Будь умным!


У вас вопросы?
У нас ответы:) SamZan.net

інформаційного суспільств

Работа добавлена на сайт samzan.net:


 

Інформаційне суспільство (лат. informatio – освідомлення, просвітництво) – це сучасна наукова концепція, що використовується для визначення якісно нового етапу розвитку суспільства, в який вступили розвинені країни світу з початком інформаційно-комп'ютерної революції. Своєю назвою концепція зобов'язана професорові Токійського технологічного інституту Ю. Хаяші, чий термін був використаний практично одночасно – в Японії та США – у роботах Ф. Махлупа (1962) і Т. Умесао (1963). Теорія "інформаційного суспільства" була розвинена такими вченими, як Й. Масуда, М. Порат, Т. Стоунер, Р. Кац та ін.

Концепція "інформаційного суспільства" вказує на принципово інший характер трансформації суспільства в постіндустріальну, постмодерністську епоху, ніж описаний у більшості теорій "постіндустріального суспільства", розроблених на основі аналізу ситуації 50-70 рр. ХХ ст. Творці теорії "інформаційного суспільства" виходять із його визначення як багатогранного феномена, що має складну структуру, але, проте, володіє низкою певних ознак, виявлення яких і дозволяє говорити про нього як про окремий, самостійний феномен.

Головною характеристикою "інформаційного суспільства" є принципово новий громадський порядок, в якому основним ресурсом стають інформація та знання. Стрімко зростає обсяг знань, накопиченої людством, а основними виробничими процесами стають процеси передачі, обробки й пошуку інформації на основі використання сучасних інформаційних технологій. Інтелектуальне виробництво перетворюється на провідну галузь економіки, що призводить до зміни соціальних класів соціально недиференційованими "інформаційними співтовариствами" (Й. Масуда). Традиційним корпораціям протиставляються "малі" економічні форми – "електронні котеджі", включені в загальну структуру інформаційного суспільства (Е. Тоффлер). Висувається проект "глобальної електронної цивілізації" на базі синтезу телебачення, комп’ютерної мережі й енергетики – "телекомп’ютеренергетики"
(
Дж. Пелтон). "Комп'ютерна революція" створює передумови для заміни традиційної паперової друкованої продукції "електронними книгами", поступово змінюючи всю існуючу систему цінностей (Х. Еванс).

Характерними рисами "інформаційного суспільства" є: зростання ролі інформації й знань у житті суспільства; збільшення частки інформаційних продуктів і послуг у ВВП; створення глобального інформаційного простору, що забезпечує ефективну взаємодію людей, доступ до різних інформаційних ресурсів з метою задоволення їхніх потреб в інформації та інформаційних послугах.

Створення концепції "інформаційного суспільства" було покликано дати теоретичний інструмент для пояснення сутності й аналізу змісту глибинних соціальних процесів, що відбуваються на Заході в середині – кінці ХХ ст. Однак вивчення основних тенденцій розвитку сучасної цивілізації в останнє десятиліття зафіксувало явну розбіжність між реальністю й теоретичними побудовами творців даної концепції. Основною перспективою розвитку сучасного суспільства на сьогоднішньому етапі стає його "віртуалізація", що, стосовно до суспільства в цілому, постає як ціла низка різнорідних тенденцій у різних сферах діяльності. За ствердженням Д. Іванова, саме даний феномен – "віртуальність" – сьогодні "схоплює" (з'єднує) у єдиній моделі всі нові соціокультурні феномени: постмодернізм, інформатизацію, Internet та мережну культуру.

    

PAGE  37




1. Фондовый рынок Таиланда
2. Глобальные проблемы современности
3. Таз. Его соединения.html
4. административный порядок принятия и исполнения политических решений имел отрицательное воздействие на общ
5. тема экономических отношений
6. Вариант 1 Две грани куба лежат на плоскостях
7. ТЕМА- Трудова книжка особова справа особовий листок по обліку кадрів
8. Тема- Характеристика і особливості оформлення телеграм телефонограм та факсів Мета- Навчитися правильно о
9. тема РФ Темы 3 и 4- Налоговая система государства и Налоговая политика По органу ус
10. Контрольная работа- Психологическая характеристика адаптации освобожденного к условиям жизни на свободе
11. х годов Россия занимала по самоубийствам второе место в мировой табели о рангах после Литвы
12. Стратегическое планирование
13. на тему Трудовые отношения в международное частное право Выполнил- Препода
14. Лабораторная работа 11 Измерение малых толщин по интерференционным линиям в спектре Цель работ
15. правильнонеправильно
16. Лабораторная работа 2 по дисциплине Прикладная экология Расчёт выброса загрязняющих веществ при сжиг
17. Об областном бюджете на 20132015 годы с учетом изменений и дополнений внесенных решением областного маслихат
18. Расследование преступлений против личности и собственности
19. 1 Расчет потребной площади и определение габаритных размеров кон тейнерных площадок
20. Справка головного менюкнопка Пуск на панелі задачСправка У вікніяке зявилося обрано вкладку