Поможем написать учебную работу
Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.
Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.
Самостійна робота №11
Тема: Критерії відмов і граничних станів системи мащення ДВС
Зовнішніми ознаками несправності системи мащення є: зниження або підвищення тиску в системі, а також погіршення якості масла внаслідок забруднення.
Зниження тиску в системі можливе в результаті недостатнього рівня масла в картері, його зрідження, витікання через нещільності у з'єднаннях маслопроводів або тріщини, спрацювання деталей масляного насоса, порушення регулювання або заїдання редукційного клапана у відкритому положенні і внаслідок спрацювання підшипників колінчастого і розподільного валів.
Низький рівень масла у піддоні картера може бути внаслідок вигоряння і витікання його через нещільності прокладок і сальників колінчастого вала. Рівень масла необхідно перевіряти щодня перед виїздом на лінію, а при тривалих рейсах на зупинках в дорозі. Перевірку слід провадити не зразу після зупинки двигуна, а через 35 хв, щоб масло встигло стекти у піддон.
Щоб запобігти зрідженню масла, необхідно використовувати лише ті його сорти, які рекомендуються заводськими інструкціями для даного типу двигунів залежно від умов експлуатації і сезону роботи.
Підтікання масла через нещільності у з'єднаннях маслопроводів усувають підтягуванням цих з'єднань. Маслопровід з тріщиною заміняють. Якщо Тріщину виявлено в дорозі, то в місці підтікання розрізають маслопровід полотном ножівки і обидва кінці трубок з'єднують гумовим шлангом, розрахованим на великий тиск. Кінці шланга закріплюють на маслопроводі хомутиками або м'яким дротом.
Несправності масляного насоса, редукційного клапана і підшипників усувають у ремонтній майстерні.
Підвищення тиску в системі мащення можливе внаслідок застосування масла з підвищеною в'язкістю, заїдання редукційного клапана у закритому положенні і засмічення маслопроводів. Маслопроводи необхідно прочищати під час розбирання двигуна дротом, потім промивати сильним струменем гасу і продувати стисненим повітрям.
Під час експлуатації автомобіля можливі випадки, коли зниження або підвищення тиску масла показує несправний покажчик тиску. Для перевірки правильності дії покажчика в один з отворів центральної магістралі, що закривається пробкою з різьбою, вкручують штуцер контрольного покажчика тиску масла