Поможем написать учебную работу
Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.
Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.
Лабораторна робота № 4
Розширення кабельної локальної компютерної мережі
безкабельним сегментом.
Рис.1.Розширення локальної мережі безкабельним сегментом в режимі інфраструктури.
При необхідності безкабельна мережа може використовуватись як розширення існуючої кабельної мережі.
Для цього один або декілька пунктів безкабельного доступу треба зєднати за допомогою кабелю UТР категорії 5 з комутаторами (наприклад DES-1005D, або іншими), які використовуються для організації локальної компютерної мережі.
При цьому кожному пункту безкабельного доступу обовязково повинна бути призначена унікальна ІР адреса, яка не дублюється жодним іншим вузлом цієї мережі , і правильна маска під мережі.
Завдяки тому, що у комутаторів є функція автовизначення швидкості передавання 10/100/1000 Мбіт/сек, а також повнодуплексного режиму та функції автовизначення полярності MDI/MDI-X, для підключення можна використати як прямий, так і перехресний кабель, а також довільний порт комутатора. Довжина кабельного сегменту, який зєднує комутатори та пункти доступу, не може бути більше 100 м.
Для правильної роботи компютерів в такій мережі мережному адаптеру кожного компютера ( як в кабельному, так і в безкабельному сегментах ) треба призначити унікальну ІР адресу та маску підмережі, що відповідають ІР адресації цієї мережі.
ІР адреси компютерам можуть призначатись :
Для того, щоби компютер в мережі міг звязатись із іншими компютерами, ІР адреса його мережного адаптера повинна знаходитись у тому самому діапазоні адрес ( тобто у тій самій підмережі , що визначається маскою під мережі ), що і ІР адреси адаптерів усіх інших компютерів.
Порядок роботи: