Будь умным!


У вас вопросы?
У нас ответы:) SamZan.net

реферат дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата сільськогосподарських наук

Работа добавлена на сайт samzan.net: 2015-12-26

Поможем написать учебную работу

Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.

Предоплата всего

от 25%

Подписываем

договор

Выберите тип работы:

Скидка 25% при заказе до 22.5.2024

7

НАЦІОНАЛЬНИЙ АГРАРНИЙ УНІВЕРСИТЕТ

ГЕНГАЛО Олег Михайлович

УДК: 631.878:633.11“321”:631.445.4(292.485.477)

АГРОХІМІЧНА ОЦІНКА НОВОГО ВИДУ ДОБРИВА НА ОСНОВІ БУРОГО ВУГІЛЛЯ ПРИ ВИРОЩУВАННІ ЯРОЇ ПШЕНИЦІ НА ЛУЧНО-ЧОРНОЗЕМНОМУ ҐРУНТІ ПІВНІЧНОГО ЛІСОСТЕПУ УКРАЇНИ

06.01.04 –агрохімія

Автореферат

дисертації на здобуття наукового ступеня

кандидата сільськогосподарських наук

.

Київ –


Дисертацією є рукопис

Робота виконана в Національному аграрному університеті Кабінету Міністрів України

Науковий керівник –доктор сільськогосподарських наук, академік УААН, професор Городній Микола Михайлович, Національний аграрний університет, завідувач кафедри агрохімії та якості продукції рослинництва ім. О.І. Душечкіна

Офіційні опоненти:     

доктор сільськогосподарських наук, професор Бердніков Олександр Михайлович, Чернігівський інститут агропромислового виробництва УААН, завідувач лабораторії агрохімії

кандидат сільськогосподарських наук, старший науковий співробітник Олійник Катерина Михайлівна, Інститут землеробства УААН, старший науковий співробітник відділу інтенсивних технологій зернових колосових культур і кукурудзи

Провідна установа –Інститут агроекології та біотехнології УААН, відділ агроекології, м. Київ

Захист відбудеться “ травня      2003р. о     годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.004.04 в Національному аграрному університеті за адресою: 03041, м. Київ-41, вул. Героїв оборони, 15, навчальний корпус 3, аудиторія 65

З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Національного аграрного університету за адресою: 03041, м. Київ-41, вул. Героїв оборони, 13, навчальний корпус 4, к.41

Автореферат розісланий “ квітня         2003р.

Вчений секретар

спеціалізованої вченої ради                                                                     Балабайко В.Ф.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ

  1

Актуальність теми. Стабілізація і відтворення родючості ґрунтів на фоні сучасних технологій вирощування сільськогосподарських культур являється актуальним питанням. Один із шляхів його розв’язання, при дефіциті традиційних органічних добрив є ефективне використання місцевої сировини, зокрема бурого вугілля. Великі запаси органічної речовини, яка міститься в бурому вугіллі, можуть прискорити виробництво нових видів складних органо-мінеральних добрив (ОМД). У зв’язку з цим заслуговує на увагу виробництво та використання нового виду ОМД, торговельна марка якого “ТЕКОС-2”. Для цього необхідно розробити технологію виробництва ОМД “ТЕКОС-2” і вивчити його вплив на родючість ґрунту, врожайність та якість сільськогосподарських культур. 

Зв’язок з науковими програмами, планами, темами. Робота виконувалася відповідно до планів наукових досліджень програми Національного аграрного університету. Наукова робота входила до тематики: “Розробка нових технологій одержання комплексних мінеральних і органічних добрив та визначення їх агрохімічної ефективності” (№ держреєстрації 0198U004089).

Мета та завдання досліджень. Мета досліджень – встановити технологічні параметри виробництва ОМД “ТЕКОС-2” на основі бурого вугілля і виявити його вплив на агрохімічні показники лучно-чорноземного карбонатного грубопилувато-легкосуглинкового на лесовидному суглинку ґрунту та продуктивність ярої пшениці, а також розробити пропозиції по ефективному його використанні.

Для досягнення цієї мети передбачалося розв’язати такі завдання:

  •  розробити технологічні параметри виробництва ОМД “ТЕКОС-2” на основі бурого вугілля;
  •  вивчити вплив ОМД на динаміку поживних елементів у ґрунті;
  •  встановити вплив ОМД на вміст і склад гумусу та особливості формування мікробних угруповань ґрунту;
  •  визначити продуктивність ярої пшениці та якість зерна під впливом різних видів добрив;
  •  обґрунтувати оптимальні дози ОМД “ТЕКОС-2” для ярої пшениці при вирощуванні на лучно-чорноземному карбонатному грубопилувато-легкосуглинковому на лесовидному суглинку ґрунті.

Об’єкт досліджень – агрохімічні процеси в лучно-чорноземному карбонатному грубопилувато-легкосуглинковому ґрунті, деякі фізіологічні та біохімічні процеси у рослинах ярої пшениці та її продуктивність, характер їх зміни при застосуванні добрив.

Предмет досліджень – вміст і динаміка органічної речовини та рухомих форм макроелементів у лучно-чорноземному карбонатному грубопилувато-легкосуглинковому ґрунті, фізіолого-біохімічні процеси в рослинах ярої пшениці (вміст основних елементів живлення, коефіцієнти їх використання з добрив, біометричні показники), якість продукції, енергетична ефективність вирощування ярої пшениці.

Методи дослідження – польовий дослід, лабораторні методи за загальноприйнятими в агрохімії методиками.

2

Наукова новизна. Розроблено технологію виготовлення ОМД “ТЕКОС-2” на основі бурого вугілля, яка базується на збагаченні останнього біологічно активними компонентами та неорганічними солями. Інтенсифікація мікробіологічних процесів при компостуванні й достиганні добрива стимулювала підвищення вмісту активних метаболітів життєдіяльності мікроорганізмів.

Обґрунтовано оптимальні дози ОМД “ТЕКОС-2” для передпосівного внесення під яру пшеницю при вирощуванні її на лучно-чорноземному карбонатному грубопилувато-легкосуглинковому ґрунті. Встановлено ступінь впливу ОМД на деякі показники родючості лучно-чорноземного карбонатного ґрунту та особливості формування мікробних угруповань ґрунту. Визначено інтенсивність деяких фізіологічних і біохімічних процесів в рослинах, господарський винос основних елементів живлення, коефіцієнти їх використання з добрив, величину та якість врожаю зерна ярої пшениці при вирощуванні її в Північному Лісостепу України.

Практичне значення отриманих результатів. На основі експериментальних досліджень встановлено, що компостування нового ОМД “ТЕКОС-2” проводять на протязі 2–3 місяців при температурі 18–220С та вологості 20% з оптимальним співвідношенням компонентів: буре вугілля (58–68%); біологічноактивні компоненти: біогумус (10–20%), зброджений осад стічних вод (2%) і мікробна закваска, виготовлена на основі музейної культури Bacillus megaterium, Pseudomonas sinuosa (до 1%), а також мінеральні добрива – фосфорні (фосфоритне борошно, одержане з фосфоритів України – 15%), азотні (вуглекислий амоній – 5%).

Встановлено, що для одержання стабільних врожаїв зерна ярої пшениці 3,5-4,0 т/га з високими показниками його якості на лучно-чорноземному карбонатному грубопилувато-легкосуглинковому ґрунті Північного Лісостепу України з середнім забезпеченням легкогідрозованими сполуками азоту і рухомого фосфору та низьким обмінного калію рекомендується внесення під передпосівну культивацію 3,0–4,5 т/га ОМД “ТЕКОС-2”.

Особистий внесок здобувача. Автор самостійно провів польові та лабораторні дослідження з ярою пшеницею і вико-вівсяною сумішкою. Розробив технологічні параметри виробництва добрива “ТЕКОС-2”, підібрав та обґрунтував методики досліджень, самостійно узагальнив та систематизував одержані результати досліджень, статистично їх опрацював. Загальний особистий внесок дисертанта становить понад 90%.

Апробація результатів досліджень. Основні положення дисертаційної роботи доповідалися на щорічних професорсько-викладацьких конференціях ННІ рослинництва, ґрунтознавства і агрохімсервісу НАУ; Всеросійській науково-практичній конференції “Гуминовые удобрения и их роль в повышении урожайности и охране почв” (м. Рязань, 2001 р.); Першій Всеукраїнській конференції молодих вчених-аграріїв (м. Київ, 2001 р.); VI Всеукраїнському з’їзді ґрунтознавців та агрохіміків (м. Умань, 2002 р.).

Одержані результати висвітлені в “Рекомендаціях по виробництву та використанню нових добрив із широким спектром дії” й впроваджені на площі 25 га у дослідному господарстві “Заповіт” с. Полупанійки Підволочиського району Тернопільської області та на площі 30 га в сільськогосподарському ТОВ “ТЕРА” смт. Підволочиськ Тернопільської області.

3




1. Mn nd Boy или История с продолжением Тони ПарсонсMn nd Boy или История с продолжением Скан
2. Чарльз Диккенс
3. тематизированные глубокие и полные знания по всем разделам учебной программы а также по основным вопросам
4. Тематический план семинаров
5. Об образовании в Российской Федерации и Порядком применения к обучающимся и снятия с обучающихся мер дисци.
6. перестройка у нас в стране словно выпустила из.html
7. на тему Кризисы XX векаНаправление 080200 Маркетинг Дисциплина Стратегический менеджмент
8. де рх1 і рх2 ~ проекції імпульсу електрона на напрямок хвилі до і після взаємодії т ~ маса елек
9. правовой формы завершенностью
10. анализ пропагандистский анализ и анализ слухов
11. Функция управления это конкретное направление управляющего организующего регулирующего контролиру
12. Інтонаційне співвідношення як проблема віршованого перекладачу
13. Класс споровики Отряд кровяные споровики1
14. готический стиль
15. на тему- Соціологічна доктрина Гоббса
16. почетное добавление к гербу геральдическая награда от суверена за заслуги
17. Лабораторная работа 8 9.
18. Тема 4- Світовий досвід виховання як підґрунтя розвитку системи виховання в Україні Виховання субордина
19. проникновение возбудителя в организм человека взаимодействие микроорганизма с макроорганизмом
20. . Область определения функции множество на котором задаётся функция.