У вас вопросы?
У нас ответы:) SamZan.net

і. Системна організація умовнорефлекторної діяльності в формуванні довільних рухів

Работа добавлена на сайт samzan.net:

Поможем написать учебную работу

Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.

Предоплата всего

от 25%

Подписываем

договор

Выберите тип работы:

Скидка 25% при заказе до 28.12.2024

Питання до іспиту з ТФВ для студентів 4 курсу факультету фізичного виховання

  1.  Історія фізичної культури в Україні.
  2.  Системна організація умовно-рефлекторної діяльності в формуванні довільних рухів. Розвиток уваги як основи навчальних здібностей.
  3.  Фізичне виховання в сільських школах, школах інтернатного типу, школах з режимом подовженого та повного дня.
  4.  Педагогічно обгрунтувати методику вирішення задачі: навчити опорному стрибку ноги нарізно через козла у довжину.
  5.  Фактори, що зумовлюють прояв рухової якості - сили. Методи розвитку та реєстрації сили.
  6.  Виховання як процес формування особистості. Концепція національного виховання (від 30.06.94 р). Принципи національного виховання. Спорт та особистість. Формування мотивації занять спортом.
  7.  Управління спортивним тренуванням (система, структура, види, умови реалізації).
  8.  Педагогічно обгрунтувати методику основної частини уроку, де вирішується задача: навчити техніці виконання одночасного однокрокового ходу в уроці фізичної культури.
  9.  Дидактика, її категорії. Вклад Я.А.Коменського, А.Ф.Дістерверга, К.Д.Ушинського в розвиток дидактики. Педагогічна спадщина П.Ф.Лесгафта. Сучасні вчені-педагоги про розвиток теорії навчання та тренування у фізичному вихованні.
  10.  Руховий апарат людини як біомеханічна система. Рухові функції м'язів в залежності від їх розміщення до висей обертання в суглобах.
  11.  Науково-педагогічний контроль у фізичному вихованні та спортивному тренуванні. Блоки об'єктивної термінової інформації та їх роль в підвищенні ефективності управління руховою поведінкою людини.
  12.  Педагогічно обгрунтувати методику вирішення задачі: ознайомити з технікою виконання відволікаючих дій (баскетбол, 9-й клас).
  13.  Значення кібернетичних закономірностей в реалізації педагогічних задач фізичного виховання та спортивного тренування.
  14.  Форми та методи правового та економічного виховання в роботі вчителя фізичної культури.
  15.  Організація роботи шкільного колективу фізичної культури.
  16.  Педагогічно обгрунтувати методику вирішення задачі: навчити підйому розгином із розмахування в упорі на руках в уроці фізичної культури.
  17.  Адаптаційно-трофічна функція вегетативної нервової системи, її роль у виникненні специфічних для спорту функціональних станів. Психорегулююче тренування в управлінні функціональним станом спортсмена.
  18.  Облік успішності. Функції, види, методи педагогічного контролю у фізичному вихованні та спорті. Педагогічні вимоги до перевірки знань, умінь та навичок школярів. Характеристика системи оцінювання в сучасній школі.
  19.  Засоби спортивного тренування.
  20.  Педагогічно обгрунтувати підготовчу частину уроку, де вирішується задача: ознайомити з комплексом фізичних вправ роздільно-прохідним, або поточно-прохідним або поточним способами.
  21.  Особливості адаптації центральної, вегетативної і периферичної нервової системи до фізичних навантажень в уроках фізичної культури, спортивному тренуванні, змаганнях.
  22.  Естетичне виховання в школі, в процесі фізичного виховання та спортивного тренування.
  23.  Особливості фізичного виховання студентів факультетів фізичного виховання. Професіограма вчителя фізичної культури. Педагогічна майстерність вчителя фізичної культури.
  24.  Скласти конспект проведення підготовчої частини уроку з учнями 3-го класу в 1-й чверті. Дати психолого-педагогічне обгрунтування вибору вправ та їх дозування.
  25.  Фактори, що зумовлюють прояв рухової якості витривалості. Методи розвитку та реєстрації витривалості.
  26.  Форми організації фізичного виховання школярів.
  27.  Лікувальна фізична культура. Засоби та форми.
  28.  Педагогічно обгрунтувати методику вирішення задачі: навчити перекиду вперед в уроці фізичної культури.
  29.  Предмет педагогіки. Характеристика основних категорій: виховання, освіта, навчання. Теорія та методика фізичного виховання як наукова та навчальна дисципліна-основа професійної підготовки вчителя фізичної культури.
  30.  Форми організації занять у фізичному вихованні. Характеристика та розвиток класно-урочної системи навчання. Основні вимоги до сучасного уроку фізичної культури.
  31.  Наукове забезпечення об'єктивного управління спортивним тренуванням, (на прикладі своєї спеціалізації та умов тренування на факультеті).
  32.  Педагогічно обгрунтувати методичну послідовність навчання способу плавання "кроль на грудях" на уроці фізичної культури.
  33.  Теоретичні основи фізичної підготовки з професійною спрямованістю в основних ланках системи фізичного виховання.
  34.  Спортивне тренування - відновлення, харчування, вітаміни, анаболічні стероїди, допінги, здоров'я спортсменів.
  35.  Фізичне виховання допризовної молоді.
  36.  Педагогічно обгрунтувати методику вирішення задачі: навчити нахилу тулуба і роботі рук в техніці бігу на короткі дистанції в уроці фізичної культури.
  37.  Біохімічні, анатомічні, фізіологічні, біохімічні та психологічні аспекти адаптації організму людини до рухової діяльності.
  38.  Система трудового виховання. Професійна орієнтація та відбір. Взаємозв'язок фізичного та трудового виховання.
  39.  Планування та контроль в спортивному тренуванні. Прогнозування та моделювання в спорті.
  40.  Педагогічно обгрунтувати основну частину уроку, де вирішується задача: удосконалювати ритм останніх кроків в стрибку у висоту способом "переступання".
  41.  Методи навчання, їх класифікація.
  42.  Сучасні уявлення про природу та механізм біоелектричної активності організму людини та їх зв'язку з процесами життєдіяльності.
  43.  Організація спортивного тренування.
  44.  Педагогічно обгрунтувати методику вирішення задачі: навчити техніці прямого нападаючого удару у волейболі в уроці фізичної культури (10-й клас, дівчата).
  45.  Виховання як фактор розвитку особистості. Виникнення фізичного виховання, його системи. Зв'язок фізичного виховання з іншими видами виховання.
  46.  Урок як основна форма навчально-виховної роботи. Шляхи підвищення ефективності уроків фізичної культури.
  47.  Критерії і особливості періодизації спортивного тренування в різних видах спорту.
  48.  Педагогічно обгрунтувати методику вирішення задачі: навчити стійці на голові з опорою руками в уроці фізичної культури.
  49.  Принципи навчання та умови реалізації.
  50.  Фізіологічні механізми м'язового скорочення. Сучасні концепції та теорії м'язового скорочення. Джерела енергії, режими роботи м'язів, функціональні особливості м'язів.
  51.  Періодизація дошкільного та шкільного віку. Науково-педагогічний контроль фізичної підготовленості.
  52.  Педагогічно обгрунтувати методику вирішення задачі: ознайомити з комплексом фізичних вправ ранкової гігієнічної гімнастики роздільним способом в підготовчій частині уроку фізичної культури.
  53.  Фактори, що зумовлюють прояв рухової якості - швидкість. Методи розвитку та реєстрації швидкості.
  54.  Методична робота в школі. Види, форми та методи внутрішкільного контролю в сучасній школі. Підвищення кваліфікації та атестації педагогічних кадрів.
  55.  Принципи, засоби, методи та сторони спортивного тренування.
  56.  Педагогічно обгрунтувати методику вирішення задачі удосконалити вміння в техніці виконання поперемінного двокрокового ходу в уроці фізичної культури.
  57.  Основні проблеми науки у фізичній культурі та спорті. Характеристика психолого-педагогічних методів дослідження.
  58.  Задачі фізичного виховання дітей в молодшому, середньому та старшому шкільному віці. Реалізація фізичної освіти у фізичному вихованні в школі.
  59.  Роль системи гіпоталамус-гіпофіз-надниркова залоза в адаптації організму людини до фізичного виховання в школі й адаптивний ефект гормональних впливів під час м'язової роботи.
  60.  Педагогічно обгрунтувати методику вирішення задачі: навчити техніці відштовхування в стрибках у довжину способом "зігнувши ноги" на заняттях в секції.
  61.  Здоровий спосіб життя. Характеристика "фонових" видів фізичної культури.
  62.  Методи аналізу уроку фізичної культури.
  63.  Структура тренувального процесу.
  64.  Педагогічно обгрунтувати методику вирішення задачі: установити довжину повного розбігу та навчити попаданню на брусок у стрибках у довжину способом "зігнувши ноги".
  65.  Загальна характеристика рухових якостей та їх розвиток у віковому аспекті. Закономірності, принципи та методи розвитку. Взаємодія рухових якостей.
  66.  Завдання та зміст морального виховання, його залежність від віку, індивідуального підходу, позицій у колективі. Моральне виховання в процесі фізичного виховання та спортивного тренування.
  67.  Характеристика фізичного виховання дорослого населення.
  68.  Педагогічно обгрунтувати методику вирішення задачі: навчити техніці та прийому передачі м’яча (волейбол) двома руками знизу в уроці фізичної культури.
  69.  Біохімічна та фізіологічна характеристика роботи різної потужності.
  70.  Планування навчальної роботи з фізичної культури в школі. Планування роботи школи.
  71.  Навчання та виховання на заняттях спортом. Психологічне забезпечення спортивної діяльності.
  72.  Педагогічно обгрунтувати методику вирішення задачі: повторити техніку човникового бігу 4х9 на уроці фізичної культури.
  73.  Засоби фізичного виховання та їх використання у віковому аспекті. Біомеханічні основи техніки основного засобу фізичного виховання.
  74.  Основи педагогічної етики. Авторитет та педагогічний такт учителя фізичної культури. Стилі педагогічних відносин та спілкування в різних формах занять фізичними вправами.
  75.  Інтегральна підготовка в спортивному тренуванні. Скласти схему програми реалізації її у великому циклі спортивного тренування (на прикладі своєї спеціалізації).
  76.  Педагогічно обгрунтувати методичну послідовність навчання способу плавання "брас".
  77.  Загальні закономірності життєдіяльності організму людини та їх використання в управлінні фізичним розвитком у фізичному вихованні.
  78.  Позашкільна робота по фізичному вихованню. Фізичне виховання в дитячих та юнацьких організаціях.
  79.  Методи дослідження техніки фізичних вправ. Засоби виміру величини зусилля реакції опору в бігу, стрибках та метаннях.
  80.  Педагогічно обгрунтувати методику вирішення задачі: навчити прийому та передачі м'яча двома руками зверху у волейболі в уроці фізичної культури (5-й клас).
  81.  Історія Олімпійського руху. Різноманітність видів спорту. Фактори та тенденції розвитку спортивних досягнень.
  82.  "Мертва точка", "друге дихання". Їх характеристика та механізм розвитку.
  83.  Закономірності та принципи фізичного виховання школярів з ослабленим здоров'ям. Особливості змісту та методики уроків фізичного виховання в підготовчій та спеціальній медичних групах.
  84.  Педагогічно обгрунтувати методику вирішення задачі: навчити способу відведення м’яча 150 г. "вниз-назад" і перехресному кроку в ході, для метання на дальність (11 клас, урок №6).
  85.  Фактори, що зумовлюють прояв якості гнучкості. Методи розвитку та реєстрації гнучкості.
  86.  Види освіти та їх взаємозв'язок. Шкільні програми з фізичної культури.
  87.  Характеристика сучасного викладача фізичної культури.
  88.  Педагогічно обгрунтувати методику вирішення задачі: навчити підйому переворотом махом однією і поштовхом другою.
  89.  Система підготовки учителя фізичної культури у світлі вимог основних законодавств України про народну освіту, фізичну культуру і спорт. Цільова державна-комплексна програма "фізичне виховання-здоров'я нації. Державна програма розвитку фізичної культури і спорту в Україні про фізичну культуру і спорт.
  90.  Шляхи інтенсифікації навчально-виховного процесу в школі. Системний підхід в організації і управлінні фізичним вихованням в школі.
  91.  Функції відділів центральної нервової системи. Роль гіпоталамуса, підкоркових ядер і лімбічної системи в регуляції гомеостазу та формуванні рухової поведінки і емоцій.
  92.  Педагогічно обгрунтувати методику вирішення задачі удосконалити техніку лижних ходів. Показати значення ігор і ігрових завдань на лижах в уроці фізичної культури.
  93.  Управління рухами. Взаємодія сенсорних систем в забезпеченні управління довільною руховою активністю людини. Скласти схему управління рухами в умовах саморегуляції.
  94.  Дитячий колектив, його ознаки, структура і типи. Особливості діяльності та спілкування в колективі. А.С.Макаренко про розвиток та методи виховання дитячого колективу. Методи виховання дитячого колективу. Вплив колективу. Вплив колективу на особистість.
  95.  Спортивне тренування як багаторічний процес. Скласти схему програми спортивного тренування на 4 роки для групи спортсменів 2-го розряду (на прикладі своєї спеціалізації).
  96.  Педагогічно обгрунтувати методику початкового навчання плаванню на уроках фізичної культури (1-3 клас).
  97.  Аналітико-синтетична діяльність кори головного мозку як об'єктивна умова реалізації принципу наочності. Особливості реалізації принципу у віковому аспекті.
  98.  Шляхи накопичення та трансформації вільної енергії в  процесі життєдіяльності. Особливості обміну речовин та енергії в умовах виконання тренувальних та змагальних навантажень.
  99.  Скласти конспект тренувального уроку для розвитку швидкості у спринтерів II розряду в підготовчому періоді спортивного тренування.
  100.  Педагогічно обгрунтувати методику вирішення задачі: удосконалити техніку кидка зі стрибка в баскетболі (9-й клас).
  101.  Структура процесу навчання.
  102.  Організм людини як система. Принципи системності та цілісності роботи організму.
  103.  Спортивна орієнтація та відбір, (основні показники, організація, аналіз). Обгрунтувати початок занять різними видами спорту.
  104.  Педагогічно обгрунтувати методику вирішення задачі: навчити перевороту в сторону в уроці фізичної культури.
  105.  Основні поняття, терміни та науково-методичні основи теорії спорту.
  106.  Основи сімейного виховання. Труднощі та протиріччя сімейного виховання, шляхи їх подолання. Фізичне виховання в сім'ї.
  107.  Особливості фізичного виховання в середніх професійних закладах, у вищих навчальних закладах.
  108.  Педагогічно обгрунтувати методику вирішення задачі: ознайомити з 7-метровим кидком у гандболі (8-й клас).
  109.  Принцип свідомості й активності. Значення вчення А.А.Ухтомського про домінанту.
  110.  Організація та зміст фізичного виховання школярів.
  111.  Спортивна форма та закономірності її розвитку.
  112.  Педагогічно обгрунтувати методику вирішення задачі: навчити техніці кидка м'яча в корзину зі стрибка в баскетболі.(9-й клас).
  113.  Фактори, що зумовлюють прояв рухової якості - спритність. Характеристика сенсорних систем та їх роль в розвитку людини. Методи розвитку та реєстрації спритності.
  114.  Значення, задачі та зміст фізичного виховання школярів.
  115.  Аналіз якості уроку фізичної культури. Визначення критеріїв ефективності методів збору об'єктивної інформації. Методика визначення щільності уроку та динаміки навантаження за допомогою хронометрування та пульсометрії.
  116.  Педагогічно обгрунтувати методику вирішення задачі: удосконалити вміння в техніці виконання лижних ходів (секція лижного спорту).
  117.  Принцип систематичності. Режим чергування вправ з відпочинком. Гетерохронізм відновлення.
  118.  Способи комунікативного впливу вчителя на учнів. Педагогічна майстерність учителя на уроці фізичної культури.
  119.  Особливості фізкультурної та спортивної роботи за місцем проживання. Скласти схему обліку показників функціонального стану організму дитини та контролю за ефективністю фізичного виховання в сім'ї.
  120.  Педагогічно обгрунтувати методику вирішення задачі: навчити техніці стартового розгону в бігу з низького старту в уроці фізичної культури.
  121.  Характеристика реалізації принципів послідовності і доступності навчання міцності засвоєння знань і навичок.
  122.  Рухова активність - необхідна умова гармонійного розвитку людини. Характеристика тренованого організму.
  123.  Взаємодія рухових навичок.
  124.  Педагогічно обгрунтувати методику основної частини уроку де вирішується задача: навчити способом подолання вертикальних перешкод з опорою та без неї з приземленням на дві й одну ногу.
  125.  Рухові вміння, навички та вміння вищого порядку. Скласти схему управління побудовою рухової дії при зовнішніх педагогічних впливах.
  126.  Функції та обов'язки класного керівника та тренера ДЮСШ. Професійно-педагогічні вимоги до них, специфіка їх роботи.
  127.  Задачі фізичного виховання молодіжної, середньої та старшої вікових груп дорослого населення, та їх фізіологічне обгрунтування. Скласти конспект уроку в групі "Здоров'я" з людьми старшого віку.
  128.  Педагогічно обгрунтувати підготовчу частину уроку, де вирішується задача: навчити стройовим вправам в початкових класах (відповідно шкільній програмі).
  129.  Принцип індивідуальності. Психолого-педагогічні особливості дітей різного віку.
  130.  Завдання та зміст діяльності дитячих об'єднань. Зв'язок фізичної культури зі змістом та формами роботи шкільних учнівських організацій в умовах сучасної школи.
  131.  Характеристика основних методів дослідження: хронометрії та контрольних випробувань. Визначити вимоги до тестування фізичного розвитку та фізичної підготовленості.
  132.  Педагогічно обгрунтувати методику вирішення задачі: ознайомити з технікою основних способів плавання в уроці фізичної культури (5-й клас)
  133.  Загартування дітей в дошкільному та шкільному віці.
  134.  Позакласна робота з фізичного виховання в школі.
  135.  Система регуляції травлення під час м'язової роботи: єдність нервових, гуморальних та місцевих механізмів.
  136.  Педагогічно обгрунтувати методику основної частини уроку, де вирішується задача: повторити перехресний крок у техніці метання гранати 700 г. з розбігу на результат.
  137.  Структура виховного процесу в фізичному вихованні в сучасній школі. Методи та прийоми виховання, їх залежність від мети, умов, віку, індивідуальних особливостей учнів та рівня розвитку колективу. Педагогічна техніка та її значення у вихованні.
  138.  Біохімічні, біомеханічні та психолого-педагогічні методи дослідження адаптивних реакцій організму людини на фізичне навантаження. Обробка, аналіз та оформлення результатів педагогічних досліджень у фізичному вихованні.
  139.  Сторони спортивного тренування. Скласти програму реалізації інтелектуальної підготовки (на прикладі своєї спеціалізації).
  140.  Педагогічно обгрунтувати основну частину уроку, де вирішується задача: удосконалити техніку виконання фінального зусилля в штовханні ядра.




1. . Использование одной функции 1
2. Использование модульно-рейтинговой технологии в обучении английскому языку
3. небольшие облака на горизонте
4. Психология восприятия рекламы людьми
5. триединой задачи по коренному переустройству общества индустриализация коллективизация сельского хозяй
6. 30г и её последствия.html
7. Прибрежная зона Владивостока
8.  Философия ее специфика предмет структура и функции
9. Початкові знання про текстовий процесор Word 12 Робота 2
10. ЮСТИЦИЯ Детективное бюро ЮСТИЦИЯ 620075 Свердловская обл1
11. Когда же приблизились немцы то поведали о них стражи
12. Введение [0
13. единого индустриального общества является Р
14. Сочинение- Тема совести в одном из произведений русской литературы
15. тема взглядов че ловека на окружающий мир явления природы общество и самого себя а также вытекающие из о
16. 1860 мм ширина ~ 440 мм высота 4100 мм масса ~ 6750 кг 1 шт
17.  Политическая мысль Древнего мира и Античности от II тысячелетия до н
18. Тема- Рак шейки маки 1
19. Акушерское дело по дисциплине студентаки г
20. Розвязання лінійних задач методами лінійного програмування