У вас вопросы?
У нас ответы:) SamZan.net

І.Франка Кафедра- Безпеки життєдіяльності Індивідуальне завдання 1 Виконала- Студ

Работа добавлена на сайт samzan.net:

Поможем написать учебную работу

Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.

Предоплата всего

от 25%

Подписываем

договор

Выберите тип работы:

Скидка 25% при заказе до 26.12.2024

Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України

Львівський національний університет ім. І.Франка

Кафедра:

Безпеки життєдіяльності

Індивідуальне завдання № 1

Виконала:

Студентка групи Іст-14

Бобеляк Марта

Львів 2012

Завдання №1

 

   В Україні після здобуття незалежності зроблено вагомі кроки з формування законодавчої бази для вирішення проблем громадян з особливими потребами, спрямованої на підвищення в сучасних соціально-економічних умовах ефективності державної політики щодо захисту цієї категорії громадян. Сьогодні інвалідів можна віднести до найбільш соціально незахищеної категорії населення. Інваліди часто виявляються виключеними з повноцінного життя суспільства. Їх дохід значно нижчий за середній, а потреби в медичному та соціальному обслуговуванні набагато вищі. Вони практично не мають можливості здобувати освіту, а також займатися трудовою діяльністю. Більшість з них не мають сім'ї і не бажають брати участь у суспільному житті. Саме тому держава, забезпечуючи соціальну захищеність інвалідів, покликана створювати їм необхідні умови для індивідуального розвитку, розвитку творчих і виробничих можливостей та здібностей.

  На державному рівні вдалося лише частково забезпечити соціальні, економічні гарантії людям з обмеженими фізичними можливостями, хоча все більше активізуються спроби проведення заходів щодо адаптації інвалідів, соціального захисту, надання різних соціальних послуг, грошових виплат, забезпечення зайнятості.

  Згідно з Конституцією, Україна є соціальною та правовою державою. Отже, питання, що стосуються соціальної захищеності інвалідів, є пріоритетними для всіх гілок влади. Щорічно приймаються законодавчі акти, спрямовані на покращення життєдіяльності інвалідів.

1

  У 1991 р. прийнято Закон України "Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні", у якому, зокрема, зазначено, що "діяльність держави щодо інвалідів виявляється у створенні правових, економічних, політичних, соціально-побутових і соціально-психологічних умов для задоволення їх потреб у відновленні здоров'я, матеріальному забезпеченні, посильній трудовій і громадській діяльності".

  Соціальний захист інвалідів з боку держави полягає в наданні грошової допомоги, засобів пересування, протезування, орієнтації і сприйняття інформації, пристосованого житла, у встановленні опіки або стороннього догляду, а також пристосуванні забудови населених пунктів, громадського транспорту, засобів комунікації і зв'язку до особливих потреб інвалідів.

  Державне управління в галузі забезпечення соціальної захищеності інвалідів здійснюється центральним органом виконавчої влади з питань праці та соціальної політики, Міністерством охорони здоров'я України та органами місцевого самоврядування.

  Представники республіканських громадських організацій інвалідів є членами колегій центрального органу виконавчої влади з питань праці та соціальної політики та Міністерства охорони здоров'я України.

  Центральний орган виконавчої влади з питань праці та соціальної політики спільно з іншими міністерствами та іншими центральними органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, громадськими організаціями інвалідів здійснює розробку й координацію довгострокових і короткострокових програм по реалізації державної політики щодо інвалідів та контролює їх виконання.

  Центральний орган виконавчої влади з питань праці та соціальної політики з урахуванням думки громадських організацій інвалідів може входити до

2

Кабінету Міністрів України з пропозиціями щодо вдосконалення законодавства з проблем інвалідності, сприяє розвиткові співробітництва державних і громадських організацій з зарубіжними країнами в галузі соціальної захищеності інвалідів.

   Фінансування роботи по соціальній захищеності інвалідів здійснюється фондом соціального захисту інвалідів.Положення про фонд затверджується Кабінетом Міністрів України з урахуванням думок республіканських громадських організацій інвалідів.

     Упродовж 2006-2008 рр. законодавство щодо соціального захисту інвалідів зазнало змін та доповнень, окремі з яких прийняті з урахуванням норм міжнародних договорів, ратифікованих Україною.

  В Україні діє система законодавчих актів, спрямованих на соціальний захист інвалідів та їх реабілітацію. В основу цієї системи покладені конституційні гарантії, закріплені в Конституції Україні щодо забезпечення кожному незалежно від його соціального статусу умов для його особистої самореалізації та повноцінної участі в суспільному житті. Основним законом у цій сфері є Закон України "Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні" від 21.03.1991 р., яким визначено засади регулювання суспільних відносин, пов'язаних із соціальною реабілітацією інвалідів.

  Встановлено, що державна політика у сфері реабілітації інвалідів базується на засадах соціальної справедливості, рівності та гласності. Державне управління системою реабілітації інвалідів пропонується покласти на центральні і місцеві органи влади, органи місцевого самоврядування. Законом визначені повноваження цих органів у сфері реабілітації інвалідів. Законом передбачається створення Ради у справах інвалідів при Кабінеті

3

Міністрів України. До компетенції цього органу віднесені питання сприяння органам державної влади та місцевого самоврядування, підприємствам, установам та організаціям у вирішенні соціально-психологічних, економічних та правових питань реабілітації інвалідів. Крім того, Рада у справах інвалідів при Кабінеті Міністрів України визначена як орган, що має вивчати та аналізувати проблеми життєдіяльності інвалідів.

  Державне управління в соціальній сфері України спрямоване на всебічний соціальний захист населення, особливо людей з обмеженими можливостями. Цьому сприяє підписання нашою країною міжнародних документів, створення і вдосконалення власної правової бази, розробка відповідних соціальних програм. В Україні діє система законодавчих актів, спрямованих на соціальний захист інвалідів та їх реабілітацію.

   На жаль, нормативна-правова база з питань реабілітації інвалідів є розгалуженою і недосконалою. Неналежна реалізація прав інвалідів в Україні пов'язана, у першу чергу, з недостатнім фінансуванням заходів з реабілітації інвалідів, у зв'язку з цим більшість прав інвалідів має декларативний характер. Норми права, які регулюють правові питання надання реабілітаційних заходів щодо соціальної реабілітації інвалідів, особливо в натуральному вигляді, містяться в різних нормативно-правових актах неоднакової юридичної сили, що вимагає застосування аналогії права.

4




1. то большее Семь лет назад
2. Бумеранг Эрик Фрэнк Рассел Бумеранг OCR Хас Антология британской фантастики- КАНОН; Мос
3. стимулирование интереса учащихся к изучению предмета; выявление школьников проявляющих интерес и осо
4. Исследование отношений в семье
5. а принадлежит праву
6. тематикалы~ моделдеу ж~не есептеу экспериментті ~олданып санды~ шешуді~ ~дістеріні~ идеясын дамытады
7. Личность менеджера- стереотипы и реальность
8. 04 1 Код Форма по ОКУД
9. Программа 2 Парафин маска
10. ВЕЧНАЯ ПАМЯТЬ ПОЛОЖЕНИЕ О КОНКУРСЕ ВВЕДЕНИЕ День Победы над фашистской Германией ~ одна
11. Ru Все книги автора Эта же книга в других форматах Приятного чтения Андрей Николаевич Кочергин
12. Экологические факторы среды
13. Коинот ООО Лайт2 г
14. лучшим копирайтером мира человек включенный French Mgzine в список гигантов которые внесли самый весомый вклад
15. 5 Види логістики Логістика як наука ~ міждисциплінарний науковий напрямок безпосередньо зв~язаний з
16. Работа с таблицами Применение таблиц Таблицы служат средством визуального представления да
17. Тема - ПАМЯТЬ Измерение объема кратковременной памяти Вводные замечания
18. Электрический ток в газах
19. дерматоглифика
20. Понятие муляжирования34 2