У вас вопросы?
У нас ответы:) SamZan.net

Про місцеве самоврядування в Україні

Работа добавлена на сайт samzan.net:

Поможем написать учебную работу

Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.

Предоплата всего

от 25%

Подписываем

договор

Выберите тип работы:

Скидка 25% при заказе до 30.12.2024

PAGE  2

Рішення Рівненської міської

ради від 26.12.2013 № 3644

РІВНЕНСЬКА МІСЬКА РАДА

(32 сесія, 6 скликання)

Р І Ш Е Н Н Я

26 грудня 2013 року          № 3644

Про затвердження Програми розвитку

велоінфраструктури в місті Рівному

на 2014 – 2019 роки

Керуючись законами України "Про місцеве самоврядування в Україні", "Про дорожній рух", Правилами дорожнього руху, затвердженими постановою Кабінету Міністрів України від 10 жовтня 2001 року № 1306 (із змінами), Транспортною стратегією України на період до 2020 року, схваленою розпорядженням Кабінету Міністрів України від 20 жовтня 2010 року № 2174-р, рішенням виконавчого комітету Рівненської міської ради від 12 листопада 2013 року № 165 "Про концепцію велосипедного руху і облаштування велосипедної інфраструктури у м. Рівне", розпорядженням міського голови від 25 жовтня 2013 року № 810-р "Про затвердження складу робочої групи з розробки концепції та програми розвитку велосипедної інфраструктури в м. Рівне", з метою створення умов для розвитку велоінфраструктури, формування сталої транспортної системи та доступного, комфортного і безпечного міського простору Рівненська міська рада

ВИРІШИЛА:

1. Затвердити Програму розвитку велоінфраструктури в місті Рівному на 2014 – 2019 роки (далі – Програма), що додається.

2. Доручити Управлінню бюджету і фінансів спільно з Управлінням житлово-комунального господарства щорічно передбачати кошти на реалізацію заходів Програми в межах реальних фінансових ресурсів міського бюджету.

3. Доручити управлінням та відділам виконавчого комітету Рівненської міської ради, а також організаціям, причетним до реалізації Програми, забезпечити виконання заходів цієї Програми та передбачати кошти на їх реалізацію у відповідних бюджетних запитах.

4. Виконавцям Програми щороку до 1 червня та 1 грудня подавати Управлінню житлово-комунального господарства звіт про хід виконання заходів Програми.

5. Контроль за виконанням цього рішення доручити постійній комісії з питань бюджету, фінансів та управління комунальною власністю; постійній комісії з питань науки, освіти, культури, духовного відродження, молоді, спорту, зв’язків з громадськими об’єднаннями та засобами масової інформації; постійній комісії з питань транспорту і зв’язку; постійній комісії з питань архітектури, будівництва та землевпорядкування; постійній комісії з питань міського господарства та екології; постійній комісії з питань економічного розвитку, промисловості, інвестицій та підтримки підприємництва; секретарю міської ради А. Грещуку та заступнику міського голови О. Хмилецькому, а організацію його виконання – начальнику Управління житлово-комунального господарства В. Бережнюку та начальнику Управління бюджету і фінансів В. Шульзі.

Секретар міської ради       А. Грещук


ЗАТВЕРДЖЕНО

Рішення Рівненської

міської ради

26.12.2013 № 3644

ПРОГРАМА

розвитку велоінфраструктури в місті

Рівному на 2014 – 2019 роки

1. ЗАГАЛЬНІ ЗАСАДИ РЕАЛІЗАЦІЇ ПРОГРАМИ РОЗВИТКУ ВЕЛОІНФРАСТРУКТУРИ В МІСТІ РІВНОМУ НА 2014 – 2019 РОКИ

Останнім часом у місті невпинно зростає кількість рівнян, що використовують велосипед як транспортний засіб та для організації відпочинку. Ним їздять люди різних вікових груп: від дітей молодшого шкільного віку до літніх людей.

Переваги зростання активності велосипедного руху в місті Рівному проявляються у тому, що:

- транспортна система міста стає більш сталою, а громадський простір – ергономічнішим, мобільнішим, зручнішим, доступнішим для всіх користувачів;

- збільшується пропускна здатність вулиць (знижується кількість транспортних заторів та завантаженість громадського транспорту);

- покращується екологічна ситуація, зменшується шумове навантаження;

- покращується здоров’я мешканців міста, підвищується продуктивність праці людей, що обрали для пересування містом велосипед;

- пропагується здоровий спосіб життя;

сприяє досягненню соціальної рівності;

- місто стає більш туристично привабливим.

Стан об’єктів велосипедної інфраструктури не відповідає вимогам сучасності (велосипедна інфраструктура практично відсутня) та не сприяє розвиткові велоруху, хоча місто має для цього перспективи: невелику площу (дальність середньої поїздки – до 5 км, це відстань від центру до будь-якого житлового району), значну щільність доріг тощо.

Основні чинники, що призупиняють потенційний розвиток велоруху:

- відсутність надійних, зручних місць для паркування велосипедів;

- неправильне конструювання і встановлення переважної більшості існуючих місць для паркування велосипедів;

- відсутність програм популяризації Правил дорожнього руху для велосипедистів та інших учасників вуличного руху;

- відсутність розмітки на проїзній частині або її неправильне виконання, стан конструкції дорожнього полотна;

- відсутність або неправильне виконання з’їздів з тротуарів та пониження бортового каменя (бордюру) на перехрестях (для учасників дорожнього руху, яким згідно з Правилами дорожнього руху дозволяється рухатися по тротуарах);

- відсутність велосипедних доріжок та велосипедних смуг.

Програма та відповідні заходи спрямовані на розв’язання вищевказаних проблем.

2. МЕТА І ОСНОВНІ ЗАВДАННЯ ПРОГРАМИ

Метою цієї Програми є виконання ряду заходів для створення умов для зручного та безпечного користування велосипедним видом транспорту мешканцями та гостями міста Рівного.

Програма покликана забезпечити потреби існуючих велосипедистів, стимулювати щоденне використання велосипеда мешканцями, які користуються ним нерегулярно або лише для організації відпочинку, та популяризувати велосипедний транспорт як такий.

Всі заходи цієї Програми засновані на таких тезах:

- велотранспортна інфраструктура повинна інтегруватися в загальну транспортну інфраструктуру за принципами: функціональність, цілісність, безпека, комфорт, системність;

- створювана інфраструктура повинна гарантувати безпеку та зручність користування нею;

- велосипедна інфраструктура повинна бути доступною всім верствам населення.

3. ОСНОВНІ НАПРЯМИ РЕАЛІЗАЦІЇ ПРОГРАМИ

Для створення якісної та безпечної велосипедної інфраструктури необхідно здійснити цілий комплекс різноманітних заходів що включають:

- внесення змін до документів, що визначають ціннісні орієнтири громади міста Рівного та пріоритети розвитку міста;

- розробку чи внесення змін до місцевих регуляторних нормативних чи рекомендаційних документів у сфері містобудування;

- донесення до осіб, причетних до створення міської інфраструктури, правил та засад створення якісної велоінфраструктури;

- проведення досліджень стану транспортної інфраструктури відповідно до світового досвіду та визначення на основі цих досліджень необхідних параметрів майбутньої велосипедної мережі;

- розробку та впровадження заходів з популяризації дотримання Правил дорожнього руху всіма віковими групами велосипедистів та іншими учасниками дорожнього руху;

- розробку та впровадження заходів з популяризації велосипедного руху серед населення міста;

- влаштування зручних та безпечних місць для паркування велосипедів різного режиму використання біля державних, комунальних та приватних закладів для забезпечення потреб відвідувачів та працівників згаданих установ;

- розроблення та створення комплексної мережі велосипедних шляхів, які включатимуть велосипедні доріжки, велосмуги та інші елементи дорожньої мережі.

4. ОЧІКУВАНІ РЕЗУЛЬТАТИ

При якісному та комплексному виконанні Програми очікуваними результатами є вирішення частини існуючих недоліків транспортної мережі міста та контрольоване, цілеспрямоване, поступове створення сучасної, раціональної велосипедної інфраструктури.

Важливим результатом якісного виконання Програми стане зниження травмованості та аварійності серед користувачів велосипедного виду транспорту на автошляхах міста Рівного.

Якісне виконання Програми надасть змогу реалізувати велосипедний потенціал міста та сприятиме заохоченню жителів до використання альтернативних видів транспорту, що позитивно впливатиме на екологію міста, стан здоров’я громадян, та стане кроком на шляху до Європейської інтеграції України.

5. ФІНАНСОВЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ РЕАЛІЗАЦІЇ ПРОГРАМИ

Фінансування заходів щодо реалізації Програми здійснюється за рахунок коштів місцевого бюджету згідно з бюджетними призначеннями, а також інших позабюджетних джерел, не заборонених законодавством, включаючи власні ресурси організацій житлово-комунальної сфери, українських та іноземних інвесторів (міжнародних фондів, програм), власні кошти громадян України.

Обсяги бюджетних асигнувань будуть визначатися, виходячи з необхідності забезпечення виконання у відповідних роках конкретних заходів Програми, орієнтовних витрат на їх реалізацію, розрахованих на підставі встановлених норм та нормативів, прогнозних цін і тарифів з урахуванням індексу росту споживчих цін тощо, а також виходячи з реальних можливостей бюджету, і мають коригуватися щороку.

Забезпечення реалізації заходів, передбачених Програмою, здійснюватиметься в межах асигнувань, які щороку передбачатимуться в міському бюджеті за відповідними бюджетними напрямками, та інших коштів, не заборонених чинним законодавством України.

6. ЗАХОДИ ЩОДО РЕАЛІЗАЦІЇ ПРОГРАМИ

6.1. Формування структури управління розвитку

велоінфраструктури в місті

1) Внесення зміни до Стратегічного плану економічного розвитку міста Рівного, а саме: Стратегічна ціль В.3. "Модернізація міського простору. Створення велотранспортної інфраструктури".

Строк виконання: 2014 рік.

Відповідальне за виконання – Управління економіки міста.

2)  Врахування пропозицій робочої групи з розробки концепції та Програми розвитку велосипедної інфраструктури в місті Рівному під час підготовки проектів реконструкції та ремонту вулиць міста Рівного.

Строк виконання: постійно.

Відповідальне за виконання – Управління житлово-комунального господарства.

6.2. Визначення перспектив розвитку об’єктів велоінфрастуруктури міста

1) Замовлення дослідження щодо обрання певного виду велошляху (згідно з Державними будівельними нормами України) з урахуванням інтенсивності автомобільного, пішохідного, велосипедного руху та наявної ситуації для розробки Схеми велосипедних шляхів міста Рівного.

Строк виконання: 2014 рік.

Відповідальні за виконання: Управління

житлово-комунального господарства.

Управління містобудування та архітектури.

Управління транспорту і зв’язку.

Відділ Державної автомобільної інспекції Управління Міністерства внутрішніх справ України в Рівненській області (за згодою).

Кафедра міського будівництва та господарства Національного університету водного господарства та природокористу-вання (за згодою).

2) Замовлення Схеми велосипедних шляхів міста Рівного з пояснювальною запискою, яка міститиме конкретно визначені види велошляху (велодоріжки, велосмуги), покриття, ознакування (розміщення знаків), пропозиції щодо влаштування перетинів велошляхів з іншими елементами вулично-дорожньої мережі, конструкції велосипедних стійок, стандартів їх розташування, технічні вимоги щодо влаштування місць для паркування велосипедів.

Строк виконання: 2014 рік.

Відповідальні за виконання: Управління

житлово-комунального господарства.

Управління містобудування та архітектури.

Управління транспорту і зв’язку.

Відділ Державної автомобільної інспекції Управління Міністерства внутрішніх справ України в Рівненській області (за згодою).

Кафедра міського будівництва та господарства Національного університету водного господарства та природокористу-вання (за згодою).

6.3. Організаційні засади створення велоінфраструктури

1) Проведення роз'яснювальної роботи серед суб'єктів господарювання щодо необхідності розвитку велосипедної інфраструктури, перспектив розвитку, ознайомлення з рекомендаціями щодо створення окремих елементів велоінфраструктури із обов'язковим залученням представників робочої групи.

Строк виконання: постійно.

Відповідальні за виконання: виконавчі органи Рівненської міської ради.

2) Винесення на розгляд виконавчого комітету Рівненської міської ради Схеми велосипедних шляхів міста Рівного з пояснювальною запискою.

Строк виконання: 2014 рік.

Відповідальне за виконання – Управління містобудування та архітектури.

3) При видачі технічних завдань проектним та інженерним підрозділам і організаціям для ремонту чи реконструкції елементів транспортної мережі – врахування необхідності створення велоінфраструктури (на вулицях, визначених Схемою велосипедних шляхів міста Рівного, – велосмуг або велодоріжок, на решті вулиць – зручних з'їздів, втоплених бордюрів, усунення перешкод для велоруху, особливо для велосипедистів віком до 7 років та маломобільних груп населення).

Строк виконання: постійно.

Відповідальні за виконання: Управління житлово-комунального господарства.

Управління капітального будівництва.

Управління містобудування та архітектури.

4) Під час надання дозволів на проектування та будівництво – включення в містобудівні вимоги та обмеження положень, які зобов'язують при проектуванні і будівництві передбачати місце та обладнання для зберігання велосипедів у нових багатоквартирних житлових будинках, торговельно-розважальних та офісних центрах, а також у будівлях, що підлягають капітальному ремонту чи реконструкції.

Строк виконання: 2014 рік.

Відповідальне за виконання – Управління містобудування та архітектури.

5) Проведення постійної роботи щодо залучення інвестицій для розвитку велоінфраструктури (міжнародні організації підтримки проектів сталого розвитку, грантові фонди тощо).

Строк виконання: постійно.

Відповідальні за виконання: Управління з питань стратегічного розвитку та інвестицій.

Управління економіки міста.

Громадські організації (за згодою).

6) Популяризація дотримання Правил дорожнього руху велосипедистами. Розміщення графічної інформації на сітілайтах, бігбордах, поширення тематичних відеороликів на телеканалах, проведення уроків у школі, проведення загальноміських заходів.

Строк виконання: постійно.

Відповідальні за виконання: Управління освіти.

Управління у справах сім’ї, молоді та спорту.

Управління культури і туризму. Відділ інформаційно-аналітичного забезпечення.

Управління житлово-комунального господарства. Відділ Державної автомобільної інспекції по обслуговуванню

адміністративної території м. Рівного (за згодою).

6.4. Створення об'єктів велоінфраструктури

1) Розробка проектно-кошторисної документації та здійснення облаштування велодоріжок у парку "Ювілейний".

Строк виконання: 2014 рік.

Відповідальне за виконання – Управління житлово-комунального господарства.

2) Розробка окремої проектно-кошторисної документації із влаштування окремих ділянок велодоріг та велосмуг, елементів поєднання окремих велодоріг та велосмуг у веломагістралі та веломагістралей – в єдину веломережу міста Рівного.

Строк виконання: Щорічно.

Відповідальні за виконання: Управління житлово-комунального господарства. Управління містобудування та архітектури.

3) Щорічне внесення уточнень щодо розміщення елементів велосипедної інфраструктури на основі пропозицій громадськості.

Строк виконання: Щорічно.

Відповідальні за виконання: Управління житлово-комунального господарства. Управління містобудування та архітектури.

Секретар міської ради       А. Грещук

PAGE  5


Продовження додатка до рішення Рівненської


міської ради від 26.12.2013 № 3644




1.  Художественно ~ теоретическая часть
2. Декабристское восстание.html
3. Введение Человек существует в мире объектов и субъектов.
4. Лекции о норвежской литературе- Кнут Гамсун
5. Реферат- География Банковской Системы
6. а Переведите словосочетания на арабский язык- шесть домов три класса
7. the Mjors Lrge Compnies nd Medium Compnies to exmine the generl reltionships between business scle nd explortion performnce
8. 700 г н.э. В традиционном японоведении считается что древнейшую основу населения Японии составляли айны
9. Сущность издержек производства
10. тематических дисциплин Герасимова З
11. Разработка конструкции приспособления для притира корпусных отверстий
12. Место и роль экономической социологии в системе социологического знания
13. Курсовой проект РАЗРАБОТКА ТЕХНОЛОГИЧЕСКОГО ПРОЦЕССА ТЕРМИЧЕСКОЙ ОБРАБОТКИ ПРУЖИНЫ ИЗ СТАЛИ 60С2А.
14. Сан-Мартин
15. КОНТРОЛЬНАЯ РАБОТА 1 Задание 1
16. Прикладная физика Концепции современного естествознания методические указания к контро
17. Экономических учений
18. КОНТРОЛЬНАЯ РАБОТА Дисциплина-
19. Социально-медицинские аспекты вегетарианства и его значение для здоровья
20. Иностранное влияние в Российской истории