У вас вопросы?
У нас ответы:) SamZan.net

ФІНАНСОВА ДІЯЛЬНІСТЬ СУБ~ЄКТІВ ПІДПРИЄМНИЦТВА ОСВІТНЬО КВАЛІФІКАЦІЙНИЙ РІВЕНЬ БАКАЛАВР ГАЛУЗЬ ЗН

Работа добавлена на сайт samzan.net:

Поможем написать учебную работу

Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.

Предоплата всего

от 25%

Подписываем

договор

Выберите тип работы:

Скидка 25% при заказе до 26.12.2024

Міністерство фінансів України

Харківський інститут фінансів

Українського державного університету фінансів

та міжнародної торгівлі

Кафедра фінансів і кредиту

Методичні вказівки і завдання щодо виконання ІНДЗ

з навчальної дисципліни

«ФІНАНСОВА ДІЯЛЬНІСТЬ СУБ’ЄКТІВ ПІДПРИЄМНИЦТВА»

ОСВІТНЬО -КВАЛІФІКАЦІЙНИЙ РІВЕНЬ - БАКАЛАВР

ГАЛУЗЬ ЗНАНЬ - 0305 «ЕКОНОМІКА ТА ПІДПРИЄМНИЦТВО»

НАПРЯМ ПІДГОТОВКИ - 6.030508 «ФІНАНСИ І КРЕДИТ»

Укладач Янковська В.А., викладач

Розглянуто та ухвалено
на засіданні кафедри

Протокол від 31.08.2011 № 1

Харків

2 0 1 1

Загальні положення. Основною метою контрольної роботи на факультеті фінансів на 4 курсі є: вивчення змісту та основних напрямків фінансової діяльності підприємств, способів і методів забезпечення ліквідності підприємства та його фінансової рівноваги, методів формування власного та позичкового капіталу підприємства, особливостей фінансової діяльності суб’єктів господарювання у сфері зовнішньоекономічних відносин та організації фінансових взаємовідносин підприємств з державою, оволодіння практичними навичками використання можливих форм фінансування підприємств, методами та прийомами фінансового контролінгу. Структура роботи: контрольна робота складається з 30 варіантів.

Вимоги до оформлення: контрольна робота оформлюється на аркушах паперу формату А – 4 згідно вимог стандартів та здається викладачу до 15 грудня поточного року.

Рецензування та зарахування: після перевірки роботи викладач надає рецензію на контрольну роботу студента згідно вимог та виставляє відповідну кількість балів, які враховуються при виставленні підсумкової оцінки з дисципліни наприкінці її вивчення.

Форма розподілу варіантів. Розподіл варіантів здійснюється за загальним списком осіб в групі за алфавітом прізвищ студентів.

Завдання і методичні вказівки до їх виконання

Теоретичні питання висвітлюються в повному обсязі відповідно до питання, обсяг викладеного матеріалу до 10 сторінок формату А-4. Індивідуальне завдання повинно обов’язково містити  вступ, основну частину, висновки та перелік літератури.

1. Яка роль фінансового менеджменту в системі управління підприємством? Обґрунтуйте на конкретних прикладах ваші твердження.

2. Які форми фінансування існують на сучасних підприємствах і яка з форм є найбільш прийнятною для підприємства? Обґрунтуйте на прикладі.

3. Із багатьох існуючих теорій в галузі фінансової діяльності,  яка є найбільш наближеною, на вашу думку, до реального життя та сучасних умов господарювання?

4. Висвітліть основні особливості фінансової діяльності приватних підприємств та обґрунтуйте  ваші твердження.

5. Висвітліть основні особливості фінансової діяльності товариств з обмеженою відповідальністю та обґрунтуйте  ваші твердження.

6. Висвітліть основні особливості фінансової діяльності акціонерних товариств та обґрунтуйте  ваші твердження.

7. Висвітліть основні особливості фінансової діяльності командитних та повних товариств та обґрунтуйте  ваші твердження.

8. Висвітліть основні особливості фінансової діяльності кооперативів та обґрунтуйте  ваші твердження.

9. Висвітліть основні особливості фінансової діяльності державних підприємств та обґрунтуйте  ваші твердження.

10. Висвітліть основні особливості фінансової діяльності казенних підприємств та обґрунтуйте  ваші твердження.

11. Висвітліть основні особливості фінансової діяльності  підприємств з іноземними інвестиціями та обґрунтуйте  ваші твердження.

12. Охарактеризуйте види об’єднань підприємств та визначте на прикладах, які є на сучасному етапі розвитку економіки України найбільш поширеними.

13. Охарактеризуйте види акцій підприємства та порядок визначення різних видів курсів акцій.

14. Розкрийте сутність та необхідність управління грошовими потоками на підприємстві і пріоритети вибору політики управління грошовими потоками в умовах сьогодення.

15. Покажіть, яка з теорій в галузі дивідендної політики є найбільш доцільному використанні в Україні на сучасному етапі.

16. Як впливає на фінансову діяльність підприємства вибір  того чи іншого порядку нарахування, методів  та форми виплати дивідендів?

17. Розкрийте сутність порядку видачі кредитів підприємствам комерційними банками  на прикладі любого банку та підприємства.

18. Охарактеризуйте, які облігації обертаються в Україні на сучасному етапі,  і які вигоди отримують підприємства – емітенти облігацій.

19. Розкрийте сутність та функції факторингу, як субституту кредиту та ефективність та необхідність його використання підприємствами України.

20. Як часто підприємства України вдаються до реструктуризації і які види є найбільш поширеними?

21. Обґрунтуйте необхідність фінансових інвестицій в умовах сьогодення.

22. Які з підходів до оцінки вартості підприємств найбільш використовуються на підприємствах України, охарактеризуйте їх.

23. Роль фінансових служб підприємства у сфері зовнішньоекономічної діяльності та порядок визначення їх компетенції.

24. Охарактеризуйте роль фінансово контролінгу як блоку фінансового менеджменту підприємства.

25. Обґрунтуйте які з методів фінансового контролінгу найбільш часто використовуються підприємствами України.

26. Визначте роль фінансового прогнозування в діяльності підприємства та які методи  прогнозування найбільш ефективно використовувати.

27. Розкрийте необхідність бюджетування в управлінні підприємством на сучасному етапі та наведіть приклади бюджетів, які складаються на підприємствах.

28. Обґрунтуйте, яке практичне застосування мають правила фінансування підприємств.

29. Наведіть приклади та охарактеризуйте види планування, що здійснюються на підприємствах.

30. Роль фінансової звітності в прийнятті рішень на підприємстві.

Приклад виконання ІНДЗ

1. Висвітліть основні особливості фінансової діяльності кооперативів та обґрунтуйте  ваші твердження.

Кооператив – юридична особа, утворена фізичними та/або юридичними особами на засадах добровільного членства та об’єднання майнових пайових внесків для спільної виробничої діяльності та обслуговування переважно членів кооперативу.

В Україні кількість членів кооперативу залежить від його виду та галузі діяльності. Кооператив має всі ознаки підприємства.

Засновниками та членами кооперативу можуть бути лише резиденти України. Членом кооперативу може бути фізична або юридична особа, яка зробила вступний і пайовий внески в розмірах, визначених статутом кооперативу.

Вступний внесок – внесок фізичної або юридичної особи в грошовій формі понад пай при вступі в кооператив для організаційного забезпечення його діяльності в розмірах, встановлених статутом. Вступний внесок зараховується в неподільній фонд і в разі виходу з кооперативу не повертається.

Статутний капітал кооперативів формується за рахунок пайових внесків.

Пай – майновий внесок члена кооперативу у створення та розвиток капіталу кооперативу, який здійснюється шляхом передачі кооперативу майна, в т.ч. грошей, майнових прав, а також земельної ділянки. Розміри пайових внесків встановлюються в рівних частинах і/або пропорційно очікуваній участі члена кооперативу в його господарській діяльності.

Кооператив відповідає за своїми зобов’язаннями всім належним йому майном.

Розрізняють три основні типи кооперативів:

  •  виробничі, що здійснюють виробництво товарів, продукції, робіт, а також надання платних послуг підприємствам, організаціям, установам і громадянам (діяльність таких кооперативів ґрунтується на засадах обов’язкової трудової участі його членів у процесі виробництва);
  •  споживчі (обслуговуючі) – задовольняють потреби  своїх членів та інших громадян у фінансово-кредитному, торговельному й побутовому обслуговуванні, а також членів кооперативів у житлі, садових ділянках, гаражах і стоянках для автомобілів тощо;
  •  універсальні, які розвивають різноманітну виробничу діяльність, а також здійснюють різного роду обслуговування своїх членів.

Фінансові ресурси кооперативу формуються за рахунок: доходу від реалізації продукції (робіт, послуг), пайових та інших внесків членів кооперативу, кредитів та інших надходжень, не заборонених законодавством.

Вищим органом управління кооперативу є загальні збори. До органів управління належать правління кооперативу. У разі необхідності кооператив наймає виконавчого директора, утворює спостережну раду.

Найпоширенішими в Україні є сільськогосподарські та споживчі кооперативи, а також їх різновид, як кредитні спілки.

Сільськогосподарський кооператив – його членом можуть бути як фізичні, так і юридичні особи, що здійснюють свою діяльність у сфері сільського господарства. Кількість його членів не може бути меншою ніж три особи.

Споживча кооперація – це добровільне об’єднання громадян для спільного ведення господарської діяльності (торговельної, заготівельної, виробничої) з метою поліпшення свого економічного та соціального становища.

Кооперативний банк – це кредитна установа, що забезпечує коштами розвиток кооперативу, проводить розрахункове обслуговування, репрезентує його інтереси в господарських та фінансових органах. Вони мобілізують віні кошти кооперативів та  їх членів на договірних засадах і можуть брати участь своїми коштами в господарській діяльності кооперативів.

Кредитна спілка – це неприбуткова організація, заснована фізичними особами на кооперативних засадах з метою задоволення потреб її членів у взаємному кредитуванні та наданні фінансових послуг за рахунок об’єднаних грошових внесків членів кредитної спілки.

Список рекомендованої літератури

Основна

  1.  Терещенко О.О. Фінансова діяльність суб’єктів господарювання: Навч. Посібник. – К.: КНЕУ, 2003.
  2.  Фінанси підприємств: Підручник/ Кер. авт. пол. і наук. ред. проф. А.М. Поддерьогін. – К.: КНЕУ, 2000.
  3.  Фінансовий менеджмент: Підручник/ кер. кол. авт. і наук. ред. проф.. А.М.Поддерьогін. – К.: КНЕУ, 2005. – 536 с.
  4.  Фінансова діяльність суб’єктів господарювання: Навч. метод. пос./ О. О. Терещенко, Я. І. Невмержицький, А. П. Куліш та ін.; За заг. ред. О. О. Терещенка. – К.: КНЕУ, 2006.

Додаткова

  1.  Закон України “Про оцінку майна, майнових прав та професійну оціночну діяльність в Україні” від 12.07. 01.
  2.  Балабанов И.Т. Основы финансового менеджмента. – М.: Финансы и статистика, 1997.
  3.  Бланк И.А. Основы финансового менеджмента. – К.: Ника-Центр, Эльга. 1999.
  4.  Крутик О.Б. Основы финансовой деятельности предприятия. – СПб., 1996.
  5.  Холт Роберт. Основы финансового менеджмента. – М.: Дело, 1993.
  6.  Финансовый менеджмент / Под ред. Г.Б. Поляка. – М.: Финансы, 1997.


Критерії оцінювання

    Оцінки за роботу виставляються згідно з існуючим положенням за чотирьохбальною системою: “відмінно”, “добре”, “задовільно”, “незадовільно”.

    Оцінка “відмінно” виставляється студенту при повному виконанні роботи, вмінні виявляти основні напрямки фінансового аналізу, визначати джерела інформації, розробляти рекомендації щодо ліквідації кризи, використовувати методи контролю.

    Оцінка “добре” виставляється в тому випадку, коли студент знає весь програмний матеріал, але разом з тим, відповідь може бути не досить повною (неповно визначені напрямки фінансового аналізу, джерела інформації, не досить повно зроблені висновки), допускаються окремі неточності та незначні помилки. Відповідь показує достатнє розуміння студентом сутності фінансового аналізу та методик його проведення.

    Оцінка “задовільно” виставляється студенту, коли при наявності певних знань основного програмного матеріалу в його відповіді мають місце крупні недоліки. Студент допускає помилки, вказуючи порядок здійснення фінансового аналізу, джерела інформації, напрямки, невірні рекомендації.

    Оцінка “незадовільно” виставляється студенту, коли він не знає відповіді на запитання або ж відповідає формально, непослідовно, безсистемно, а також коли він відмовляється від написання завдань та відповіді.




1. инфекции и эпидемиологии СД Специфический иммунный ответ осуществляется- вакциной сывороткой
2. МИНЕРАЛОГО-ПЕТРОХИМИЧЕСКИЕ И ГЕОХИМИЧЕСКИЕ ЧЕРТЫ УЛЬТРАМЕТАМОРФИЧЕСКОГО ПРОЦЕССА ОЧАГОВОКУПОЛЬНОГО ТИПА
3. Реферат на тему Історія світової культури та сучасність Одне з дивовижних відкриттів сучасної наук
4. Водородный показатель
5. нагляднодейственное 2 нагляднообразное и 3 отвлеченное теоретическое мышление
6. Статья 1. Предмет регулирования настоящего Федерального закона Настоящий Федеральный закон регулирует о
7. Анализ показателей по труду ООО Капитал
8. внутри побуждает толкает или заставляет их в данной ситуации поступать так а не иначе.
9. Изменение пола как форма реабилитации больных транссексуализмо
10. реферату- Доходи бюджету УкраїниРозділ- Державне регулювання Доходи бюджету України Загальна сума доході
11. Педагогика Рудольфа Штайнера1
12. Причины наступления родов Гормональные изменения
13. Тульский государственный университет Политехнический институт ТулГУ Кафедра Сварка литье и техн
14. Определение фенолов воде.html
15. 3D Del Nj nd Grnt Dddy G Mrshll formed in 1988 lso with ndrew ldquo;Mushroomrdquo; Vowles who left Mssive ttck in lte 1999
16. Школа выживания в природных условиях Андрей Ильин Школа выживания в природных условиях
17. Лекція ’1 Поняття та предмет конституційного права як галузі права.html
18. темаrdquo; О политической системе или о политической организации общества в разных странах и особенно в России
19. Есть ли у вас чувство
20. тематическое моделирование численные методы и комплексы программ Моделирование колебательных процес.html