У вас вопросы?
У нас ответы:) SamZan.net

перше споживач отримує можливість скористатися зростанням купівельної спроможністю

Работа добавлена на сайт samzan.net: 2016-03-13

Поможем написать учебную работу

Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.

Предоплата всего

от 25%

Подписываем

договор

Выберите тип работы:

Скидка 25% при заказе до 6.4.2025

Ефект доходу і ефект заміщення

Зниження цін на товари має двояку дію. По-перше споживач отримує можливість скористатися зростанням купівельної спроможністю. Вони можуть купувати ту ж кількість товарів за меншу кількість грошей, і в них залишиться більше грошей для додаткових покупок. По-друге, вони стануть споживати більшу кількість товарів, які подешевшали, і меншу кількість товарів, які подорожчали. Ці два процеси звичайно проходять одночасно. Розглянемо їх.

Спочатку бюджетна лінія (RS) і розглядаємо тільки 2 товари (і і j). Максимум корисності досягається в точці А (рівень корисності ). При зниженні цін на товар і бюджетна лінія RS обертається проти годинникової стрілки – RT. Максимум корисності зміщується до точки В (). Отже, зниження цін на товар і збільшує споживання (>) – його купівельна спроможність, або реальний доход, зросла. Увага, на мал. є неточність. Бюджетна лінія RS намальована суцільною лінією, а пунктирна БЛ взагалі без літер. Зрозуміли?

- загальна зміна в споживанні товару і, яке викликане зниженням ціни на товар і. Збільшення покупок товару і.

- спочатку придбаний споживачем товар і

- збільшення споживання товару і, викликане спаданням цін на товар і.

Зменшується також придбання товару j: з  до . Товар і коштує недорого, так як одяг відносно дорогий.  Падіння ціни відображається в ефекті заміщення і ефекті доходу.

Ефект заміщення представляє собою зміну кількості товару і, яка пов’язана зі змінами його ціни, при умові, що ступінь задоволення  залишиться незмінним.

Ефект заміщення охвачує зміну в споживанні товару і, яке відбувається в результаті зміни ціни на товар і, що робить j відносно більш дешевим. Ця заміна відображається рухом вздовж кривої байдужості.

На рис. ефект заміщення може бути виміряний проведенням бюджетної лінії паралельно бюджетній лінії RT (відображаючи більш низьку ціну товару і) так, щоб вона дотикалась до кривої байдужості  (залишаючи рівень задоволення постійним). При заданій бюджетній лінії споживач обирає набір товарів і послуг в точці С і споживає ОЕ одиниць товару і. Відрізок  представляє ефект заміщення.

З рис. видно, що коли ціна на товар і зменшується, ефект заміщення завжди призводить до збільшення необхідного товару і. Пояснення лежить в припущенні, що уподобання носять випуклий характер. Для кривої байдужості (на рис.) точка, яка максимізує корисність, знаходиться на новій бюджетній лінії RT , та  лежить нижче і правіше початкової точки дотику.

Ефект доходу (зміна споживання товару і, викликана зростанням купівельної спроможності при незмінній ціні на товар і). На рис. ефект доходу відображається тим, що пунктирна бюджетна лінія, яка проходить через точку С, зміщується до бюджетної лінії RT. Споживач обирає тепер набір В на кривій байдужості , а не С на кривій байдужості  (тому що більш низька ціна на товар і дозволяє збільшити корисність товару для споживача). Зростання споживання товару з ОЕ до  виражає ефект доходу, який є додатною величиною. Ефект доходу відображає рух від однієї кривої байдужості до другої, і, таким чином, з його допомогою можна виміряти зміну купівельної спроможності споживача.

Ринковий попит

Крива ринкового попиту показує загальний об’єм попиту всіх споживачів при будь-якій ціні.  Вона отримується шляхом додавання кривих індивідуального попиту.

Ринковий попит залежить від тих же самих факторів (доход, цінові очікування, ціни, уподобання), що і індивідуальний і від кількості споживачів.

Функція попиту – залежність між об’ємом попиту і факторами, які на нього впливають.

Так як всі індивідуальні криві попиту мають нахил вниз, криві ринкового попиту також нахилені вниз. Криві ринкового попиту не обов’язково повинна бути прямою, хоча кожна індивідуальна крива є такою. Вона може мати вигин, так як деякі споживачі хочуть придбати товар по високій ціні.

Крива попиту зміщується вправо по мірі того, як все більша кількість споживачів виходять на ринок.




1. тема ~ это функционально законченное изделие состоящее из одного или нескольких устройств
2. 15 ЖАСФЕНДИЯРОВ АТЫНДА~Ы ~АЗА~ ~ЛТТЫ~ МЕДИЦИНА УНИВЕРСИТЕТІ КАЗАХСКИЙ НАЦИОНАЛЬН
3. Операционные системы
4. Есть ли постмодернистская публицистика
5. . ЭВОЛЮЦИЯ ФИНАНСОВОЙ НАУКИ 1
6. 9-343.575477.75 КРИМІНОЛОГІЧНА ХАРАКТЕРИСТИКА ТА ПОПЕРЕДЖЕННЯ НЕЗАКОННОГО ВИРОБНИЦТВА ВИГОТОВЛЕНН
7. Тематический план лабораторных занятий по нормальной физиологии по специальности Педиатрия III се
8. Галілео Галілей
9. Задача использования сырья
10. Зависимость от оценки