Будь умным!


У вас вопросы?
У нас ответы:) SamZan.net

КОТИКИ Мета Виховувати наполегливість витримку бажання виконувати рухові дії правильно та гарно ді

Работа добавлена на сайт samzan.net:


ХМЕЛЬНИЦЬКА ГУМАНІТАРНО-ПЕДАГОГІЧНА АКАДЕМІЯ

ФІЗКУЛЬТУРНІ ЗАНЯТТЯ

                                                                                            Виконала

студентка ЗДО-52

                                                                                             Вовк Я. С.

2013нр

Молодший дошкільний вік

«КОТИКИ»

 

Мета: Виховувати наполегливість, витримку, бажання виконувати рухові дії правильно та гарно, діставати від цього задоволення. Викликати інтерес до фізичних вправ, рухливих ігор.Сприяти руховій активності, самостійності та творчості в процесі організації рухової діяльності. Сприяти встановленню дружніх взаємин з однолітками, виявленню чуйності, товариськість, уважність, доброзичливості та взаємодопомоги.

Вдосконалювати вміння та навички, свідомо регулювати поведінку, узгоджувати власні дії з дітьми інших, домагатись високої якості виконання, радіти спільним досягненням.

Розширювати елементарні уявлення про будову людського тіла. Збагачувати руховий досвід кожної дитини, орієнтуючись на її індивідуальні особливості та можливості.Розвивати навички бігу у р/г «Пташенята й кіт», виховувати інтерес до занять

Вчити стрибати на обох ногах з просуваючись уперед (3 м), вдосконалювати уміння повзати на четвереньках в упорі на коліна та кисті рук; фізкультурою.

Матеріал і маска кота.

Хід заняття

І. Вступна частина 

Шикування у «паровозик»,

  1.  Ходьба на носочках, на п'ятках (15с)
  2.  Ходьба з високо піднімаючи коліна (20с)
  3.  Біг (25с)
  4.  Ходьба великими і малими кроками (20с| Утворення кола.

Комплекс ЗРВ:

  1.  Котики прокидаються. (Повороти голови вліво, вправо, вверх, вниз.)
  2.  Так, дітки, поставили ніжки на ширині плечей, руки на пояс. Далі повертаємо голівку спочатку до віконечка, потім до дверей. Далі подивилися вверх і на свої пальчики. А зараз давайте разом зі мною. Вправу почали. (вихователь контролює правильність виконання вправи, використовує вказівки. )Після виконання вправи, говорить, що вправа закінчилася.

Дозування 3-4р.

  1.  Котики вітаються з сонечком

(Піднімання рук вгору)

А зараз, поставимо ніжки разом і тягнемося до сонечка. Ось так {показую). А зараз давайте разом зі мною.

Ось так, молодці. Тягнемось до сонечка,стаємо на носочки. Дуже добре.

Досить. Опускаємо ручки.

Дозування 5-6р.

  1.  Відганяємо комарика.

(Розмахи рук по сторонам.)

А зараз ставимо ніжки на ширині плечей, ось так, як я. і махаємо нашими ручками. (показую)

Ось так, всі разом,.

Молодці дітки.

А тепер опустили ручки.

Дозування 6-7р.

  1.  Котики присідають

А зараз поставили ніжки разом, ручки на пояс, ось так, бачите. Далі присідаємо.

Давайте разом зі мною.

Так молодці, дуже добре.

Тепер давайте встанемо, ніжки знов постанемо разом, ручки на пояс і знову присядемо і будемо збирати зернятка.

Добре, молодці.

Дозування 3-4 рази.

 5) Котики стрибають. (Стрибки на двох ногах)

- А зараз встали рівненько, ніжки поставили разом, ось так. Ручки поставили на пояс і стрибаємо на двох ніжках, як зайчики. Ось так. Стрибаємо разом зі мною.

Високо, і ніжки тримаємо разом, як зайчики. Молодці дітки. Вправу закінчили. Дозування 5-6 раз.

II. Основна частина

Стрибки на двох ногах, просуваючись вперед (3 м) - в одну сторону залу - фронтальний спосіб; повзання на четвереньках - в іншу сторону залу - фронтальний спосіб - 2р. Р/г «Пташенята й кіт» - 2р.

ІІІ. Заключна частина

Шикування у паровозик, легкий біг,ходьба.

«ДОМАШНІ ПТАХИ»

Мета:Викликати інтерес до фізичних вправ, рухливих ігор та вправ з елементами спорту. Виховувати наполегливість, витримку, бажання виконувати рухові дії правильно та гарно, діставати від цього задоволення. Сприяти руховій активності, самостійності та творчості в процесі організації рухової діяльності. Сприяти встановленню дружніх взаємин з однолітками, виявленню чуйності, товариськість, уважність, доброзичливості. Викликати емоційний відгук на фізкультурний заняття, бажання виконувати фізичне вправи.

Удосконалювати вміння дітей підлазити під мотузку боком, ходити між предметами, розташованими врозтіч, не зачіпаючи їх. Закріплювати вміння дітей прокатувати малі кулі в прямому напрямку. Удосконалювати і уточнювати уявлення дітей про домашніх птахів, спонукати до називання їх.

Тренувати в звуконаслідуванні, в умінні змінювати тембр голосу: високий - низький, тихий - гучний.

Обладнання: лялька Оленка; іграшки: курка в гнізді, півник, гуска, качка; різнокольорові дерев'яні кульки (діаметр 5 см); маска кота; кубики, шнур для підлізання; дрібні іграшки, що зображують домашніх птахів.

Хід заняття:

І Вступна частина

Вихователь: Здравствуйте, хлопці! Сьогодні до вас у гості прийшла лялька Оленка. Вона запрошує нас до себе в гості.

Давайте встанемо один за одним і

підемо за Оленка по доріжці.

Рушили ніжки: топ-топ-топ!

Прямо по доріжці: топ-топ-топ!

(Ходьбо звичайним кроком один за одним) 10с

                                   А тепер підемо швидше:

                                   Топ-топ-топ-топ-топ-топ-топ!

Ну, крокуйте веселіше:

Топ-топ-топ-топ-топ-топ-топ!

(Ходьба з прискоренням «топа кроком»)20с

За Оленкою побігли,

Але анітрохи не втомилися!

(Біг один за одним) 25с

    Ось ми і прийшли в гості до Оленці, встаньте в коло і візьміться за руки, щоб усім було добре видно і чутно. (Діти беруться за руки)

Ми прийшли в гості до Олени, вона хоче показати нам, хто в неї живе. У неї в пташнику живуть домашні птахи. Яких домашніх пташок ви можете назвати?

(Діти перераховують домашніх птахів.)

  Зараз ми з вами пограємо в пташок.

  Вихователь: (показує дітям іграшку-курочку). Хто це?

Діти: Курочка.

Вихователь:                                  Курочка - форель

У Оленці живе,

Курочка-форель

Яєчка несе.

Діти стоять рівно, руки вздовж тулуба. Підйоми рук в сторони до рівня плечей з пружинистими присіданнями. Одночасно з цим діти промовляють: «Ко-ко-ко». (Повторити 5 рази.)

Вихователь: Як курочка розмовляє?

Діти: Ко-ко-ко.

Вихователь: (показує дітям іграшку-півника). Хто це?

Діти: Півник.

Вихователь: Поруч ходить з курочкою півник.

                        У Петі на голівоньці червоний гребінець.

Гребінчик червоний - краса!

Чути Петін голос з самого ранку.

Діти стоять, злегка розставивши ноги. Ходьба на місці з високим підніманням коліна і повтором голови вправо-вліво. Вимовляють: «Ку-ка-рі- ку».

(Повторити по три рази.)

Вихователь: Як кричить півник?

Діти: Ку-ка-рі-ку.

Вихователь: (показує дітям іграшку-качечку). Хто ще живе на пташиному дворі?

Діти: Качки.

Вихователь: Як розмовляє мама-качка?

Діти: Кря-кря-кря.

Вихователь: Мама-качечка співає,

Всіх каченят гуляти кличе.

Діти стоять прямо, злегка розставивши ноги, руки тримають на колінах. Ходьба на місці, перевалюючись з ноги на ногу. Вимовляють низьким голосом: «Кря-кря-кря».

Вихователь: А як називаються дітки качки?

Діти: Каченята.

Вихователь: Правильно, каченята. Вони теж кажуть «кря-кря-кря», тільки тоненьким голоском. Зобразіть маленьких каченят. (Діти зображують каченят.)

А каченята почули,

Відразу до мами підбігли.

Присісти, обійняти коліна, сказати «кря-кря-кря» тоненьким голосом. (Повторити б рази.)

Вихователь: Хто ж залишився у Оленки на пташиному дворі? (Показують іграшкового гусака) Хто це?

Діти: Гусак.

Вихователь: Правильно, це гусак

Він каже: «Га-га-га».

Любить плавати він у воді.

І іуляє у дворі.

У сараю ходить важливо

на всіх шипить відважно.

Діти стоять, руки вздовж тулуба, ноги на ширині плечей. Роблять нахил вперед, руки відводять назад, промовляють: «Га-га-га». (Повторити 3 рази.)

Вихователь: Ось скільки різних пташок у дворі в Оленки: курочка з півником, качка з каченятами, гусак. Вийшли вони на подвір'я, подивилися на сонечко, зраділи і застрибали.

Діти роблять 12 стрибків, чергуючи їх з ходьбою. (4 повтори)

ІІ.  Основна частина

Вихователь: Подивіться, курочка сидить в гніздечку. Давайте підемо і подивимося, що ж у неї там. Що це?

Діти: Яєчка.

Вихователь: Правильно, хлопці, це яєчка. Вони тендітні, можуть розбитися.

Візьміть акуратно кожен по одному яєчку. (Діти беруть маленькі кульки.)

Подивіться, всі яєчка різнокольорові. Якого вони кольору? (Діти називають кольору.) А тепер спробуйте покатати яєчка, а ми з Оленкою подивимося, як це у вас вийде.

Діти стають по одному в бік залу і котять кульки вперед.

Вихователь хвалить дітей за спритність.

Вправу повторити 3 рази.

Вихователь: А тепер треба повернути курочку яєчка, адже з них повинні вилупитися курчата. Хлопці, а які бувають курчата?

Діти: Малі, жовті.

Вихователь: Не будемо заважати курочку, нехай вона сидить в гніздечку. А ми зараз з вами пограємо в півників і курочок.

Півники і курочки люблять гуляти у дворі, розгрібати землю, клювати зернятка. Зараз хлопчики будуть півниками, а дівчинки - курочками. Ви будете гуляти у дворі, змахувати крильцями. Гуляйте обережно, не зачіпайте камінчики, подивіться, скільки їх у дворі, а наша Оленка буде чекати вас. Коли вона покличе: «Ціп-ціп-ціп», ви відразу поспішайте до неї. Тільки, щоб увійти на пташиний, треба нахилитися, бо прохід дуже низький.

Діти ходять по половині залу, відгородженій мотузкою (висота від підлоги 60см), між кубиками, не зачіпаючи їх.

Оленка: Ціп-ціп-ціп, мої курочки і півники, біжіть до мене!

Діти підлізають під мотузку, «заходять» на пташиний двір. Оленка відпускає їх знову гуляти. (Гра повторюється 3 рази.)

Вихователь: Подивіться, пташки гуляли по двору і все загубилися. Давайте допоможемо маленьким качатам зустрітися з мамою-качкою, а курчатам з мамою-курочкою.

Діти допомагають качатам і курчатам знайти своїх мам.

Вихователь: Тепер ми з вами пограємо в гру «Курчата і кіт». Ви будете маленькими курчатками і спочатку будете стрибати вперед і клювати зернятка. Коли прийде кіт Васька, біжіть до своєї мами-курочку. Я буду мамою-курочкою. А кота ми зараз оберемо. (Вихователь вибирає, хто буде котом.)

Ідіть, курчатка, гуляйте.

Курчата по двору гуляли,

Курчата зернятка шукали.

Стрибки на двох ногах з просуванням вперед.

Клю-клю-клю, клю-клю-клю -

Так я зернятка клюю.

Присідають, стукають пальчиками по підлозі.

А як вийде Васька - кіт,

Лапкою мордочку втре.

«Кіт» виконує руху по тексту.

Розбігаються хто куди,

А то пташок чекає біда!

Діти тікають до мами-курочку.

(Повторити гру 2 рази)

Вихователь: Молодці, курчатка, втекли від кота. Щоб він не повернувся, носиками вдихнемо, погрозивши йому, скажімо: «У-у-у».

Мама-курочка любить своїх курчат, всіх обіймає, зігріває під своїм крильцем.

(Обіймає дітей, гладить їх по головах.) Жовті курчатка, Славні хлопці, Сплять у мами під крилом Як затишно в тім домі!

Присядьте, курчатка, з мамою-курочкою поряд. (Діти опускаються на коліна.) Добре курчатам з курочкою, тепло! Але раптом налетів холодний вітер - всім стало холодно-холодно. (Стискується в грудочку, руки схрещують на грудях.) А тепер виглянуло сонечко, стало тепло-тепло. (Розслабляються, обмахуються.) (Повторити 4 рази.)

III Заключна частина

Вихователь: Відпочили? А тепер закрийте очі, відкрийте і

перетворюйтеся знову в діток, бо прийшов час повертатися у групу. Давайте

попрощаємося з Оленки та її пташиним двором. (Діти прощаються з Оленки

та її пташками.) Оленка мені сказала, що у курочки в гніздечку відбулися

зміни. Підніміть курочку, подивіться. (Діти піднімають курочку і бачать. ЩО замість яєчок в гніздечку сидять курчата.) Хто це? Зяй** »они з'явилися?(Відповіді дітей.) Оленка дозволила взяти курчат з собою * групу. Беріть їх дбайливо, адже вони зовсім маленькі. (Вихователь бере курочку, діти - курчаток.)

Діти і вихователь дякують Оленку за курчат, прощаються і нею і повертаються в групу.

«Веселі зайченята»

Мета : Розширювати елементарні уявлення про будову людського тіла. Збагачувати руховий досвід кожної дитини, орієнтуючись на її індивідуальні особливості та можливості. Виховувати наполегливість, витримку, бажання виконувати рухові дії правильно та гарно, діставати від цього задоволення. Викликати інтерес до фізичних вправ, рухливих ігор та вправ з елементами спорту. Сприяти руховій активності, самостійності та творчості в процесі організації рухової діяльності. Сприяти встановленню дружніх взаємин з однолітками, виявленню чуйності, товариськість, уважність, доброзичливості та взаємодопомоги, позитивному ставленню до особливостей поведінки дівчаток і хлопчиків; спонукати до привітної взаємодії з однолітками, вдосконалювати форми ввічливого звертання до дорослого і однолітків.

Збагачувати знання дітей про власний організм та здоров'я; формувати потребу дбати про своє здоров'я та здоров'я людей, що навколо, систематично займатися фізкультурою, спортом, загартовуватися.

Удосконалювати вміння стрибати на обох ногах, просуваючись уперед, а також боком приставним кроком; ходити навприсядки; підніматися по похилій драбині; пролізати в обруч; розвивати увагу і спритність під час рухливої гри.

Обладнання:Гімнастична лава, 3 похилі драбини з гачками, 3 дуги - ворітця, 3 ребристі дошки, 12 обручів, прив'язаних до стояків, смужка тканини синього кольору довжиною 5—6 м, по 4 морквини на кожну дитину, З великих кошики.

Хід заняття

І. Вступна частина

Діти заходять до залу, де розміщені зображення берізок і кущів так, щоб створювалося враження лісової галявини. На футболках у дітей прикріплені зображення зайченят. Вихователь тримає в руках маску зайця. Звертається до дітей:

Сьогодні в нас

цікава гра

- Всі до мене, дітвора!

Уявіть, що ви, малята,

Вже не діти, а зайчата,

І я також стану враз

Ось - зайчихою для вас.

 (Вдягає маску)

 В нашім залі, роздивіться.

Гай березовий з'явився.

І галявина затишна.

Пострибали? Нумо, швидше!

Діти одне за одним стрибають на обох ногах, просуваючись уперед. А тепер по колу скоком - Повернулись правим боком - Тільки лівим, лівим боком. Знову скоком, знову скоком.

Переходять на стрибки боком приставним кроком: спочатку ліворуч, потім праворуч.

Легкий біг, ходьба навшпиньки. Знову встали і - на  п’ятках

Потягнулися. Спочили. Ой і спритні ви, зайчатка!

І навприсядки пішли. А тепер часу не гаймо

Всі голівки підвели, Й до городу поспішаймо.

Діти виконують відповідні рухи, після чого вихователь вказує на те місце в залі, де у три ряди викладені купки моркви (по 4 штуки). Діти довільно добігають туди, стають у три шеренги перед морквинами. Виконується комплекс ЗРВ:

  1.   Піднімання рук через сторони вгору, обертальні рухи кулачками (повторити 6 разів):

Руки-лапки розвели, Кулачками покрутили,

Підняли їх догори, Руки знову опустили.

  1.   Ставши на коліна, рази в кожний бік):

Опустились на коліна - Хай рівненькі будуть спини

Головою покрутили Вліво - вправо. Повторили.

  1.   З положення сидячи на підлозі підтягування ніг коліньми до грудей (повторити 6 разів):

Щоб іще набратись сили, Лапки-ніжки підтягли

На підлогу зайці сіли. І руками обняли.

  1.   Нахили вперед з положення стоячи - намагатися торкнутися руками морквин (повторити 6 разів):

Підвелися, рівно стали. Нижче, дружно як один,

Нахиляйтеся помалу. Щоб дістати до морквин.

.

  1.   Присідання (6 разів):

Всі присіли і хутенько Знову підвелись рівненько.

Ще не час нам спочивать - Треба ніжки тренувать

  1.   Довільні стрибки (на обох ногах; схрещуючи ноги; на місці або довкола купки морквин тощо):

Не стомились лапки-ніжки? Раз - два, раз - два!

Нумо, пострибаймо трішки! В нас весела вправа-гра!

II. Основна частина 

Вихователь звертається до дітей:

Кожному - завдання власне

Перенести моркву вчасно По одній морквині

Он у ті корзини

Та від нашого городу

Будуть різні перешкоди:

І колодка, і горбок,

А ще й кладка, де струмок.

Треба все це подолати,

Щоб до кошиків дістатись

Потім в нірку проповзти

І знову до морквин дійти.

Кожна дитина бере в руки по морквині й долає смугу перешкод (посібники розмішені так, щоб діти рухалися трьома потоками):

  1.  пролізає через ворітця;
  2.  піднімається по похилій дошці на гімнастичну лаву;
  3.  пробігає по ній і зістрибує;
  4.  переходить по ребристій дошці через «струмок»;
  5.  добігає до кошика, кладе в нього моркву;
  6.  повертаючись назад, пролізає через 4 обручі, прив'язані до стояків.

(Повторюється 4 рази — кожен переносить 4 морквини).

Ну й зайчата-стрибунці!

Всі сьогодні молодці!

Дружно моркву по збирали

І гарненько поскладали.

Тож побавтесь, погуляйте,

Але пильність не втрачайте,

Бо лисиця тут блукає:

Мабуть, зайченят шукає.

Проводиться рухлива гра «Лисиця й зайці». На когось із дітей вихователь вдягає маску лисички. Малі довільно рухаються по залу, підстрибують, пританцьовують. Після слів: «Ой дивіться, не баріться! Розбігайтесь від лисиці!» - розбігаються, а лисиця ловить їх. Упійманий стає лисицею. Гра повторюється 4-5 разів.

Ш Заключна частина

Вечоріє. Вже до хати

Кличе всіх зайчиха-мати.

Діти шикуються в колону по одному.

 Підемо спокійним кроком. Два - всі довго видихаємо,

Раз - вдихаємо глибоко. Руки плавно опускаємо.

Ідучи, діти виконують вправи на дихання: на вдих піднімають руки, на видих опускають. Вихователь промовляє повільно, відповідно до темпу виконання вправи.

Знову раз, і знову два... Все. Скінчилась наша гра.

Підсумовуючи заняття, вихователь зазначає, що всі діти були спритними і добре справилися із завданнями.

Примітка. Заняття проводиться у залі, на фізкультурному майданчику або в природних умовах під музичний супровід і без нього.

Старший дошкільний вік

«У гості до сонечка»

Мета:Збагачувати знання дітей про власний організм та здоров'я; формувати потребу дбати про своє здоров'я та здоров'я людей, що навколо, систематично займатися фізкультурою, спортом, загартовуватися; дбайливо ставитися до свого тіла та організму, вміти його доглядати; сприяти усвідомленню зв'язків, що існують ц природі, їхньої ролі у житті людини, закономірностей змін у її організмі; формувати міцні рухові навички та забезпечувати якість її виконання; розвивати рухові якості - швидкість, спритність, загальну витривалість, гнучкість і силу, сміливість та винахідливість, спонукати до їх виявлень; поліпшувати орієнтацію у просторі, відчуття рівноваги, вміння утримувати рівну поставу; розвивати потребу в щоденній руховій діяльності; виховувати самостійність у рухливих іграх,виконанні правил гри, взаємодопомогу, коректне ставлення до своїх ровесників, співпереживання з приводу їхньої невдачі.

Виховувати звичку доводити розпочату справу до кінця, отримувати кінцевий результат своїх трудових зусиль, долати труднощі на шляху до мети; учити домагатися високого результату якості, контролювати проміжні та кінцевий результати, виправляти помилки, вносити корективи; спонукати до творчої активності, збалансувати тенденції до споживання і творення.

Удосконалювати вміння зберігати рівновагу, користуючись різними видами ходьби; продовжувати роботу з розвитку витривалості організму кожної дитини; розвивати спритність у стрибках в довжину з розбігу та через предмети висотою 15-20 см, удосконалювати школу гри з м'ячем; розвивати почуття естетичної насолоди, задоволення від синхронного виконання вправ; вправляти у швидкому бігу під час гри «День і ніч».

Обладнання: гімнастичні дошки, шнури, гімнастичні лави, колода, ліана, кубики, м'ячі.

Бесіда перед заняттям

Діти вводяться в ситуацію перед заняттям: всі стоять гуртом. Вихователь звертає увагу на те, чи є на небі сонечко. При його наявності продовжує бесіду про казку «У сонечка в гостях».

Пригадати, що герої казки були сміливими та сильними.

  1.  А чи хочете ви зараз, на занятті з фізкультури, здійснити подорож у свою казку до сонечка?
  2.  Давайте покличемо наше сонечко.

Всі діти промовляють закличку «Вийди, вийди сонечко...» (вправа на дихання).

з’являється намальоване сонечко.

  1.  Вирушати в подорож будемо за сигналом. Спочатку будемо йти звичайною ходьбою по доріжці, далі по місточку на носочках, через калюжі йдемо з випадами, переходимо на стрибки через камінці на обох ногах, потім стрибаємо через високу траву підскоками, йдемо спортивною ходьбою, а в кінці переходимо на повільний біг навколо дитячого садка. Отже, рушаємо в казку.

Хід заняття

І Вступна частина

  1.  Праворуч!
  2.  Звичайним кроком по доріжці, руш!
  3.  По місточку на носочках!
  4.  Перестрибуємо через калюжі!
  5.  Стрибаємо через камінці!
  6.  Через високу траву підскоками!
  7.  Спортивна ходьба! ,
  8.  Повільний біг.
  9.  Звичайним кроком.

-  Діти, давайте станемо промінцями нашого сонечка

- На гімнастичні дошки до сонечка, кроком руш!

Комплекс загально розвиваючих вправ на гімнастичних дошках з шнурами.

  1.  «Привітаємо сонечко»

В. п. стоячи на гімнастичній дошці в потилицю один одному, шнур у правій руці внизу.

  1.  - підняти руки вгору, передати шнур у ліву руку;
    1.  - в. п.

3, 4 - те ж , у праву руку. Повторити 8 разів у середньому темпі.

  1.  «Покличемо до себе сонечко»

В. п. -щ сидячи на гімнастичній дошці, ноги прямі по обидві сторони дошки, шнур внизу в правій руці, ліва на поясі.

  1.  шнур вгору, нахил ліворуч;
    1.  в.п.

Повторити 4 рази в середньому темпі, передати шнур в ліву руку і зробити 4 нахили в праву сторону.

  1.  «Вклонимося сонечку»

В. п. - сидячи на гімнастичній дошці, ноги разом, шнур вгорі, тримати обома руками.

  1.  - нахил вперед, дістаючи носочки ніг;
    1.  в.п.

Повторити 8 разів у середньому темпі.

  1.  «Сонечко, подивись, які ми спритні»

В. п. - сидячи на краю гімнастичної дошки, шнур на кінцівках ніг, упор руками ззаду.

  1.  піднімаючи прямі ноги, підняти шнур;
    1.  в.п.

Повторити 8 разів у середньому темпі.

  1.  «Сонячні промінчики присіли та посміхнулися до всіх» В. п. — стоячи на гімнастичній дошці, обличчям до шнура.
    1.  — присісти, шнур вперед;
    2.  — в. п.

Повторити 8 разів у середньому темпі.

  1.  «Веселі промінчики стрибають» В. п. — те ж саме.
    1.  - стрибок, ноги нарізно, шнур — вгору;
    2.  - в. п.

Повторити 12 разів у середньому темпі.

II Основна частина

  1.  А ось промінці стали сонячними зайчиками. Шикування дітей в колону по одному.

Біг в середньому темпі.,. Ходьба звичайним кроком.

(Під час бігу вихователь піднімає сонечко вгору).

  1.  Діти, сонечко високо піднялося і дуже хоче подивитися, що вміють робити сонячні зайчики.

Розподіл дітей на дві групи.

  1.  підгрупа:
  2.  відбивання м'яча від підлоги;
  3.  кидання м'яча вгору і лоріння4
  4.  передача м'яча навколо себе;
  5.  стрибки з м'ячем, затиснутим між ногами.
  6.  підгрупа:
  7.  біг на гірку та з гірки;
  8.  стрибки в довжину з розбігу;

| підтягування по гімнастичній лаві на животі;

  1.  ходьба по гімнастичній колоді боком приставним кроком з опорою на руки;
  2.  прорізання в круглу ліану;
  3.  стрибки через кубики. Зміна місць бігом.

По закінченню виконання всіх рухів вихователь збирає дітей біля себе.

  1.  Діти, коли ховається сонечко, яка частина доби настає? (Ніч)
  2.  Давайте пограємо з вами в гру «День і ніч». 1 підгрупа - «день», 2 підгрупа «ніч».
  3.  Пригадайте, за якими правилами ми будемо рухатись. Повторити гру 3 рази.

III Заключна частина

  1.  А зараз, діти, давайте пограємось а сонечку.

Діти сідають на гімнастичній лаві й виконують вправи на розслаблення під музику «Я на солнышке лежу».

Вправи. Піднімання обличчя до соня та опускання, піднімання лівої руки вгору та опускання, піднімання обох рук та опускання

«Спорцмени»

Мета: Виховувати звичку доводити розпочату справу до кінця, отримувати кінцевий результат своїх трудових зусиль, долати труднощі на шляху до мети; учити домагатися високого результату якості, контролювати проміжні та кінцевий результати, виправляти помилки, вносити корективи; спонукати до творчої активності, збалансувати тенденції до споживання і творення, формувати потребу дбати про своє здоров'я та здоров'я людей, що навколо, систематично займатися фізкультурою, спортом, загартовуватися; дбайливо ставитися до свого тіла та організму, вміти його доглядати; сприяти усвідомленню зв'язків, що існують ц природі, їхньої ролі у житті людини, закономірностей змін у її організмі; формувати міцні рухові навички та забезпечувати якість її виконання; розвивати рухові якості - швидкість, спритність, загальну витривалість, - гнучкість і силу, сміливість та винахідливість, спонукати до їх виявлень; поліпшувати орієнтацію у просторі, відчуття рівноваги, вміння утримувати рівну поставу; розвивати потребу в щоденній руховій діяльності; виховувати самостійність у рухливих іграх,виконанні правил гри, взаємодопомогу, коректне ставлення до своїх ровесників, співпереживання з приводу їхньої невдачі;

створити умови для заняття дітьми атлетичними вправами, враховуючи їхні індивідуальні особливості. Вправляти у якісному виконанні вправ, розвивати м'язи рук, ніг, спини, шиї, виховувати почуття ритму, зацікавленість, бажання займатись спортивними вправами.

Хід заняття

І Вступна частина

  1.  Ходьба звичайним кроком по периметру залу(20с)
  2.  Ходьба у напівприсіді (30с)
  3.  Ходьба високо підіймаючи коліна (25с)
  4.  Ходьба випадами (30с)
  5.  Біг звичайний (40с)
  6.  Біг із захистом ніг(40с)
  7.  Ходьба. Шикування у колони.

Комплекс ЗРВ

  1.  В. п. ноги на ширині ступні, руки з палицею опущені вниз. Підняти руки з палицею вгору, відвести ліву-праву ногу назад. Дозування -
    1.  В. п. таке саме.

Повороти тулуба ліворуч-праворуч, палиця покладена на плечі за

головою.

Дозування -

  1.  В. п. ноги разом, палиця в руках на рівні живота. Коліном кожної ноги почергово дістати до палиці, піднести палицю до попереку. Повернутися вправо-вліво

Дозування - Юр

  1.  «Рибка». В. п. лежачи на животі, палицю тримаємо двома руками перед собою.

Прогинання з підніманням рук з палицею. Дозування -

  1.  В. п. сидячи на підлозі «по-турецьки».

Нахил вперед, покласти палицю на підлогу, повернутися у в. п. Нахилитися, взяти палицю, повернутися у в. п. Дозування - 8р 6)В. п. покласти палицю з правого боку на підлогу. Стрибки через палицю.

Дозування -

7)Вправи на відновлення дихання.

II Основна частина

Група дітей ділиться на дві підгрупи: хлопчиків та дівчаток. Хлопчики виконують вправи з гантелями, дівчата працюють на «граціях». Вправи з гантелями для хлопчиків.

1 .В. п. — сісти на лаву, перекинути одну ногу на другий бік лави («верхи»), кисті рук з гантелями звисають. Дозування — 9р

Кисті з гантелями підняти, але передпліччя рук не відривати від колін.

  1.  В. п. — те ж саме. Колові оберти кистей рук з гантелями в один і другий бік.

Дозування — 7р

  1.  Покласти гантелі біля ніг, струсити руки — розслаблення.
  2.  В. п. — взяти гантелі й піднести руки з гантелями до плечей. Руки з гантелями підняти вгору. Повернутися у в. п.

Дозування - 8р

  1.  В. п. — руки з гантелями розвести в сторони. Зведення прямих рук з гантелями вперед. Повернутися у в. п.

Дозування - 9р

  1.  Розслаблення. Вправи з гантелями для дівчат,
    1.  В. п. — взяти гантелі й піднести руки з гантелями до плечей. Руки з гантелями підняти вгору. Повернутися у в. п.

Дозування - 9р

  1.  В: п. — те ж саме. Відведення другої руки в сторону.

Дозування - 7р

З .Розслаблення.

  1.  В. п. — руки з гантелями поперед тулуба. Розвести прямі руки з гантелями в сторони. Повернутися у в. п.

Дозування - 8р

  1.  Розслаблення.
    1.  В. п. — руки з гантелями на грудях. Відведення прямих рук з гантелями в сторони. Повернутися у в. п.

Дозування — 7р

  1.  Розслаблення.

Дівчата виконують вправи з гантелями, хлопчики працюють на тренажерах. Вправи для дівчат на «граціях».

  1.  В. п. — стійка біля гімнастичної стінки обличчям до неї, обхват прямими руками рейки.

Дозування - 7р

Півоберта ліворуч-праворуч, інтенсивно розвертаючи нижню частину тулуба.

  1.  В. п. — те ж саме. Розвертаннянижньої частини тулуба, почергово на лівій та на правій ногах. .

Дозування - 9р

  1.  В. п. — сидячи, руки в упорі за спиною, ноги зігнуті у колінах. Зігнуті ноги покласти ліворуч-праворуч на підлогу.

Дозування - 6р

  1.  В. п. — те ж саме. Прямі ноги витягнути вперед. Відведення почергово лівої-правої ноги в сторону, повертаючись на «грації» в той же бік.

Дозування - 8р

  1.  Підтягування до гімнастичної стінки. Один кінець мотузки прив'язаний до гімнастичної стінки, інший лежить на підлозі. Діти сідають на підлогу та руками підтягують себе до гімнастичної стінки.

III Заключна частина 

Гра «Коник-стрибунець». Психогімнастика «Чарівні квіти».

«Допомога папузі»

Мета: Виховувати звичку доводити розпочату справу до кінця, отримувати кінцевий результат своїх трудових зусиль, долати труднощі на шляху до мети; учити домагатися високого результату якості, контролювати проміжні та кінцевий результати, виправляти помилки, вносити корективи; спонукати до творчої активності, збалансувати тенденції до споживання і творення. Збагачувати знання дітей про власний організм та здоров'я; формувати потребу дбати про своє здоров'я та здоров'я людей, що навколо, систематично займатися фізкультурою, спортом, загартовуватися; дбайливо ставитися до свого тіла та організму, вміти його доглядати; сприяти усвідомленню зв'язків, що існують ц природі, їхньої ролі у житті людини, закономірностей змін у її організмі; формувати міцні рухові навички та забезпечувати якість її виконання; розвивати рухові якості - швидкість, спритність, загальну витривалість, гнучкість і силу, сміливість та винахідливість, спонукати до їх виявлень; поліпшувати орієнтацію у просторі, відчуття рівноваги, вміння утримувати рівну поставу. Навчати перешикування в пари, у колону по двоє; удосконалювати навичок повзання, пролізання, підлізання різними способами по гімнастичній драбині та канату; розвивати силу, спритність, витривалість; виховувати почуття підтримки одне одного.

Обладнання: колода; гімнастична лава; дуги заввишки 45 см; драбина; драбинка-гойдалка.

Хід заняття

І Вступна частина

Вихователь (звертається до дітей, привертаючи їх увагу) Добрий день, малята! День такий завзятий. Мабуть, час пограти У моряків і піратів.

З'являється: «папуга». (Роль «папуги» може виконувати дорослий або дитина. Можна використати іграшку та ввімкнути аудіозапис.)

Папуга. Р-р-рятуйте, р-р-рятуйте, я загубив карту! Вихователь. Яку карту?

Папуга. Карта, де позначено заховані скарби. Р-р-рятуйте або и помру! Вихователь (жаліє папугу). Діти, допоможемо папузі? Діти. Так!

Папуга. Я дуже важкий шлях! Діти не витримають! Виховате ль. Діти, ви сміливі? Діти. Так!

Вихователь. Діти, ви спритні? Діти. Так!

Вихователь. Діти, ви терплячі? Діти. Так!

Вихователь. Тоді ми обов'язково допоможемо папузі на допомогу. Діти. Так!

Вихователь. Зачекайте! Куди ми підемо, якщо не знаємо дороги? Папуга. Я загубив карту! Швидше за мною! (Показує напрямок.)

Домовимось: не поспішайте, На носках переступайте. Карту шоб не розірвати,

Випадково не пом'яти. (Ходьба на носках із поворотом голови ліворуч-праворуч, протягом ЗО—40 с.)

II Основна частина

Вихователь Карти ніде не знайшли, може її вітром кудись занесло? Далі повзтимемо по вузенькій колоді.

Рух за рухом, повзи, не дмухай! Обережно!

Вказівки слухай. Через місток переповземо,

Папузі карту ми знайдемо. (Повзання по похилій дошці,

спираючись на неї колінами та руками. Для цього лягти на лаву, ноги видовживши, руки завести вперед перед собою, узятись за край лави з обох боків, перетягнути тіло, згинаючи руки. На кінці лави с повіти з лави і сісти навпочіпки з опорою на руки. Повторити 3— 4рази.) У траві карту ви шукайте, Сідниці від долу не відривайте. Обережно між камінцями!

Обповзайте калюжі та ями. (Повзання протягом 50 с між кубиками, що розташовані на відстані 50 см один від одного. Для цього слід, лежачи на животі з опорою на лікті, підтягувати почергово зігнуті в колінах ноги, не відриваючи їх від підлоги та переносячи тіло вперед.)

Папуга

Бачу кар-р-р-ту он там, де пеньок. У човник сідаймо, пливемо через ставок. (Пересування на сідницях «плавання на човнику» підтягування тіла з опорою на руки без відриву сідниць від підлоги впродовж 45-50 с.)

Вихователь

Карта старенька, малюнки чудові. Знайдемо з нею скарби ми казкові. (Вихователь разом із дітьми розглядають карту, лежачи на животі, зігнуті в ліктях руки перед собою, голова на долонях, ноги зігнуті в колінах. Рухи ногами вниз і вгору.)

Папуга

Досить вже вам відпочивати, Підемо разом скарб ми шукати. Треба в тунель нам усім проповзти,

Потім щоб далі могли ми іти. (Підлізання під дуги в упорі на кисті та коліна. Повторити б8разів.)

Вихователь

Перші перепони ми подолали, Але скарбів не відшукали. Далі з малими ми вирушаємо, Разом папузі допомагаємо. Ми на ліанах будемо гойдатися,

Щоб швидше до скелі дітям дістатися. (Лазіння по канату довільним способом на доступну висоту.) Папуга Ось і скеля, за скелею — скарби. Часу не гаємо, мерщій усі туди!

Вихователь

Уважно по сходинках, діти, ступайте,

Одне одному не заважайте! (Лазіння по гімнастичній стіни, однойменним способом. Повторити 4—5разів. Папуга. Благаю! У хащах мій скарб відшукайте, Хутчіше мені ви його віддавайте. (Підлізання правим і лівим боком під драбину-гойдалку або під мотузку, що натягнута між двома стойками. Одночасно виконують 8- 10 дітей.)

Діти дістають зі схованки маленьку скриньку, усередині якої лежать вівсяні зернятка. Вони розглядають зернятка, сидячи навколішках. Вихователь ненавмисно розсипає зерна зі скриньки.

Ой, лихо, р-р-рятуйте, ви що наробили? Мене обібрали, голодним лишили!

Вихователь

Нетреба плакати, голосно кричати, Ми можемо з дітками зерня тка зібрати!

Гра «Збери зернятка».

Мета : розвивати вміння пересуватися навколішках; удосконалювати дрібну моторику пальців; виховувати увагу, спритність, зосередженість.

У середині кола знаходиться скринька. На відстані 2—2,5 м від неї

розсипані зернятка. Необхідно якомога швидше зібрати зернятка, не залишивши жодного на підлозі.

Ускладнення: проводити, утворивши команди із розподілом зон для кожної команди.

Вихователь (повертає папузі зерно)

Ти заспокоївся — дуже я рада! Час нам з дітьми повертатись до садка. Якщо бажаєш — підемо з нами, Грати і жити в садку з малюками.

Папуга

Я з задоволенням піду до вас. Може, і житиму деякий час. Кашею, супом мене пригощайте

І політати мені дозволяйте. (Ходьба протягом 40— 50 с з поступовим уповільненням темпу.) Потанцюємо ще трішки,

Щоб не хворіли ручки й ніжки. (В. П. руки на поясі. Почергове відставлення ніг на п 'яту з тупанням ніжками. Повторити 5—6 разів.)

III Заключна частина

Вихователь. Розкажіть, мої любі, нашим гостям, де були та що бачили.

Діти розповідають.

Наша подорож скінчилась, Казочка вже завершилась. «До побачення» сказали, І до групи вирушили.




1. Контрольная работа- Классификация резервов повышения эффективности производства
2. вступили в Париж Вся Европа восхитилась мощью и боевой выучкой русской армии
3. Изучение деятельности КИК
4. Яёй - Бронзово-железный век
5. изм цена от цена до Комплексная уборка кв
6.  ТЕОРЕТИЧЕСКИЕ АСПЕКТЫ КРЕДИТОВАНИЯ РОЗНИЧНОГО БИЗНЕСА В КОММЕРЧЕСКОМ БАНКЕ
7. дочкиматери М
8. ФАКОРЫ СРЕДЫ, ИХ КЛАССИФИКАЦИЯ И ЗАКОНОМЕРНОСТИ ДЕЙСТВИЯ НА ОРГАНИЗМЫ
9. Городец
10. ленинская теория считает основной причиной возникновения государства раскол общества на противоположные к
11. Вводная часть Учитель
12. Лабораторная работа 1 [2] Лабораторная работа 2 Лабораторная работа 1 Тема- Создани.
13. Montsschrift fur Psychitrie und Neurologie небольшую статью К вопросу о психическом механизме забывчивости содержание кото
14. Поняття конфлікту 2
15. Все устройства обработки видеосигналов УОВ можно разделить на несколько категорий
16. Конспект лекций Красноярск 2007 УДК 1 075.html
17.  20г кем выдан Адрес фактического проживания-
18. Мясные деликатесы.html
19. Реферат- Надзор за исполнением законов судебными приставами
20. Проблема отсутствия жилья при создании молодой семьи