Будь умным!


У вас вопросы?
У нас ответы:) SamZan.net

і. Потсдамська Берлінська конференція

Работа добавлена на сайт samzan.net:

Поможем написать учебную работу

Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.

Предоплата всего

от 25%

Подписываем

договор

Выберите тип работы:

Скидка 25% при заказе до 24.11.2024

1 Закінчення війни в Європі. Потсдамська (Берлінська) конференція.

Фінальні битви Другої світової війни на Європейському континенті, а також капітуляція Німеччини відносно Західного альянсу та Радянського Союзу, відбулися в кінці квітня початку травня 1945.

Хронологія перебігу подій

Німеччина залишає Фінляндію. 25 квітня 1945 року Фінська армія відтіснила залишки німецьких військ з території Фінляндії, на територію Норвегії.

Смерть Муссоліні . 27 квітня 1945 року коли війська союзників ввійшли в Мілан, італійського диктатора Беніто Муссоліні було схоплено італійськими партизанами. Він спробував втекти до Швеції та пристав до Німецького протиповітряного батальйону. 28 Квітня Муссоліні був вбитий в італійському місті Джуйліно; інші фашисти котрих спіймали разом з ним, були депортовані до італійського міста Донг та вбиті там. Їхні тіла привезли у Мілан та виставили на всенародний показ на одній з головних площ міста. 29 Квітня Рудольфо Граціані в місті Казерта капітулював від імені всіх італійських військ. Він був міністром оборони в уряді Муссоліні.

Смерть Гітлера. 30 квітня німецький диктатор Адольф Гітлер разом із своєю дружиною Євою Браун здійснив самогубство у своєму особистому бункері. Єва Браун була його коханкою, з котрою він одружився приблизно за 40 годин до їхнього спільного самогубства. За його останньою волею гроссадмірал Карл Деніц був призначений президентом, а Йозеф Геббельс рейхсканцлером Німеччини. Однак 1 травня Геббельс здійснив самогубство, зробивши Деніца єдиним керівником Німеччини.

Капітуляція німецьких військ в Італії. 29 квітня 1945 генерал СС Карл Вольф разом з Фітінгхофом підписав умови капітуляції німецьких військ в Італії.

Капітуляція німецьких військ в Берліні. Битва за Берлін закінчилась 2 травня 1945 року. В цей день німецький генерал артилерії Гельмут Вайдунг, котрий командував військами, що захищали Берлін, капітулював перед радянськими військами, генерала Василя Чуйкова. В той же день, головне командування двох дивізій німецької армії Групи Вісла,котра дислокувалась на північ від Берліну: генерал Курт фон Тіппельскірх, командувач 21 дивізії сухопутних війсь та генерал Гассо фон Мантефель командир 3 танкової дивізії, капітулювали перед Західним альянсом.

Капітуляція німецьких військ на північному заході Німеччини. Капітуляція Данії та Нідерландів. 4 травня, британський фельдмаршал Віконт Монтгомері змусив капітулювати генералів Ганс-Георга фон Фрідебурга та Ганса Кінзеля. О 16:00 генерал Йоганн Бласковітц, головнокомандувач німецьких військ в Нідерландах, капітулював перед канадським генералом Чарльзом Фолксом. Капітуляція відбулась в маленькому голландському селі Вагенінген, за присутності Принца Бернхарда — діючого головнокомандувача об'єднаних голландських військ.

Капітуляція німецьких військ в Баварії. 4 травня 1945 року о 14:30 генерал Герман Фортш від імені військ, що дислокувались на території між Богемськими горами та Верхньою частиною річки Інн, капітулював перед американським генералом Джейкобом Деверсом, командиром 6-ої дивізії США.

Центральна Європа. 5 травня у Чехії вибухнуло Празьке повстання. В Дрездені гауляйтер Мартін Мютхман заявив, що великомасштабний наступ німців на Східному фронті повинен розпочатися. Через два дні Мютхман покинув місто і був схоплений радянськими війська при спробі втекти.

Капітуляція німецьких військ в Бреславі. 6 травня о 18:00 генерал Герман Нігоф, комендант міста Бреслав капітулював перед радянськими військами, після того, як тримав оборону міста протягом кількох місяців.

Берлінська конференція тривала з 17 липня по 2 серпня 1945 р. Представником СРСР був Й. Сталін, США - Г. Трумен, Великої Британії - У. Черчілль (після 28 липня К. Еттлі).

Рішення Потсдамської конференції:

  1.  програма "трьох Д" - денацифікація, демілітаризація та демократизація;
  2.  підтвердження прав постраждалих народів на одержання репарацій від Німеччини;
  3.  розподіл флоту Німеччини між СРСР, США та Великою Британією;
  4.  передача Польщі частини Східної Пруссії та території "вільного міста Данциг" (Гданськ);
  5.  передача Радянському Союзу міста Кенігсберг (Калінінград) і суміжної з ним території;
  6.  заснування Ради міністрів закордонних справ п'яти держав (СРСР, США, Великої Британії, Франції та Китаю);
  7.  опублікування Декларації урядів США, Британії та Китаю - вимога про беззаперечну капітуляцію Японії

Програма "трьох Д":

  1.  денацифікація - розпуск нацистських партій, гестапо, СС; передача суду всіх злочинців-нацистів;
  2.  демілітаризація - роззброєння Німеччини;
  3.  демократизація - демократизація у системі місцевого самоврядування та правосуддя; скасування всіх нацистських законів.

2  Поразка Японії. Завершення ІІ світової війни

Капітуляцією Японії було припинено воєнні дії у Другій світовій війні. До кінця липня 1945 Імператорський японський флот втратив свою боєздатність, виникла загроза вторгнення союзників на територію Японії. У той час як публічними заявами оголошувався намір воювати до кінця, члени Вищої воєнної ради Японії («Великої шістки») таємно пропонували нейтральному Радянському Союзу тимчасову мирну угоду на вигідних для себе умовах. Тим часом Радянський Союз готувався до нападу на Японію задля виконання умов Тегеранської та Ялтинської конференцій.

6 серпня американці скинули ядерну бомбу на Хіросіму. Пізно ввечері 8 серпня, згідно з Ялтинськими угодами та порушуючи Японсько-радянський пакт про нейтралітет, Радянський Союз оголосив війну Японії і невдовзі після опівночі 9 серпня напав на Маньчжурську державу. Спільний шок від цих подій, як наслідок, змусив імператораХірохіто втрутитися та зобов'язати Велику Шістку узгодити терміни припинення війни, ухвалені Союзниками уПотсдамській декларації. Після кількох днів закулісних перемовин та невдалої спроби державного заколоту, Хірохіто 15 серпня по радіо звернувся до нації та оголосив про капітуляцію Японії.

28 серпня розпочалася окупація Японії союзниками. Церемонія підписання Акта про капітуляцію відбулася 2 вересня на борту лінкора ВМС США «Міссурі», де офіційні представники уряду Японії підписали Акт про капітуляцію Японії, завершуючи Другу світову війну. Військовослужбовці союзників відсвяткували перемогу над Японією, хоча деякі підрозділи віддалених та розпорошених Азією та островами Тихого океану японських військ протягом тривалого часу аж до сімдесятих років відмовлялися скласти зброю.

Воєнні дії офіційно завершлися підписанням Сан-Франциського мирного договору 28 квітня 1952 р. -  угода між Японією та 48 державами-союзниками, що проголошувала мир в Тихоокеанському регіоні та визначала правовий статус Японії після Другої світової війни. Передбачала відновлення Японії як демократичного повноправного члена міжнародного товариства. Обумовлювала питання сплати японським урядом компенсацій державам-союзницям. Разом із Договором про безпеку, укладеним між Японією та США, був одним із наріжних каменів «Сан-Франциської системи».

У роботі Сан-Франциської конференції взяли участь представники 51 держави.

3 Геополітичні наслідки Другої світової війни.

Друга світова війна своїм результатом мала повну зміну системи міжнародних відносин, перерозподіл сил та сфер впливу у світі. Головна зміна полягала у трансформації системи міжнародних відносин з мультиполярної до біполярної. Це відбулося через ряд факторів. 

По-перше із списку великих держав випали Німеччина, Італія, та Японія, а Франція і значною мірою Велика Британія ослабили свої позиції. Якщо Німеччина (і Італія) потерпіла поразку у війні, то Франція та Британія були виснажені війною, їх економіка була підірвана, а борги були велетенськими. 

По-друге на світову арену рішуче вийшли США, які зазнали незначних втрат від війни, зате їх економіка процвітала протягом всієї війни завдяки військовим поставкам. На кінець війни США були найбагатшою і найсильнішою як в економічному так і у військовому плані країною (до 1949р. США мали монополію на ядерну зброю). Окрім того США відмовились від доктрини Монро, що відкривало їм шлях до того аби стати світовим центром сили. 

По-третє суттєво збільшилась роль СРСР, який незважаючи на виснаженість війною був переможцем у війні і під його окупацією на кінець війни знаходилося значна частина Європи. Окрім того СРСР у 1949 р. створив власну ядерну зброю. В наслідок цього утворилося два полюси сили навколо яких групувалися інші держави.

Другим аспектом повоєнних змін став крах колоніальної системи. Це сталося в результаті поразок метрополій у війні, або сильного їх послаблення. Утворилася маса нових незалежних держав, які сформували у рамках біполярної систему третій міні-полюс сили – рух неприєднання. 




1. факт настолько общеизвестный что само его обсуждение является педагогическим трюизмом
2. Создание базы данных о поездах дальнего следования
3. пузикова выборных устюжанин пономарева дашкова смирнов королева Челмодеева Педология не
4. тематики та комп~ютерно інтегрованих систем Протокол від 2009 р
5. Витебская ордена Знак Почёта государственная академия ветеринарной медицины А
6. Портландцемент
7. Особенности подходов к расчету себестоимости продукции
8.  ТЕОРЕТИЧЕСКИЕ ОСНОВЫ УЧЕТА ВЛОЖЕНИЙ В ДОЛГОСРОЧНЫЕ АКТИВЫ 7
9. Возможность развития и коррекции памяти в учебном процессе
10. Политическая наука в XIX-ХХ вв
11. Общий анализ структуры баланса предприятия
12. Способы строповки строительных конструкций
13. РЕМОНТУ ВЗРЫВОБЕЗОПАСНОГО ЭЛЕКТРООБОРУДОВАНИЯ Цель работы- Изучить последовательность и безопасност
14. Конспект лекций по ФИЛОСОФИИ Марчук Михаил Юрьевич ЭМ111501 2012 ФИЛОСОФИЯ
15. Работа над техническими упражнениями.
16. einer der Gr~nde ds Lnd zu besuchen
17. Тепловое излучение или лучеиспускание.html
18. Основы методики самостоятельных занятий физическими упражнениями
19. ПРОГРАММА И МЕТОДИЧЕСКИЕ УКАЗАНИЯ ПО ПРОВЕДЕНИЮ ПРАКТИКИ МЕНЕДЖМЕНТА
20. А Город 200 г