Поможем написать учебную работу
Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.
Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.
Щоб зберегти домашньому улюбленцю здоров'я і психіку, привчити до порядку, уникайте поширених помилок, які часто здійснюють люди,мало знайомі з особливостями поведінки тварин.
Помилка 1. Купувати тварина спонтанно
Коли миттєво хочете купити тварину, можете отримати зовсім не того улюбленця, якого б ви хотіли. Він може бути хворим або не вписуватися у ваш спосіб життя. Тому все продумайте - яка саме вам потрібна тварина і де її краще купити. Якщо вас зацікавила будь-яка порода, прочитайте все, що зумієте знайти про неї, поговоріть з тими, у кого вже є подібна тварина.
Помилка 2. Нехтувати дресируванням
Погані звички у тварини формуються в ранньому віці і від них важко позбутися. Якщо ви не уявляєте, як треба дресирувати тварину, довірте цю справу професіоналам. Але ще до дресирування з професіоналом, ви самі повинні навчити тварину простим командам.
Помилка 3. Бути непостійним в заборонах
Якщо один член сім'ї дозволяє тварині спати в ліжку, а інший забороняє, тварина буде плутатися та почне встановлювати свої правила. Щоб цього уникнути, всі члени вашої родини повинні дотримуватися встановлених для вихованця правил. Не робіть виключень навіть заради самих жалібних очей. Проявивши строгість спочатку, ви надалі будете жити спокійно.
Помилка 4. Балувати тварина надміру
«Вкусняшки» втрачають цінність, якщо тварина отримує їх не за заслуги. Вважайте всяку смакоту свого роду «кишеньковими грошима» за особливо хорошу поведінку. Не потрібно «оплачувати» хорошу поведінку кожного разу тому що ця смакота втратить свою цінність як стимул.
Помилка 5. Залишати тварину без спілкування
У тварин, дитинство яких проходить на самоті розвиваються страх і агресивність. З раннього дитинства намагайтеся знайомити тварину з новими людьми, тваринами, розміщуйте іноді в незнайому обстановку. Це потрібно для того, щоб тварина навчилася швидко звикати до незнайомої обстановки і незнайомих людей і не боялися ні тих ні інших.
Помилка 6. Нехтувати руховою активністю
У тварин енергії набагато більше, ніж у людини, і краще, якщо вона виллється у фізичну активність, інакше буде виражатися в безпричинному гавкоті, киданні на людей і меблі. Собаку потрібно вигулювати щонайменше двічі на день не менше ніж по півгодини.І не на повідку, а дати їй як слід побігати. Для цього в нагоді стане м'ячик або звичайна палиця. Намагайтеся грати з кішкою в активні ігри по 10-20 хвилин кожні кілька годин. Птахів потрібно випускати політати кілька разів на день. А білкам, мишам, хом'якам купити колесо для бігу.
Помилка 7. Нехтувати розумовою активністю вашого вихованця
У домашніх умовах потреба у пошуках їжі та захисті в тварин відпадає і вона починає нудьгувати та потрапляти в неприємності. Займіть вільний час вашого вихованця. Купіть тварині спеціальні іграшки: дзеркальце для папуги. Можна стимулювати кішку візуально: помістити за вікно, де кішка не зможе дістати, годівницю для птахів. Кішка буде проводити перед вікном години, замість того, щоб нудьгуючи тинятися по кімнаті, точити кігті об диван і встрибувати на шафи.
Помилка 8. Залишати тварина надовго на самоті
При довгій відсутності спілкування у тварини розвивається тривожність деструктивна поведінка. Якщо вам доводиться залишати цуценя більш ніж на 7 годин, попросіть кого-небудь доглянути за ним. Але на якийсь нетривалий час його потрібно залишати на самоті, щоб він звик і навчився заспокоюватися. Тільки залиште йому іграшки, щоб собаці було чим себе зайняти. Кішку можна залишати на більш довгий час, тільки простежте, щоб у неї було достатньо їжі, води та іграшок.
Помилка 9. Чи не обладнати свій будинок під потреби вихованця
У будинку тварині повинно бути затишно. Тому вам потрібно забезпечити вихованцеві належні умови для життя. Якщо кішці не подобається її лоток - вона буде використовувати дверний килимок. Собака, яка не має свого зручного спального місця - займе ваше ліжко. Кішкам потрібно надати місце для лазіння і точки кігтів, інакше вона буде залізати на шафи й точити кігті об диван.
Помилка 10. Карати свого вихованця
Не кричіть на тварину і вже тим більше не карайте його фізично, тому що тварина почне вас боятися. А там, де є страх, немає місця любові. Можна злегка підвищити голос, але тільки якщо ви застали вихованця у момент скоєння «злочину». Скажіть йому твердим гучним голосом «Не можна!», і вихованець зв'яже вашу реакцію з тим, що він робить зараз, і зрозуміє, що цього робити не потрібно. В інших випадках покарання має виходити від навколишнього середовища. Якщо ви, наприклад, хочете відучити кішку встрибувати на кухонну тумбочку, змусьте поверхню неприємно скрипіти. Покарання при цьому виходить не від вас, а від тумбочки, і боятися кішка вас не стане.
Помилка 11. Їжа вихованця
Так, багато господарів вважають, що раціон їх кішки або собаки повинен бути різноманітним. Але це зовсім не так! Раціон повинен бути збалансованим і корисним, але тип годування краще вибирати один: або це готові корми, або натуральні продукти. Готові корми - це повністю збалансований раціон, і додавати що-небудь з вашого столу, і м'ясо в тому числі, вже не потрібно. Більш того, це може зашкодити вашому вихованцеві і викликати у нього отруєння або ряд захворювань.