У вас вопросы?
У нас ответы:) SamZan.net

варіантів впливів умов і вибору з них оптимального з огляду на певний критерій ефективність затрачений час

Работа добавлена на сайт samzan.net: 2016-03-13

Поможем написать учебную работу

Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.

Предоплата всего

от 25%

Подписываем

договор

Выберите тип работы:

Скидка 25% при заказе до 7.4.2025

Розкрийте завдання педагогічного експерименту та його види

Педагогічний експеримент комплексний дослідницький метод, суть якого полягає в дослідженні педагогічного явища в спеціально створених умовах, організованих ситуаціях.

Надзвичайно важливо, щоб спеціально створені умови сприяли об’єктивному виявленню й аналізу досліджуваних явищ.

ПЕ використовують з метою: встановлення причинно-наслідкових зв’язків між певними педагогічними впливами і досягнутими результатами; порівняння ефективності двох або кількох варіантів впливів, умов і вибору з них оптимального з огляду на певний критерій (ефективність, затрачений час, засоби та ін.); виявлення необхідних умов для реалізації конкретних завдань відомими засобами;дослідження особливостей перебігу певного процесу в нових умовах тощо. На відміну від інших методів дослідження педагогічний експеримент дає змогу виокремити явище, що вивчається; цілеспрямовано змінювати умови педагогічного впливу на дітей; оперативно зібрати великий фактичний матеріал; повторювати окремі педагогічні явища приблизно в однакових умовах. За його допомогою отримують факти і водночас перетворюють педагогічні явища. Експеримент об'єктивніший метод дослідження, ніж спостереження, оскільки його методика містить чіткі критерії фіксації та обробки даних. Однак він потребує тривалішої й ретельнішої підготовки. Аналіз педагогічних фактів і явищ може бути виражений у цифрових показниках. Щоправда, іноді під час експерименту дитина може поводитися неприродно, що не дає змоги сформувати цілісне уявлення про її особистість.

Залежно від завдань і умов проведення розрізняють природний експеримент (здійснюється у межах педагогічного процесу і є поширеним) і лабораторний (відбувається у спеціально створених умовах).

Залежно від часу проведення педагогічний експеримент може бути короткочасним і тривалим.

 За метою дослідження розрізняють констатувальний (виявлення стану досліджуваного явища), формувальний (перетворення досліджуваного явища) і контрольний (аналіз ефективності запропонованої системи педагогічних впливів) експерименти.

Ефективність використання експериментальних методів у педагогічному дослідженні залежить від якості теоретичного аналізу і вивчення масової практики, чіткого формулювання дослідницького апарату: мети, завдання, гіпотези та ін. Не менш важливо заздалегідь визначити конкретну кількість експериментальних об'єктів, тривалість експерименту та способи одержання необхідної інформації на кожному його етапі. Цінність даних залежить від ретельності виконання програми експериментальної роботи, від поєднання його з іншими методами. Дбаючи про достовірність експериментальних даних, дослідник повинен дотримуватися інструкції експерименту, послідовності виконання завдань, уважно фіксувати особливості реакцій дітей і вихователя, уміти налагодити з ними контакт, володіти способами статистичної обробки фактів тощо.




1. 851 ББК 884 Я 31 В
2.  частота вращения ротора
3. 10 Культуролог
4. Статистика Направление 080100
5. Тема 6 Соціальна філософія План 1
6. СанктПетербургскийГосударственный университет аэрокосмического приборостроения Общи
7. Контрольна робота з дисципліни Університетська освіта студента групи ЗТЦ31 Яхненка Євгена Олександр
8. Особенности древнеегипетской культуры. Теория локальных цивилизаций О. Шпенглера
9. Структура культуры Классификация ее видов
10. Аппалачи