Поможем написать учебную работу
Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.
Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.
Не знаючи броду, не лізь у воду…”
(Правила поведінки на водоймах)
Найбільш приємний і корисний відпочинок влітку відпочинок на воді. Однак, перебуваючи на водних обєктах, завжди треба памятати про безпеку.
Першою умовою безпечного відпочинку на воді є вміння плавати. Дитина, яка добре плаває, почуває себе на воді спокійно, упевнено, у випадку необхідності може надати допомогу товаришу, який потрапив в біду.
Проте, навіть той, хто добре плаває, повинен постійно бути обережним, дисциплінованим і суворо дотримуватись правил поведінки на воді. Знання та виконання правил поведінки на воді є запорукою безпеки життя, а також отримання задоволення від відпочинку.
Загальні правила поведінки на воді наступні:
1. Відпочинок на воді (купання, катання на човнах) повинен бути тільки у спеціально відведених та обладнаних для цього місцях під наглядом дорослих.
2. Безпечніше відпочивати на воді у світлу частину доби.
3. Купатися дозволяється в спокійну безвітряну погоду при швидкості вітру до 10м/сек, температурі води не нижче +18°С, повітря не нижче +24°С.
4. Перед купанням рекомендується пройти огляд лікаря.
5. Після прийняття їжі купатися можна не раніше, ніж через 1,5-2 години.
6. Заходити у воду необхідно повільно, дозволяючи тілу адаптуватися до зміни температури повітря та води.
7. У воді варто знаходитись не більше 15 хвилин.
8. Після купання не рекомендується приймати сонячні ванни, краще відпочити в тіні.
9. Забороняється купатися поодинці біля крутих, стрімчастих і зарослих густою рослинністю берегів.
10. Перед тим, як стрибати у воду, переконайся в безпеці дна і достатній глибині водоймища. Пірнати можна лише там, де є для цього достатня глибина, прозора вода, рівне дно.
11. Під час купання не роби зайвих рухів, не порушуй ритму дихання, не перевтомлюй себе. Якщо не вмієш плавати не слід заходити у воду глибше, ніж по пояс.
У спекотний літній день дуже хочеться зануритись у прохолоду лісу. Проте подорожі до лісу мають проходити лише у супроводі та під наглядом дорослих. Аби уникнути загрози на природі, маленькому мандрівнику слід знати наступне:
1. Зберігай спокій та уникай паніки.
2. Негайно зупинись і присядь. Не роби більше жодного кроку, не подумавши.
3. Пригадай останню прикмету на знайомій частині шляху і постарайся простежити до неї дорогу.
4. Запамятай! Ти не будеш покараний за те, що заблукав. Тому в жодному разі не слід ховатися від шукачів.
5. Бережи та економно використовуй воду. Вона більш важлива для виживання, ніж їжа.
6. Необхідно вибрати велике дерево (або якийсь інший обєкт) біля примітного місця і знаходитися там.
7. Якщо тебе лякають якісь шуми кричи! Якщо це звірі, вони злякаються та підуть геть. Це також допоможе швидше знайти тебе.
Обережно ПОЖЕЖА!
Щорічно внаслідок пожеж гине та страждає значна кількість людей. Пожежу легше попередити, ніж її загасити. Щоб уникнути пожеж вдома, тобі слід дотримуватись легких правил:
електроприладами.
Якщо ж пожежа виникла - рахунок часу йде на секунди. Терміново зателефонуй «101» та повідом адресу.
Не панікуй та скоріше намагайся загасити полум′я із використанням вологої ковдри, води. Якщо полум′я не згасає, а у кімнаті багато диму:
1. Повзи під хмарою диму до дверей, але не відчиняй їх відразу.
2. Обережно доторкнись до дверей тильною стороною долоні, якщо двері не гарячі, то обережно відчини їх та швидко виходь, а якщо двері гарячі не відчиняй їх, дим та полумя не дозволять тобі вийти.
3. Щільно закрий двері, а всі щілини і отвори заткни будь-якою тканиною, щоб уникнути подальшого проникнення диму та повертайся поповзом у глибину приміщення і приймай заходи до порятунку.
4. Присядь, глибоко вдихни повітря, розкрий вікно, висунься та кричи “Допоможіть, пожежа!”, а якщо ти не в змозі відкрити вікно розбий віконне скло твердим предметом та зверни увагу людей, які можуть викликати пожежну команду чи допомогти.
5. Якщо ти вибрався через двері, зачини їх і поповзом пересувайся до виходу із приміщення (обовязково зачини за собою всі двері).
6. Якщо ти знаходишся у висотному будинку, не біжи вниз крізь вогнище, а користуйся можливістю врятуватися на даху будівлі, використовуй пожежну драбину. Під час пожежі заборонено користуватися ліфтами.
Обережно ГАЗ!
Якщо почув запах газу телефонуй 104.
ЖОВТНЕВА РАЙОННА У МІСТІ ДНІПРОПЕТРОВСЬКУ РАДА
УПРАВЛІННЯ-СЛУЖБА У СПРАВАХ ДІТЕЙ
готуємось до літніх канікул
Дніпропетровськ
2011
ПРАВИЛА
маленького пішохода
Влітку збільшується кількість дітей на вулицях. І, як свідчить статистика, збільшується кількість травм, отриманих дітьми на дорогах.
Щоб уникнути небезпечної ситуації, тобі, маленький пішохід, слід пам′ятати наступні нескладні речі:
Куди слід звертатись в разі небезпеки:
101 пожежна служба
102 міліція
103 швидка допомога
104 служба газу
Телефон довіри
749-68-06
Будь уважним
На вулиці не йди за дорослими незнайомими людьми.
Коли ти вдома сам, без дозволу батьків не відкривай дверей незнайомим людям.
Не кажи що ти сам вдома. В разі наполегливості «непрошених гостей» телефонуй батькам, сусідам, до міліції номер 102
Памятай! Якщо не можеш вирішити проблему самотужки, звернись до дорослого, який поруч та якому довіряєш, або до управління-служби у справах дітей т. 46-70-84