Поможем написать учебную работу
Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.

Предоплата всего

Подписываем
Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.
Предоплата всего
Подписываем
ВСТУП
У наш час немає такої галузі промисловості, сільського господарства, транспорту, медицини, сфери послуг та побуту, де б не застосовувалась продукція хімічної промисловості, яка виробляє штучні матеріали. Хімічна промисловість, як і машинобудування, відноситься до галузей, що забезпечують науково-технічний прогрес, тому її розвиткові постійно приділялась значна увага. Роль хімічної промисловості визначається широким застосуванням хімічних технологій і матеріалів в усіх галузях національного господарства.
Найбільш розвинуті технологічно, а також такі, що мають глибоку переробку хімічних продуктів, широкий спектр готової продукції, підприємства-виробники добрив (ВАТ "АЗОТ", ВАТ "ДНІПРОАЗОТ", ВАТ "Одеський припортовий завод", ВАТ "РІВНЕАЗОТ", ВАТ "Концерн "Стирол", ВАТ "Сумихімпром", ЗАТ "Сєверодонецький Азот", ЗАТ "Титан")
ПАТ "ДНІПРОАЗОТ" сьогодні - це десятки цехів, які є єдиним промисловим механізмом у виконанні виробничих і комерційних завдань..
Продукція ПАТ "ДНІПРОАЗОТ" застосовується в металургії, сільському господарстві, гірничодобувній, хімічній та переробній промисловості, в енергетиці та водопостачанні.
ВАТ"ДНІПРОАЗОТ" робить сучасні товари для домашнього господарства: різноманітний асортимент господарських виробів із пластмас; миючі, очищуючі і відбілюючі засоби; мінеральні добрива для присадибних господарств; одноразовий посуд; клей для шпалер.
З 2000 року ведуться постійні активні переоснащення й модернізація основних фондів з нарощуванням випуску продукції і зниженням норм витрат сировини й енергоносіїв.
Більше 80% всієї випущеної продукції відправляється на експорт. Найбільш значними ринками споживання азотного комплексу є такі країни як Індія, Бразилія , Мексика , Туреччина. Значні обєми поставок здійснюються в Естонію, Латвію , Литву , Росію й Білорусь.
1 Коротка характеристика підприємства
ПАТ "ДНІПРОАЗОТ" є одним з провідних підприємств хімічної й нафтохімічної промисловості України по приросту товарної продукції, об'ємам прибутку й росту валового доходу.
Хімічна промисловість належить до складних галузей. Основу хімічної промисловості становить видобуток сировини, виробництво мінеральних добрив і полімерних матеріалів.
На долю підприємства припадає 15% українського виробництва аміаку.
ПАТ "ДНІПРОАЗОТ" займає провідні позиції на Україні. Щорічно підприємством випускається 1,62 млн. тонн мінеральних добрив, що складає третину загальнонаціонального виробництва.
Продукція підприємства заслужено користується високим попитом як в Україні, так і за її межами. ПАТ "ДНІПРОАЗОТ" отримало ряд міжнародних відзнак за якість продукції.
Підприємство постійно знаходиться у розвитку. Воно вдосконалює виробничу і маркетингову політику.
В основу стратегії, що забезпечує розвиток компанії, закладені три головні складові: виробнича маркетингова політика, реалізація програми по модернізації й відновленню виробництва й сучасний адекватний фінансовий менеджмент.
Розробка відповідних технологій збуту сприяє формуванню дилерської мережі. Це дозволяє підприємству просувати свою продукцію на внутрішній і зовнішній ринки; відслідковувати тенденції ринків, вимоги споживачів, формувати попит і вчасно реагувати на його зміну; проводити ефективну цінову політику на регіональних ринках.
ПАТ "ДНІПРОАЗОТ" - це акціонерне товариство "ДНІПРОАЗОТ", що дозволяє йому збільшувати свою самостійність і встановлювати стосунки з партнерами на якісно новій основі.
Поєднання сучасних технологій з високою якістю, доступні ціни на
продукцію допомагають на практиці забезпечувати «добробут» у кожному будинку споживачів продукції ВАТ "ДНІПРОАЗОТ".
Вироблена на підприємстві продукція поставляється в усі регіони України й використовується в сільському господарстві, хімічній, енергетичній галузях, у металургії й машинобудуванні, водопостачанні.
2 Структура підприємства
ПАТ "ДНІПРОАЗОТ" складається з наступних цехів:
Основні цехи підприємства:
Допоміжні цехи підприємства:
Структура енергетичної служби підприємства показана на рисунку 2.1.
Ремонтне управління (РУ) вирішує комплекс задач безпосередньо повязаних з підготовкою та виконанням ремонтних робіт , що мають на меті забезпечити працездатність обладнання підприємства .
У цеху основним обладнанням є верстати. У наявності: токарні, свердлильні, фрезерні, стругальні, шліфувальні тощо.
Начальник цеху
ачальник цеху
Заступник начальника цеху
Енергетик
Старший механік
Завідувач КІПіА
Начальник ділянок
Інженер технолог
Начальник зміни
Майстер з ремонту й експлуатації
електрообладнання
Механік з ремонту технологічного обладнання
Слюсар КІПіА
Слюсар сантехнік
Слюсар ремонтник
Електромонтер (зміни)
Технологічний персонал
Електромонтер з ремонту та обслуговування електрообладнання
Слюсар КІПіА
Електромонтер
3 Номенклатура та характеристика продукції
ПАТ "ДНІПРОАЗОТ" одне з найбільших підприємств хімічної галузі України. Воно спеціалізується на виробництві мінеральних добрив, каустичної соди, хлору, соляної кислоти, господарських виробів із пластмас.
Номенклатура продукції, що виробляється підприємством, включає :
Карбамідно-аміачний комплекс:
- азот газоподібний;
- аміак водний технічний (аміачна вода);
- аміак рідкий технічний;
- кисень газоподібний;
- карбамід;
Хлорорганічний комплекс:
- кислота соляна синтетична технічна;
-натрій їдкий технічний (марка РД);
- капролактам кристалічний,
- смоли іонообмінні (катіоніти і аніоніти);
- хлор рідкий.
Продукти для водопідготовки:
- натрію гіпохлорит (ДЕСТ)
- натрію гіпохлорит технічний (ТУ)
Та багато товарів народного споживання , такі як:
Клей, посуд одноразовий, складне мінеральне добриво , засоби для розчинення забруднення каналізаційних труб.
4 Електропостачання підприємства
Підприємство ПАТ "ДНІПРОАЗОТ" виробляє електроенергію на власній ТЕЦ напругою до 6кВ , але значну кількість електроенергії отримує від "ДНІПРОЕНЕРГО" напругою до 154кВ.
Подається електроенергія до кожного цеху шляхом трансформації вводом напругою до 6 кВ на підстанції №145 і №49.
На підстанцію №49 в РП-6кВ подається напруга трьома лініями вводами:
Перша лінія ТЕЦ 1С 410;
Друга лінія підстанція №128 "ДНІПРОЕНЕРГО";
Третя лінія ТЕЦ 3С 448.
Лінії підходять до трьох незалежних один від одного секцій М1, М2, М3.
З секцій, через масляні вимикачі підходять до трансформаторів підстанції по кабельним лініям напругою 6кВ.Максимальна ділянка найбільшої відстані від РП до КТП 160 метрів. Від РП 6кВ запитані такі КТП:
КТП-129; КТП-130; КТП-131; КТП-132; КТП-133; КТП-134; КТП-135.
Кожна КТП запитана двома незалежними вводами напругою 6кВ.
Підстанція КТП-129 має силові трансформатори , розподільні пристрої закритого типу , розподільчі пристрої високої напруги 6кВ і низької напруги 0,4кВ .
Основним електроустаткуванням підстанції є силові трансформатори, призначення яких полягає в перетворенні електричної енергії в електричних мережах , для прийому і використання електричної енергії . До складу устаткування також входять : розєднувачі, запобіжники, віддільники, кабелі, шини з ізоляторами, вимикачі , короткозамикачі.
5 Технічна характеристика установки та кінематична схема
Ремонтне управління підприємства ПАТ "ДНІПРОАЗОТ" призначене для виконання ремонтних робіт , виготовленню та обробки деталей які зносилися в процесі експлуатації на підприємстві.
Шпиндель - це деталь, яка передає обертальний рух інструменту або заготовці. Характером руху і пояснюється назва цієї деталі. Кінематичні ланцюги, що здійснюють ці рухи, мають самостійні органи налаштування, за допомогою яких встановлюється необхідна частота обертання інструменту і його подача.
Свердлильні верстати поділяються на вертикально-свердлувальні настільні та колонні, радіально-свердлувальні для глибокого свердління, центруючи та багатошпиндельні.
Основний параметр верстата найбільший умовний діаметр свердління отвору (по сталі). Крім цього , верстат характеризується вильотом і найбільшим ходом шпинделя , швидкісними та іншими показниками.
Вертикально-свердлильний верстат 2Н215 у цеху використовується для одиничного та дрібносерійного виробництва продукції.
Призначений для свердління, розсвердлювання, зенкування, зенкерування, розгортання і підрізування торців ножами. Наявність на верстаті механічної подачі шпинделя, при ручному управлінні циклами роботи, допускає обробку деталей в широкому діапазоні розмірів з різних матеріалів та використанням інструменту з високо вуглецевих і швидкорізальних сталей, твердих сплавів. Встановлений на верстаті електричний пристрій реверсування двигуна головного руху, дозволяє виконувати нарізування різьби машинними мітчиками при ручній подачі шпинделя.
Рисунок 5.1 кінематична схема свердлильного верстата 2Н125
6 Таблиця вхідних даних для курсового проекту
Таблиця 6.1 - Вхідні дані для проектування
Найменування |
Літерне позначення |
Значення
|
Одиниці виміру |
Приміщення |
Механічна майстерня |
||
1. Довжина 2. Широта 3. Висота 4. Висота робочої поверхні
|
А Hp |
12 |
м м м м |
5.Стан приміщення 5.1.Стеля 5.2.Стіни 5.3.Підлога 5.4.Вікна 6.Характеристика навколишнього середовища 7.Характеристика зорової роботи |
5.1.Бетонна, побілена 5.2.Бетонні, побілені 5.3.Бетонна 5.4.Є 6.Чиста 7.Нормальна |
||
Свердлильний верстат |
Тип: 2Н125 |
||
8.Робоча швидкість обертання електродвигуна 9.Подача свердла на один оборот 10.Швидкість обертання свердла 11.Діаметр свердла 12.Потужність електродвигуна насоса 13.Оброблювальний матеріал |
n дв.р S n d P дв.н Сталь-чугун |
1300
2 120 18 2.2 |
Об/хв мм Об/хв мм кВт |
До електроприводів свердлильних верстатів постають такі вимоги:
Діапазон регулювання швидкості головного руху для вертикально-свердлильного верстата становить (2-10) : 1 при приблизно постійній потужності у всьому діапазоні.
Головний привід свердлильних верстатів здійснюється від асинхронних короткозамкнених двигунів. Регулювання частоти обертання шпинделя виконується переключенням шестерень коробки швидкостей.
Для зменшення числа проміжних передач в окремих випадках можна застосовувати багато швидкісні асинхронні двигуни. Для привода переміщення рукави (траверси) і затискачі колони застосовують окремі асинхронні електродвигуни.
Відомості про найголовніші блокування:
Верстат повинен бути надійно заземлений і підключений до загальної системи заземлення. Для цього ланцюга в електрошафі управління на ввідному клемнику передбачена клема, а на колоні - болт заземлення.
8 Опис принципової електричної схеми керування електроприводом механізму
Включаючи вступний автомат Q1 подається напруга на головні і допоміжні ланцюги, на пульті запалюється сигнальна лампа H2. Якщо необхідно охолодження та освітлення, то відповідні вимикачі ставляться в положення "ВКЛЮЧЕНО".
Натисненням кнопки S2 "ВПРАВО" котушка пускача К1 отримує живлення, головні контакти включають електродвигун М1 на праве обертання шпинделя. Через блок-контакти К1 вмикається пускач К2, який включає електронасос М2 і реле затримки К7.
При натисканні кнопки S3 "ВЛІВО" відбувається відключення пускача К1 електродвигуна М1, реле К7. Після заряду конденсатора С3 контакти реле К7 (28-26) замикаються і відбувається включення пускача К3 і електродвигуна М1 на ліве обертання шпинделя. Реле К7 включається знову.
Зупинка здійснюється натисканням на кнопку S1"СТОП". При цьому відключаються пускачі К1 або К3, К2 виключаючи електродвигуни М1, М2. Через контактні реле К7 (7-9) вмикається реле К6 з послідуючим включенням пускачів К4 і К5. Обмотки електродвигуна М1 підключаються через випрямляч V1, V2 до трансформатора Т1. Відбувається електродинамічне гальмування шпинделя.
Після розряду конденсаторів С1, С2 відключається реле К6 котрі вимикають пускачі К4, К5. При перемиканні швидкостей, якщо зубчасті колеса не входять в зачеплення, застосовують гойдальний рух ротора електродвигуна М1. Натисненням кнопки S4 "ГОЙДАЛЬНИЙ РУХ" включається пускач К4, що подає по фазах 1С1-1С2 знижену випрямлену напругу.
Через опір R2 із затримкою включається реле К6, що відключає пускач К4 і включає пускач К5. При цьому знижена напруга протікає по фазах 1С1-1С2. Такі перемикання забезпечують хитання ротора, що полегшує перемикання швидкостей.
9 Заходи з охорони праці, техніки безпеки під час експлуатації електрообладнання та протипожежні заходи
Техніка безпеки при роботі на вертикально-свердлильному верстаті.
Вимога безпеки праці при експлуатації верстатів установлюються відповідними розділами керівництва, керівництвом по експлуатації електрообладнання.
Для обслуговуючого персоналу:
Персонал, допущений у встановленому на підприємстві порядку до роботи на верстаті, а також до його налагодження та ремонту зобов'язаний:
- Отримати інструктаж з техніки безпеки відповідно до заводських інструкцій, розроблених на підставі настанови з експлуатації та типових інструкцій з охорони праці;
- Ознайомитися із загальними правилами експлуатації і ремонту верстата і вказівками з безпеки праці, які містяться в сьогоднішньому керівництві по експлуатації електрообладнання та в експлуатаційній документації, яка прилягає до пристроїв та комплектуючих виробів, що входять до складу верстата.
При транспортуванні та установці верстата:
При монтажі, демонтажі та ремонті, для надійного зачалювання і безпечного переміщення верстата слід використовувати спеціальні отвори в колоні. Вантажопідйомні пристрої слід вибирати з урахуванням зазначеної в розділі керівництва "порядок установки", маси верстата.
Під час транспортування верстата свердлильна головка верстата опускається в крайнє нижнє положення і закріплюється.
При підготовці верстата до роботи:
- Перевірити заземлення верстата, перевірити відповідність напруга в мережі і електрообладнанні верстата.
- Ознайомитися з призначенням всіх органів управління.
Перевірити на холостому ході верстата:
- Роботу механізмів і свердлильної головки;
- Справність сигнальних, кнопкових і гальмівних пристроїв;
- Правильність роботи блокувальних пристроїв;
- Справність системи змазки та системи охолодження;
- Наявність на верстаті жорстких опорів обмежуючих переміщення свердлильної головки і стола. Переміщення свердлильної головки робити тільки при віджатих клинах.
При роботі верстата:
При роботі верстата необхідно керуватися встановленими для цього верстата режимами різання. Найбільші потужності та обертальні моменти на шпинделі повинні не більше встановлених у паспорті верстата. Категорично забороняється переключення частоти обертання шпинделя та подач на ходу .
При перевірці технічного стану та ремонтних роботах:
- До розбирання верстата слід ознайомитися з його пристроєм, призначенням і способом закріплення вузлів та деталей;
- Регулювання, чистку, обтирання слід виконувати тільки при повній зупинці верстата і відключення його від електромережі;
- Для оберігання верстата від самовключення або випадкового включення необхідно вимагати видалення запобіжників в мережі живлення електродвигуна верстата;
- При ремонті, чищенні та змащенні верстата необхідно вивісити попереджувальний плакат "Не вмикати ремонт";
- Демонтаж і монтаж електрообладнання повинен виконуватися слюсарем-електриком;
- При розбірці та збірці крупних вузлів (вагою вище 20 кг) необхідно користуватися підйомними механізмами
Перед пуском відремонтованого станка в роботу слід зробити:
- Прибрати з верстата сторонні предмети і деталі;
- Перевірити блокувальні пристрої та обмежувальні жорсткі упори;
- Перевірити справність верстата. Провертаючи вручну штурвал, а також шпиндель, перевірити чи немає заїдань та ударів, підозрілих шумів.
Пробний пуск відремонтованого верстата виконувати тільки при підключених заземлювачів.
Вимоги безпеки до основних елементів конструкції систем управління і засобів захисту:
- Верстат постачений запобіжною муфтою в ланцюгу подач від перевантаження, відрегульованому по осі зусилля на 15% більше допустимого. Станок має автоматичне гальмування шпинделя. Час гальмування шпинделя після його вимкнення на всіх частотах обертання не перевищує 3секунди для верстатів 2Н125.
Рукоятки органів управління забезпечені надійними фіксаторами , які не допускають мимовільних переміщень органів управління. Пружинний противаг запобігає мимовільному опускання шпинделя і забезпечує плавне переміщення по всій довжині ходи.
Ввідний вимикач має два фіксованих становища включене і виключене. Включення ввідного вимикача робити тільки при закритих дверцятах електрошафи. Електрошафа оснащена спеціальним замком і ключем, а також попереджувальним знаком напруги.
На пульті керування верстата встановлена кнопка СТОП (аварійна) з грибоподібним штовхачем збільшеного розміру.
Конструкція верстата задовольняє ергономічним і естетичним вимогам і забезпечує зручність та безпеку праці на ньому.
10 Охорона навколишнього середовища
Колектив ПАТ "ДНІПРОАЗОТ" усвідомлює важливість відповідального підходу до охорони навколишнього середовища й прикладає всі зусилля для підвищення результативності природоохоронної діяльності підприємства.
Підприємство вважає своєю головною метою забезпечення випуску конкурентоспроможної продукції при зниженні шкідливого впливу на навколишнє середовище з дотриманням всіх норм і вимог екологічної безпеки процесів виробництва, що забезпечують імідж підприємства.
Екологічна політика підприємства базується на наступних основних принципах:
- Дотримання вимог природоохоронного законодавства, нормативних і інших документів по охороні навколишнього середовища, застосовуваних до екологічних аспектів діяльності підприємства;
- Проведення систематичного моніторингу екологічних аспектів і оцінки їхнього впливу на навколишнє середовище;
- Розробка й реалізація заходів щодо раціонального використання природних і сировинних ресурсів, по зниженню викидів в атмосферу, скидів забруднюючих речовин зі стічними водами, мінімізації й утилізації відходів;
- Здійснення систематичної підготовки персоналу всіх рівнів з питань забезпечення екологічної безпеки виробництв для підвищення рівня свідомості й розуміння особистої відповідальності за запобігання негативного впливу на навколишнє середовище;
- Співробітництво в області охорони навколишнього середовища із зацікавленими організаціями й громадськістю, відкрите інформування з питань екологічної діяльності підприємства;
- прояв турботи про здоров'я працівників підприємства шляхом підвищення рівня безпеки при організації роботи попередження аварійних ситуацій, проведення профілактичних заходів.
11 Заходи щодо енергозбереження
Енергозбереження це дії для зменшення використовуваної енергії. Тому для ПАТ "ДНІПРОАЗОТ" основним напрямком подальшого розвитку має бути впровадження нових технологій, що потребують менших затрат енергії.
Важливими заходами щодо енергозбереження для ПАТ "ДНІПРОАЗОТ" є:
Однак слід мати на увазі, що енергозберігаючі заходи технічного характеру, тобто ті, що потребують значних витрат, у багатьох випадках будуть реалізовуватися дуже повільно. Без державної підтримки, запровадження фінансово-економічних стимулів і штрафних санкцій буде складно реалізувати заходи з модернізації енергетики та масштабного впровадження когенерації, утилізації, опанування інших технологій з невисокою прибутковістю.
Список використаної літератури