Поможем написать учебную работу
Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.
Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.
ПАПКА ДЛЯ СТУДЕНТІВ
З СЕМІНАРСЬКИМИ ЗАНЯТТЯМИ
Семінарське заняття 1. Психологічна корекція як сфера діяльності психолога
Питання до семінарського заняття:
1. Психологічна корекція та її види
2. Основні принципи, цілі і завдання психокорекційної роботи.
3. Вимоги, які висуваються до учасників корекційної ситуації. Профілактика синдрому вигорання.
Мета: надати базові поняття курсу з психокорекції.
Методичні вказівки. Психокорекційна робота включає такі основні види, як індивідуальна та групова психологічна корекція, психотренінг, консультативна робота із сім'єю. Стиль і принципи психокорекційної роботи дещо відрізняються від завдань і способу проведення патопсихологічного обстеження. Якщо обстеження має на меті виявити порушення психічної діяльності, особистісних особливостей, вирішити експертні питання, то завданням психокорекції та консультування є компенсування наявних порушень у розвитку особистості, поліпшення функціонування психічних процесів, допомога у вирішенні внутрішньоособистісних конфліктів.
Словникова робота: індивідуальна та групова психологічна корекція, психотренінг, консультативна робота із сім'єю, консультування, психотерапія.
Питання для самоконтролю:
1. Що входить до поняття про психологічну допомогу?
2. За яких умов виникає психокорекційна ситуація?
3. В чому полягає принцип єдності діагностики та корекції?
4. Чому необхідне дослідження уваги, сенсомоторної сфери та наочно-дійового мислення у дошкільнят?
5. З чого складається дослідження психічних процесів у дітей шкільного віку?
6. В чому полягає принцип нормативності розвитку?
Творчі завдання:
Надайте письмові відповіді на нижченаведені ситуації. Відповіді обґрунтуйте.
1.Психолог працює у психіатричній лікарні. До його обов'язків входить психодіагностика розладів психічних процесів у хворих. У вільний від цього час він проводить з ними заняття, присвячені необхідності працевлаштування та самообслуговування. До якого виду практичної діяльності психолога можна зарахувати ці дії?
2. Консультативний центр надає послуги з астрології, нумерології, корекції карми. Чи можна вважати діяльність цих спеціалістів психокорекційною?
3. Психолог, працюючи з обдарованими дітьми, створює та проводить для них заняття з розвитку пам'яті. До якого виду практичної діяльності психолога можна зарахувати ці дії?
Теми рефератів
1. Психокорекційна ситуація.
2. Принцип єдності діагностики та корекції.
3. Принцип нормативності розвитку.
4. Принципи корекції "зверху до низу" та "знизу до верху".
5. Цілі та завдання психокорекційної роботи.
6. Вимоги до психолога, який здійснює психокорекційні заходи.
Список літератури до теми:.
Основна:
Додаткова література
Малкина Пых И. Г. Справочник практического психолога. М.: ЭКСМО, 2005. 784 с.
Рудестам К. Групповая психотерапия. Психокоррекционные группы: теория и практика. М., 1990. 654 с.
INTERNET ресурси
Интернет ресурс «Психология от А до Я» - www/azps.ru
Интернет ресурс «Флогистон» - www.flogiston/ww
Электронная библиотека «Куб» - www. koob.ru
Херсонський віртуальний університет www.dls.ksu.kh.ua
http://ru.wikipedia.org /
http://www.medvedchuk.kiev.ua
http://www.clever-kids.ru/
Семінарське заняття 2. Особливості побудови психокорекційних програм
Питання до семінарського заняття:
3. Оцінка ефективності психокорекційних заходів.
Мета: сформувати у студентів знання про принципи побудови корекційних програм.
Методичні вказівки. Метою психологічної корекції є наближення розвитку та поведінки суб'єкта до вікової норми. Тому завдання формуються, спираючись на ті особливості пошкодженого розвитку, що були виявлені під час діагностичного етапу. При формулюванні завдань треба звернути увагу як на можливості дитини та її оточення, так і на чіткі ознаки успішності корекції. Одним з найважливіших принципів коригуючої роботи є принцип усвідомленої згоди. Відповідальні особи, дитина і психолог мають узгодити між собою мету, завдання та особливості здійснення корекційної програми. Всі учасники мають уявляти, яку інформацію і кому буде повідомлено. Цей принцип дає змогу психологу не створювати коаліцій з батьками проти дитини або з дитиною проти батьків або вчителів. Принципом корекційної роботи з особами з емоційними розладами може бути конфіденційність: усе, що розповідає дитина психологові під час бесіди, не може бути повідомлене педагогам і навіть батькам дитини. Винятком із цього правила можуть бути тільки ті вкрай рідкі випадки, коли ця інформація має загрозливий для життя та здоров'я оточуючих характер. Наприклад, підліток повідомляє про підготовку вбивства, підпалу, втечі тощо. Якщо інформація стосується здоров'я самого підлітка (вагітність, венерична хвороба, вживання наркотиків, прагнення до самогубства), бажано переконати підлітка розповісти про те, що сталося, батькам.
Важливим моментом є встановлення відповідного довірливо-ділового стилю спілкування з дитиною, що відрізняється від системи стосунків "учитель учень", "дитина батько", "обстежуваний психолог" більшою рівністю партнерів, більшою свободою творчого самовираження. Цьому можуть сприяти й суто технічні моменти: устаткування кабінету, робоча поза, час роботи тощо.
Корекційні програми мають відповідати віковим і психологічним особливостям дитини, спиратися на її можливості та здібності, бути узгоджені з лікарем, батьками та іншими відповідальними за дитину особами.
Словникова робота. Ситуація розвитку, конфіденційність, усвідомлена згода, терапевтична спільнота.
Питання для самоконтролю:
Творчі завдання
Ознайомтесь с нижченаведеними ситуаціями та наведіть письмі відповіді на питання:
1. Настя З., 12 років. До психологічної консультації звернулася мати дівчинки з проханням про корекцію поведінки й характеру дитини. Дівчинка зростала й розвивалася нормально, до школи пішла вчасно, вчиться на 4 і 5. Матір непокоїть те, що дівчинка недостатньо спілкується з вітчимом, часом запальна, дратівлива. Мати розлучилася з батьком дівчинки 11 років тому, з того часу мати й дочка жили вдвох. Рік тому мати вийшла заміж. Вітчим не зловживає спиртним, намагається допомогти в хатніх справах, добре ставиться до дівчинки. Настя важко адаптується до нової сімейної ситуації. Під час психологічного обстеження виявляється нормальна працездатність. Пам'ять та увага висока норма. Мислення логічне, послідовне, з опорою на суттєві ознаки. Самооцінка диференційована, дівчинка відзначає підвищену запальність, дратівливість протягом останнього року. Вона усвідомлює, що її ставлення до вітчима не зовсім виправдане, але коли вона чує якісь його зауваження, в неї виникає непереборне бажання відповісти грубістю. Дівчинка хотіла б дістати психологічну допомогу для корекції цього стилю поведінки, нормалізації свого самопочуття.
Чи потребує дівчинка психологічної корекції? Які її форми можна використати? Яких рекомендацій потребують батьки?
2. У школі створений клас підвищеної педагогічної уваги. У ньому навчається 15 дітей. З них п'ять із ЗПР, що є наслідком педагогічної та мікросоціальної занедбаності, шість із порушеннями пам'яті, ува¬ги та виснажуваністю за гіперстенічним типом, двоє із соматичними захворюваннями та гіпостенічною виснажуваністю, двоє із затрим¬кою розвитку мовлення. Адміністрація школи вимагає від психолога організації психологічного коригування у цьому класі.
Як організувати роботу? Чи є доцільними заняття з усім класом разом? Допомога якого фахівця була б бажаною?
3. Ігор Ч., 15 років. Психолога викликали на консультацію в реанімаційне відділення. Ігор поступив сюди три дні тому в зв'язку з отруєнням великою дозою клофеліну.
При патопсихологічному обстеженні виявлена виражена виснажуваність за гіпостенічним типом, порушення обсягу та довільної концентрації уваги. Механічне запам'ятовування недостатнє, мислення логічне, послідовне, з опорою на істотні ознаки. Самооцінка занижена за всіма показниками. Рівень домагань низький. При описуванні картин ТАТ-проекції переживань, пов'язаних з нерозділеним коханням, неодноразові висловлювання про самогубство персонажів як про оптимальний вихід зі скрутних становищ.
При дослідженні за ПДО виражена лабільно-психастенічна акцентуація. З бесіди стало відомо, що спроба самогубства була реакцією на відмову коханої дівчини підтримувати стосунки далі. Зараз життя сприймається як безглузде й безцільне.
У чому причина стану хлопця? Які види допомоги бажані?
4. Психолог зібрався проводити індивідуальну корекційну програму з дитиною з порушеннями уваги внаслідок органічного ураження ЦНС. Він взяв статтю з журналу «Розвиток уваги» і провів з дитиною точно ті вправи і в тій послідовності, як було надруковано. У чому причина низької успішності дій психолога?
Теми рефератів
1. Цілі та завдання психокорекційної роботи.
2. Вимоги до психолога, який здійснює психокорекційні заходи.
3. Основні компоненти професійної готовності.
4. Особливості побудови психокорекційних програм.
5. Моделі корекції: загальна, типова, індивідуальна.
6. Корекційна програма для дошкільника з порушеннями уваги.
7. Корекційна програма для дошкільника з метою розвитку мислення.
8. Корекційна програма для молодшого школяра з метою розвитку памяті.
9. Корекційна програма для молодшого школяра з метою розвитку уваги.
Список літератури до теми:
Основна:
Додаткова література
INTERNET ресурси
Интернет ресурс «Психология от А до Я» - www/azps.ru
Интернет ресурс «Флогистон» - www.flogiston/ww
Электронная библиотека «Куб» - www. koob.ru
Херсонський віртуальний університет www.dls.ksu.kh.ua
http://ru.wikipedia.org /
http://www.medvedchuk.kiev.ua
http://www.clever-kids.ru/
Семінарське заняття 3. Основні напрямки у сучасній закордонній психокорекційній практиці
Питання до семінарського заняття:
1. Психодінамичний напрямок (класичний психоаналіз, аналітична індивідуальна психокорекція А. Адлера, клієнт-центрований підхід К.Роджерса, логотерапія, екзистенціальний напрямок).
2. Поведінковий напрямок (класична теорія умовних рефлексів І.П.Павлова, теорія оперантної зумовленості Е. Торндайка і Б.Скіннера).
3. Когнітивний напрямок (особливості когнітивної психокорекції, раціонально-емотивна терапія А.Елліса, когнітивний підхід А.Бека реальнісна терапія У.Глассера)
4. Трансактний аналіз (трансактний аналіз Е.Берна).
5. Гештальттерапія (гештальттерапія Ф.Перлза).
Мета: сформувати у студентів знання про основні напрямки психокорекційної роботи у сучасній закордонній психокорекційній практиці.
Словникова робота. поведінковий напрямок, класичний психоаналіз, індивідуальна психокорекція А.Адлера, клієнт-центрований підхід К.Роджерса, йоготерапія, екзистенціальний напрямок, когнітивний напрямок, неадаптивна поведінка, неадаптивні емоції, дескриптивні когніції, оцінні когніції, інсайт, ірраціональні погляди, когнітивні перекручування, персоналізація, дихотомічне мислення, вибіркове абстрагування (витяг), довільні умовиводи, сверхгенералізація, перебільшення (катастрофізація), декатастрофізація, когнітивна реатрибуція, переформулювання, децентралізація, трансактний аналіз, его-стан, життєвий сценарій, структурний аналіз, гештальттерапія, зони усвідомлення, інтроекція, проекція, ретрофлексія, дефлексія, конфлуенція.
Питання для самоконтролю:
Творчі завдання
Ознайомтесь с нижченаведеними ситуаціями та наведіть письмі відповіді на питання:
1. Прочитайте скаргу батьків та запропонуйте оптимальні, на вашу думку, методи психологічної корекції з позицій психодінамічного напрямку, поведінкового напрямку, когнітивного напрямку, трансактного аналізу, гештальттерапії.
- Насті п'ять, і іноді я її зовсім не розумію. Вона може зчинити неймовірний галас із зовсім незначного приводу гольфи не того кольору, чай занадто гарячий, у ліфті поганий запах.
Теми рефератів
Список літератури до теми:.
Основна література.
Додаткова література
INTERNET ресурси
Интернет ресурс «Психология от А до Я» - www/azps.ru
Интернет ресурс «Флогистон» - www.flogiston/ww
Электронная библиотека «Куб» - www. koob.ru
Херсонський віртуальний університет www.dls.ksu.kh.ua
http://ru.wikipedia.org /
http://www.medvedchuk.kiev.ua
http://www.clever-kids.ru/
Семінарське заняття 4. Методи, методики та технології психологічної корекції
Питання до семінарського заняття:
Мета: сприяти розвитку інструментальної компетентності психолога в галузі психологічної корекції.
Методичні вказівки. Ігрова терапія застосовується при роботі з дітьми молодшого віку (3-10 років), може бути використана і щодо дітей старшого віку за наявності в них затримок психічного розвитку або тяжких порушень спілкування.
Ігрова терапія допомагає при таких порушеннях: трихітиломанія (висмикування волосся), порушення спілкування, агресивна поведінка, порушення емоційного стану після стресу, труднощі в навчанні та мовному розвитку, заїкання, висока тривожність, занижена самооцінка тощо. Г.Лендрет вважає, що ігрова терапія не допомагає при аутизмі та шизофренії, але й погіршень при цьому не викликає.
Арт-терапія це психологічна корекція за допомогою мистецтва. Застосовується насамперед для дітей і дорослих, що страждають на емоційні розлади. Активізація творчості, здатність виразити свої почуття у витворі мистецтва допомагає як усвідомленню змісту своїх переживань, так і їх реагуванню.
Частіше використовується зображувальна творчість: малювання, колажі, ліплення. Творчість може мати спонтанний характер з подальшим обговоренням результатів, але частіше використовуються спеціальні завдання.
Наприклад, дитині пропонується намалювати себе у майбутньому та обговорити шляхи його досягнення. Казкотерапія. Казка це потужний інструмент впливу на свідомість і підсвідомість дитини. Казку може створювати дорослий, сама дитина, або вона виникає завдяки їх сумісним зусиллям. Казка, побудована психологом під час корекційної програми має відповідати структурі проблеми та містити частини, властиві чарівній казці.
Біхевіористські методи корекції використовуються як при емоційних, так і при когнітивних розладах. Основною мішенню впливу стає поведінка дитини. Психолог створює умови, в яких проявляється адаптивна поведінка, та систему позитивного і негативного підкріплення.
Словникова робота. Ігротерапія. Арт-терапія. Динамічно-орієнтоівана арт-терапія, гештальт-орієнтована арт-терапія. Музикотерапія Бібліотерапія Танювальна терапія Проективний малюнок. Казкотерапія. Лялькотерапія Психогімнастика. Біхевіористські методи. Систематична десенсибілізація та сенсібілізація. Іммерсионні методи. Жетонний метод. Метод Моріта. Холдінг. Психодрама.
Питання та завдання для самоконтролю
1. Коли використовується ігрова психокорекція?
2. Яке обладнання потрібне для здійснення ігрової корекції?
3. У чому полягають принципи поведінкової корекції?
4. Особливості застосування психодраматичного методу.
Творчі завдання
Прочитайте скаргу батьків та запропонуйте оптимальні, на вашу думку, техніки з методів психологічної корекції: арт-терапія, музикотерапія, бібліотерапія, танцювальна терапія, проективний малюнок, складання історій, казкотерапія, лялькотерапія, психогімнастика, біхевіористські методи, систематична десенсибілізація, жетонний метод, метод Моріта, холдінг, психодрама, імаго-метод
1. Моя дочка Оля, двох років, не засинає до першої години ночі і не дає спати не лише нам, а й сусідам. Я намагаюся вкласти її до ліжка о десятій, але потім вона починає кричати, намагатися втекти зі своєї кімнати, і це триває доти, доки ми всі не падаємо з ніг.
2. Моєму сину Андрію вже десять, з часом стає тільки гірше: вчителі викликають мене до школи через день. То він побився, то зірвав урок, то приніс до школи жабу. Сварив, навіть за пасок хапався нічого не допомагає.
3. Ваші хоч розмовляють, а моїй Клаві ще немає й восьми років, але як їй щось не подобається мовчить і дивиться! Слова не почуєш! А якщо хтось їй не до вподоби, то вона взагалі не розмовляє з цією людиною та в її присутності.
4. Насті п'ять, і іноді я її зовсім не розумію. Вона може зчинити неймовірний галас із зовсім незначного приводу гольфи не того кольору, чай занадто гарячий, у ліфті поганий запах.
5. Я боюся, що мій син Ілля нічого не досягне в житті. Йому вже вісім, але як тільки він стикається з найменшою проблемою, то не долає її, а поводиться, як дівчинка. От, наприклад, вчора він робив домашнє завдання з української мови. Показав мені зошит, і я помітив там одну помилку, наказав йому виправити. Замість того, щоб зробити як слід, він порвав і викинув зошита і побіг до кімнати з плачем та галасом: "Я ніколи не навчуся писати!" Щось подібне відбувається щодня!
6. Мій Мишко не найкращий! Я не знаю, як йому догодити. Купила нову сорочку, а він вимагає, щоб одягнули стару. Кажу, що підемо зараз до зоопарку, а він не тільки не радіє, а й намагається уникнути прогулянки. А ремонт чи перестановка меблів взагалі виводить його з ладу на тиждень.
Теми рефератів
Список літератури до теми:
Основна:
1. Бондаренко А. Ф. Беседы с психологом / А. Ф. Бондаренко, Т. А. Петкова. К. : Свет,2005.- 208 с.
2. Бондаренко А. Ф. Психологическая помощь: теория и практика / А. Ф. Бондаренко, изд. 4-е, испр. и доп. К. : Освіта України, 2007. 332 с.
3. Кузікова С. Б.Основи психокорекції: Начальний посібник // С.Б.Кузікова. К.: Академвидав. 2012. 320 с.
4. Осипова А. А. Общая психокоррекция: Учеб. пособ. для студ. ву¬зов. М.: ТЦ "Сфера", 2000. 506 с.
5. Ранняя диагностика и коррекция. В 2 т. : практическое руководство / под ред. Б.Брака ; [науч. ред. русского текста Н.М.Назарова ; пер. с нем. В.Т.Алтухова]. Т. 1. Нарушения развития. М.: Издательский центр «Академия», 2007. 320 с.
6. Ранняя диагностика и коррекция. В 2 т. : практическое руководство / под ред. Б.Брака ; [науч. ред. русского текста Н.М.Назарова ; пер. с нем. В.Т.Алтухова]. Т. 2. Нарушения поведения. М. : Издательский центр «Академия», 2007. 304 с.
7. Роджерс К.Р. Консультирование и психотерапия. Новейшие подходы в области практической работы: Монография: / Пер. с англ. О.Кондрашовой, Р.Кучкаровой. М.: ЗАО Изд-во ЭКСМО-Пресс, 1999. 464 с. (Серия «Психологическая коллекция»).
8. Истратова О.Н. Практикум по детской психокоррекции: игры, упражнения, техники / О.Н. Истратова. Изд. 2-е. Ростов н/Д: Феникс, 2008. 349 с. (Серия «Психологический практикум»).
9. Цимбалюк І.М. Психологічне консультування та корекція: Навч. посібн. Модульно-рейтинговий курс. 3-тє вид. / І.М.Цимбалюк К.: Видавничий дім „Персонал”, 2009. 544 с.
Додаткова література
Интернет ресурс «Психология от А до Я» - www/azps.ru
Интернет ресурс «Флогистон» - www.flogiston/ww
Электронная библиотека «Куб» - www. koob.ru
Херсонський віртуальний університет www.dls.ksu.kh.ua
http://ru.wikipedia.org /
http://www.medvedchuk.kiev.ua
http://www.clever-kids.ru/
Семінарське заняття 5. Індивідуальна та групова психологічна корекція
Питання до семінарського заняття:
1. Індивідуальна психокорекція. Показання до індивідуальної психокорекції та основні методи індивідуального психокорекційного впливу.
2. Психологічні особливості індивідуальної психокорекції та її основні стадії.
Групова психокорекція: а) специфіка групової форми психокорекції;
б) особливості комплектації групи; в) групова динаміка; г) керівництво психокорекційною групою.
2. Види корекційних груп:
а) тренінгові групи та соціально-психологічний тренінг;
б) групи зустрічей;
в) гештальтгрупи;
г) групи умінь;
д) тілесно-орієнтовані групи;
е) групова дискусія, як метод групової роботи.
Словник з теми: індивідуальна психокорекція, психокорекційна група, універсальність, прийняття (акцепція), альтруїзм, відреагування (катарсис), саморозкриття (самоексплорація), зворотний зв'язок, конфронтація, інсайт (усвідомлення), групова динаміка, групові ролі; згуртованість групи; групова напруга, тренінг, група, програма, сценарій, опір групи, групові норми, групові цінності, санкції.
Питання для самоконтролю:
1. Які тестові методи використовуються з метою оцінки ефективності тренінгу?
2. За яких умов доцільне використання методу спостереження?
3. Як впливає тематика тренінгу на метод оцінки ефективності?
4. Чому критерії оцінки з боку замовника треба обговорити до початку тренінгу?
Творчі завдання:
1. Створіть програму перевірки ефективності вашого власного тренінгу.
2. Створіть зручну для вас таблицю спостереження.
3. Підберіть тести для дослідження того психічного явища, на яке спрямований ваш тренінг.
4. Розробіть власну групову корекційну програму, придатну для ваших умов професійної діяльності.
Теми рефератів
1. Корекційна програма для дорослих з метою розвитку впевненості у собі.
2. Корекційна програма для дорослих з метою протистояння маніпуляції.
3. Корекційна програма для дорослих з метою тренування навичок цілеспрямованої поведінки
Список літератури до теми
Основна література.
1. Бондаренко А. Ф. Беседы с психологом / А. Ф. Бондаренко, Т. А. Петкова. К. : Свет,2005.- 208 с.
2. Бондаренко А. Ф. Психологическая помощь: теория и практика / А. Ф. Бондаренко, изд. 4-е, испр. и доп. К. : Освіта України, 2007. 332 с.
3. Кузікова С. Б.Основи психокорекції: Начальний посібник // С.Б.Кузікова. К.: Академвидав. 2012. 320 с.
4. Осипова А. А. Общая психокоррекция: Учеб. пособ. для студ. ву¬зов. М.: ТЦ "Сфера", 2000. 506 с.
5. Ранняя диагностика и коррекция. В 2 т. : практическое руководство / под ред. Б.Брака ; [науч. ред. русского текста Н.М.Назарова ; пер. с нем. В.Т.Алтухова]. Т. 1. Нарушения развития. М.: Издательский центр «Академия», 2007. 320 с.
6. Ранняя диагностика и коррекция. В 2 т. : практическое руководство / под ред. Б.Брака ; [науч. ред. русского текста Н.М.Назарова ; пер. с нем. В.Т.Алтухова]. Т. 2. Нарушения поведения. М. : Издательский центр «Академия», 2007. 304 с.
7. Роджерс К.Р. Консультирование и психотерапия. Новейшие подходы в области практической работы: Монография: / Пер. с англ. О.Кондрашовой, Р.Кучкаровой. М.: ЗАО Изд-во ЭКСМО-Пресс, 1999. 464 с. (Серия «Психологическая коллекция»).
8. Истратова О.Н. Практикум по детской психокоррекции: игры, упражнения, техники / О.Н. Истратова. Изд. 2-е. Ростов н/Д: Феникс, 2008. 349 с. (Серия «Психологический практикум»).
9. Цимбалюк І.М. Психологічне консультування та корекція: Навч. посібн. Модульно-рейтинговий курс. 3-тє вид. / І.М.Цимбалюк К.: Видавничий дім „Персонал”, 2009. 544 с.Додаткова література.
Додаткова література
Internet ресурси
Интернет ресурс «Психология от А до Я» - www/azps.ru
Интернет ресурс «Флогистон» - www.flogiston/ww
Электронная библиотека «Куб» - www. koob.ru
Херсонський віртуальний університет www.dls.ksu.kh.ua
http://ru.wikipedia.org /
Семінарське заняття 6. Види корекційних груп
Питання до семінарського заняття:
Мета: сприяти розвитку професійної компетентності психолога в галузі психологічної корекції.
Словникова робота: тренінгова група (Т-група), соціально-психологічний тренінг, балінтовська група, суспільство АА (анонімних алкоголіків), сайнанон-група, гештальт-терапія, розширення, усвідомлення, інтеграція протилежностей тілесно-орієнтована психокорекційна група, «енергія», «м'язова броня», «опора під ногами.
Питання та завдання для самоконтролю
Творчі завдання
Надати письмові тези відповідей на наступні питання:
Зробіть порівняльну таблицю видів корекційних груп за наступними критеріями: мета та завдання корекції, розмір груп, частота та кількість корекційних занять, принципи корекційних занять, основні прийоми та методи використовувані в роботі.
Теми рефератів
Список літератури до теми:
Основна література
Додаткова література
Интернет ресурс «Психология от А до Я» - www/azps.ru
Интернет ресурс «Флогистон» - www.flogiston/ww
Электронная библиотека «Куб» - www. koob.ru
Херсонський віртуальний університет www.dls.ksu.kh.ua
http://ru.wikipedia.org /
http://www.medvedchuk.kiev.ua
http://www.clever-kids.ru/