Поможем написать учебную работу
Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.

Предоплата всего

Подписываем
Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.
Предоплата всего
Подписываем
Лабораторна робота № 9
Програмування задач з рядковими типами даних
Мета роботи: Навчитися складати блок-схеми та програми з рядками на мові Паскаль. Виконувати програми на ПК.
1. Стислі відомості з теорії.
Cтроковий тип даних String - структурований тип даних , призначений для обробки рядків. Рядок - це послідовність символів. Кожен символ займає 1 байт пам'яті ( код ASCII) . Кількість символів в рядку називається її довжиною. Довжина рядка може перебувати в діапазоні від 0 до 255 . Строкові величини можуть бути константами і змінними. Особливістю рядка в мові Pascal є те , що з нею можна працювати як з масивом символів, так і з єдиним об'єктом .
Строкова константа - послідовність символів , укладена в апострофи. Строкова змінна описується в розділі опису змінних наступним чином:
Var <ідентифікатор > : string [< максимальна довжина рядка >] ;
Приклад : Var Name : string [ 20 ] .
Порожній рядок зображується як '' .
Параметр довжини може і не вказуватися в описі. У такому разі мається на увазі, що він дорівнює максимальній величині - 255. Наприклад: Var slovo: string.
Строкова змінна займає в пам'яті на 1 байт більше, ніж вказана в описі довжина. Справа в тому, що один (нульовий) байт містить значення поточної довжини рядка. Якщо строковій змінній не присвоєно ніякого значення, то її поточна довжина дорівнює нулю. У міру заповнення рядка символами її поточна довжина зростає, але вона не повинна перевищувати максимальної за описом величини.
Символи усередині рядка індексуються (нумеруються) від одиниці. Кожен окремий символ ідентифікується іменем рядка з індексом, укладеним у квадратні дужки. Наприклад: N [5], S [i], slovo [k + l]. Індекс може бути позитивною константою, змінною, виразом цілого типу. Значення індексу не повинне виходити за межі опису.
Тип string і стандартний тип char сумісні. Рядки та символи можуть вживатися в одних і тих же виразах. Строкові вираження будуються з рядкових констант, змінних, функцій і знаків операцій. Над рядковими даними допустимі операції зчеплення та операції відношення.
Операція зчеплення ( + ) застосовується для з'єднання декількох рядків в один результуючу рядок. Зчіплювати можна як рядкові константи , так і змінні. Операції відносини : = , <,> , <= , > = , < > . Дозволяють призвести порівняння двох рядків , в результаті чого виходить логічне значення ( true або false ).
Функції роботи з рядками:
concat(r1, r2, ..., rn)- з'єднує рядки r1, .., rn;
length(<рядок>) визначає кількість символів у рядку;
copy(r, m, n) дає n символів рядка r, починаючи з символу з номером m;
pos(r1, r2) визначає номер символу, з якого починається входження рядка r1 у рядок r2.
Процедури роботи з рядками:
Insert(r1, <змінна>, n) вставляє рядок r1 у рядок, заданий змінною, починаючи з позиції n;
delete(<змінна>, m, n) вилучає n символів з рядка, заданого змінною, починаючи з позиції m;
str(<число>, <змінна>) переводить числове дане в дане типу рядок;
2.3авдання.
2.1. Скласти блок-схему та програму на мові Паскаль.
2.2. Виконати програму, вивести результат.
3. Хід виконання роботи.
3.1. Скласти блок-схему алгоритму
3. 2. Скласти програму мовою Паскаль, увести до ПК та виконати.
3. 3. Виконати форматування результату та вивести його.
3. 4. Скласти звіт, який повинен містити.
найменування та мету роботи;
завдання;
блок-схему алгоритму;
текст програми;
стислі відповіді на контрольні запитання.
4. Контрольні запитання.
5. Варіанти завдань