Будь умным!


У вас вопросы?
У нас ответы:) SamZan.net

На тему rdquo;Абсентrdquo; Виконала студентка 1го курсу Факультету ОФПД Купрієнко А

Работа добавлена на сайт samzan.net:


                  Міністерство освіти і науки України

         Національний університет харчових технологій

                                 Реферат

                з дисципліниІсторія харчових технологій

                                        На тему Абсент

Виконала студентка 1-го курсу

Факультету ОФПД Купрієнко А. Д.

Перевірила   

                                              Київ 2013

Зміст:

Вступ………………………………………………………………………………………………..3

1. Що таке абсент?………………………………………………………………………….4

2. Історія абсенту…………………………………………………………………………….4

3. Абсент і мистецтво………………………………………………………………………6

4. Деякі марки абсенту…………………………………………………………………..12

5. Побічні ефекти ………………………………………………………………………….12

Висновок……………………………………………………………………………………….14

                                                                  

                                              Вступ

Що таке абсент? Один з найбільш міцних алкогольних напоїв. Навколо ідеї абсенту склалася особлива міфологія. У самого цього слова є якийсь дивний відгомін. Так і здається, що це не алкогольний напій, а щось подібне амаранту, нев'янучого квітки, що символізує безсмертя, або непентеса - заспокійливого зілля, яке роблять з хижих рослин.

                          

                                          

1.Що таке абсент?

 Абсент - це міцний алкогольний напій , що містить зазвичай 70 % алкоголю. Найважливіший компонент абсенту це полин гіркий , в ефірних маслах якого міститься велика кількість туйона . Саме туйон є головним елементом , завдяки якому абсент славиться своїм ефектом. Інші компоненти абсенту : римська полин , аніс , фенхель , аїр , м'ята , меліса , лакриця , дягель і деякі інші трави.Абсент може бути прозорим , жовтим , коричневим , чорним і навіть корисним, але частіше абсент має смарагдово -зелений колір. Абсент каламутніє від додавання води. Це відбувається через те , що розбавлений спирт не в змозі утримувати ефірні масла полину , а також інших трав , і масла випадають з нього.

2. Історія абсенту

Стародавній світ

Історія абсенту починається, ще з використання його в цілях лікування древніми єгиптянами. Пізніше Піфагор і Гіппократ, Гален і Пліній радили вживати його як ліки. Правда, тоді полиновий напій мало нагадував сучасний абсент, але був все ж полиновою настоянкою.

Епоха Відродження

В епоху Відродження пили абсентит або вино з полину, яке виготовляли,вимочуючи листя полину у вині, не давая йому бродити.

1792

Доктор П'єр Ордіньер записав рецепт абсенту , і офіційно став першовідкривачем властивостей полинового напою. Абсент був винайдений Ордіньером , як універсальний засіб . Його використовували , як панацею від усіх хвороб. Тому в ті часи абсент отримав назву " La Fee Verte " або " Зелена Фея" ,ця назва закріпилася за абсентом досі . Artemisia Absinthium використовувалася в медицині. З її допомогою порушували млявий апетит і стимулювали травлення. Абсент додавали у вино щоб зробити його більш п'янким . У той час назва абсенту " Зелена Фея" асоціювалося з чарами ,

                                                     

міфологією і соблазнением жінок. Це працювало на популярність концентрату виробленого Ордіньером , і підвищувало популярність абсенту .

1797

Родич Ордіньера, Генрі-Луї Перно відкрив перший завод з виробництва абсенту в Швейцарії. У тому ж році Генрі-Луї Перно відкрив найбільшу фабрику з виробництва абсенту в Понтарльє, Франція. Вироблений ним напій почав продаватися по всьому світу. Пізніше Генрі-Луї Перно помер. Його фабрика продовжувала працювати до тих пір поки в фабрику Перно не вдарила блискавка. Пожежа, викликана ударом блискавки, тривала чотири дні.

1905-1908

Сталася трагедія,яка  потрапила в заголовки всіх європейських газет. Фермер Джин Ланфрен вживши велику кількість абсенту та інших лікарів, розстріляв свою сім'ю.

У серпні 1905 року у передовиці європейських газет прокотилася звістка про одну мерзенну трагедію. Тридцятирічний Жан Ланфре , швейцарський селянин французького походження , випив дві склянки абсенту , дістав із шафи стару армійську гвинтівку і вистрілив у голову своїй вагітній дружині.  

  Коли на шум до кімнати увійшла його чотирирічна дочка Роз , він застрелив                                                                                           

її. Потім він пішов у сусідню кімнату і вбив свою другу дворічну дочку Бланш , яка лежала в дитячому ліжечку . Після цього він спробував застрелитися , але невдало і , похитуючись , вийшов у двір , де впав і заснув , стискаючи в руках мертве тіло Бланш .На наступний ранок , вже при поліцейських , Ланфре показав тіла його дружини і дітей. Їх поклали ( якийсь жахливий і мальовничий штрих в дусі Діккенса !) В три труни , один одного менше . Повинно бути , це було протверезне видовище.Суспільна реакція на справу Ланфре була надзвичайно бурхливим , причому зосередилася вона на одній-єдиній деталі. Обурювало не те , що Ланфре був гірким п'яницею і перед вбивствами випив не тільки дві склянки абсенту до роботи (тобто задовго до трагедії) , але ще й по чарці м'ятного лікеру та коньяку , шість склянок вина за обідом , склянку вина перед відходом з роботи , чашку кави з бренді , літр вина вже вдома і ще один кави з коньяком. Все це не мало значення , як і те , що він взагалі випивав в день до п'яти літрів вина. Кожен знав , що винен саме абсент. Через кілька тижнів жителі навколишніх міст і сіл подали владі петицію. 82450 осіб вимагали заборонити абсент у Швейцарії; на наступний рік так і зробили. Ніякий інший напій , навіть джин в Лондоні часів Хогарта , не мав такої поганої слави .

1915

Палата депутатів у Франції проголосувала за заборону абсенту. Абсент офіційно заборонений у Франції.

1981

Після відповідної директиви Євросоюзу абсент легалізований у країнах Європи.

2004

Парламент Швейцарії проголосував за легалізацію абсенту . 142 голосами проти 13 , швейцарські парламентарі скасували прийнятий 96 років тому заборону на виготовлення і продаж вельми популярного на початку                                                               минулого століття напою. Зараз виробники абсенту зобов'язані дотримуватися обмеження, введені ЄС. А це означає , що кількість туйона в "зеленій феї " не повинно перевищувати 10 mg / kg .24 липня суд Амстердама визнав недіючим голландський закон від 1909 р., що забороняє абсент , взявши до уваги , що в Нідерландах і в ЄС вже давно діють нові закони, що регулюють продаж і вживання спиртних напоїв.Суд постановив , що продавати можна тільки абсент , вміст у якому туйону не вище встановлених в Євросоюзі норм .

3. Абсент і Мистецтво

Коли людина каже, що любить горілку, його починають вважати алкоголіком, коли людина каже, що любить абсент - його починають вважати творчою особистістю.

Живопис і образотворче мистецтво.

Піддаючись впливу моди , художники кінця XIX - початку XX століть малювали картини , на яких зображена людина з відсутнім оглядом ,яка п’є абсент. Найчастіше ці роботи трактують негативний чи руйнівний вплив абсенту на людину.

5 найвідоміших картин, присвячених абсенту:

1."Натюрморт з абсентом"

У 1887 році геній і абсентіст Тулуз-Лотрек створив портрет іншого генія і не менш відомого шанувальника напою Зеленої Феї Ван Гога. У цьому ж році сам Вінсент Ван Гог увічнив на полотні графин з

водою і келих з зеленувато-жовтою рідиною, яка давала творцеві незвичайне бачення світу в жовтому кольорі, жахала галюцинаціями. Абсент руйнував свідомість Ван Гога, але чим більше він відчував себе розбитим і хворим, тим більше, він ставав художником.

                                                       

2. "Любитель абсенту"

За оспівування образу морального падіння людини Едуарда Мане лаяли все - від Кутюра до Бодлера. Картину "Любитель абсенту" не сприйняли так, як чекав того художник.

3. "Любителька абсенту"

У Пікассо далеко не одна картина присвячена абсенту. У червні 1901 геній продемонстрував на суд цінителям прекрасного свою "Любительку абсенту". На відміну від полотен інших художників, які знали толк в абсенте, у Пікассо дама п'є полиновий напій з цукром, а не просто розбавляючи його водою.Восени 1901 Пабло Пікассо продовжує Абсентна тему і створює іншу "Любительку абсенту" (друга назва картини "Аперитив"). Ця картина зберігається в Ермітажі.

4. "Абсент"

Келих з абсентом - перед актрисою, зіркою кабаре Еллен Андре. Келих із засобом від похмілля - перед художником Марселеном Дебутеном. Картина Дега викликала шквал негативних відгуків, сучасники великого художника побачили в полотні вульгарність і аморальність. Зараз картина перебуває у Музеї Орсе в Парижі.

5. "П'ючий абсент"

Чеський модерніст захопився абсентом в Парижі. Найвідоміше своє полотно "П'ючий абсент" Олива створив у 1901 році. У наші дні картину з мило спілкуються паном і Зеленої Феєю можна побачити в Празі, в кафе "Slavia"

                                                       

Література

Відомим любителем абсенту в середовищі письменників був Ернест Хемінгуей . У період життя на Кубі і роботою над своїм твором «Старий і море» , він замовляв абсент з сусідньої Флориди і готував його способом , який став класичним , - за допомогою спеціального фонтанчика , що пускає воду тонким струменем для розбавлення абсенту .

У книзі «Муза , Томім спрагою » , детально досліджує американський літературний алкоголізм , автор , Том Дардіс , говорив , що в ряду алкогольних напоїв абсент вважається межею , « далі нікуди» .

У 1913 році в Парижі Чарльз Фолі поставив п'єсу під назвою «Абсент ».

Величезне і неоціненне значення абсент має для розвитку

французької символістської поезії. Такі стовпи цього напрямку , як , Поль Верлен , Артюр Рембо були багато в чому натхненні цим напоєм , який Верлен у своїй « Сповіді» 1895 називав «зеленої відьмою » і вимагав накласти заборону на цей « джерело безумства і злочинів , ідіотизму і ганьби» . Настільки категоричне ставлення до абсенту виробилося у нього через характерною для Верлена манери пиття « ввечері і вночі» , як він сам це називав. Через свою пристрасті до напою він , будучи чуйною людиною , тим не менш, нападав на свою дружину і навіть намагався її підпалити , стріляв з револьвера в свого друга Рембо і з ножем в руках вимагав гроші у старенької матері (його посадили на два місяці , хоча в суді його мати вимагала виправдання , тому що насправді , як вона сама запевняла , « в душі він - хороший хлопчик »).                                  

У 1930 році в США Кулсон Кернахан написав коротке оповідання « Two Absinthe - Minded Beggars ». Трагічні лякають образи , які він малює передають ставлення американців до абсенту . Двоє жебраків вирішили зайнятися письменницькою діяльністю і, оскільки їм « доведеться зобразити людини , пристрастившегося до абсенту » , вони вирішили випробувати цей напій на собі. Уявлення про « порочності » абсенту в розумі американського обивателя передають ці рядки - « Таємничість , з якою більш густа рідина звивалася , згорталася в кільця і ​​спіралі навколо рідшою , викликала в моєму розумі образ пітона , обвивають навколо своєї жертви».

У книзі «Інтерв'ю з вампіром » (1976 р.) Енн Райс згадує абсент , підкреслюючи його згубність для здоров'я. Випивши кров , « заражену » екстрактом гіркого полину , вампір Лестат відчуває гостре отруєння , що загрожує його життю .                                                

Кінематограф .

Перша згадка абсенту в кіно відбулося у французькій короткометражці 1899 « La Bonne Absinthe ». Цікаво , що ця стрічка була поставлена ​​першою в світі жінкою - кінорежисером Еліс Гай.

7 січня 1913 в США вийшов перший повнометражний німий фільм «Абсент ».

У сучасному кіно , найчастіше , абсент фігурує як прагнення автора підкреслити химерність , естетство або декадентські мотиви , у фільмах жахів - як елемент близький і зрозумілий готичної суб- культурі.

У « Дракулу » Брема Стокера (1992 р.) Френсіса Копполи головний герой (у виконанні Гері Олдмена ) спокушає героїню Вайнони Райдер за приготуванням келиха абсенту . В одному з епізодів постмодерністського бойовика « Ван Хелсінг » (2004 р.) ,

головні герої , гріючись, п'ють абсент нерозведеним . У фільмі « Повне затемнення » (1995 р.) Агнешки Холланд спивається Поль Верлен (Девід Тьюліс ) вживає абсент. У фільмі братів Хьюз «З пекла » (2001 р.) , головний герой - інспектор Фред Ебберлайн ( Джонні Депп) , під впливом абсенту , бачить нових жертв Джека Різника . У фільмі « Євротур » (2004 р.) один з головних героїв вживає абсент в барі , після чого бачить галюцинації , а саме невеликого літаючого зеленого світиться людини.

4.Деякі марки абсенту:

1.«Pere Kermann's Absinthe» (60% спирту), Франція, але в східноєвропейському стилі

2. «Trenet» (60% спирту), Франція, але в східноєвропейському стилі

3.«Hapsburg» (72, 5% спирту), Болгарія

4. «Prague» (60% спирту), Чехія

5.«Hill's» (70% спирту), Чехія

6.«Sebor» (55% спирту), Чехія

7. «King of Spirits» (70% спирту), Чехія

8. «Mari Mayans» (70% спирту), Іспанія

9. «La Fee» ​​(68% спирту), Франція

5.Побічні ефекти

Туйон , що міститься в полину , отруйний у великих кількостях. Доктор Мотет виявив , що абсент викликає напади у собак. Інший вчений вивчав дію абсенту в 1874 році , доктор Магнан порівнював дію абсенту і алкоголю. Він з'ясував , що абсент викликає епілептичні судоми у людей.

Маргарет Бьюррі , історик , писала в Maryland Medical Journal в 1994 році , туйон викликає галюцинації , конвульсії , і постійне порушення нервової

системи. Чарльз Перрі описує свій досвід вживання абсенту в своїй останній статті в Los Angeles Times. Він пише , " питво абсенту порівнянно з вживанням наркотиків ... ритуал підготовки абсента нагадує введення героїну внутрішньовенно " .

Чи справді те, що абсент - це наркотик. Так і ні. Все залежить від кількості випитого абсенту, та вмісту в ньому туйону.

Пити чи не пити абсент вирішуйте самі. Реакція на великі дози туйону може бути сама різна. Кому то абсент у великій кількості приносить чудові враження, і змушує здійснювати немислимі вчинки. Але є такі, хто відчуває після абсенту кошмарні галюцинації і фізичний біль.

Попередження :

- До Туйона може сформуватися звичка , як і до алкоголю. Те ж відноситься до полину і абсенту .

Не давайте пити абсент і ліки з полину вагітним , або планують вагітність , жінкам .  

- Не рекомендується пити абсент і ліки з полину матерям , які годують груддю.

- Не можна лікувати немовлят , принаймні до 2 -х років , препаратами з полину .

Несприятливі реакції , побічні ефекти , і симптоми , викликані надмірними дозами абсенту :

- Безсоння , нічні кошмари , нудота.

- Судоми - негайно звернутися за допомогою.

- Заціпеніння - негайно звернутися за допомогою.

- Тремор або тремтіння - припинити прийом і звернутися до лікаря , коли це зручно.                                                       

- Депресія .

- Психоз .

                                                       

Висновок

Зрозуміло, якщо заглибитись в історію, що цей напій викликав захоплення та жах. Вчинки, які робили люди під дією абсенту вражають. Було багато тих,хто  возвеличував, виправдовув та зневажав цей напій. Абсент також наклав не малій відбиток на історію розвитку мистецтва. Великі митці творили під дією цього напою. Проте не тільки на мистецтво впливалаЗелена фея, а й на здоровя людини також. В великих дозах він дійсно несе наркотичний вплив на організм та свідомість людини, тому зловживати ним не варто.

Література:

1.Гусєв І.Е. Коньяк, віски, текіла, абсент/- Харвей, 2008. – 320 с.

2.Бейкер, Філ. Абсент/ Перекл. з англ. - Новое литературное обозрение, 2002. – 288 с.

3.Історія абсенту[Електронний ресурс] // Абсент Клуб.- Режим доступу:http://www.absintheclub.ru/side_effect

4.Абсент і мистецтво[Електронний ресурс] //Завітович.- Режим доступу: http://zavistovich.livejournal.com/

5.Абсен-значення[Електронний ресурс] //Еволюція.- Режим доступу: http://evolutsia.com




1. Реферат на тему- Захист сільськогосподарських тварин і рослин від ураження СПОСОБИ ЗАХИСТУ ТВАРИ
2.  Поняття конституції Конституція лат
3. Весь мир с замиранием сердца наблюдает за происходящими событиями в этой стране
4. Эту книгу можно читать как экзотический авантюрноприключенческий роман; на самом же деле это детальный авт
5. Лекция 7 Липиды и мембраны
6. ПГС3 Схема 20 числовые данные- двутавр 22 уголок неравнобокий 12
7. Сибирская академия государственной службы Л
8. Российская таможенная академия СанктПетербургский имени В
9. ЛАБОРАТОРНАЯ РАБОТА 7 Исследование параллельного колебательного контура резонанс токов Краткое содер
10. Вариант выводов и предложений из оценки обстановки в случаерадиоактивного заражения
11. Однако мнение Совета не имело для короля обязательной силы текущие дела король решал в Малой курии состояв
12. Тема ’29- Инвестиционный климат в России- факторы и прогнозыСодержание Введение 31
13. І Викладач- ас
14. Аудиторская проверка расчетов с персоналом по оплате труда
15. разработка технического задания ТЗ НИР;2 выбор направления исследования;3 теоретические и эксперименталь
16.  Перевод с французского Дягилевъ Центръ
17. Шпаргалка- Язвенная болезнь желудка и двенадцатиперстной кишки
18. 91 ПЕРЕЧЕНЬ ПРЕДЕЛЬНО ДОПУСТИМЫХ КОНЦЕНТРАЦИЙ ПДК
19. Социальные услуги и бизнес Кафедра Политологии и права СИЛЛАБУС УЧЕБНАЯ ПРОГРАММА ДИСЦИПЛИНЫ
20. ГОРОД ТВОРЧЕСТВА 30 ноября ' 1 декабря 2013 г