Поможем написать учебную работу
Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.
Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.
Правознавство (практичний курс)
Білет 1
1. Соціальні норми: поняття, види, призначення, приклади.
2. Наведіть приклади ситуацій, в яких особа звер¬тається по юридичну допомогу до представників різних юридичних професій.
Білет 2
1. Правові норми як вид соціальних норм: поняття, основні ознаки, приклади. Галузі права: поняття, приклади.
2. Назвіть правоохоронні органи в нашій державі. Складіть памятку (порадник) «Визначте права неповнолітніх осіб при затри¬манні, арешті, допиті».
Білет 3
1. Правовідносини: поняття, основні ознаки, види, склад. Юридичні факти: поняття, види (дії та події), приклади.
2.Поясніть, як співвідносяться права і обовязки батьків та дітей. Складіть правову ситуацію, учасниками якої є батьки і діти. Сформулюйте до ситуації запитання та дайте відповідь на нього.
Білет 4
1. Закони і підзаконні акти: основні ознаки, види, приклади.
2. Як законодавство регулює та охороняє працю неповнолітніх осіб. Змоделюйте правову ситуацію, учасниками якої є роботодавець і неповнолітній працівник.
Білет 5
1. Правопорушення: основні ознаки, види, приклади.
2. Опишіть особливості укладання шлюбу неповнолітніми особами. Складіть правову ситуацію щодо укладання шлюбу неповнолітніми особами. Сформулюйте запитання до ситуації та дайте відповідь на нього.
Білет 6
1. Юридична відповідальність: поняття, ознаки та основні види.
2. Поясніть, що таке сімя та в чому полягає її значення для вас особисто, суспільства, держави. Складіть правову ситуацію щодо прав і обовязків подружжя. Сформулюйте запитання до ситуації та дайте відповідь на нього.
Білет 7
1. Конституція України: ознаки, основний зміст і значення.
2. Назвіть основні ознаки підприємницької діяльності. Визначте, який вид підприємницької діяльності вас приваблює найбільше і чому. Поясніть, як неповнолітня особа може стати підприємцем.
Білет 8
1. Права і свободи людини: поняття і види. ЗДПЛ та Конвенція ООН про права дитини: основний зміст і значення.
2.Поясніть, що таке склад злочину. Наведіть приклад ситуації скоєння злочину, визначте у ній елементи складу злочину.
Білет 9
1. Громадянство України: поняття, підстави набуття і припинення. Набуття громадянства дітьми.
2. Перерахуйте кілька ситуацій, в яких ви виступали в ролі споживача. Наведіть приклад порушення прав споживача. Надайте практичні поради споживачеві щодо захисту його прав у цій ситуації.
Білет 10
1. Конституційні права і свободи: поняття і види. Конституційні обовязки.
2. Охарактеризуйте на конкретному прикладі договір купівлі продажу за сторонами, предметом і змістом. Поясніть, що, на вашу думку, означає усталений звичай «договори повинні виконуватись».
Білет 11
1. Форми участі громадян у житті демократичної держави. Громадські обєднання та дитячі і молодіжні організації: види, членство, порядок реєстрації.
2. Перерахуйте кілька цивільних договорів. Поясніть, що означає принцип свободи укладання договору. Складіть правову ситуацію щодо договору дарування. Назвіть його предмет і сторони.
Білет 12
1. Право на освіту: зміст та способи реалізації. Учасники навчально-виховного процесу, їхні основні права і обовязки.
2. Назвіть особливості адміністративної відповідальності неповнолітніх осіб. Складіть правову ситуацію, в якій є склад адміністративного проступку. Поставте до ситуації запитання та дайте відповідь на нього.
Білет 13
1. Право власності: зміст, підстави набуття і припинення. Форми права власності, приклади. Право власності малолітніх і неповнолітніх осіб.
2. Поясніть, чи потребує дитина, на вашу думку, особливих прав, чому. Наведіть приклади прав дитини, які ви реалізуєте в своєму житті.
Білет 14
1. Цивільно-правові договори: поняття і види. Приклади договорів, які можуть укладати неповнолітні.
2. Складіть порадник для своїх однокласників «Як не стати жертвою зловмисників» (на вулиці, дискотеці, в громадському транспорті, дома тощо на вибір).
Білет 15
1. Цивільно-правова відповідальність малолітніх і неповнолітніх осіб: підстави, порядок відшкодування шкоди.
2. Наведіть приклад життєвої ситуації, в якій учасникам слід звернутись до правоохоронних органів. Складіть памятку «Як звернутись до міліції».
Білет 16
1. Захист прав споживача: основні положення законодавства, способи, приклади.
2. Перерахуйте основні шляхи пошуку роботи та визначте, які з них, на вашу думку, є більш ефективними. Складіть порадник «Як написати резюме для працевлаштування».
Білет 17
1. Шлюб: поняття, умови, порядок укладання. Значення державної реєстрації шлюбу. Особисті немайнові та майнові права і обовязки подружжя.
1. Поясніть конституційні принципи: невідчужуваність прав людини та непорушність прав людини. Наведіть приклади реалізації громадянами своїх прав. Назвіть способи захисту громадянами своїх прав і свобод.
Білет 18
1. Права та обовязки батьків і дітей: підстави, види, приклади. Підстави позбавлення батьківських прав. Основні шляхи влаштування дітей, позбавлених батьківського піклування.
2. Розкажіть про місцеве самоврядування у вашому населеному пункті чи про учнівське самоврядування у вашій школі: порядок утворення органів, форми діяльності, значення.
Білет 19
1. Право на працю: зміст, гарантії, способи реалізації.
2. Поясніть, у чому значення обставин, що виключають злочинність діяння особи. Наведіть приклад життєвої ситуації, в якій учасники діяли в стані необхідної оборони чи крайньої необхідності.
Білет 20
1. Трудовий договір: сторони, зміст, порядок укладання і розірвання. Порядок працевлаштування неповнолітніх осіб. Пільги неповнолітніх у трудових відносинах.
2. Назвіть основні відмінності між правомірною та протиправною поведінкою. Наведіть приклад життєвої ситуації, в якій порушено норми права. Визначте, до якого виду правопорушення (проступку чи злочину) слід віднести діяння учасників ситуації.
Білет 21
1. Адміністративні правопорушення: поняття, види, приклади. Види адміністративних стягнень.
2. Опишіть процедуру прийняття закону в нашій державі. Складіть коротку памятку «Де і як знайти нормативно-правовий документ».
Білет 22
1. Злочин: ознаки, види, приклади. Склад злочину.
2. Наведіть два-три приклади правовідносин, визначте, нормами якої галузі вони регулюються. Назвіть учасників цих правовідносин та юридичні факти, що їх породили, змінили чи припинили. Поясніть, чому правовідносини називають «життям права».
Білет 23
1. Поняття кримінальної відповідальності. Покарання: основні ознаки і види. Особливості кримінальної відповідальності неповнолітніх осіб.
2.Наведіть приклади двох-трьох життєвих ситуацій, що регулюються нормами різних галузей права. Визначте, які це галузі. Сформулюйте власний висновок щодо важливості існування в суспільстві норм права.
Білет 24
1. Порядок розгляду кримінальних справ. Учасники кримінального процесу, приклади їхніх основних прав і обовязків. Принцип презумпції невинуватості: зміст і значення.
2. Порівняйте норми моралі та норми права: що регулюють, де існують, чим підтримуються, ступінь загальнообовязковості, наслідки порушення. Наведіть приклади моральних і правових норм з власного життя.