У вас вопросы?
У нас ответы:) SamZan.net

Що являє собою термопара Термопа~ра чутливий елемент термоелектричного перетворювача у вигляді двох

Работа добавлена на сайт samzan.net: 2016-03-13

Поможем написать учебную работу

Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.

Предоплата всего

от 25%

Подписываем

договор

Выберите тип работы:

Скидка 25% при заказе до 28.4.2025


1) Що являє собою термопара?

Термопа́ра — чутливий елемент термоелектричного перетворювача у вигляді двох ізольованих провідників з різнорідних матеріалів, з'єднаних на одному кінці, принцип дії якого ґрунтується на використанні термоелектричного ефекту для вимірювання температури

2) Область застосування термопари.

Використовується у устаткуванні для вимірювання температури, а також для прямого перетворення енергії тепла в електричну енергію у тих випадках, коли доцільно уникнути рухомих деталей (наприклад, у космосі). Поглинання тепла при проходженні електричного струму через контакт використовується в холодильниках тощо.

3) на чому базується принцип дії термопари?

Принцип дії термопари базується на термоелектричних явищах. Термопара складається з двох провідників, сполучених кінцями так, що вони утворюють два контакти. Контакти поміщають в середовища з різною температурою. Принцип дії термопари заснований на ефекті Зеєбека, інакше термо-ЕРС. Коли кінці провідника піддати різним температурам, між ними виникає різниця потенціалів, пропорційна різниці температур, коефіцієнт пропорційності називають коефіцієнт термо-ЕРС.

4) Яким чином проводять виміри за допомогою термопари?

Термопара складається з двох провідників, сполучених кінцями так, що вони утворюють два контакти. Контакти поміщають в середовища з різною температурою. Коли кінці провідника піддати різним температурам, між ними виникає різниця потенціалів, пропорційна різниці температур, коефіцієнт пропорційності називають коефіцієнт термо-ЕРС. Термо-ЕРС пропорційна різниці температур спаю Т1 і Т2

Оскільки середня енергія електронів залежить від природи провідника і по-різному зростає з температурою, за тієї ж різниці температур термо-ЕДС на кінцівках різних провідників будуть відрізнятися

 

5) що виникає в термопарі між нагрітим і холодним кінцями?

Електрорушійна сила, що виникає в термопарі, між нагрітим і холодним кінцем, може використовуватися як джерело живлення.( ответ електрорушійна сила)

6) яким приладом вимірюють підвищення температури електричної ізоляції? До чого може призвести її пошкодження?

Это вопрос не четко по термопаре, а вообще в принципе по электрический приборам

Підвищення температури електричної ізоляції, крім ізоляції обмоток, визначають на поверхні ізоляції в місцях, де пошкодження може призвести до:

— короткого замикання;

— контакту між піднапруговими частинами і доступними металевими частинами;

— утворення струмовідного містка на ізоляції;

— зменшення повітряних проміжків чи довжин шляхів спливу

8) Яким засобом енергію тепла перетворюють на електричну енергію?

Помістивши спай з металів з відмінними коефіцієнтами термо-ЕРС в середовище з температурою , ми отримаємо напругу між протилежними контактами, що піддані іншій температурі , яка буде пропорційна різниці температур Т1 і Т2.

9) Конструктивні особливості термопари?

Термопара являє собою металічний провід з особливих сплавів, дві жили якого спаяні між собою, і спай розміщений в контрольовану зону печі.[2] Вільні кінці проводу виведені за межі нагрівальної зони та з'єднані з приладом, що показує перетворений сигнал одержаний від спаю термопари. Термопара, що перебуває в печі, захована у вогнестійкий чохол, що захищає її від агресивного середовища печі

10) Чи можливе використання термопари у космосі? Обгрунтуйте

Електрорушійна сила, що виникає в термопарі, між нагрітим і холодним кінцем, може використовуватися як джерело живлення. Ефективність такого джерела невисока, але в певних умовах, наприклад, в космосі, далеко від Сонця, таке джерело незамінне, зважаючи на відсутність рухомих частин. Для нагрівання гарячого кінця термопари в космічних апаратах використовують тепло від радіоактивного розпаду.




1. Смысл бытия
2. I СубботаЗвук будильника разбудил Сашу
3. Лабораторная работа 4 Исследование передачи данных по последовательному каналу Це
4. Юность Большой Волги Направление- Науки об обществе Секция- 38
5. Тема 1- Сущность финансов
6. Phse wstes emissions come primrily from the zinc rosting process nd consist primrily of sulfur dioxide emissions
7. Страхование банковских рисков
8. Практикум предназначен для студентов учетнофинансового факультета университета по специальности 080107
9. От крещения русского народа до нашествия монголов и усиления северо-восточной Руси
10. Задание 1 Да является