Поможем написать учебную работу
Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.
Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.
Вступ
Організація виробництва означає координацію (приведення до системи) всіх елементів і ресурсів виробництва для досягнення поставленої мети законів ринку в діяльності кожного підприємства.
Організація виробництва має на меті забезпечення безперервного науково технічного прогресу і створення умов, які забезпечать ефективне виконання і перевиконання завдань кожною ланкою за всіма показниками. Це вимагає безперервного удосконалення всіх сторін діяльності підприємства і приведення до дії всіх резервів виробництва. Ґрунтуючись на висновках економічної теорії і сучасних досягненнях науки, техніки і передового досвіду роботи підприємств, наука про організацію виробництва розробляє раціональні форми і методи організації виробництва, а також шляхи розвитку підприємства.
Задачі організації виробництва можуть бути успішно вирішені на основі глибоких знань техніки, технології, характеру виробництва та уяві про напрямки науково технічного прогресу у даній галузі виробництва. При організації машинобудівного виробництва широко використовують основні положення технічних наук.
Виробництво є суспільним і знаходиться завжди у стані зміни і розвитку. Воно не може бути неорганізованим, без відповідної організації виробництво перестане існувати. Тому організація виробництва невідємна частина будь якого способу виробництва. Вона, як і само виробництво, змінюється та удосконалюється з розвитком. Але виробництво стає більш ефективним, коли воно базується на прогресивних системах організації виробництва, праці та управління.
Виконання курсової роботи являє собою один із видів самостійної навчальної та водночас науково дослідної роботи студентів, призначений засвідчити якість набутих студентами знань та вміння використовувати їх при опрацюванні теоретичних та конкретних практичних питань у галузі організації виробництва.
Виконання курсової роботи має на меті:
Закріпити та поглибити теоретичні знання, набуті студентами у процесі вивчення курсу „Організація виробництва”.
Надати студентам навички самостійної роботи із спеціальною літературою, довідниками, джерелами первинної стратегічної інформації тощо.
Виробити вміння узагальнювати теоретичні матеріали, виконувати необхідні розрахунки, самостійно формулювати висновки, розроблювати пропозиції, обґрунтовувати та відстоювати власну точку зору з проблем, що досліджуються.
Виконання курсової роботи має сприяти більш глибокому засвоєнню студентами програмних питань курсу. Це вимагає від них самостійного поглибленого вивчення не лише навчальної, але й спеціальної літератури, вміння користуватись та аналізувати статистичні матеріали діючих підприємств.
1. Визначення фондів часу роботи обладнання і працівників
Для визначення потреби у обладнанні та працівниках необхідно знати фонди часу їх роботи.
Існує календарний, номінальний та дійсний фонди часу роботи обладнання і працівників.
Календарний фонд часу визначається астрономічною кількістю годин за певний період і дорівнює добутку кількості годин за добу на кількість календарних днів у році.
Номінальний фонд часу роботи обладнання та працівників відповідає кількості робочих годин в році згідно з прийнятим режимом роботи виробництва без врахування різних втрат.
Номінальний фонд часу роботи визначається за формулою:
Fн. = Др. × Кзм. × Тзм., годин (1)
де Др. кількість робочих днів у році, дні;
Кзм. кількість змін роботи (Кзм. = 1, для працівників, Кзм. = 2, для обладнання)
Тзм. тривалість робочої зміни, години
Fн.о. = 251 × 2 × 8 = 4016 год.
Fн.пр. = 251 × 1 × 8 = 2008 год.
Дійсний (ефективний) фонд часу роботи обладнання визначається на основі номінального фонду з урахуванням витрат:
Дійсний (ефективний) фонд часу роботи обладнання визначається за формулою:
Fе. = Fн.. × (1 αрем. / 100), годин (2)
де αрем. час на планові ремонти та переналагодження обладнання, %
Fе = 4016 × (1 3 / 100) = 3895 год.
Дійсний (ефективний) фонд часу роботи працівників визначається за формулою:
Fе.пр. = Fн.пр. × (1 αзб. / 100), годин (3)
де αзб. добові та внутрішньозмінні збитки робочого часу, %
Fе.пр. = 2008 × (1 - 11/ 100) = 1787 год.
Змн.
Арк.
докум.
Підпис
Дата
Арк.
5
ПЗКР 5.03060101.12
Змн.
Арк.
№ докум.
Підпис
Дата
Арк.
4
ПЗКР 5.03060101.12