Поможем написать учебную работу
Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.
Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.
УКРАЇНСЬКА МОВА
ЗНО
Вимоги щодо власного висловлення
І ВСТУП (2-3 речення)
Формулювання тези (учасник чітко формулює тезу висловлювання, тобто підтримує або спростовує висловлену в темі думку)
1) теза має передувати аргументам;
2) учасник може використовувати мовні конструкції на зразок Я вважаю.., На мою думку.., Я підтримую.., Я хочу спростувати.., Я не погоджуюсь.., З одного боку…, а з іншого… тощо.
ІІ ОСНОВНА ЧАСТИНА (до 12-15 речень)
1.Аргументи: 1) учасник наводить принаймні два доречні докази, підстави для обґрунтування, підтвердження висловленої тези, які повязують її з прикладом;
2) аргументи мають передувати прикладам;
3) учень може використовувати мовні конструкції на зразок тому що, це доводить, підтвердженням цього є, це засвідчує, свідченням цього є, доказом цього може бути тощо.
2.Приклади: а) приклад №1 (з української або світової літератури чи інших видів мистецтва)
1) учасник наводить принаймні один доречний приклад з художньої літератури або інших видів мистецтва: указана проблема, порушена у творі, назва й автор твору, художній образ, через який проблема розкрита, може бути наведена цитата з твору;
2) учень може посилатися на факти з життя митців, якщо ці факти стосуються їхньої творчості;
3) учень може використовувати мовні конструкції на зразок наприклад, прикладом може слугувати.., яскравим прикладом цього може слугувати.., не можна не згадати…
б) приклад №2 (історичний факт або випадок з життя)
1) учасник наводить принаймні один доречний приклад з історії, із суспільно-політичного життя або власного життя;
2) учень може використовувати мовні конструкції на зразок наприклад, прикладом може слугувати.., яскравим прикладом цього може слугувати.., не можна не згадати…
ІІІ ВИСНОВОК (1-2 речення)
Звертається увага на логічність та послідовність викладу думок!