Будь умным!


У вас вопросы?
У нас ответы:) SamZan.net

варіанти відповідей де потрібно було вибрати єдиний правильний

Работа добавлена на сайт samzan.net:


Ціллю пропедевтичного етапу для нас стало забезпечити учнів мовленнєвими формулами, необхідними для обговорення будь-якої проблеми.

Тест складався з двох частин(усної та письмової), кожна частина містила в собі 10 запитань – міні ситуацій, де у письмовому тесті давалось 3 варіанти відповідей, де потрібно було вибрати єдиний правильний. Усний тест проводився без будь-яких підказок, учень сам обирав, що говорити і як діяти в тій чи іншій ситуації. Першим ми проводили письмовий тест, щоб актуалізувати знання учнів, адже обирати із запропонованих відповідей завжди легше, ніж пропонувати і підбирати власні варіанти.

Завданнями письмового тесту були:

  1.  висловити свою точку зору стосовно відносин між учителями та учнями( I think: …)
  2.  висловити й аргументувати свою точку зору з проблеми молодіжної моди( I’ll give you the first argument) ;
  3.  з’ясувати ставлення вчителя до проблеми залучення батьків у навчальний процес( I’d like to know your opinion about…) ;
  4.  погодитись з батьком свого друга, який висловлюється з приводу проблеми куріння ( That’s eactly my opinion) ;
  5.  не погодитися з товаришем, який вважає, що підліток не може бути відповідальним за свої вчинки ( Oh, no!) ;
  6.  схвалити думку товариша щодо наркотиків (Good) ;

7)   осудити думку товариша, який вважає, що куріння не шкодить його здоров’ю( Now awful!) ;

8)   виразити впевненість, що ти знаєш, як підлітки повинні проводити вільний час (I’m convinced that…) ;

9)   виразити сумнів стосовно того, що американські лікарі називають “ здоровим способом життя” ( I have doubts) ;

10) підсумувати обговорення проблеми відносин між вчителями та учнями ( To sum up…).

Примітка : у дужках написанні правильні варіанти відповідей з 3-х  можливих.

Для усного тесту ми створили ситуацію, суть якої полягала в тому, що студенти і деякі учителі американської школи ( Містер Бін - вчитель географії, Міссіс Кларк – вчителька англ. мови, Місс Харді – класний керівник Девіда Паркера) обговорюють проблему успішності Девіда Паркера(учня 15-ти років) у школі. А ви – тато (мама) хлопця, якого (яку) запросили взяти участь в обговоренні. Результати усного тесту ми порівнювали з орієнтовною відповіддю, поданого у дужках.

Завдання, які ми винесли для усного тесту :

1)   зверніться до класного керівника Девіда і запитайте його про проблеми вашого сина (Miss Hardy, I would like to ask you about…);

2)    запитайте однокласників Девіда, що вони думають з приводу цих проблем ( I’m interested in your opinion on…) ;

3)   висловіть свою точку зору на проблему Девіда у школі (Personally I consider that…) ;

4)   скажіть , що ви впевнені в своїй точці зору ( I’m convinsend that…);

5)   аргументуйте, чому ви думаєте, що Девід – не єдиний, хто має нести відповідальність за свої вчинки цих проблем ( I would call your attention to the fact that…);

6)    запитайте, що міссіс Кларк думає з приводу успішності вашого сина (Mrs. Clark, would you like to express your opinion on…);

7)    погодьтесь з її точкою зору (I’m in complete agreement, Mrs. Clark!);

8)    не погодьтесь з її точкою зору (With all respect I have to contradict…);

9)     виразіть свою невпевненість з приводу того, що містер Бін думає про проблеми Девіза з навчанням (Forgive me, Mr. Been, but are you really sure…);

10)    закінчіть дискусію, підсумувавши її (I’d like to cover all the main opinions raised).

        Як бачимо, завдання усного і письмового тестів практично однакові, різниця лише в тому, що в усному тесті не було жодних підказок для учнів. Дуже цікаво було спостерігати за ходом їхніх думок, тим паче ми ускладнили завдання усного тесту тим, що відповіді (мається на увазі мовленнєві формули) не повинні були повторюватись, тобто робота проходила у вигляді гри, де за вживання однакових мовленнєвих формул учасник вибував з неї. До завершення тесту в 9-му класі залишилось 3 учня, в 10-му – 8 учнів, в 11-му – 10 учнів.

Такий підхід до засвоєння мовленнєвих формул на пропедевтичному етапі був досить ефективним, адже у подальшому ніяких труднощів з тим, як розпочати висловлювання у дітей не виникало.

    Метою цього етапу було ввести учнів у проблему, викликати їх інтерес, дати їм змогу вільно висловлювати свої думки, Але ще з деякою нашою допомогою. Наприклад, для обговорення проблеми залежності від Інтернету ми підготували одну невелику статтю “A look to the future”,в якій розповідалось про те, як у подальшому відбуватиметься оволодіння  комп’ютерами різними верствами суспільства і які це матиме наслідки. По закінченню прослуховування ми перевірили,як діти зрозуміли статтю, використавши для цього таке завдання: «доповніть наступні твердження» (“Complete the following statements”). Це завдання проводилось усно.

  1.  The world of the future will…
  2.  There will be two groups of people:…
  3.  People who can’t find a place in the technological world will be…
  4.  To guard the problem we need…

    Один з учнів доповнював ці твердження відповідно до тексту. Завданням для інших було розширити цю точку зору, виразити власне ставлення до неї. А потім їм потрібно було, використовуючи текст, підготувати декілька коротких тез, які відповідатимуть їхній власній точці зору з проблеми комп'ютеризації, висловити цю точку зору і обговорити її з однокласниками.

   Далі учні 9-го і 11-го класів (класи, у яких проводився підготовчий етап) прослуховували аудіо запис ”Computers : a blessing or a curse”.

   Перед прослуховуванням ми поставили перед ними 2 запитання, на які вони повинні були відповісти по закінченню прослуховування :

  1.  чи необхідно нам сьогодні мати комп’ютер вдома?
  2.  цей аудіо запис ”за” чи ”проти” комп'ютерів?

   Коли учні прослухали аудіо запис, ми спершу перевірили, як вони зрозуміли його, ставлячи їм запитання відповідно до змісту (наприклад : 1) Are computers essential part of our life today?

2)What are the advantages of having a computer? 3) How can a computer be useful for children? 4) What are negative aspects of using computers today? 5) Is it possible in modern technological world to live without computers?), а потім повернулися до наших проблемних запитань, поділивши учнів на 2 команди : 1)ті, хто «за», щоб мати комп’ютер вдома ; 2)ті, хто «проти».Команди по черзі аргументували свою позицію. На кожен аргумент однієї команди мав існувати контраргумент іншої.

       Завдання дуже сподобалось учням. Кожна  команда хотіла, щоб їхнє слово було останнім.

  І нарешті ми підійшли до проблемного запитання «Чи повинен кожен бути залученим в оперування комп’ютером?», де діти по бажанню висловлювали свої думки.

   Ми також підібрали вправи для підготовчого етапу навчання обговорення проблем за варіантом Б ( де учасники дискусії не потребували опрацьовувати інформацію, а використовували власний досвід ). Перед обговоренням ми лише актуалізували наявні в них знання з проблеми, а саме проблеми навчання і стосунків з наставниками.

     Тут уже не використовувались тексти чи аудіо записи. Першим завданням ми запропонували учням визначити, що вони розуміють під поняттям «ШКОЛА», давши їм приклади, які потрібно було розширити і висловити свої ідеї. Серед запропонованих нами ідей були:

     а) вік, у якому люди відвідують школу;

     б) потреба в правилах і статуті;

     в) існування навчальних предметів і що кожен з цих предметів має включати;

     г) навчання в класах;

     д) потреба в кваліфікованих вчителях;

     е) потреба складати іспити.

Діти додали до вищесказаного ще чимало своїх цікавих ідей.

    Потім ми попросили учнів доповнити речення (complete these sentences), відповідно до того,які у них ранні спогади про школу (позитивні,негативні чи нейтральні).

  I was taught by………………..teachers. The teacher I felt closest to me as a junior pupil was……………..because he/she……………….I think the teacher who has the strongest influence upon me now is…………..because he/she……………The thing I like best about the way I am taught and brought up at school are…………… .

Потім учні по черзі зачитували написане і кожен прагнув знайти однодумців.

Потім ми запропонували учням таку ситуацію: ваш товариш з Британії вважає, що кожна школа повинна мати спеціальний зал, де учні могли б збиратися на перервах чи після уроків, щоб поділитися важливою для них інформацією. Чи хотіли б ви мати такий зал у вашій школі? Які шкільні проблеми ви хотіли б обговорити з товаришами? Виберіть із нижче запропонованих проблем чи запропонуйте свої власні.

  •  Проблеми дисципліни в класах.
  •  Проблема відвідування уроків.
  •  Взаємовідносини вчителів і учнів.
  •  Розклад.

Учні активно приймали участь в обговоренні, запропонували ряд інших проблем; висловлюватись їм було легко, адже матеріал для них відомий, доступний, цікавий і безпосередньо їх стосується.

Щоб підвести підсумки всього, про що ми говорили, дітям було запропоновано заповнити таблицю “Teens problems at school”(«Проблеми підлітків у школі»).

Ціллю основного етапу було залучити учнів у рольову гру, зробити її максимально цікавою для учасників, мінімалізувати свій вплив і своє втручання, дати їм змогу працювати самостійно, давши лише легкі настанови.

Ми продовжили роботу з проблемою залежності від Інтернету і проблемою навчання і стосунків з наставниками.

Проблема залежності від Інтернету

Тут ми створили наступну ситуацію:

Батьки, які хочуть купити комп’ютер для своїх дітей-підлітків, запрошуються на конференцію,яку організовує відома американська компанія. Компанія торгує комп’ютерами і комп’ютерними іграми.ціль зустрічі – розкрити вплив комп’ютерів на підлітків. Компанія збирається випускати навчальні програми і комп’ютерні ігри, які можуть бути корисними для підростаючого покоління.

   Оскільки у класах по 14 учнів, то ми їх поділили на дві групи:

Група 1. Ви – дві сім'ї: з України і Америки. Американський лікар і представник комп’ютерної компанії також беруть участь в дискусії.

Группа 2 Ви – дві сім'ї: з України та Америки. Британський психолог і представник комп'ютерної компанії також приймають участь в обговоренні.         

Кожен учень витягував папірець із зазначеною роллю. Ролі були наступні: представник комп'ютерної компанії;  американський лікар/британський психолог; Бенні/Роберт Браун – підлітки з Канади/Мері/Кларк Смітт – американські підлітки; їхні батьки; ти сам; батько підлітка з України; мама підлітка з України.

Ми врахували і той факт, що є діти сильніші, є слабші. Для дітей з високим рівнем НПКС вказувалася лише роль, з середнім – давалась лише легка підказка, як діяти, з низьким – більш детально розповідалось, що від них вимагається. Наприклад: НПКС високого рівня: ти - представник комп'ютерної компанії; НПКС середнього рівня: ти - представник комп'ютерної компанії. Твоє завдання – влаштувати дискусію; НПКС низького рівня: ти - представник комп'ютерної компанії. Твоє завдання – організувати дискусію. Запитай кожного про їхню точку зору і аргументи. Запиши ці ідеї. Підсумуй дискусію.

Після проведення такої дискусії всі учасники запрошуються на фінальну зустріч конференції. Представники компанії винесли певні рішення і хочуть продемонструвати їх гостям. Кожен має шанс не погодитися з результатами зустрічі і виправити їх  будь-яким чином.

Представники  комп'ютерної компанії починають дискусію. За аналогією проводиться і рольова гра з проблеми навчання і стосунків з наставниками. Такі рольові ігри дуже подобаються дітям, сприяють їхньому залученню в хід обговорення.




1. НА ТЕМУ - ФАКТОРИНГ КАК ОСОБАЯ ФОРМА КРЕДИТОВАНИЯ ПРЕДПРИЯТИЯ Выполнил- студент группы 24 Прян
2. Термодинамика растворов неметаллов в металлических расплавах
3. на тему Односвязные списки по дисциплине Программирование Выполнил- студент группы 2306 Титко
4. основная единица синтаксиса представляющая собой слово или несколько слов в которых заключается сообщени
5. Найти значение сечения вынужденного излучения в центре спектральной линии если известно- тип уширения
6. Маркетинг как система рыночной ориентации деятельности фирмы
7. рактеристик индивидуума или группы индивидуумов на континууме шкале относительно одной из его характерист
8. Политическая культура и идеологические процессы в Республике Беларусь
9. Ser estr tener- 1. Mi hermno
10. на тему- Расчет и анализ идеального цикла ДВС со смешанным подводом теплоты
11. по теме Геометрические характеристики поперечных сечений Студента группы ИУ 332 Кондратова Никол
12. СанктПетербургский государственный инженерноэкономический университет Кафедра международног
13. ЮРИДИЧНА АКАДЕМІЯ УКРАЇНИ ІМЕНІ ЯРОСЛАВА МУДРОГО ПОЛТАВСЬКИЙ ЮРИДИЧНИЙ ІНСТИТУТ Круглий стіл К
14. е изд испр и доп
15. Реферат- О зарождении славянского государства
16. Ordintor in her finl two yers with the compny
17. лекция Генезис древнегреческой философии
18. Основные причины непоступления средств от лесопользования в бюджетную систему РФ.html
19. Курсовая работа- Організація реабілітаційної роботи в школах соціальної реабілітації
20. КОНСТИТУЦИЯ БРАЗИЛИЯ