Будь умным!


У вас вопросы?
У нас ответы:) SamZan.net

Сучасні компютери та їх можливості

Работа добавлена на сайт samzan.net: 2016-03-13

Поможем написать учебную работу

Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.

Предоплата всего

от 25%

Подписываем

договор

Выберите тип работы:

Скидка 25% при заказе до 13.5.2024

Кременчуцький колегіум №25

Федяченко Людмила Сергіївна

2-Б клас

Тема: Сучасні комп’ютери та їх можливості

Мета: Повторити правила поведінки в комп’ютерному класі; продовжувати вчити працювати з підручником; познайомити учнів із значенням комп’ютера в житті людини, можливостями комп’ютера; розвивати мислення, увагу; виховувати допитливість, інтерес до навчання, дбайливе ставлення до обладнання в кабінеті.

Обладнання: Мультимедійна презентація, «Казка як з’явився комп’ютер » «Де використовують ПК», картки, ПК, підручники.

Тип уроку: Комбінований

Хід уроку:

І. Організаційна частина

1. Привітання

Ви сьогодні перший раз

Всі прийшли до мене в клас.

Дуже хочете ви знати,

Що ми будемо вивчати?

Тож сідайте зручно, діти,

Інформатику учити.

2. Перевірка готовності до уроку

ІІ. Актуалізація чуттєвого досвіду та опорних знань учнів

- Чи використовують ваші батьки у своїй роботі комп’ютер?

- Як він їм допомагає?

  1.  Як слід поводитись в комп’ютерному класі?
  2.  Що заборонено робити в комп’ютерному класі?
  3.  На якій відстані від комп’ютера небезпечно працювати?
  4.  

ІІІ.  Мотивація навчальної діяльності учнів

  1.  Діти, давайте переглянемо невеличку казку, слухайте уважно.

( Перегляд казки )

ІV. Повідомлення теми, мети та задач уроку

  1.  Сьогодні на уроці ми дізнаємось про  можливості ПК, а також як він допомагає у роботі людям різних професій.

V. Сприйняття та засвоєння учнями нового навчального матеріалу

1. Бесіда

  1.  Як ви думаєте, навіщо нам потрібен комп’ютер? (Відповіді учнів)

Здається сьогодні це відомо всім. Можна все життя прожити,  як Мауглі: без книжок, морозива, виделок. Можна, як і 100 років тому жити без комп’ютерів – адже існувало людство без них. Потрібно, наприклад, обчислити арифметичний вираз. Ми беремо аркуш паперу, ручку і виконуємо дії над числами. А як зробити це швидше?

Звичайно на калькуляторі. А калькулятор – це і є маленький комп’ютер.

Важко уявити життя без комп’ютерів.

Комп’ютер служить усім. Він допомагає відпочити, служить партнером у грі. Але  комп’ютер – навіть найскладніший та найсучасніший – тільки виконує те, що йому наказує людина. Комп’ютер – блискучий виконавець. За одну секунду він виконує мільярд команд. За кілька годин він здатен провести стільки обчислень, скільки не подужає математик за все своє життя.

Ви вже вмієте читати, писати, лічити. Але сучасній людині цього замало. Вам бракує комп’ютерних знань. Не всі люди працюють на землі, займаються будівництвом. Але всі мають уявлення про те, як вирощують хліб, як зводять будинки. Не всі прагнуть  стати програмістами, проте слід знатися й на тому, як працює комп’ютер, вивчати його будову, можливості, вчитися працювати на ньому, і тоді він стане добрим другом і помічником. Саме цим ми займаємося  на уроках предмету «Сходинки до інформатики».

2. Знайомство з можливостями компютера

- Що може виконувати сучасний комп’ютер? (відповіді учнів)

( Перегляд презентації )

Ви вже знаєте, що комп’ютер дуже швидко і безпомилково проводить найскладніші обчислення, може складати вірші, музику, розмовляти, перекладати, ставити діагнози хворим, грати в шахи та інше.

Але це ще не всі можливості сучасних комп’ютерів. Вони допомагають конструювати літаки, ракети, проектувати будинки, машини й самих себе. Керують космічними польотами, верстатами, роботами. Роблять розрахунки для прокладання залізниць і автошляхів. Продають квитки на поїзди і літаки. Малюють і креслять. Навіть фіксують голи!

Комп’ютер може виконувати роль учителя. Для цього створено особливі навчальні та контролюючі програми. У сучасній друкарні за допомогою комп’ютерів друкують газети, журнали, книжки.

Спеціальні ефекти, які часто використовують в кіно, на телебаченні, теж забезпечує комп’ютер. Багато мультфільмів зроблено за допомогою комп’ютера.

У сільському господарстві комп’ютер – теж помічник. Він стежить за правильним годуванням свійських тварин, надоями молока, системою зрошування полів тощо. У великій пригоді стає комп’ютер метеорологам під час складання прогнозу погоди. Він все впевненіше допомагає нам у побуті (пральні машини, музичні центри, автомобілі тощо).

Широко застосовують комп’ютер у закладах охорони порядку. Він зберігає важливу інформацію про злочинців, допомагає виконувати графічні портрети людей за словесними характеристиками та малюнками.

Нині комп’ютери використовують майже всюди, навіть там, де їх донедавна не застосовували.

  1.  Робота з підручником.
  2.  Знайдіть в підручнику, в якій професії комп’ютер допомагає керувати транспортом?
  3.  Де комп’ютер  допомагає розрахувати викройку одягу?
  4.  Як використовують комп’ютер у перукарні?

Фізкультхвилинка (Презентація)

Буратіно потягнувся,

Раз нагнувся , два нагнувся,

Руки в сторони розвів,

Ключик звісно н знайшов.

Щоб ключик нам дістати,

Треба на носочки стати.

VІ. Застосування учнями знань і дій у стандартних умовах з метою

засвоєння навичок (тренувальні вправи)

  1.  Інструктаж з ТБ
  2.  Зараз ви виконаєте практичну роботу, але перед тим як до неї приступити нам потрібно повторити правила безпечної роботи з комп’ютером.
  3.  Розподіл по комп’ютерах
  4.  Отже, для виконання практичної  роботи  вам необхідно сісти за комп’ютери по двоє, на кожному моніторі є наліпка із зображенням певного фрукта. У вас на партах є конверти, в яких сховане зображення цих фруктів (предметів), ви повинні сісти за той комп’ютер зображення якого співпадає з вашим.  Таким чином ви об’єднаєтесь в робочу пару.
  5.  Інструкція до практичної роботи
  6.  На робочому столі в правому верхньому кутку екрану, ви бачите текстовий документ, наведіть на нього мишку та подвійним натиском відкрийте його.
  7.  Це завдання вже виконував наш друг Комп’юшко, але   дізнавшись що до нас прийдуть гості, розгубився і переплутав картинки з професіями в яких використовують комп’ютер. Давайте допоможемо йому виконати вправу правильно. Вам потрібно перемістити картинку так, щоб вона відповідала професії в якій його використовують. 

Фізкультхвилинка для очей

«Маятник». Голову тримайте прямо, дивіться перед собою. Подивіться вліво, потім повільно переведіть погляд вправо. Голова нерухома, працюйте тільки очима. Під час виконання вправи стежите за станом м'язів очних яблук, щоб не перенапружуватися їх!

VІІ. Підсумок уроку

1.  Логічні завдання від Комп’юшка .

А) – Розкодуйте слова.

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

а

б

в

г

Г

д

е

є

ж

з

и

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

і

ї

й

к

л

м

н

о

п

р

с

23

24

25

26

27

28

29

30

31

32

33

т

у

ф

х

ц

ч

ш

щ

ь

ю

я

15

19

17

20

32

23

7

21

     

3

11

15

19

21

11

22

23

19

3

23

32

23

31

17

1

14

9

7

3

22

32

6

11

Б) Надійка вища за Олю, але нижча за Марійку.

Хто вище Оля чи Марійка ?

В) На дереві сиділо 2 горобці, 4 білки  і 3 ворони.

Скільки всього пташок сиділо на дереві ?

  1.   Запитання на усвідомлення
  2.  Людям яких професій потрібний у роботі комп’ютер?




1. Административное право как отрасль российского права
2. Lшкi туризм деген белгiлi бiр елде т~ра~ты т~рмайтын адамдарды~ сол елге саяхат жасауы ~леуметтiк туризм
3. Функции права. понятие виды
4. Учет затрат основного производства
5.  Пароутворення Випаровування і кипіння
6. Управление проектами зима 2014 1
7. РЕФЕРАТ дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата філологічних наук Київ
8. Введение3
9. Філософська думка в контексті культурно-історичного поступ
10. спрос желание и готовность покупателя приобрести экономические блага
11. ТЕМА- Країни Африки
12. на тему- Товароведная оценка качества сушек реализованных в розничной торговой сети г
13. Ярославская государственная сельскохозяйственная академия УТВ
14. ЛАБОРАТОРНАЯ РАБОТА 15 ИССЛЕДОВАНИЕ ДИСРКРЕТНОГО КАНАЛА СВЯЗИ С РАСШИРЕННЫМ СПЕКТРОМ Часть 1 Исследован
15. Лабораторная работа Ионизирующие излучения и окружающая среда Выполнила- студентка гр
16. ТЕМА ЗАНЯТИЯ- КЛАССИФИКАЦИЯ ОТВЕТСТВЕННОСТИ ПРЕДПРИНИМАТЕЛЕЙ ПЛАН Гражданскоправовая ответ
17. Риторические наставления
18. химическими и геометрическими свойствами поверхностного слоя детали
19. тема правильной политики а то что может из себя представлять политика как призвание
20.  Методы защиты непродовольственных товаров от воздействия разрушающих факторов