Будь умным!


У вас вопросы?
У нас ответы:) SamZan.net

Тема дисципліни- Технологія створення редагування та форматування електронних таблиць і діаграм у середо

Работа добавлена на сайт samzan.net: 2015-12-26

Поможем написать учебную работу

Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.

Предоплата всего

от 25%

Подписываем

договор

Выберите тип работы:

Скидка 25% при заказе до 15.5.2024

Тема дисципліни: «Технологія створення, редагування та форматування електронних таблиць і діаграм у середовищі MS Excel»

Самостійна робота № 15

Тема самостійної роботи: «Редагування в MS Excel (скасування операцій, копіювання і переміщення об’єктів робочого аркуша, пошук і заміна фрагментів робочого аркуша)».

Форма роботи:  вивчення теоретичного матеріалу.

Кількість годин – 1

Мета: вивчити можливості табличного процесора; розглянути методи введення, редагування, форматування  даних в таблиці MS Excel.

Література:

  1.  Інформатика. Комп’ютерна техніка. Комп’ютерні технології. Посібник, за редакцією Пушкаря О. І, / – К.: Видавничий центр “Академія”, 2001. с.350-402

Студент повинен знати: можливості табличного процесора, команди та комбінації клавіш які використовуються для редагування та форматування робочих аркушів..

Студент повинен вміти:  копіювати, переміщати комірки та діапазони комірок електронної таблиці, скасовувати операції, здійснити пошук і заміну фрагментів робочого аркуша.

Міждисциплінарна та внутрішньопредметна інтеграція: дисципліна базується на раніше отриманих знаннях в області «Інформатика», «Іноземна мова» опанування дисципліни йде паралельно з  вивченням дисциплін «Бухгалтерський облік», «Вища математика», набуті знання і вміння використовуються при вивчені дисципліни «Економіка торгівлі».

Порядок виконання самостійної роботи

Ознайомитись з метою самостійної роботи та методичними рекомендаціями стосовно її виконання.

Опрацювати теоретичний матеріал.

Запитання для самоконтролю.


МЕТОДИЧНІ  ВКАЗІВКИ

Завдання 2.1

Microsoft Excel – табличний процесор, програма для створення й обробки електронних таблиць.

Робоча книга

Файл у Microsoft Excel називається робочою книгою. Робоча книга складається з робочих аркушів, імена яких (Лист1, Лист2, …) виведені на ярликах у нижній частині вікна робочої книги. Натискаючи по ярликах, можна переходити від аркушу до аркушу усередині робочої книги. Для прокручування ярликів використовуються кнопки ліворуч горизонтальної координатної лінійки:

  •  перехід до ярлику першого аркушу;

  •  перехід до ярлику попереднього аркушу;

  •  перехід до ярлику наступного аркушу;

  •  перехід до ярлику останнього аркушу.

Робочий аркуш являє собою таблицю, що складається з 256 стовпців і 65536 рядків. Стовпці позначаються латинськими літерами, а рядки – цифрами. Кожне вічко таблиці має адресу, що складається з імені рядку й імені стовпця. Наприклад, якщо вічко знаходиться в стовпці F і рядку 7, то воно має адресу F7.

Виділення елементів таблиці

Одне з вічок таблиці завжди є активним, активне вічко виділяється рамкою. Щоб зробити вічко активним, потрібно клавішами керування курсором підвести рамку до цього вічка або натиснути на ньому мишею.

Для виділення декількох суміжних вічок необхідно установити покажчик миші на одному з вічок, натиснути ліву кнопку миші і, не відпускаючи її, розтягнути виділення на всю ділянку. Для виділення декількох несуміжних груп вічок слід виділити одну групу, натиснути клавішу Ctrl і, не відпускаючи її, виділити інші вічка.

Щоб виділити цілий стовпець або рядок таблиці, необхідно натиснути мишею на його імені. Для виділення декількох стовпців або рядків слід натиснути на імені першого стовпця або рядку і розтягнути виділення на всю ділянку.

Для виділення декількох аркушів необхідно натиснути Ctrl і, не відпускаючи її, натискати на ярликах аркушів.

Введення та редагування даних в таблиці

Для уведення даних у вічко необхідно зробити його активним і увести дані з клавіатури. Дані з'являться у вічку та у рядку редагування. Для завершення уведення слід натиснути Enter або одну з клавіш керування курсором. Процес уведення даних закінчиться й активним буде сусіднє вічко.

Щоб відредагувати дані у вічку, необхідно:

  1.  зробити вічко активним і натиснути клавішу F2, або двічі натиснути у вічку мишею;
  2.  у вічку з'явиться текстовий курсор, який можна пересунути клавішами  керування курсором у потрібне місце і відредагувати дані;
  3.  вийти з режиму редагування клавішею Enter.

Увага!  Перед виконання будь-якої команди Microsoft Excel слід завершити роботу з вічком, тобто вийти з режиму уведення або редагування.

Скасування операцій

Для скасування останньої операції над даними необхідно в меню Правка вибрати команду Отменить … або натиснути кнопку . Якщо натиснути на стрільці поруч із цією кнопкою, то розкриється перелік операцій, виконаних у поточному сеансі. Натиснувши на імені однієї операції, можна скасувати її та усі операції виконані після неї.

Щоб повернути останню скасовану операцію, слід у меню Правка вибрати команду Повторить … або натиснути кнопку . Для перегляду переліку скасованих операцій слід натиснути на стрільці поруч із цією кнопкою.

Створення робочої книги

Для створення нової робочої книги у меню Файл вибрати команду Создать. У діалоговому вікні, що розкрилося, вибрати спочатку укладку, а потім шаблон, на основі якого буде створено робочу книгу; після чого натиснути кнопку OK. Звичайні робочі книги створюються на основі шаблону Книга. Для створення робочої книги на основі шаблону Книга можна натиснути кнопку .

Відкриття робочої книги

Для відкриття існуючої робочої книги необхідно в меню Файл вибрати команду Открыть або натиснути кнопку , після чого розкриється діалогове вікно Открытие документа. У прихованому переліку Папка слід вибрати диск, на якому знаходиться потрібна робоча книга. У переліку, що розташований нижче вибрати (подвійним натисканням) папку з книгою і саму книгу.

За замовчанням у переліку виводяться тільки файли з книгами Microsoft Excel, які мають розширення xls і значки. Для виводу інших типів файлів або усіх файлів необхідно вибрати відповідний тип у полі прихованого переліку Тип файлов.

Збереження робочої книги

Для збереження робочої книги необхідно викликати команду Сохранить меню Файл або натиснути кнопку . При першому збереженні з'являється діалогове вікно Сохранение документа. У прихованому переліку Папка слід вибрати диск, у переліку, що розташований нижче папку, в якій необхідно зберегти книгу. У полі прихованого переліку Тип файла – формат, в якому буде збережено книгу. У полі Имя файла потрібно увести ім'я книги й натиснути кнопку Сохранить.

При повторному збереженні діалогове вікно Сохранение документа не виводиться, книга автоматично зберігається в тому ж файлі. Щоб зберегти книгу під іншим ім'ям або в іншій папці, слід у меню Файл вибрати команду Сохранить как, після чого з'являється вікно Сохранение документа.

Закриття робочої книги

Для закриття книги необхідно вибрати в меню Файл команду Закрыть або натиснути кнопку вікна книги.

Завершення роботи з Microsoft Excel

Для завершення роботи з Microsoft Excel необхідно закрити вікно програми.

Уставка елементів таблиці

Для уставки вічок слід виділити вічка, на місці яких будуть уставлені нові вічка. Вибрати команду Ячейки із меню Вставка. У  діалоговому вікні, що з'явилося, вибрати тип елемента, що уставляється:

ячейки, со сдвигом вправо  уставити вічка, зсунувши усе праворуч;

ячейки, со сдвигом вниз – уставити вічка, зсунувши усе ліворуч;

строку  уставити рядок;

столбец  уставити стовпець.

Натиснути ОК.

Для уставки рядків або стовпців необхідно:

  1.  виділити рядки або стовпці, на місці яких будуть уставлені нові елементи;
  2.  у меню Вставка вибрати пункт Строки або Столбцы.

Видалення елементів таблиці

Для видалення елементів таблиці слід виділити їх і у меню Правка вибрати команду Удалить. Стовпці та рядки видаляються без запитів, а при видаленні вічок з’являється  діалогове вікно, в якому необхідно вибрати варіант видалення елементу:

ячейки, со здвигом влево – видалити вічка, зсунувши усе вліво

ячейки, со здвигом вверх – видалити вічка, зсунувши усе угору;

строку – видалити рядок;

столбец  видалити стовпець.

Видалення вмісту елементів таблиці

  1.  Для видалення вмісту вічок без видалення їх самих слід:
  2.  виділити групу вічок, що необхідно очистити;
  3.  вибрати пункт Очистить із меню Правка, а потім один із пунктів:

Всеочистити усе;

Форматы – встановлюється формат вічок за замовчанням;

Содержимое – очищення тільки вмісту вічок;

Примечание – очищення вічок від приміток.

  1.  натиснути ОК.

Для видалення тільки вмісту вічок також можна виділити їх і натиснути клавішу Delete.

Копіювання і переміщення даних

Microsoft Excel дозволяє переміщувати і копіювати вміст вічок. Для цього використовується буфер проміжного збереження інформації Clipboard, що дозволяє переміщувати дані як у межах таблиці, так і в інші Windows-програми.

Для копіювання необхідно:

  1.  виділити групу вічок, вміст яких слід скопіювати;
  2.  викликати команду Копировать меню Правка або натиснути кнопку  (навколо групи вічок з'явиться пунктирна лінія, яка вказує, що фрагмент скопійовано у буфер);
  3.  виділити групу вічок, в які слід уставити дані;
  4.  викликати команду Вставить меню Правка або натиснути кнопку .

Фрагмент із буферу скопіюється в зазначене місце.

При копіюванні вічок, що містять формули з відносними посиланнями, координати вічок аргументів змінюються автоматично. Наприклад, при копіюванні формули =А1+А2 з вічка А3 у вічко В3 її вміст зміниться на =В1+В2, тобто ця формула як і раніше обчислює суму двох вічок ліворуч від вічка з формулою. При копіюванні вічок, що містять формули з абсолютними посиланнями, адреси вічок-аргументів не змінюються.

Для переміщення вмісту вічок необхідно:

  1.  виділити групу вічок, вміст яких потрібно перемістити;
  2.  викликати команду Вырезать меню Правка або натиснути кнопку на  (навколо групи вічок з'явиться пунктирна лінія, яка позначає, що фрагмент переміщений у буфер);
  3.  виділити верхнє ліве вічко в області, в якій необхідно уставити фрагмент;
  4.  викликати команду Вставить меню Правка або натиснути кнопку .

Фрагмент із буферу буде уставлений у зазначене місце.

При переміщенні вічок, що містять формули, координати вічок аргументів не змінюються. Наприклад, при переміщенні формули =А1+А2 з вічка А3 у вічко В3 формула залишиться =А1+А2. 

Натискання правою клавішею миші на будь-якому об'єкті таблиці викликає контекстне меню, що містить команди, для обробки даного об'єкта.

Пошук даних

Щоб знайти деякий текстовий рядок або число, потрібно:

  1.  у меню Правка вибрати пункт Найти;
  2.  у  діалоговому вікні, що з'явилося, у полі Что зазначити, що необхідно знайти;
  3.  для того, щоб Microsoft Excel враховував при пошуку регістр символів (нижній – малі літера, верхній – прописні), уведених у полі Что, слід установити прапорець Учитывать регистр;
  4.  якщо необхідно, щоб Microsoft Excel шукав тільки ті вічка, весь вміст яких відповідає шаблону пошуку, слід установити прапорець Ячейка целиком;
  5.  у полі Просматривать необхідно вибрати напрямок пошуку – по строкам або по столбцам;
  6.  у полі Область поиска слід вибрати – формулы, значения або примечания (пошук буде робитися тільки в зазначених компонентах вічок);
  7.  натиснути кнопку Найти далее (після чого буде виділене перше слово, що відповідає умовам пошуку);
  8.  для пошуку наступного входження тих же символів повторно натиснути кнопку Найти далее;
  9.  для заміни виділених символів іншими, необхідно натиснути кнопку Заменить, після чого з'явиться діалогове вікно Заменить.

Зaмінa даних

Команда Заменить меню Правка аналогічна команді Найти, але вона дозволяє заміняти знайдені дані на інші. У полі Что слід зазначити, що потрібно знайти, а в полі Заменить на зазначити, на що необхідно замінити знайдений фрагмент. Після натискання кнопки Найти далее буде виділене перше слово, що відповідає умовам пошуку. Для його заміни слід натиснути кнопку Заменить.

Операції з аркушами робочих книг

Для перейменування аркушу необхідно виконати подвійне натискання на його ярлику і ввести нове ім’я. Його довжина не повинна перевищувати 31 символ, і не може містити наступні символи:  \ / ? * : [ ] ).

Для копіювання або переміщення аркушів робочої книги необхідно:

  1.  відкрити робочу книгу-джерело, аркуші якої необхідно скопіювати, і робочу книга-приймач;
  2.  вибрати аркуш, який потрібно скопіювати;
  3.  вибрати команду Переместить/скопировать лист меню Правка;
  4.  у полі в книгу (мал.11) слід вибрати робочу книгу-приймач (для того, щоб скопіювати аркуші у середині робочої книги необхідно вибрати ім'я поточної робочої книги);
  5.  у полі Перед листом слід вибрати аркуш, перед яким необхідно уставити скопійований аркуш;
  6.  для копіювання аркушу потрібно установити прапорець Создавать копию;
  7.  натиснути кнопку ОК. 

Для видалення аркушу необхідно зробити його поточним і в меню Правка вибрати команду Удалить лист.

Для уставки аркушу слід зробити поточним аркуш, на місці якого буде уставлений новий і вибрати команду Лист меню Вставка.

Натискання правою клавішею миші на ярлику аркушу викликає контекстне меню для аркушу.




1. .Саясатты~ т~сінігі мен таби~аты
2. ПОЯСНИТЕЛЬНАЯ ЗАПИСКА Программа по окружающему миру для 4 класса составлена в соответствии с требованиями.html
3. психологической компетентности людей и оказания психологической помощи как отдельному человеку так и груп
4. Верно ли что делопроизводство ~ это специфическая деятельность по созданию документов связанных с приня
5. Теория Алгоритмов Основные понятия теории алгоритмов.html
6. Визначення потреби в кредитних ресурсах
7. Лабораторная работа 18 ИЗМЕРЕНИЕ СОПРОТИВЛЕНИЙ С ПОМОЩЬЮ МОСТА УИТСТОНА Цель работы 1
8. Тема 11- Правовая охрана и использование объектов животного мира
9. Основы технической эксплуатации защищённых телекоммуникационных систем
10. Статья 11.2. Образование земельных участков 1
11. Система права. Понятие и признаки права
12. Бухгалтерские проводки предприятия
13. Реферат- Снежники и лавины
14. реферат дисертації на здобуття наукового ступеня доктора філологічних наук К
15. Нет тому что отвлекает ваше внимание
16. на тему- НОРМЫ ПРАВА И ИХ ЭФФЕКТИВНОСТЬ Исполнитель- студент очной формы обучения группы 5703 КАЗАЗА
17. Введение Даже когда его путь завершился люди не могут прийти к единому мнению о роли Стива Джобса соучре
18. Римская империя в I веке н
19. ГХК ЗАЯВКА НА УЧАСТИЕ В БЛАГОТВОРИТЕЛЬНОМ КОНКУРСЕ СОЦИАЛЬНЫХ ПРОЕКТОВ ГХК ТОП202013
20. 12 Лист Изм Кол