Поможем написать учебную работу
Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.

Предоплата всего

Подписываем
Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.
Предоплата всего
Подписываем
Виховна година№2
Тема:Стародавнє місто Луцьк.
Мета:Ознайомити учнів з історичним минулим Луцька.Виховувати бережливе ставлення до пам'яток історії культури.
Обладнання:Малюнки з Луцьким замком,герб, прапор Луцька та Луцький князь Любарт.
Хід заняття
-Добрий день діти!Ми сьогодні поговоримо з вами про Стародавнє місто Луцьк.
Зараз прийнято вважати 1085 р. часом заснування Луцька коли місто вперше було згадано в давньоруських літописах .Однак це не зовсім вірно , бо в подіях польських джерел місто згадується й раніше.Та й археологічні розкопки вказують , що люди живуть на його території вже близько 7 тис. років.Саме результати археологічних досліджень дозволяють розуміти , як формувалось наше місто і чому його назвали Луцьком.
В найдавніші часи люди проживали майже по всій території сучасного міста.Але розселені вони були окремими поселеннями над річкою Стир, її старим руслям і притокам.На початку х ст. серед багатьох поселень, почало виділятися одне тому місці,де зараз замок Любарта і примикаючи до нього площа з ближніми вулицями(Малюнок князя Любарта).Також були річкові луки або луги на яких ніхто не проживав ,бо коли річки виходили з берегів затопляли маленькі острови.Центральний та острів на луках не затоплювався водою і був дуже зручний для оборони від ворогів.Добиралися по ньому по довгому дерев'яному мосту.
Як ви думаєте чому саме був дерев'яний міст?(для того щоб в разі небезпеки можна було його стелити або розібрати).
Розміщене на острові поселення
швидко розросталося і заселялося іншими людьми які були обмежені в занятті сільським господарством через відсутність тут землі придатної до обробітку.Тому жителі почали займатися різноманітними ремеслами.Чим саме займалися люди?(виготовляли знаряддя праці, одягу, посуд, прикраси та інше).Всі виготовлені речі вони продавали селянам у сусідні поселення щоб пізніше за ті кошти прохарчуватися.В 16 ст. Луцький замок мав такий вигляд(показую замок).
Таким чином острів із поселенням на луках став центром ремесла і торгівлі ,а мешканці сусіди стали називали його Луцьком.Існує декілька припущень щодо походження назви Луцька.Одні дослідники вважали,що вона пов'язана з племенем Лучан яке тут жило.Інші виводять цю назву від давньоруського слова лук-вигин (можливо ви знаєте інші версії ?)Проте Луцьк хоча і мав ознаки міста ще містом не був , лише міським поселенням ,попередником міста або протоміста так , як зараз (СМТ).Тільки під кінець 10 століття він став містом(показую малюнок);(Хто може порівняти ці 2 замки в різні часи? Показую малюнки).
Тоді великий київський князь Володимир Святославович приєднав Волинь до Київської Русі, Він зруйнував стару столицю Волині місто Волинь яке знаходилося на західному побережжі річки Буг ,де у нього впливає протока Гучва і збудував 988р. нову столицю і назвав на свою честь Володимиром.Одночасно проводилися роботи перебудови торгово-ремісничого поселення Луцьк у місто.
А зараз давайте прочитаємо кілька віршів про Луцьк.(читають діти).
Також в нас в Луцьку проводяться лицарські турніри можливо ви знаєте , може хтось з вас ходив на ці турніри?(Відповідь дітей).
Я вам покажу малюнки лицарів зверніть увагу як вони одягнені.
Також я для вас підготувала невеличку газету з прапором та гербом міста в давні часи.
Висновок:Давайте підведемо підсумок нашого заняття.
Як звучить тема уроку?
Чому робили дерев'яний міст?
Чому назвали місто Луцьком?