжа еластична і пружна, а тому вироби, виготовлені з неї, добре зберігають свою форму під час носіння. Спиці для в’язання використовують металеві, дерев’яні, кістяні, пластмасові. Спиці бувають різної товщини – діаметром від 1 до 8мм. Номер спиці – це її діаметр в міліметрах. Визначити номер спиці можна, приклавши її до звичайної лінійки. А бо ж спицею проколоти отвір у папері і виміряти його діаметр.
Щоб в’язання було красивим, потрібно правильно вибрати номер спиці і товщину пряжі. Існує кілька способів підбору ниток і пряжі. Один із них такий: пряжу складають у двоє і ледь скручують. Поряд кладуть спицю. Діаметр спиці має бути приблизно таким, як діаметр скрученої пряжі.
Спиці розрізняють закриті (звичайні), відкриті, кільцеві та допоміжні. Закриті спиці мають один робочий кінець, обмежувачем, щоб не спадали петлі. У відкритих спицях – два робочих кінці. Їх використовують для в’язання по колу, щоб виріб був без швів (шкарпетки, рукавиці, шапки, спідниці). Продаються в комплекті по п’ять штук.
Кільцеві спиці – це дві спиці, з’єднані гнучким матеріалом (волосінню, пластмасовою трубочкою) між собою. Їх застосовують як для в’язання по колу, так і для в’язання окремих деталей виробу в прямому і зворотному напрямках. В’яжуть крупні об’ємні речі. Руки менше втомлюються і зручно вимірювати вив’язане полотно.
Допоміжні спиці бувають прямі і вигнуті. За їх допомогою можна тимчасово знімати петлі з основної спиці (для в’язання узору або кишень). Вони повинні бути на один номер менші, ніж основні спиці.
Найчастіше використовують стальні спиці, тому що вони не гнуться і не бруднять полотно. Алюмінієвими спицями в’яжуть вироби тільки з темної пряжі, бо від тертя пряжа темніє; дерев’яними і пластмасовими – вироби з товстою і пухнастої пряжі. Зручним для в’язання є лічильник рядів. Це дає змогу майстриням уникнути обтяжливого підрахунку рядів, особливо під час виконання складних узорів.
А тепер розкрийте свої зошити та запишемо технологічну послідовність в’язання пінетки:
V. ЗАКРІПЛЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ: 3 хв.
Для закріплення нового матеріалу проводжу невеличке опитування, таким чином визначаю, що саме запам’ятали та засвоїли діти.
Отже, давайте згадаємо ще раз, які види спиць ви знаєте?
Яка пряжа буває?
Як правильно підібрати спиці під пряжу?
Ще раз повторимо послідовність в’язання пінетки.
VІ. ПРАКТИЧНА РОБОТА 58 хв.
Тема : Визначення щільності в’язання та в’язання пінетки.
VІ.1. ВСТУПНИЙ ІНСТРУКТАЖ: 10 хв.
Мета : навчитися визначати щільність в’язання, розпочати в’язання пінетки
Завдання: набрати необхідну кількість петель, виміряти щільність для кожної учениці, розпочати в’язання спираючись на записану в зошит послідовність.
VІ.2.САМОСТІЙНА ПРАКТИЧНА РОБОТА УЧНІВ ТА ІНСТРУКТАЖ ВЧИТЕЛЯ: 45 хв.
А. Самостійна робота учнів.
Б. Інструктаж вчителя:
1-й обхід: перевірка правильності організації робочого місця і початку роботи;
2-й обхід: перевірка правильності виконання; інструктування учнів з виконання окремих операцій і завдання в цілому;
3-й обхід: перевірка правильності проведення самоконтролю; концентрація уваги учнів на найефективніших прийомах виконання операцій; надання допомоги слабо підготовленим до виконання завдання учням;
4-й обхід: перевірка правильності дотримання технічних умов; контроль за бережливим ставленням учнів до засобів праці і навчання; перевірка раціонального використання навчального часу учнями;
Постійна перевірка виконання учнями правил безпеки праці та виробничої санітарії;
VІ.3. ЗАКЛЮЧНИЙ ІНСТРУКТАЖ: 3 хв.
VІІ. ПРИБИРАННЯ РОБОЧИХ МІСЦЬ І ПРИМІЩЕННЯ МАЙСТЕРНІ ЧЕРГОВИМИ.
VІІІ. Підведення вчителем підсумків ЗАНЯТТЯ: 5 хв.