Поможем написать учебную работу
Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.
Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.
6
Вступ
Я, Румянцева Галина Андріївна, студентка IV курсу Деснянського економіко правового технікуму при МАУП. За направленням технікуму проходила практику у Печерському районному суді міста Києва, де реалізувала свої теоретичні навички, які здобула під час навчання в навчальному закладі, втіливши їх в практичній діяльності.
Прибувши на місце практики, я звернулася до керівника аппарату суду, який доручив мені допомагати в роботі помічника Гуцинюка Ярослава Івановича - судді Царевич Оксани Ігорівни. Я працювала у кабінеті разом із помічниками суддів та секретарями судового засідання, з якими мені дуже легко вдалося знайти спільну мову.
Під час проходження практики я детально ознайомилася з діяльністю такого органу державної влади, як Печерський районний суд міста Києва, також ближче ознайомився з обовязками працівників суду і на протязі строку проходження практики виконувала ці обовязки.
Під час практики, з 16 квітня по 25 червня 2012 року, я отримала практичні навички, з метою подальшого застосування їх в своїй юридичній діяльності, оскільки в майбутньому я мрію стати юристом, який чесно і сумлінно буде виконувати свої обовязки.
Також практика в Печерському районному суді міста Києва
дала змогу реалізувати мені такі завдання, як:
• ознайомлення з формуванням судової практики з огляду справ певної юрисдикції;
• ознайомлення з організацією обліку щодо здійснення судочинства по основним та додатковим напрямкам обліку;
• вивчення та аналіз загальних показників звітності Шевченківського районного суду.
На мою думку всі навички, які я здобула у суді, знадобляться в моїй майбутній юридичній практиці.
РОЗДІЛ 1. Діяльність судового органу.
1. Характеристика напрямків діяльності суду.
Судова влада в Україні відповідно до конституційних засад поділу влади здійснюється незалежними та безсторонніми судами, утвореними згідно із законом. Судову владу реалізовують професійні судді та, у визначених законом випадках, народні засідателі і присяжні шляхом здійснення правосуддя в рамках відповідних судових процедур, ч.2 статті 1 Закону України «Про судоустрій і статус суддів». Суд, здійснюючи правосуддя на засадах верховенства права, забезпечує кожному право на справедливий суд та повагу до інших прав і свобод, гарантованих Конституцією і законами України, а також міжнародними договорами, згода на обовязковість яких надана Верховною Радою України. Судову систему України складають суди загальної юрисдикції та суд конституційної юрисдикції.
Суди загальної юрисдикції утворюють єдину систему судів. Єдиним органом конституційної юрисдикції в Україні є Конституційний Суд України. Судова система забезпечує доступність правосуддя для кожної особи в порядку, встановленому Конституцією та законами України. Створення надзвичайних та особливих судів не допускається. Порядок організації і діяльності Конституційного Суду України встановлюється Конституцією України та Законом України “Про Конституційний Суд України” .
За час проходження практики, я дізналася, що Печерський суд діє як суд першої інстанції у межах району у місті Києві і посідає важливе місце в судовій системі України. У суді розглядаються цивільні, трудові, сімейні, жітлові, земельні, адміністративні, кримінальні справи та справи про адміністративні правопорушення. Склад суддів що працюють у Печерському районному суді м. Києва становить 25 чоловік
Основними реквізитами є: Печерський районний суд м. Києва
вул. Хрещатик, 42-а , м. Київ.
Усі види судочинства Печерським судом здійснюються відповідно до Закону України «Про судоустрій та статус суддів» а також: цивільне судочинство відповідно до Цивільно-процесуального кодексу України, адміністративне відповідно до Кодексу адміністративного судочинства України, кримінальне відповідно до Кримінально процесуального кодексу України, судочинство у справах про адміністративне правопорушення - відповідно до Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Також за час проходження практики, я дізналася, що судочинство у справах про адміністративне правопорушення здійснюють усі судді.
2. Взаємовідносини Державної судової адміністрації з судовими органами щодо яких вона здійснює організації з судовими органами щодо яких вона здійснює організаційне забезпечення.
Специфіка відправлення правосуддя породжує низку особливостей у взаємовідносинах органів виконавчої влади з судовою системою. Згідно зі ст. 129 Конституції України судді під час здійснення правосуддя незалежні й підкоряються лише закону. Додержуючись цього принципу, органи юстиції та державна судова адміністрація координують роботу з проведення судової реформи й створюють належні умови для функціонування й діяльності судів. При цьому названі органи не мають права втручатися в оперативну діяльність судів, нав'язувати свою думку з приводу законності й обґрунтованості рішень (вироків) суду.
Мін'юст України організовує виконання замовлення на підготовку спеціалістів апарату судів, подає Президентові України пропозиції, щодо утворення та ліквідації судів загальної юрисдикції, призначає членів кваліфікаційних комісій суддів і Вищої кваліфікаційної комісії суддів України.
Міністр юстиції України входить за посадою в спеціальний конституційний орган Вищу раду юстиції. Закон України «Про Вищу раду юстиції» ухвалено 15 січня 1998 р.[1]. Основним призначенням Вищої ради юстиції є формування високо-професійного суддівського корпусу та забезпечення функціонування судової влади. Крім цього, вона є єдиним органом, якому ст. 131 Конституції України надано право здійснювати дисциплінарне провадження стосовно суддів Верховного Суду України й суддів вищих спеціалізованих судів.
Державна судова адміністрація України є центральним органом виконавчої влади зі спеціальним статусом. Її основним завданням є забезпечення діяльності судів загальної юрисдикції. Державна судова адміністрація України та її територіальні управління здійснюють організаційне й ресурсне забезпечення діяльності судової системи, створюють необхідні умови для підвищення кваліфікації суддів і працівників апаратів судів, організовують роботу з ведення судової статистики, діловодства та архіву, здійснюють заходи щодо забезпечення незалежності суддів, їх соціального захисту тощо.
РОЗДІЛ 2. Цивільне судочинство
2.1. Облік цивільних справ та матеріалів
Судові справи (матеріали) підшиваються в спеціальну обкладинку, виготовлену друкарським способом. На обкладинці судової справи вказуються: найменування суду; найменування та номер справи відповідно до обліково-статистичної картки чи реєстраційного журналу (у визначеному для цього місці посередині обкладинки); якщо томів справи більше одного, - номер тому справи та загальна кількість томів; у кримінальній справі, справі про адміністративне правопорушення - прізвище, імя, по батькові кожної з осіб, щодо якої надійшла справа, та норма закону відповідно до обвинувального висновку, протоколу про адміністративне правопорушення; у цивільній, адміністративній справі - прізвище, імя, по батькові чи найменування сторін (заявника), суть вимог позивача (заявника); у разі предявлення зустрічного позову в цивільній, адміністративній справі - зазначення про це та суть вимог за зустрічним позовом; у справі іншої категорії - прізвище, імя, по батькові особи, стосовно якої надійшла справа (матеріал), суть справи; дата надходження справи в суд. Лівий верхній кут обкладинки справи повинен залишатися вільним для розміщення в ньому штампа архіву суду при прийнятті справи на зберігання.
Документи цивільної чи адміністративної справи підшиваються в міру надходження до суду чи формування у суді з дотриманням такої послідовності: 1) бланк опису документів (чисті аркуші для продовження опису, початого на другій сторінці обкладинки); 2) документи, що підтверджують сплату судового збору та оплату витрат на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи (якщо такі проводилися); 3) позовна заява (первинна позовна заява у разі, якщо позовну заяву було залишено без руху і недоліки щодо форми чи змісту позовної заяви позивачем, заявником усунуто); 4) конверт, у якому надійшла позовна заява; 5) якщо позовну заяву було залишено без руху і недоліки позивачем усунуто, - ухвала про залишення позовної заяви без руху та документи, надані позивачем, заявником, скаржником (крім документів, що підтверджують сплату державного мита, а також позовної заяви, що надійшла в порядку усунення недоліків, які підшиваються відповідно до абзаців четвертого та пятого цього пункту); 6) супровідний лист про направлення копії ухвали про залишення позовної заяви (заяви, адміністративного позову) без руху; 7) позовна заява (заява, адміністративний позов), яка надійшла в порядку усунення недоліків (у разі, якщо позовну заяву було залишено без руху і недоліки щодо форми чи змісту позовної заяви позивачем (заявником) усунуто); 8) документи, додані до позовної заяви; 9) конверт, у якому надійшла позовна заява; 10) ухвала про відкриття провадження у справі; 11) заяви про забезпечення позову чи доказів, ухвали суду, винесені за результатами розгляду заяв про забезпечення позову; 12) документи і матеріали, що надійшли до суду в стадії підготовки справи до судового розгляду; 13) розписки про одержання сторонами та іншими особами, які беруть участь у справі, судових повісток про розгляд справи (судових повісток про виклик у судове засідання); 14) інше листування (у хронологічному порядку).
Після реєстрації, але не пізніше наступного робочого дня, усі судові справи та матеріали, що надійшли до суду і підлягають розгляду відповідно до кримінального, цивільного чи адміністративного судочинства, передаються для реєстрації у відповідних обліково-статистичних картках чи реєстраційних журналах та алфавітних покажчиках.
У разі автоматизованого (компютерного) ведення в суді реєстрації та обліку забезпечується процедура формування інформаційних запитів на вимогу учасників судового процесу. Ведення обліково-статистичних карток, журналів та алфавітних покажчиків у паперовому вигляді в цьому разі не здійснюється.
Реєстраційні журнали та обліково-статистичні картки виготовляються електронним способом із застосуванням реєстраційних даних документів, що зберігаються у системі компютерного діловодства суду.
2.2. Процес розгляду цивільної справи в суді, у тому числі із застосуванням засобів фіксації судового процессу (прийняти безпосередню участь)
Під час проходження практики в Печерському районному суді м. Києва, я мала змогу ознайомитись з порядком повідомлення зацікавлених осіб про розгляд цивільних справ, який заплановано на певний робочий день, ознайомитись з порядком звернення до виконання судових рішень у кримінальних справах, спочатку за допомогою інструкції з діловодства а потім і наочно.
Шляхом розгляду цивільних справ здійснюються функції правосуддя і виконуються завдання цивільного судочинства захист прав і законних інтересів фізичних, юридичних осіб і держави. Розглядаючи цивільні справи, суд покликаний спрямовувати свою діяльність на всебічне, повне і обєктивне вирішення цивільних справ у повній відповідності з чинним законодавством.
В процесі розгляду судом цивільних справ особи, які беруть участь у справі, громадяни і організації, можуть в демократичній процесуальній формі активно здійснювати доказову діяльність, спрямовану на досягнення мети процесу, на встановлення судом обєктивної істини у справі і постановлення в ній законного і обґрунтованого рішення.
В процесуальній діяльності суду і учасників процесу в цій стадії розкривається зміст і демократичний характер принципів цивільного процесуального права справи розглядаються у відкритому судовому засіданні, обраними у встановленому порядку суддями, одноособове і колегіальне, в усній і безпосередній процесуальній формі; судді незалежні і вирішують справи на підставі принципів законності і обєктивної істини, а сторони мають рівні процесуальні можливості можуть використовувати на засадах диспозитивності і змагальності передбачені законом процесуальні засоби для захисту своїх субєктивних прав.
2.3. Звернення до виконання судових рішень у цивільних справах
Питання, пов'язані із зверненням судового рішення до виконання, вирішує місцевий суд, який розглянув справу. За кожним судовим рішенням, яке набрало законної сили, за заявою осіб, на користь яких воно ухвалено, видається один виконавчий лист. Якщо на підставі ухваленого рішення належить передати майно, що перебуває в кількох місцях, або якщо рішення ухвалено на користь кількох позивачів чи проти кількох відповідачів, суд має право за заявою стягувачів видати кілька виконавчих листів, точно зазначивши, яку частину рішення треба виконати за кожним виконавчим листом. Виконавчі документи про стягнення судового збору надсилаються судом до місцевих органів державної податкової служби. Якщо судом було вжито заходів щодо забезпечення позову за заявою осіб, на користь яких ухвалено судове рішення, суд разом із виконавчим листом видає копію документів, які підтверджують виконання ухвали суду про забезпечення позову.
Розділ 3. Адміністративне судочинство
3.1. Облік адміністративних справ та матеріалів
Судові адміністративні справи (матеріали) підшиваються в спеціальну обкладинку, виготовлену друкарським способом.
На обкладинці судової справи вказуються: найменування суду; найменування та номер справи відповідно до обліково-статистичної картки чи реєстраційного журналу (у визначеному для цього місці посередині обкладинки); якщо томів справи більше одного, - номер тому справи та загальна кількість томів; у кримінальній справі, справі про адміністративне правопорушення - прізвище, імя, по батькові кожної з осіб, щодо якої надійшла справа, та норма закону відповідно до обвинувального висновку, протоколу про адміністративне правопорушення; у цивільній, адміністративній справі - прізвище, імя, по батькові чи найменування сторін (заявника), суть вимог позивача (заявника); у разі предявлення зустрічного позову в цивільній, адміністративній справі - зазначення про це та суть вимог за зустрічним позовом; у справі іншої категорії - прізвище, імя, по батькові особи, стосовно якої надійшла справа (матеріал), суть справи; дата надходження справи в суд.
Документи адміністративної справи підшиваються в міру надходження до суду чи формування у суді з дотриманням такої послідовності: 1) бланк опису документів (чисті аркуші для продовження опису, початого на другій сторінці обкладинки); 2) документи, що підтверджують сплату судового збору та оплату витрат на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи (якщо такі проводилися); 3) позовна заява (первинна позовна заява у разі, якщо позовну заяву було залишено без руху і недоліки щодо форми чи змісту позовної заяви позивачем, заявником усунуто); 4) конверт, у якому надійшла позовна заява; 5) якщо позовну заяву було залишено без руху і недоліки позивачем усунуто, - ухвала про залишення позовної заяви без руху та документи, надані позивачем, заявником, скаржником (крім документів, що підтверджують сплату державного мита, а також позовної заяви, що надійшла в порядку усунення недоліків, які підшиваються відповідно до абзаців четвертого та пятого цього пункту); 6) супровідний лист про направлення копії ухвали про залишення позовної заяви (заяви, адміністративного позову) без руху; 7) позовна заява (заява, адміністративний позов), яка надійшла в порядку усунення недоліків (у разі, якщо позовну заяву було залишено без руху і недоліки щодо форми чи змісту позовної заяви позивачем (заявником) усунуто); 8) документи, додані до позовної заяви; 9) конверт, у якому надійшла позовна заява; 10) ухвала про відкриття провадження у справі; 11) заяви про забезпечення позову чи доказів, ухвали суду, винесені за результатами розгляду заяв про забезпечення позову; 12) документи і матеріали, що надійшли до суду в стадії підготовки справи до судового розгляду; 13) розписки про одержання сторонами та іншими особами, які беруть участь у справі, судових повісток про розгляд справи (судових повісток про виклик у судове засідання); 14) інше листування (у хронологічному порядку).
3.2. Процес розгляду адміністративної справи в суді, у тому числі із застосуванням засобів фіксації судового процесу (прийняти безпосередню участь)
Адміністративна справа має бути розглянута і вирішена протягом розумного строку, але не більше місяця з дня відкриття провадження у справі, якщо інше не встановлено КАС України. Справи, щодо прийняття на публічну службу, її проходження, звільнення з публічної служби
розглядаються та вирішуються протягом розумного строку, але не більше двадцяти днів з дня відкриття провадження у справі. Адміністративне судочинство здійснюється державною мовою. Особи, які беруть участь у справі та не володіють або недостатньо володіють державною мовою, мають право користуватися рідною мовою або мовою, якою вони володіють, а також послугами перекладача в порядку, встановленому КАС України. Адміністративні справи розглядаються в залах судових засідань. Під час судового засідання здійснюється повне його фіксування за допомогою звукозаписувального технічного засобу, крім випадків неявки в судове засідання всіх осіб, або у разі, коли розгляд справи здійснюється за відсутності осіб. Фіксування судового засідання технічними засобами здійснює секретар судового засідання або за розпорядженням головуючого інший працівник апарату суду. Перед початком засідання секретар судового засідання або судовий розпорядник зясовує явку учасників судового процесу і запрошує їх до зали судового засідання.
Присутні в залі судового засідання повинні дотримуватись порядку судового розгляду, який забезпечується головуючим суддею та судовим розпорядником, і беззаперечно підкорятися відповідним розпорядженням головуючого у судовому засіданні. Особи, присутні у залі судового засідання, при вході та виході до зали суду судді повинні встати. Особи, які беруть участь у справі: свідки, експерти, спеціалісти, дають пояснення, показання, відповідають на питання та задають питання стоячи, після надання їм слова головуючим у судовому засіданні. Оголошення рішення суду особи, присутні в залі судового засідання, заслуховують стоячи. Відступ від цих правил допускається з дозволу головуючого в судовому засіданні. Учасник судового процесу, а також інші особи, які перебувають в залі судового засідання, зобовязані звертатися до судді (суду) словами «Ваша честь» і підкорятися розпорядженням головуючого. Звернення одного учасника судового процесу до іншого починається словом «шановний (шановна)». Документи та інші матеріали у справі, у судовому засіданні передаються головуючому через секретаря судового засідання.
Особи, присутні в залі судового засідання, можуть використовувати портативні аудіотехнічні засоби. Проведення в залі судового засідання фото - і кінозйомки, відео -, звукозапису із застосуванням стаціонарної апаратури, а також транслювання судового засідання по радіо і телебаченню допускаються на підставі ухвали суду за наявності згоди на це осіб, які беруть участь у справі, крім тих, які є суб'єктами владних повноважень.
3.3.Звернення до виконання судових рішень у адміністративних справах.
Питання, пов'язані із зверненням судового рішення до виконання, вирішує місцевий суд, який розглянув справу. За кожним судовим рішенням, яке набрало законної сили, за заявою осіб, на користь яких воно ухвалено, видається один виконавчий лист. Якщо на підставі ухваленого рішення належить передати майно, що перебуває в кількох місцях, або якщо рішення ухвалено на користь кількох позивачів чи проти кількох відповідачів, суд має право, за заявою стягувачів, видати кілька виконавчих листів, точно зазначивши, яку частину рішення треба виконати за кожним виконавчим листом. Виконавчі документи про стягнення судового збору надсилаються судом до місцевих органів державної податкової служби. Якщо судом було вжито заходів щодо забезпечення позову за заявою осіб, на користь яких ухвалено судове рішення, суд разом із виконавчим листом видає копію документів, які підтверджують виконання ухвали суду про забезпечення позову.
РОЗДІЛ 4. Кримінальне судочинство
4.1. Облік Кримінальних справ та матеріалів
На обкладинці судової справи вказуються: найменування суду; найменування та номер справи відповідно до обліково-статистичної картки чи реєстраційного журналу (у визначеному для цього місці посередині обкладинки); якщо томів справи більше одного, - номер тому справи та загальна кількість томів; у кримінальній справі, справі про адміністративне правопорушення - прізвище, імя, по батькові кожної з осіб, щодо якої надійшла справа, та норма закону відповідно до обвинувального висновку. Лівий верхній кут обкладинки справи повинен залишатися вільним для розміщення в ньому штампа архіву суду при прийнятті справи на зберігання. Для кримінальних справ, що надійшли від органів досудового слідства (дізнання), може бути використана та обкладинка, у якій справа надійшла, за умови її належної якості та цілісності. При цьому на обкладинці заповнюються необхідні реквізити суду, порядковий номер справи тощо. До матеріалів кримінальної справи, що надійшла до суду, документи підшиваються з дотриманням такої послідовності: 1) бланк опису документів; 2) супровідний лист, з яким справа надійшла до суду; 3) копії повідомлень прокурора та інших учасників процесу про день попереднього розгляду справи суддею; 4) клопотання учасників процесу, що надійшли у звязку з попереднім розглядом справи; 5) постанова судді за результатами попереднього розгляду справи; 6) протокол, якщо він вівся при попередньому розгляді справи; 7) копії повідомлень та інших листів, надісланих відповідно до постанови судді за результатами попереднього розгляду справи; 8) документи про вручення копії обвинувального висновку підсудному та копії повідомлень у звязку з призначенням справи до судового розгляду; 9) документи, що надійшли до суду на виконання постанови судді за результатами попереднього розгляду справи, та документи і клопотання, що надійшли з ініціативи учасників процесу; 10) за вказівкою судді також інші документи, що стосуються справи; 11) розписки про вручення повісток про виклик до суду. Бланк опису документів у кримінальних справах підшивається тільки в справах за скаргами потерпілих. У інших кримінальних справах, що надійшли до суду, опис документів продовжується. Документи, що були отримані під час розгляду справи, або якщо в судовому засіданні оголошена перерва і документи були надані після перерви, підшиваються перед протоколом судового засідання.
4.2. Процес розгляду кримінальної справи в суді, у тому числі із застосуванням засобів фіксації судового процесу (прийняти безпосередню участь).
Кримінальні справи розглядаються в суді першої інстанції одноособово суддею, який діє від імені суду, за винятком, якщо по справах законом передбачено покарання у вигляді позбавлення волі на строк більше десяти років. Такі справи розглядаються колегіально судом у складі трьох осіб, якщо підсудний заявив клопотання про такий розгляд.
Кримінальні справи про злочини, за які законом передбачено можливість призначення покарання у вигляді довічного позбавлення волі, розглядаються судом у складі двох суддів і трьох народних засідателів, які при здійсненні правосуддя користуються всіма правами судді (ст. 17 КПК).
Керує судовим засіданням головуючий, який повинен забезпечити учасникам судового розгляду справи здійснення їх законних прав і обов'язків згідно з нормами КПК, а також належний порядок судового процесу.
Учасники судового розгляду, а також присутні в залі судового засідання особи зобов'язані виконувати розпорядження головуючого. Якщо хтось з учасників судового розгляду заперечує проти дій головуючого, що обмежують або порушують їхні права, такі заперечення заносяться до протоколу (ч. 2 ст. 260 КПК). Важливу роль головуючого в судовому засіданні підкреслив і Пленум Верховного Суду України в постанові «Про додержання судами України процесуального законодавства, яке регламентує судовий розгляд кримінальних справ» від 27 грудня 1985 р. Покладений на головуючого обов'язок керувати судовим засіданням та усувати із судового слідства все те, що не стосується справи, дає йому право знімати запитання учасників судового розгляду, якщо вони достатньо з'ясовані або явно виходять за межі цієї справи, однак запитання і мотиви його зняття обов'язково заносяться до протоколу судового засідання. Разом із тим, виходячи з принципу рівності суддів у судовому засіданні, головуючий не має права зняти запитання, поставлене допитуваній особі іншим суддею або народним засідателем.
Кримінально-процесуальний закон виділяє кілька структурних елементів (частин) судового розгляду, що об'єднують процесуальні дії з чітко окресленим змістом:
1) підготовча частина судового розгляду;
2) судове слідство;
3) судові дебати;
4) останнє слово підсудного;
5) постановлення і проголошення вироку.
Кожна з цих частин має свої конкретні завдання, завдяки яким обґрунтовано і законно вирішуються ті чи інші кримінальні справи (статті 283341 КПК). Однак поряд з цими спеціальними нормами, що регулюють процесуальну діяльність всіх частин судового розгляду кримінальної справи, кримінально-процесуальний закон передбачає і загальні норми, що об'єднані в главу 24 КПК «Загальні положення судового розгляду».
Загальні положення судового розгляду це сукупність (система) процесуальних дій, що спрямовані на виконання основних завдань (принципів) кримінального судочинства: безпосередність, усність судового розгляду, незмінність складу суду при розгляді справи, рівність прав учасників судового розгляду та ін.
4.3. Звернення до виконання судових рішень в кримінальних справах.
Звернення до виконання судових рішень покладається на суд. Вироки, рішення, ухвали та постанови суду передаються на виконання після того, як вони набрали законної сили, крім випадків негайного їх виконання. Усе листування щодо звернення до виконання вироків, рішень, ухвал і постанов покладається на апарат суду. Після набрання вироком суду законної сили копія вироку з супровідним листом, підписаним суддею та зареєстрованим в апараті суду, надсилається за належністю відповідно до вимог КПК України та в строки, установлені ним. Якщо за справою декілька засуджених і щодо деяких із них подано апеляційні скарги чи подання, вирок суду звертається до виконання стосовно всіх засуджених не пізніше ніж через три доби після повернення справи з апеляційної інстанції. Порядок звернення до виконання вироків щодо іноземних громадян, які проживають за межами України, визначається відповідними міжнародними договорами. Вирок, що набрав законної сили, звертається до виконання судом, який його постановив, не пізніше ніж через три доби з дня набрання ним законної сили або повернення справи з апеляційної чи касаційної інстанцій. Вирок чи постанова апеляційного суду звертається до виконання судом першої інстанції, судове рішення якого переглянуто апеляційною інстанцією, крім випадків, коли стосовно засуджених іноземних громадян, які проживають за межами України встановлено інший порядок звернення до виконання вироків. У разі набрання законної сили вироком, за яким засуджено призовника, копія вироку в семиденний строк має бути надіслано до військового комісаріату за місцем проживання засудженого.
РОЗДІЛ 5. Судочинство у справах про адміністративне правопорушення.
5.1. Облік судових справ та матеріалів про адміністративне правопорушення
Судові справи (матеріали) підшиваються в спеціальну обкладинку, виготовлену друкарським способом.
На обкладинці судової справи вказуються: найменування суду; найменування та номер справи відповідно до обліково-статистичної картки чи реєстраційного журналу (у визначеному для цього місці посередині обкладинки); якщо томів справи більше одного, - номер тому справи та загальна кількість томів; у справі про адміністративне правопорушення - прізвище, імя, по батькові кожної з осіб, щодо якої надійшла справа, та норма закону відповідно до обвинувального висновку, протоколу про адміністративне правопорушення; у цивільній, адміністративній справі - прізвище, імя, по батькові чи найменування сторін (заявника), суть вимог позивача (заявника); у разі предявлення зустрічного позову в цивільній, адміністративній справі - зазначення про це та суть вимог за зустрічним позовом; у справі іншої категорії - прізвище, імя, по батькові особи, стосовно якої надійшла справа (матеріал), суть справи; дата надходження справи в суд.
Документи адміністративної справи підшиваються в міру надходження до суду чи формування у суді з дотриманням такої послідовності: 1) бланк опису документів (чисті аркуші для продовження опису, початого на другій сторінці обкладинки); 2) документи, що підтверджують сплату судового збору та оплату витрат на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи (якщо такі проводилися); 3) позовна заява (первинна позовна заява у разі, якщо позовну заяву було залишено без руху і недоліки щодо форми чи змісту позовної заяви позивачем, заявником усунуто); 4) конверт, у якому надійшла позовна заява; 5) якщо позовну заяву було залишено без руху і недоліки позивачем усунуто, - ухвала про залишення позовної заяви без руху та документи, надані позивачем, заявником, скаржником (крім документів, що підтверджують сплату державного мита, а також позовної заяви, що надійшла в порядку усунення недоліків, які підшиваються відповідно до абзаців четвертого та пятого цього пункту); 6) супровідний лист про направлення копії ухвали про залишення позовної заяви (заяви, адміністративного позову) без руху; 7) позовна заява (заява, адміністративний позов), яка надійшла в порядку усунення недоліків (у разі, якщо позовну заяву було залишено без руху і недоліки щодо форми чи змісту позовної заяви позивачем (заявником) усунуто); 8) документи, додані до позовної заяви; 9) конверт, у якому надійшла позовна заява; 10) ухвала про відкриття провадження у справі; 11) заяви про забезпечення позову чи доказів, ухвали суду, винесені за результатами розгляду заяв про забезпечення позову; 12) документи і матеріали, що надійшли до суду в стадії підготовки справи до судового розгляду; 13) розписки про одержання сторонами та іншими особами, які беруть участь у справі, судових повісток про розгляд справи (судових повісток про виклик у судове засідання); 14) інше листування (у хронологічному порядку).
5.2. Процес розгляду справи про адміністративне правопорушення в суді.
Розгляд справ про адміністративне правопорушення центральна стадія провадження, яка закінчується постановленням рішення по справі. Головуючий на засіданні колегіального органу або посадова особа, що розглядає справу, оголошує, яка справа розглядається, хто притягається до адміністративної відповідальності, розяснює особам, які беруть участь у розгляді справи, їх права і обовязки. Після цього оголошується протокол про адміністративне правопорушення.
Під час розгляду справи заслуховуються особи, які беруть участь у розгляді справи, досліджуються докази і вирішуються питання про задоволення клопотань. Уразі участі в розгляді справи прокурора заслуховується його висновок. Порядок розгляду справи фіксується у протоколі засідання колегіального органу по справі про адміністративне правопорушення. В протоколі зазначається:
1. дата і місце засідання;
2. найменування і склад органу, який розглядає справу;
3. зміст справи, що розглядається;
4. відомості про явку осіб, які беруть участь у справі;
5. пояснення осіб, які беруть участь у розгляді справи, їх клопотання і результати їх розгляду;
6. документи і речові докази, досліджені при розгляді справи;
7. відомості про оголошення прийнятої постанови і розяснення порядку та строків її оскарження.
Протокол засідання колегіального органу підписує головуючий на засіданні і секретар цього органу.
5.3. Звернення до виконання судових рішень у справах про адміністративне правопорушення.
Питання, пов'язані із зверненням судового рішення до виконання, вирішує місцевий суд, який розглянув справу. За кожним судовим рішенням, яке набрало законної сили, за заявою осіб, на користь яких воно ухвалено, видається один виконавчий лист. Якщо на підставі ухваленого рішення належить передати майно, що перебуває в кількох місцях, або якщо рішення ухвалено на користь кількох позивачів чи проти кількох відповідачів, суд має право за заявою стягувачів видати кілька виконавчих листів, точно зазначивши, яку частину рішення треба виконати за кожним виконавчим листом. Виконавчі документи про стягнення судового збору надсилаються судом до місцевих органів державної податкової служби. Якщо судом було вжито заходів щодо забезпечення позову за заявою осіб, на користь яких ухвалено судове рішення, суд разом із виконавчим листом видає копію документів, які підтверджують виконання ухвали суду про забезпечення позову.
Висновок
Проходячи практику в Печерському районному суді, я засвоїла теоретичні знання, підкріпивши іх практичними навичками. Під час проходження практики я навчилася робити опис справ, підшивати справи, виписувати судові повістки, писати протоколи судових засідань. Також я ознайомилася з формуванням судової практики в Печерському районному суді м. Києва з розгляду справ певної юрисдикції, з організацією обліку щодо здійснення судочинства по основним напрямкам обліку, з розглядом справ, що належать до різних видів судочинства, у судовому засіданні, з порядком звернення до виконання судових рішень.
Я вважаю що виробнича практика відіграла важливу роль в моєму житті,як майбутнього фахівця юриста, адже я дуже багато чому навчилася. Проходячи практику я впевнилася, що обрала правильний шлях у своєму житті, а тому буду прикладати всі зусилля, щоб з мене вийшов гарний спеціаліст юрист.