Будь умным!


У вас вопросы?
У нас ответы:) SamZan.net

на тему- Любов і доброта Мета- Розкрити зміст привітання добрий день; продовжити знайомити учнів з люд.

Работа добавлена на сайт samzan.net: 2016-03-13

Поможем написать учебную работу

Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.

Предоплата всего

от 25%

Подписываем

договор

Выберите тип работы:

Скидка 25% при заказе до 21.5.2024

Виховний захід на тему: Любов і доброта

Мета:  Розкрити зміст привітання «добрий день»;

продовжити  знайомити учнів з людськими   чеснотами;

довести до свідомості дітей, що добро твориться безкорисно;

викликати бажання творити добро й уникати злих вчинків;

акцентувати увагу  на вихованні  чуйності, доброзичливості у дітей.

Обладнання: фарба і папір, твір Сухомлинського «Красиві слова і красиві діла », вірші про маму, свічка.

Тип уроку: бесіда.

Організаційний момент

Дітки а тепер сядьте рівненько, спинки вирівняли, оченята підняли на мене.

Мотивація

Сьогодні ми з вами будемо розмовляти про доброту та любов, тому що я хочу перевірити чи добрі ви, чесні, чуйні, любите і поважаєте своїх рідних. Ну що ж почнемо.

Хід уроку

  •  Діти,  сьогодні до нашого  затишного і привітного класу завітали   гості. Навіть сонечко зраділо і посміхається нам і гостям. Усміхнемося лагідно до них, адже гостей завжди зустрічають привітною усмішкою і привітаємось.

Всім нам треба привітатись:

  •  Добрий день ! Добрий день!

Один, одному сказати:

Добрий день! Добрий день!

Один, одного вітати

Добрий день! Добрий день!

Ось ви щойно так легко і звично привіталися. А чи задумувалися ви над цим словом «Добрий день».

- Що ж бажаєте при зустрічі? ( Бажаємо один одному добра, здоровя, любові)

Йдучи до школи ви спостерігаєте, як вітаються старші люди. Коли зустрічається двоє чоловіків вони потискають руки, можуть  при підняти шапку. А інші здалеку  вітально помахали один одному. Жінки, коли довго не бачились - обнімаються.

Повір: словосполучення «добрий день» має чарівну силу. Вимовляти його  зовсім не складно, а якщо при цьому ще й посміхнутися, на душі стане  легко і приємно.

 

Посмішку мамі я вранці дарую,

«Доброго ранку» -  завжди говорю я.

Не лінь  промовити удень

Усім знайомим: «Добрий день».

Я, Настю знаю з малих літ,

Їй весело скажу: «Привіт!»

«Здорові були!» - це чарівні два слова,

Ви людям даруйте їх знову і знову!

Гра – розминка  «Ввічливий годинничок»

Усі діти зображають годинник.

Дві руки – це стрілки, які ходять по колу уявного циферблату.

Ведучий:  Тікі – так, тікі – так –

 Годинничок ходить ось так.

 Сьому ранку він пробив,

 Усіх діток розбудив.

Діти сім разів плещуть у долоні, зображають бій годинника: бом – бом.

Ведучий:  Ранок настає,

 Сонечко встає.

 Усміхається діточкам з неба,

 Що сказати, прокинувшись, треба ?

Діти. – Доброго ранку.

Гра продовжується. Стрілки знову ходять і годинничок показує тепер  дванадцяту годину.

Ведучий:  Ось і день надійшов діточки,

 Що сказати при зустрічі треба?

Діти – Добрий день.

Ведучий:   Стрілки тікали ходили

 У шість вечора пробили.

Діти плещуть у долоні шість разів.

Ведучий:  Вечір наступив малята,

 Що при  зустрічі  сказати?

Діти – Добрий  вечір.

Ведучий: Молодці !

(дістаю свічку і запалюю її)

  •  Сьогодні до нас завітала ще й незвичайна гостя – свічка.
  •  Погляньте, яка в неї  вогнянна зачіска. Приємно вам дивитися на полум’я ?
  •  Чому?  ( - Бо від нього йде світло). Піднесіть руки ближче до вогню.
  •  Що ви відчуваєте ? ( - Тепло )
  •  Як ви гадаєте, чи може людина світитися, як свічка, і дарувати тепло?   ( Може, коли робить гарні вчинки)
  •  Так у доброї людини очі випромінюють  тепло і сяють, як  зіроньки, а своїми добрими вчинками вона  розраджує, заспокоює, ніби притягує до себе. Таку людину цінують і шанують.
  •  Що  ж таке добро ?
  •  Яких людей називають добрими ? ( Таких, які розуміють інших, які  допомагають  слабшим, літнім людям, які вміють втішити, звеселити, які не залишають товариша в біді)
  •  Діти пам’ятайте: гарні, добрі слова завжди приємні, але важливо  підкріплювати їх добрими й гарними ділами. Ось послухайте оповідання В. Сухомлинського «Красиві слова і красиве діло»

Серед поля стоїть маленька хатинка. Її побудували, щоб у негоду люди могли сховатися й пересидіти, в теплі.

Одного разу серед літнього дня  захмарило й пішов дощ. А в лісі в цей час було троє хлопців. Вони  сховалися в хатинці й дивилися, як із неба ллє, мов з відра.

Коли це бачать: до хатинки біжить ще один хлопчик. Незнайомий. Мабуть, з іншого села.

Одежа була на ньому мокра, як хлющ. Він тремтів од холоду.

І ось перший із тих хлопців, які сиділи в  сухому одязі, сказав:

- Як же ти змок на дощі! Мені жаль тебе…

Другий теж промов красиві і жахливі слова:

- Як страшно опинитися в зливу серед поля ! Я співчуваю тобі.

А третій не сказав ні слова. Він мовчки зняв із себе сорочку й дав її змоклому хлопчикові. Той скинув мокру сорочку й одягнув суху.

Гарні не красиві слова.

Гарні – красиві діла.

  •  Діти, котрий з трьох хлопчиків учинив правильно ( третій ). Чому ?
  •  А яку добру справу ви зробили вчора або сьогодні ? ( поступився місцем у автобусі, підв’язав гілочку  на дереві )
  •  Гляньте, як сонечко ясніше світить, мабуть радіє за нас. Відчуваєте, які ніжні його промінці? Вони гріють наші щічки, носики, голівки, навіть наші сердечка стали ще  теплішими.

Чуєте, як вони промовляють «Я люблю себе;  я люблю землю і сонечко; я люблю весь світ».

  •  А тепер я хочу подарувати вам слово «любов»
  •  Промовте його «любов»
  •  Що ви відчули ? ( Тепло, ласку)
  •  А тепер закрийте очі і промовте слово «любов»
  •  Кого ви  уявили ?  (  маму )

Мама – найдорожче  слово як для вас, малих, так і для нас, дорослих. У важкі хвилини  ми всі вимовляємо перше слово – «мама».

  •  А чому так ?
  •  Тому, що ми впевнені: мама першою прийде на допомогу, мама завжди все для нас зробить, мама завжди нас зрозуміє.
  •  Чому ми так впевнені в цьому ?
  •  Тому, що кожний день бачимо, як багато для нас і всієї сімї робить мама, як вона нас любить.

Мама раніше від усіх встає й пізніше від усіх лягає. Вранці ми всі ще спимо, а мама вже приготувала  смачний сніданок і будить, щоб ми вставали їсти. А якщо хто захворів, вона цілими ночами не відходить від ліжка. Мама завжди думає про нас, вона добра, мила.

Діти розповідають вірші про маму.(заздалегідь вивчені)

Матусю, дай ручки твої поцілую,

За шийку тебе обійму,

І щічки погладжу,

Як дуже тебе я люблю !

І ти мене любиш, хоч я неслухняна,

Частенько і шкоду роблю.

Та ти все пробачиш, мене поцілуєш,

І я тебе дуже люблю.

Я рада та горда за вас, що ви  знаєте так багато віршів і пісень про маму. Не  сумніваюся, що ви дуже любите й шануєте своїх мам. Так воно і має бути, бо на любов  і довічну шану наші матері заслуговують уже  тому, що подарували кожному з нас радість життя.

  •  Діти, нам з вами сьогодні  було так добре й тепло, так затишно й приємно, бо у ваших сердечках живе добро. Тож нехай поряд з вами усім  людям буде тепло й затишно.

Давайте зробимо диво – сонечко.

Похмурих днів ніколи

Не буде в нашій школі !

( Напишіть на долоні – промінчику те, що відбувається. Діти по черзі підходять до дошки й пишуть свої побажання)

Учитель  говорить:

Шлю промінчики вітання

Й найщиріші побажання !

Все найкраще, що в серцях,

Сяє хай на промінцях .

Підсумок:

Розкажіть дітки, про що ми з вами сьогодні розмовляли. Що робили?(малювали, відчували тепло від свічки, розповідали вірші і т.д.). Що вам запам’яталось і сподобалось найбільше?

До нових зустрічей! До побачення !




1. Онегин и Ленский.html
2. Технические средства компьютерных систем Подготовьте эссе 1 печатная страница о биографии и деяте
3. Тема- Третьи лица не заявляющие самостоятельных требований относительно предмета спора
4. реферат дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата технічних наук Харків ~
5. Пособие по безработице Служба занятости населения выполняет важную социальную функцию по осуществлению г
6. Природа девиации 1
7. а из незаполненных внешних оболочек становятся общими для обоих атомов причем спины этих электронов станов
8. 13 марта 20 13 г
9. Трудове право передбачає такі форми навчального процесу- лекції практичні заняття колоквіуми індивідуал
10. 3 2014 Понедельник Вторник
11. Архимед (rhimedes)
12. і. Відпрацьовані гази надходять у випускний трубопровід збільшеного об~єму й подаються з нього в газову тур.1
13. По характеру разгрузки выделяют восходящие и нисходящие М
14. это значит что в работе автомобиля произошли ошибки и их нужно считать чтобы установить неисправность
15. Новокосино города Москвы 22 мая 2005 года код подразделения 774049 настоящей доверенностью уполномочиваю граж
16. Билеты по истории России за 10 класс
17. Строение, виды и свойства систем управления
18. Реферат- Продвижение сайта- ссылки.html
19. Чи вважаєте ви проблему покарання і заохочення дітей в сім~ї важливою і актуальною АТак БНі В
20. Классификация программ