Поможем написать учебную работу
Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.
Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.
Тема 6 Міжнародний кредит
6.1Міжнародний ринок позичкових капіталів.
6.2 Економічне значення та принципи міжнародного кредиту.
6.3 Функції міжнародного кредиту.
6.4 Основні види міжнародного кредиту.
Реферат Єврокредити
6.1 Міжнародний ринок позичкових капіталів
Міжнародний ринок позичковий капітал це сукупність попиту і пропозиції позичальників із різних країн на позичковий капітал.
За своїм функціональним призначенням він акумулює і перерозподіляє фінансові ресурси за допомогою посередників у всесвітньому масштабі.
Економічний зміст операції на міжнародному ринку ПК розкривається на міжнародному грошовому ринку (гроші функціонують в якості міжнародного купівельного і платіжного засобу) і міжнародному ринку капіталу (тобто позичковий капітал виступає в якості самозрозтаючої вартості).
Операції на світовому ринку капіталів за своїм характером поділяють на комерційні ті, що повязані із зовнішньою торгівлею, та фінансові (вивіз капіталу, погашення заборгованості та ін.)
Міжнародний ринок позичкового капіталу має інституціональну основу, тобто представлений рядом транснаціональних банків, міжнародних фінансових компаній, міжнародних кредитних союзів і фондових бірж.
Основні фінансові центри розташовані:
Умови створення і функціонування міжнародних фінансових центрів:
6.2 Економічне значення та принципи міжнародного кредиту
Міжнародний кредит це економічні відносини, які виникають між кредиторами і позичальниками різних країн з приводу надання, використання та погашення позики. Кредитні відносини складаються на принципах:
Субєктами міжнародного кредиту виступають: держава та державні установи (міністерства), приватні фірми, комерційні банки, кредитні організації, страхові компанії, транснаціональні компанії, група держав, а також регіональні міжнародні банки розвитку, міжнародні фінансові інститути.
Фактори поширення кредитних відносин у міжнародній сфері:
6.3 Функції міжнародного кредиту
Функції міжнародного кредиту:
У розвитку світового господарства міжнародний кредит відіграє важливу роль, сприяючи розвитку продуктивних сил та розширенню масштабів торгівлі. Водночас він може призводити і до негативних наслідків, надмірне залучення міжнародних кредитів та їх неефективне використання підриває платоспроможність позичальників внаслідок сплати величезних відсотків за кредит. Зовнішня заборгованість для багатьох країн стала причиною призупинення їх економічного зростання.
6.4 Основні види міжнародного кредиту
Різноманітність форм та видів міжнародного кредиту в найбільш загальних рисах можна класифікувати за кількома головними ознаками, які характеризують окремі сторони кредитних відносин.
Форми міжнародного кредиту:
І. За цільовим призначенням:
1. Звязані кредити надаються на конкретні цілі, обумовлені в кредитній угоді. Вони можуть бути:
2. Фінансові кредити це кредити, які не мають цільового призначення і можуть використовуватися позичальниками на будь-які цілі.
ІІ. За джерелами:
ІІІ. За формою кредитування:
ІV. За формою забезпечення:
VII. За формою надання розрізняють:
VIIІ.За кредиторами:
По суті, міжнародні кредити, які надаються у валюті, це форма трансформації комерційного кредиту у банківський, внаслідок якої експортер отримує ряд переваг. Насамперед, прискорюється одержання ним коштів за товар, що експортовано, а значить і обіг всього капіталу. Експортер звільняється від ризику неплатежу та валютного ризику, а також ризику, повязаного з коливанням ставок відсотків. Спрощується баланс підприємства за рахунок часткового звільнення від дебіторської заборгованості.
Єврокредити кредити, що надаються у валюті, яка є іноземною для банку - євровалюті, єврокредити видаються на євроринку. Цей ринок вільний від національної системи державного регулювання, його особливістю є пільговий (реєстраційний, податковий, валютний) режим для банківських операцій.
Єврокредити, як правило, надаються на умовах “рол овер” (роловерний кредит) на строк 5-10 років. Весь договірний строк ділиться на періоди по 3-6 місяців, а тверда відсоткова ставка встановлюється лише для першого періоду. Для кожного наступного вона коректується з врахуванням зміни цін та валютних курсів на міжнародному грошову ринку. До основних форм роловерного кредиту відносять: роловерні європозики, відновлювані роловерні кредити та роловер-стенд-бай єврокредити (роловерний кредит підтримки).
В міжнародному кредитуванні широко застосовуються синдиковані кредити, які надаються декількома банками одному позичальнику. Створення синдикату банків дозволяє обєднати ресурси його учасників для проведення великих кредитних операцій. Обсяги синдикованого кредиту, як правило, сягають декількох мільярдів доларів, а строки досить тривалі в середньому 7-10 років. Такі умови кредитування дозволяють з одного боку, зібрати таку суму кредиту, яка не під силу одному банку, а з іншого - розподілити кредитний ризик між всіма його учасниками пропорційно їхньої частки в сумі кредиту.