Будь умным!


У вас вопросы?
У нас ответы:) SamZan.net

ЛЬВІВСЬКА ПОЛІТЕХНІКА ЗАТВЕРДЖУЮrdquo; Голова циклової комісії спеціальних комп~ютерних

Работа добавлена на сайт samzan.net:

Поможем написать учебную работу

Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.

Предоплата всего

от 25%

Подписываем

договор

Выберите тип работы:

Скидка 25% при заказе до 27.11.2024

МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ ТЕХНОЛОГІЧНИЙ КОЛЕДЖ

НАЦІОНАЛЬНОГО УНІВЕРСИТЕТУ «ЛЬВІВСЬКА ПОЛІТЕХНІКА»

ЗАТВЕРДЖУЮ

Голова   циклової   комісії

спеціальних комп’ютерних дисциплін

_____________ Л.В. Беца

“____” “___________”  2014р.

Інструкція до лабораторної роботи 4

ОС Windows. Програми Провідник та Total Commander.

з дисципліни " Інформатика"

для студентів спеціальності

5.05010201 “Обслуговування комп’ютерних систем і мереж”

напряму підготовки 6.050102 “Комп’ютерна інженерія”

Інструкцію розробили викладачі

_____________ Ю.Г. Деревянченко

_____________  Ю.В. Мота

Львів 2014


Тема роботи:
ОС Windows. Програми Провідник та Total Commander.

Мета роботи:Уміти користуватися програмами Провідник і Total Commander для огляду файлової структури, запуску програм; виконання дій з файлами, папками та їхніми групами.

Короткі теоретичнi вiдомостi

Подорож файловою структурою разом із провідником. Програма Провідник призначена для навігації (подорожі) файловою структурою і виконання дій з її об’єктами: копіювання, переміщення, перейменування, відшукання файлів і папок тощо.

Вікно складається з двох головних частин: дерева папок ліворуч робочого поля зі змістом активної папки праворуч. Додатково можна увімкнути панель інструментів і рядок статусу.

Програма дає змогу переглядати вміст папок, відкривати будь-яку папку і виконувати дії з її вмістом: запускати програми, переміщати, копіювати ярлики, файли, інші папки тощо.

Навігація файловою структурою. Щоб розкрити і переглянути вміст будь-якої закритої папки, потрібно або клацнути один раз на її значку на дереві (тобто у лівому вікні), або клацнути двічі на значку потрібної папки у правому вікні. Таким способом, наприклад, готують папку-сервер, яка містить об’єкти, що пересилатимуть у папку, яку називатимемо клієнтом.

Розглянемо, як готують папку-клієнт до приймання об’єктів. Перед назвою папок на дереві може бути позначка «+» чи «-». Відсутність позначки свідчить про те, що папка порожня або містить лише файли. Позначка «+» означає, що папка закрита і в ній є інші папки. Щоб побачити структуру цієї папки у вигляді гілки дерева, потрібно клацнути на позначці «+». Щоб згорнути гілку дерева, слід клацнути на позначці «-». Клацаючи на цих позначках, отримують доступ до певної папки. Тепер потрібні файли чи папки можна вибирати і перетягувати з папки-сервера у правому вікні на піктограму папки-клієнта, що є на дереві у лівому вікні. Папку-клієнт під час цього процесу відкривати не потрібно. Якщо це необхідно зробити, то слід викликати контекстне меню потрібної папки і виконати команду Відкрити.

Файлова структура є багаторівневою. Найвищим рівнем є робочий стіл, який містить папки «Мій комп’ютер», кошик тощо.

Навігація у правому вікні здійснюється методом клацання на папках для руху вниз по структурі або на кнопці Вгору на панелі інструментів для руху вгору. Вигляд значків тут можна змінювати на малі, великі, на таблицю. Назви файлів можуть відображатися з розширенням або без них. Інколи це викликає незручність. Щоб розширення (bat, com, exe, txt тощо) подавались на екран завжди, потрібно зняти передостанній прапорець на закладці Перегляд у вікні Параметри команди Вигляд,а у Windows XP у вікні Параметри папки… пункту Сервіс.

Щоб  у правому вікні  побачити головні  властивості  об’єктів (назву, тип, обсяг, дату внесення останніх змін, дату створення, атрибут, власника, автора, тему, категорію, тощо), піктограми слід подавати у вигляді таблиці. Сукупність властивостей, які відображатимуться, можна підібрати  за допомогою  команди Вибрати стовпці  в таблиці… з пункту Вигляд  головного меню програми. Якщо об’єктів багато, їх  варто впорядкувати ( за іменем, обсягом, датами, власниками, авторами тощо). Щоб впорядкувати об’єкти за зростанням  значення деякої властивості, у її заголовку  треба клацнути мишею. Порядкувати  в зворотному напрямку, слід клацнути ще раз.

Дії з об’єктами та їхніми групами. Переміщати, копіювати, вилучати можна один об’єкт або групу об’єктів. Групу утворюють способом виокремлення об’єктів, клацаючи мишею на назві в режимі натиснутої клавіші Ctrl.

Виокремити (об’єднати в групу) всі об’єкти можна за допомогою комбінації Ctrl+A.

Щоб виокремити об’єкти  від першого до заданого, достатньо клацнути мишею над першим і останнім у режимі натиснутої клавіші Shift. 

Дії  копіювання і переміщення об’єктів можна виконати двома головними способами: 1) за допомогою буфера обміну, використовуючи меню програми, панель інструментів чи комбінацій клавіш; 2) методом перетягування піктограм об’єктів.

Використання буферу обміну. Розглянемо три важливі комбінації клавіш, які можна використовувати в різних програмах:

  •  Ctrl+X – вилучити вибрані об’єкти в буфер обміну;
  •  Ctrl – копіювати вибрані об’єкти в буфер обміну;
  •  Ctrl+V – вставляти зміст буфера у потрібне місце.

В програмі Провідник рекомендується використовувати метод перетягування. Зазвичай вибрані об’єкти із заздалегідь відкритої папки-сервера перетягують у папки, що є на деревоподібній лівій частині вікна, користуючись смугою вертикального прокручування для відшукання папки-клієнта.

Програма Total Commander. Total Commander (TC) – це програма для виконання дій над об’єктами за допомогою вікон двох папок (зокрема, дисків), одне з яких є активним (віддавачем, сервером), а інші – пасивним (приймачем, клієнтом). Раніше ця програма називалась Windows Commander.

Для ТС збережені головні принципи роботи, характерні для програм з двовіконним інтерфейсом (Norton Commander, FAR тощо).

Розглянемо вікно програми ТС. Воно містить меню, панель інструментів, два робочі вікна (які називають панелями) з рядками заголовків, засоби для активації дисків, вертикальні смуги прокручування, рядок статусу, командний рядок, рядок функціональних клавіш.

Одне з робочих вікон (ліве) є активним, інше – пасивним. Характерні риси активного вікна: 1) наявність ледь помітної пунктирної рамки для виокремлення об’єктів; 2) відображення активного шляху перед командним рядком; 3) виокремлений кольором рядок заголовків.

За допомогою ТС особливо зручно:

  •  візуально відшуковувати папки і файли;
  •  упорядковувати назви файлів і папок;
  •  переглядати файли (F3);
  •  створювати (Shift+F4) і редагувати (F4) текстові документи;
  •  копіювати (F5);
  •  переміщати чи перейменовувати об’єкти (F6);
  •  створювати папку (F7);
  •  вилучати об’єкти (F8);
  •  архівувати, розархівовувати файли;
  •  запускати програми на виконання тощо.

Щоб відкрити папку слід клацнути на ній двічі, а щоб закрити (піднятися на рівень угору), слід клацнути на значку, який має вигляд двох горизонтальних крапок.

Програма має багатомовний інтерфейс, зручну панель інструментів, що дублює команди меню і дає змогу швидко запустити часто вживані програми, а також звичний для користувачів з досвідом рядок функціональних клавіш F3-F8. За допомогою команд головного меню файли можна архівувати, поділяти на частини, шифрувати і розшифровувати, групувати, надавати права доступу тощо.

Total Commander має особливо зручні засоби організації FTP зв’язку, призначеного для пересилання файлів з комп’ютера на комп’ютер в Інтернеті чи Інтранеті.

Стартова ситуація і завдання.

На робочому диску повинна бути папка групи, а в ній – власна папка. Використовувати програму Провідник, власну папку потрібно наповнити копіями будь-яких шести об’єктів, упорядкувати їх і перемістити в папку А1. Використовуючи програму ТС, слід наповнити папку В2, створити і наповнити папку Звіт, застосувати архіватор і наповнити власну папку.

Хід роботи

  1.  Запустіть програму Провідник.
  2.  Перегляньте дерево, щоб знайти і відкрити папку «Недавні документи» («Недавні місця»)
  3.  Виберіть чотири будь-які піктограми з цієї чи іншої папки і скопіюйте їх у власну папку способом перетягування піктограм.

Для цього спочатку утворіть групу з піктограм, на дереві папок клацніть на значку «+» поряд з папкою групи, перетягніть групу на піктограму власної папки, утримуючи праву клавішу миші. Відпустіть клавішу і виберіть з меню команду Копіювати.

  1.  Скопіюйте ще дві піктограми з папки «Недавні документи» чи іншої папки у власну папку, використовуючи буфер обміну.

Виберіть файли у папці і скопіюйте їх у буфер обміну засобами меню програми Провідник (пункт Копіювати) або панелі інструментів. На дереві папок клацніть правою клавішею миші на назві особистої папки.

  1.  Упорядкуйте назви піктограм у власній папці у алфавітному порядку.

 Для цього праве вікно має функціонувати в режимі Таблиця (його задаємо в пункті Вигляд), а для впорядкування потрібно клацнути мишею на заголовку таблиця І`мя (Name). Перепишіть упорядковані назви у звіт.

  1.  Упорядкуйте назви файлів в особистій папці за обсягом (Size), а потім за датою останніх змін (Date).
  2.  Створіть у власній папці таку  структуру папок.
    Власна (Ваше прізвище)
    |________Провідник
    | |________А1
    | |________А2
    |  Тотал Командер

|________В1
|________В2

  1.  Перемістіть піктограми лише файлів і ярликів із власної папки у папку А1.
  2.  Запустіть програму Total Commander. 

 Для запуску програми двічі клацніть на її піктограмі. У безплатній демоверсії      програми вимагається додатково клацнути на одній з трьох кнопок для запуску   програм. Яке вікно (ліве чи праве) у ТС тепер є активним, а яке – пасивним?

  1.  Активізуйте інше вікно.

Сусіднє вікно активізуйте клавішею Tab. Скористайтеся смугою прокручування, щоб переглянути зміст активної папки. Перепишіть повну назву активної папки у звіт. На якому диску вона розміщена?

  1.  Увімкніть україномовний інтерфейс програми.

Примітка: Якщо, ви установили Total Commander без україномовних бібліотек виконайте наступні дії: перемістять вміст папки Українізатор\Languages  в папку Languages установленої програми.

Викокайнте наступні дії:  Конфігурація → Параметри → Мови виберіть мову з меню.

Configurations Options Languages  виберіть мову з меню.

  1.  Дослідіть кнопки панелі інструментів ТС.

 Наведіть вказівник миші на кнопки панелі інструментів, зачекайте мить до появи пояснень призначення кнопки. Перепишіть призначення кнопок у звіт.

  1.  Дослідіть кнопки панелі інструментів для впорядкування файлів За іменем, За розширенням, За обсягом, За датою.
    Натисніть на них і спостерігайте за змінами розташування назв піктограм у вікні.
  2.  Створіть у власній папці папку з назвою Звіт4.
    Активізуйте в одному з вікон робочий диск, знайдіть і відкрийте власну папку. Для створення нової папки натисніть на клавішу
    F7 на клавіатурі чи клацніть на її кнопці у вікні. Введіть назву Звіт4 і натисніть кнопку ОК.
  3.  Знайдіть і відкрийте папку А1 і скопіюйте її вміст у папку Звіт4.
    Спочатку у сусідньому вікні відкрийте папку Звіт4. Файл в А1 виокремлюють клацанням миші з натисненою клавішею Ctrl або клавішею Insert. Копіювання –  F5.
  4.  Перемістіть вміст А1 в В2, скориставшись клавішею F6.
  5.  У папці Звіт4 створіть ще текстовий документ, давши йому назву Лаб4, з текстом-відповіддю на одне будь-яке контрольне запитання.
    Спочатку активізуйте папку Звіт4, виконайте Shift+F4 для виклику редактора Notepad вперше. Набравши текст, не забудьте закрити вікно текстового документа зі збереженням.
  6.  Заархівуйте файли у папці Звіт4 одним із доступних програмі ТС архіваторів. Спочатку файли об’єднайте у групу. Архів помістіть у папці Звіт4.
    Архів – це файл, в який у стисненому вигляді поміщають інші файли. Варто, щоб у сусідньому вікні була відкрита та ж сама папка Звіт4. У цьому разі архів поміщатиметься сюди автоматично. Виберіть групу файлів → ФайлиУпакувати (pack) файли → виберіть архіватор Zip, Rar тощо → Змініть назву архіву і за значенням шляху або погодьтеся з тою, що запропонує програма у діалоговому вікні, якщо папка Звіт4 була відкрита заздалегідь → ОК. Перепишіть у звіті назву файлу-архіву і його обсяг. Куди програма помістила файл-архів?
  7.  Відшукайте файл-архів (візуально, за іменем чи датою створення) і перемістіть його у власну папку.
  8.  Вилучіть файл-архів.
    Виберіть назву файлу і натисніть клавішу Delete або F8.
  9.  Змініть атрибути будь-якого файлу чи папки з Вашої папки. Виконайте дії: Файл – Змінити атрибути. Змініть атрибут файлу/папки на Прихований. Поверніть атрибути на попередні.
  10.  Дізнайтеся розмір вашої папки. Для цього в ТС виділіть необхідну папку і натисніть клавішу <Space> (Пробіл).
  11.  Розбийте файл на декілька частин. Візьміть довільний рисунок. Виконайте команду Файл - Розбити файл – Задайте необхідну розмірність – Збережіть їх у вашій папці.
  12.  Зберіть файл. Для цього виберіть одну з частин Вашого розбитого файлу і виконайте команду Файл – Зібрати файл або двічі натисніть на довільній частині файлу.
  13.  Ознайомтеся з командами на закладці Виділення.
  14.  Здійсніть пошук файлів скориставшись відповідною піктограмою головного меню або командою Команди-Пошук, чи комбінацією клавіш Alt +F7.
  15.  Ознайомтеся і поекспериментуйте з меню Команди, Вигляд, Конфігурація.
  16.  Запустіть програму провідник і продемонструйте викладачеві структуру і вміст власної папки.
  17.  Після закінчення роботи закрийте всі вікна.

Контрольні запитання

  1.  Яке призначення програми Провідник?
    1.  Як запустити програму Провідник?
    2.  З чого складається вікно програми Провідник?
    3.  Як відшукати папку?
    4.  Які є способи відшукання дій з об’єктами?
    5.  Як об’єднати у групу всі об’єкти?
    6.  Яке призначення клавіші F3-F8 у програмі ТС?
    7.  Як здійснити пошук файлів в ТС?
    8.  Як змінити атрибути файлів в ТС?




1. социальная значимость этой патологии объясняется тем скорбным фактом что во всём мире травмы одна из главн
2. Политология для студентов 12 курса специальностей-5B130100Общая медицина 5B130200Стоматология 5B110200Общест
3. тема государственного социального страхования в России 3
4. Фельдчер С. Либерман
5. По характеру разгрузки выделяют восходящие и нисходящие М
6. Маркетинг для студентов дневной формы обучения составил- доцент кафедры маркетинга канд
7.  Дом семья любимая работа казалось бы что еще для счастья надо Он добился всего к чему стремился получил о
8. Реферат- Основные тенденции всемирной и Российской истории в XIX веке
9. Реферат ОЗНАКИ ТА ПРИНЦИПИ ПРАВОВОЇ ДЕРЖАВИ
10. одержання повного комплекту форм- А ~ зовнішньої бухгалтерської звітності Б ~ зовнішньої управлінс
11. ва речи- правильность соблюдение всех норм-правил; точностьпредметнаяфактическиая; логичность это комм.html
12. і. brgin is brgin Договір дорожчий від грошей
13. Тема- Инфляция- сущность и виды анализ уровня инфляции в РТ Содержание Введение I
14. Описание технологического процесса изготовления печатной платы Разработка конструкции печатного узла
15. тематичний 215 художньоестетичний 10 оздоровчотрудовий 21
16. РЕФЕРАТ дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата економічних наук Донецьк
17. Особенности узбекско-турецких отношений в 90-е годы
18. на тему Точечный массаж Наименование группы- медицинский массаж с 02
19. реферат дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата економічних наук Київ
20. Статья 43 Понятие и цели наказания 1