Будь умным!


У вас вопросы?
У нас ответы:) SamZan.net

Аналіз діяльності ВАТ київський маргариновий завод

Работа добавлена на сайт samzan.net:


Міністерство Освіти і Науки України

Відкритий міжнародний університет розвитку людиниУкраїна

Курсова робота

на тему:

Аналіз діяльності ВАТКиївський маргариновий завод

Виконував:

Студент групи МЗЕД-31

Антонюк Костянтин Юрійович

Перевірив:

Лавринович Валерій Васильович

Київ - 2006 р


Зміст

Вступ

Розділ 1 Загальна характеристика підприємства та організація його діяльності

1.1 Правові основи створення та забезпечення діяльності підприємства

1.2 Структура управління та організація виробництва

1.3 Ринкові умови та фактори, що впливають на діяльність підприємства

Розділ 2 Економічна оцінка господарської діяльності

2.1 Аналіз структурної забезпеченості та ефективного використання основних фондів

2.2 Аналіз структурного забезпечення та ефективного використання оборотних коштів

2.3 Аналіз структурної забезпеченості оплати праці та ефективного використання трудових ресурсів

2.4 Фінансовий аналіз та оцінка привабливості підприємства

Розділ 3 Вдосконалення та впровадження нових технологій виробництва

.1 Напрями вдосконалення господарської діяльності

3.2 Економічне обґрунтування відкриття допоміжного цеху

Висновки

Список використаної літератури

Додатки


Вступ

Перехід економіки України від централізовано-планової до ринкової системи господарювання обумовив зміну форм і методів ведення виробничої діяльності підприємств. Господарюючим суб’єктам, тобто підприємствам, чинним законодавством країни надано широкі права і можливості щодо реалізації їх економічних інтересів. Вибору форм організації виробництва і збуту продукції. 

В умовах ринкової економіки підприємство об’єктивно стає основною організаційною ланкою в реалізації її мети і завдань. Воно має не стільки виробляти продукцію, що користуватиметься попитом на ринку, а й створювати робочі місця, забезпечуючи зайнятість працездатного населення, нараховувати та виплачувати заробітну плату своїм працівникам, сплачувати різного роду державні та місцеві податки.

Головними напрямками діяльності підприємства є: вивчення ринку товарів, інноваційна, науковотехнічна, виробнича, економічна та соціальна діяльність, після реалізаційний сервіс, вивчення діючих законодавчоправових та нормативних матеріалів.

Кожне підприємство самостійно приймає рішення, що, скільки і як, виробляти товари чи надавати послуги, де і як їх реалізовувати і, нарешті, як розподіляти отриманий дохід. З усіх цих питань воно приймає самостійні рішення відповідно до своїх інтересів і відповідає за це своїм майном.

Функціонування підприємств в ринкових умовах передбачає пошук і розробку кожним із підприємств власного шляху свого розвитку. Тобто для того, щоб вижити і розвиватися підприємство повинно покращувати стан своєї економіки, а саме:

  •  мати завжди оптимальне співвідношення між затратами і результатами виробництва;
  •  вишукувати нові форми вкладення капіталу;
  •  знаходити нові , більш ефективні способи просування виробленої продукції до споживача, проводити відповідну маркетингову політику та ін.;

Для розроблення успішної ринкової стратегії, оцінки перспектив і напрямку розвитку виробничого підприємства, а також для формування рішень про доцільність його інвестування необхідна всебічна оцінка як середовища, в якому працює підприємство, так і самого підприємства, його потенціалу, конкурентоспроможності, рівня організації управління та виробництва тощо.

Отже, тема є актуальною та багатовекторною, і всі розрахунки будуть розглянуті на матеріалах ВАТКиївський маргариновий завод.

Зміст і структура курсової роботи підпорядковані реалізації поставленої мети, шляхом поетапного і послідовного вирішення певних задач.

По-перше, провести аналіз господарської діяльності підприємства.

По-друге, зробити фінансовий аналіз та оцінку інвестиційної привабливості підприємства.

По-третє, визначити напрями вдосконалення господарської діяльності підприємства та обґрунтувати доцільність впровадження запропонованих заходів.


Розділ 1 Загальна характеристика підприємства та організація його діяльності
1.1 Правові основи створення та забезпечення діяльності підприємства

ВАТ “Київський маргариновий завод випускає маргаринову та майонезну продукцію, надає послуги по переробці олії. Основними видами діяльності є масло-жирова промисловість без виробництва миломиючих засобів, виробництво харчових концентратів, оптова торгівля недержавних організацій, роздрібна торгівля недержавних організацій, зовнішня торгівля недержавних організацій. Асортимент продукції представлений у додатку А.

Київський маргариновий завод було створено в 1949 році. В 1992 році Київський маргариновий завод став орендним підприємством. На базі орендного підприємства шляхом приватизації в 1994 році було створене Закрите акціонерне товариствоКиївський маргариновий завод. В 2000 році в результаті реорганізації шляхом зміни організаційно-правової форми підприємство було перетворене у Відкрите акціонерне товариство.

ВАТКиївський маргариновий заводдіє на основі колективної власності (підприємство колективної власності). Організаційно-правова формаакціонерне товариство, тобто підприємство, власниками якого є акціонери, котрі мають обмежену відповідальність у розмірі свого внеску в акціонерний капітал; весь прибуток належить акціонерам і поділяється на дві частини: одна розподіляється серед акціонерів у вигляді дивідендів, другаце нерозподілений прибуток, що використовується на реінвестування; функції власності і контролю поділені між власниками (акціонерами) і менеджерами. 

Перевагами акціонерних товариств є: реальна можливість залучення необхідних інвестицій через ринок цінних паперів, акціонери не можуть зазнати більших втрат, ніж ними було вкладено в акції, простіше збільшувати обсяги виробництва і суми прибутку. 

Недоліки: притаманні розбіжності між функціями власності та контролю, інколи виникають суперечності між акціонерами та менеджерами, наявність подвійного оподаткування (спочатку прибутку акціонерного товариства, а потім дивідендів акціонерів). [3, c. 10-11]

Діяльність підприємства регламентується такими документами:

  1.  Установчий договір. Засновники акціонерного товариства укладають між собою договір, який визначає порядок здійснення ними спільної діяльності по створенню акціонерного товариства, відповідальність перед особами, що підписалися на акції, і третіми особами. Засновники несуть солідарну відповідальність за зобов’язаннями, що виникли відповідно до установчого договору (відповідно до статті 81 Господарського кодексу України).
  2.  Статут ВАТКиївський маргариновий завод, зареєстрований відділом державної реєстрації виконавчого комітету Київської міської Ради народних депутатів117 від 19.07.2000 року.
  3.  Колективний договіругода між трудовим колективом в особі профспілки та адміністрацією (власником чи вповноваженим ним органом), що укладається (уточнюється) щорічно і не може суперечити чинному законодавству України.
  4.  Свідоцтво про державну реєстрацію49 від 30.10.2000р., видане вiддiлом державної реєстрації виконавчого комітету Київської міської Ради народних депутатів.

1.2 Структура управління та організація виробництва

Для того, щоб зрозуміти механізм функціонування ВАТ “Київський маргариновий завод необхідно ознайомитись з його організаційною структурою управління (рис.1.). 

Структура досліджуваного підприємства є лінійно-функціональною, так як при кожному лінійному керівникові створені відповідні служби.

Апарат управління структурних підрозділів виконує планування техніко-економічних показників діяльності підрозділу і організовує їх виконання, здійснює оперативне управління виробництвом, веде бухгалтерський облік і звітність перед бухгалтерією ВАТКиївський маргариновий завод, забезпечує реалізацію продукції і послуг, ремонти основних засобів виробництва. А такі функції управління як забезпечення кадрами, організація праці і заробітної плати, бухгалтерський облік, комерційна і фінансова діяльність, забезпечення енергоносіями, теплоносіями і водою, основними засобами виробництва, ремонт будівель і споруд, охорона праці , охорона навколишнього природного середовища централізовані і виконуються апаратом управління ВАТКиївський маргариновий завод. 

Організація виробництва харчових продуктів на заводі базується на загально технологічних схемах, прийнятих на спеціалізованих харчових підприємствах з урахуванням максимального завантаження обладнання та повної зайнятості виробничого персоналу.

Споживачами продукції, яка виробляється на підприємстві є:

  •  хлібозаводи;
  •  кондитерські фабрики і цехи;
  •  населення.

Для всіх категорій споживачів ВАТ “Київський маргариновий завод характерними є добра доступність (розвинена транспортна та комунальна інфраструктура). Сприятливість споживачів має сезонний характер (в літній період попит на майонезну та маргаринову продукцію зменшується). 


d1    

d5   

d0

d0 

Рис.2. Структура реалізації продукції Київського маргаринового заводу

Реалізація здійснюється через: ринки (42%); середні та малі оптові бази (18%); роздрібну торгівлю (15%); хлібозаводи та кондитерські цехи складають 25% загального обсягу реалізації продукції підприємства.

Що стосується стану галузі виробництва, в якій здійснює діяльність дане підприємство, то особливою проблемою ще в 2001 році було те, що Україна стала стабільним експортером насіння олійних культур. Це негативно впливало на роботу національних підприємств цієї галузі. З введеннямЗакону про ставки експортного мита, яким було затверджено 23% експортне мито на насіння соняшнику, сприяло тому, що більше сировини стало перероблятися в Україні. Але на сьогоднішній день ціни на сировину ростуть і тому в умовах відсутності сировинного дефіциту більшість підприємств галузі не в змозі працювати з повним завантаженням. Ще однією проблемою є сезонний характер виробництва. Для стабільної діяльності підприємства необхідна наявність коштів в період, коли ціни на основну сировину є найнижчими.

1.3 Ринкові умови та фактори, що впливають на діяльність підприємства

Олійно-жирова промисловість в Україні представлена 26 великими промисловими підприємствами. Крім крупних підприємств аналогічну продукцію випускають також малі та середні підприємства. 

Основною перевагою ВАТ “Київський маргариновий завод над аналогічними підприємствами є якість продукції, що випускає підприємство. На думку фахівців, значною мірою на якість кінцевої продукції впливає ступінь очищення основного компонентусоняшникової олії. Якість контролю всього асортименту продукції здійснює добре обладнана заводська лабораторія. Не малий вплив на формування доброго іміджу підприємства мало впровадження торгової маркиОЛКОМ.

Основні конкуренти ВАТ “Київський маргариновий заводпредставлені у вигляді діаграми.(рис.6), де 34% становлять виробники, що займають два і менше відсотка ринку.

93 

93

93 




1. Катюша Выполнили- Студенты 2 курса группы М0421 Тряпкова Дарья Горюнов Александр Бабина Екате
2. Культура эпохи Нового царства
3. Анализ финансового состояния предприятия
4. Вариант 1 50 вопросов 1
5. 2014 учебном году
6. Лабораторная работа 9
7. . Предмет истории таможенного дела Под учебным предметом учебной дисциплиной понимают систему знаний уме
8. на тему научного объяснения я намеревался обсудить некоторую частную дискуссию касающуюся этой проблемати
9. Five ctully cquired n islnd of his own
10. Мезотелий сальника.html
11. техническим условиям непрерывно действующие организации работ вызываемых необходимостью обслуживания н
12. мерль руки и пятнистые лошадихронос де ла пенья испания макароны Пещ альтамира 15 тыс до нэ макаронытеория
13. Методические рекомендации по подготовке реферата презентации по дисциплине Синергетические концепции уп
14. Насильство як засіб домінування й панування
15. реферат дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата філологічних наук Київ 1999 Ди
16. механизмов зарождения любовных переживаний
17. Реферат Охрана производственных сточных вод; методы очистки Подготовила студентка Экон
18. В языке есть слова.html
19. Создание образа усадебного Ансамбля Москвы- ПетровскоРазумовская усадьба
20. Рельеф