У вас вопросы?
У нас ответы:) SamZan.net

Що являє собою термопара Термопа~ра чутливий елемент термоелектричного перетворювача у вигляді двох

Работа добавлена на сайт samzan.net: 2016-03-13

Поможем написать учебную работу

Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.

Предоплата всего

от 25%

Подписываем

договор

Выберите тип работы:

Скидка 25% при заказе до 2.2.2025


1) Що являє собою термопара?

Термопа́ра — чутливий елемент термоелектричного перетворювача у вигляді двох ізольованих провідників з різнорідних матеріалів, з'єднаних на одному кінці, принцип дії якого ґрунтується на використанні термоелектричного ефекту для вимірювання температури

2) Область застосування термопари.

Використовується у устаткуванні для вимірювання температури, а також для прямого перетворення енергії тепла в електричну енергію у тих випадках, коли доцільно уникнути рухомих деталей (наприклад, у космосі). Поглинання тепла при проходженні електричного струму через контакт використовується в холодильниках тощо.

3) на чому базується принцип дії термопари?

Принцип дії термопари базується на термоелектричних явищах. Термопара складається з двох провідників, сполучених кінцями так, що вони утворюють два контакти. Контакти поміщають в середовища з різною температурою. Принцип дії термопари заснований на ефекті Зеєбека, інакше термо-ЕРС. Коли кінці провідника піддати різним температурам, між ними виникає різниця потенціалів, пропорційна різниці температур, коефіцієнт пропорційності називають коефіцієнт термо-ЕРС.

4) Яким чином проводять виміри за допомогою термопари?

Термопара складається з двох провідників, сполучених кінцями так, що вони утворюють два контакти. Контакти поміщають в середовища з різною температурою. Коли кінці провідника піддати різним температурам, між ними виникає різниця потенціалів, пропорційна різниці температур, коефіцієнт пропорційності називають коефіцієнт термо-ЕРС. Термо-ЕРС пропорційна різниці температур спаю Т1 і Т2

Оскільки середня енергія електронів залежить від природи провідника і по-різному зростає з температурою, за тієї ж різниці температур термо-ЕДС на кінцівках різних провідників будуть відрізнятися

 

5) що виникає в термопарі між нагрітим і холодним кінцями?

Електрорушійна сила, що виникає в термопарі, між нагрітим і холодним кінцем, може використовуватися як джерело живлення.( ответ електрорушійна сила)

6) яким приладом вимірюють підвищення температури електричної ізоляції? До чого може призвести її пошкодження?

Это вопрос не четко по термопаре, а вообще в принципе по электрический приборам

Підвищення температури електричної ізоляції, крім ізоляції обмоток, визначають на поверхні ізоляції в місцях, де пошкодження може призвести до:

— короткого замикання;

— контакту між піднапруговими частинами і доступними металевими частинами;

— утворення струмовідного містка на ізоляції;

— зменшення повітряних проміжків чи довжин шляхів спливу

8) Яким засобом енергію тепла перетворюють на електричну енергію?

Помістивши спай з металів з відмінними коефіцієнтами термо-ЕРС в середовище з температурою , ми отримаємо напругу між протилежними контактами, що піддані іншій температурі , яка буде пропорційна різниці температур Т1 і Т2.

9) Конструктивні особливості термопари?

Термопара являє собою металічний провід з особливих сплавів, дві жили якого спаяні між собою, і спай розміщений в контрольовану зону печі.[2] Вільні кінці проводу виведені за межі нагрівальної зони та з'єднані з приладом, що показує перетворений сигнал одержаний від спаю термопари. Термопара, що перебуває в печі, захована у вогнестійкий чохол, що захищає її від агресивного середовища печі

10) Чи можливе використання термопари у космосі? Обгрунтуйте

Електрорушійна сила, що виникає в термопарі, між нагрітим і холодним кінцем, може використовуватися як джерело живлення. Ефективність такого джерела невисока, але в певних умовах, наприклад, в космосі, далеко від Сонця, таке джерело незамінне, зважаючи на відсутність рухомих частин. Для нагрівання гарячого кінця термопари в космічних апаратах використовують тепло від радіоактивного розпаду.




1. . Понятие и особенности договора строительного подряда
2. Лабораторная работа I II III 1 1
3. ти государств между Балтикой и Адриатикой Албания Болгария Босния и Герцеговина Венгрия Македония Польш
4. Химическая связь Типы взаимодействия молекул
5. технический персонал занятый проектированием монтажом и эксплуатацией установок электрического освещен
6. чистого времени
7. Изготовление и установка металлопластиковых окон
8. Древнерусская теория богослужебного пения
9. 2 Римская семья Римская семья по мере ослабления родовых связей усиливалась и в течение столетий прод
10. Воздействие государства на механизм ценообразования